Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#141 PostWysłany: 20 Gru 2016 21:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌BrunoJ‌ Tu chodzi o dziadków,ale masz rację na pewno największą radość sprawiłaby im wycieczka w towarzystwie kochanego wnuka,który zorganizuje,pokaże i zaopiekuje się w czasie podróży.Żadne, nawet najbardziej renomowane biuro specjalizujące się w organizacji imprez dla seniorów nie jest w stanie tego przebić.Tyle tylko,że czasami dla bliskich nie żałujemy pieniędzy ale czasu nie potrafimy znaleźć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
firley7 lubi ten post.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Wenecja
#142 PostWysłany: 20 Gru 2016 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ten czas ważniejszy niż pieniądze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#143 PostWysłany: 16 Sty 2017 16:13 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 8
Loty: 10
Kilometry: 20 368
Moi drodzy, czy ktoś może w Wenecji trafił na kwiaciarnie? Lub wie w jaki sposób takową znaleźć? :) dzięki, pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#144 PostWysłany: 16 Sty 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Widziałem kilka, a na bank jest ich sporo. Cóż...to Wenecja ;) Na 100% jedna jest za mostem Rialto idąc od mostu do Placu Św. Marka. Bodajże druga uliczka za mostem w prawo (to jest w zasadzie główna ulica, mniej więcej na przeciwko kościoła). Kwiaty w Wenecji sprzedaje też bardzo wiele osób z ręki, zwłaszcza w okolicach Mostu Rialto, Placu Św. Marka i Pałacu Dożów od strony nabrzeża - cóż takie najbardziej "całuśne" miejsca ;) Warto pamiętać o negocjacji cen, bo są ona ostro zawyżone i oczywiście bardzo negocjowalne. Jeśli jednak chcesz mieć coś przygotowanego w wersji super to sugeruję zrobić wcześniej zamówienie netowe lub zamówić za pośrednictwem recepcji hotelowej...no, ale to już będzie troszkę kosztowało ;)



PS.: Poszukałem na Google Maps - ta ulica, o której pisałem to Campo San Salvador, a kościół to Chiesa di San Salvador. Kwiaciarnia nazywa się Fioreria Fantin. Zdecydowanie po zerknięciu do Google Maps nie jest to jedyna kwiaciarnia w okolicy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#145 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:55 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 8
Loty: 10
Kilometry: 20 368
@‌Pacyfa‌
Super! To mnie uszczęśliwiłeś ! :) Mam nadzieje że coś znajdę wieczorem :)
A swoją drogą - nie wiem jak długo byłeś w Wenecji ale zastanawiam się co do biletów na tramwaje wodne.
Faktycznie jest tak że bez nich ciężko funkcjonować i z nich się korzysta na codzień? Czy na przykład wystarczy bilet 3 dniowy żeby wpaść na murano, burano, lido, ewentualnie coś jeszcze godne polecenia.
Będziemy tydzień na miejscu i chce to jakoś rozplanować mniej więcej kosztowo.


Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#146 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Hmmm...jak się jedzie na dzień lub dwa, to samą Wenecję można spokojnie ogarnąć "z buta", chociaż ten tramwaj wodny też jest swoistą atrakcją...wszystko zależy od tego, czy chcemy takich atrakcji, czy tniemy koszty :roll: Przy tygodniowym pobycie, aż grzechem by było nie popłynięcie na Burano, Murano, czy Lido. Macie bardzo dużo czasu (może nawet za dużo :roll: :?: ) i spokojnie wszystko pooglądacie. Oczywiście, że zakupcie bilet (np.: taki 3-dniowy) i ... miłych doznań ;) 8-)


Odnośnie tego "za dużo"...pomyślcie może jeszcze nad Padwą lub Weroną. Nie jest daleko i da się to niewielkim kosztem zrobić. Tydzień w Wenecji to na prawdę sporo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#147 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:20 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 8
Loty: 10
Kilometry: 20 368
Nie chodzi mi o cięcie kosztów tylko o dobre gospodarowanie gotówką - reasumując - nie chce kupować np biletu na vaporetto na 7 dni jak mam nim płynąć 2 razy. ??
Czyli tak realnie - za jeden majowy dzień idzie spokojnie zwiedzić Murano, burano, Lido?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#148 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:36 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Murano i Burano da sie spokojnie w jeden dzien. Na Lido nie bylem, za to tego samego dnia bylem tez na Torcello.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#149 PostWysłany: 17 Sty 2017 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Myślę, że potrzebujesz na to 2 dni. Jeden na Murano i Burano i jeden na Lido (Oczywiście można to również zrobić bardziej ekspresowo lub smakować się i na każda z wysp poświęcić oddzielny dzień...ale 2 dni to chyba tak optymalnie :roll: ). Samą Wenecję da się spokojnie ogarnąć bez tramwaju wodnego. Zwłaszcza jeśli dysponujesz tak dużą ilością czasu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#150 PostWysłany: 18 Sty 2017 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy ktoś odwiedzal targ rybny? Czy otwarty jest cały dzień czy szczególnie z rana, do której godziny?
MIejsce, zeby zakupic świeże surowe ryby/owoce morza, czy też na miejscu można coś skonsumować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#151 PostWysłany: 19 Sty 2017 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@Robaku Myśmy mieszkając tam się zaopatrywali w ryby i owoce morza. Wcześnie rano trzeba pójść, nie powiem Ci o której bo nie pamiętam, ale myślę że to było przed 8-mą nawet. Na pewno szliśmy tam zanim pojawiali się na uliczkach turyści. W ciągu dnia targ się wyludnia, sprzedawcy się zawijają - znowu nie powiem o której bo nie pamiętam - dawno to było, sorry.

Możesz kupić wszystko świeże, jak dobrze zagadasz to Ci rybkę oczyszczą i jeszcze dadzą przepis jak ją najlepiej przyrządzić. Miejsc do zjedzenia czegoś na miejscu a'la La Boqueria nie pamiętam. To jest targ taki bardziej dla lokalsów niż nie dla turystów.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#152 PostWysłany: 19 Lut 2017 21:55 

Rejestracja: 19 Lut 2017
Posty: 5
odświeżam temat w celu zadania pytania dot. pobytu w Wenecji
wylot z Marco Polo mam o godzinie 6.45 w dniu 13 kwietnia i póki co myślę nad obraniem strategii:
1. zarezerwować nocleg z 12 na 13
2. nie rezerwować

wariant nr 1: żeby dotrzeć na lotnisko na godzinę 6:45 trzeba by było wstać o godzinie 4, nocleg będziemy pewnie rezerwować w okolicy Mestre , bo z tego co widzę tam najwięcej i dobre połączenie z Wenecją, kładziemy się późno , więc długo i t tak nie pośpimy. Trzeba by było wyruszyć na lotnisko około 4:30 , jak wygląda sprawa z autobusami o tej porze ? niezbędna taksówka?

wariant nr 2: nie rezerwować noclegu , powłóczyć się po Wenecji i potem pojechać na lotnisko, nad ranem, bez spania. Nawet znalazłem gdzieś rozkład jazdy tramwajów wodnych i ponoć kursują na lini Wenecja - lotnisko nad ranem . Pytanie co robić w Wenecji do 4 nad ranem?

proszę o jakieś sugestie co byście zdecydowali robić na moim miejscu

-- 19 Lut 2017 21:55 --

odświeżam temat w celu zadania pytania dot. pobytu w Wenecji
wylot z Marco Polo mam o godzinie 6.45 w dniu 13 kwietnia i póki co myślę nad obraniem strategii:
1. zarezerwować nocleg z 12 na 13
2. nie rezerwować

wariant nr 1: żeby dotrzeć na lotnisko na godzinę 6:45 trzeba by było wstać o godzinie 4, nocleg będziemy pewnie rezerwować w okolicy Mestre , bo z tego co widzę tam najwięcej i dobre połączenie z Wenecją, kładziemy się późno , więc długo i t tak nie pośpimy. Trzeba by było wyruszyć na lotnisko około 4:30 , jak wygląda sprawa z autobusami o tej porze ? niezbędna taksówka?

wariant nr 2: nie rezerwować noclegu , powłóczyć się po Wenecji i potem pojechać na lotnisko, nad ranem, bez spania. Nawet znalazłem gdzieś rozkład jazdy tramwajów wodnych i ponoć kursują na lini Wenecja - lotnisko nad ranem . Pytanie co robić w Wenecji do 4 nad ranem?

proszę o jakieś sugestie co byście zdecydowali robić na moim miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#153 PostWysłany: 21 Lut 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Nie powiem Ci co robić do 4 nad ranem w Wenecji, ale miałem podobny dylemat jeżeli chodzi o Barcelonę.

Również miałem wylot bardzo wcześnie i nie rezerwowałem noclegu. Bagaż zostawiłem u gospodarza, u którego spałem, odebrałem go wieczorem, pochodziłem po mieście jeszcze do 0:00 i pojechałem na lotnisko. Przespałem się 4-5 godzin i dospałem w samolocie. Polecam takie rozwiązanie :)

Co do Wenecji to mam też kilka pytań. Z wątku zrobiło się zatrzęsienie informacji nie o atrakcjach a o komunikacji.
Dlatego chcę wrócić do klu tematu: Co byście polecili zobaczyć w Wenecji? Wylatuję w sobotę jestem na miejscu do wtorku. Obejmuje mnie zniżka na komunikację (poniżej 29 lat). Tworzę jakiś mały plan podróży i jak ktoś byłby skłonny się podzielić jakimiś poradami będę wdzięczny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamiśkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#154 PostWysłany: 22 Mar 2017 13:03 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
damban1994 napisał(a):
Nie chodzi mi o cięcie kosztów tylko o dobre gospodarowanie gotówką - reasumując - nie chce kupować np biletu na vaporetto na 7 dni jak mam nim płynąć 2 razy. ??
Czyli tak realnie - za jeden majowy dzień idzie spokojnie zwiedzić Murano, burano, Lido?


Murano, Burano i Lido zwiedzisz całe w ciągu jednego dnia. Na Lido ludzie jeżdżą na plażę. Na tej wyspie działa też komunikacja autobusowa. Plażę tylko widziałem, pospacerowałem, nie opalałem się ani nie kąpałem, ale myślę, że w ciągu długiego dnia da się zrobić wszystko. Na Lido nie ma jakiś tam zabytków, to wyspa raczej taka sypialnia Wenecji.

-- 22 Mar 2017 12:38 --

Pacyfa napisał(a):
Hmmm...jak się jedzie na dzień lub dwa, to samą Wenecję można spokojnie ogarnąć "z buta", chociaż ten tramwaj wodny też jest swoistą atrakcją...wszystko zależy od tego, czy chcemy takich atrakcji, czy tniemy koszty :roll: Przy tygodniowym pobycie, aż grzechem by było nie popłynięcie na Burano, Murano, czy Lido. Macie bardzo dużo czasu (może nawet za dużo :roll: :?: ) i spokojnie wszystko pooglądacie. Oczywiście, że zakupcie bilet (np.: taki 3-dniowy) i ... miłych doznań ;) 8-)


Odnośnie tego "za dużo"...pomyślcie może jeszcze nad Padwą lub Weroną. Nie jest daleko i da się to niewielkim kosztem zrobić. Tydzień w Wenecji to na prawdę sporo ;)


Zmotoryzowani mogą pomyśleć też o Grado - miasteczko położone w kierunku Triestu, z pięknymi widokami i uroczym starym miastem - uwaga, miasteczko opanowane przez niemieckich emerytów i wczasowiczów.
Niedaleko jest Aquileia czy jak to się pisze. Miasto z ruinami rzymskimi i jedną z najstarszych kościołów.
Z Wenecji można też pojechać do Triestu pociągiem. Nie byłem, ale Włosi z którymi współpracuję bardzo mi polecali jednodniową wizytę w Trieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#155 PostWysłany: 30 Lip 2017 08:34 

Rejestracja: 26 Maj 2017
Posty: 24
Za kilka dni będę w okolicach Wenecji, jakie miasto polecacie odwiedzić, względnie nie daleko, żeby to spokojnie zrobić w jeden dzień samochodem, myślałem o Padwie, ale czekam na jakieś fajne propozycje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#156 PostWysłany: 30 Lip 2017 12:51 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Palmanova.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#157 PostWysłany: 30 Lip 2017 13:23 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Najbliżej jest Treviso. Małe miasteczko, jak to małe włoskie miasteczka urokliwe. Padwa też fajna, polecam "teatr anatomiczny", starszy jest tylko w Bolonii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#158 PostWysłany: 27 Sie 2017 09:04 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Hej!
Do Wenecji wybieram się 16-19 września.
Czy ktoś może wyjeżdża w podobnym, ale nie zazębiającym się okresie i chciałby kupić na pół "kartę miejską"?
Może ktoś chciałby odsprzedać pass'a na zabytki?
Jedziemy w 2 osoby...
Nie, że skąpię, ale może akurat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#159 PostWysłany: 20 Lut 2018 17:23 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Warto zaopatrzyć się w zapas wody przed dotarciem na "starówkę" - woda kosztuje 3,50 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#160 PostWysłany: 29 Cze 2018 10:52 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 250
Przebrnalem przez watek i niestety poza uzytecznymi informacjami jest tu tez sporo spamu :(

Chce zapytac o sprawe, ktora nie byla szerzej poruszona. Chodzi o jedzenie. Gdzie sie stolowac i gdzie chodza miejscowi? Wenecja jest drogim miastem i oni musza miec jakies swoje miejsca i lokale.

Gdzie znajduja sie informacje turystyczne? Czy mozna w niche dostac mapy "zrywki"?

Jak wyglada sprawa z dostepnoscia toalet w Wenecji i na wysepkach? Bedziemy z dzieckiem, wiec to bardzo istotne.

Czy odpoczywal/plazowal ktos na Lido? Bedziemy tam 6dni wiec jakis dzien lub dwa przeznaczymy na relaks nad morzem. Wiem, ze po Lido jezdza autobusy, pytanie gdzie sa publiczne plaze? I czy sa na nich natryski i toalety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group