Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#161 PostWysłany: 29 Cze 2018 11:17 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Toalety są na dużych vapoertto kursujacych miedzy wyspami. W mieście spotkałam w tym miejscu - wejście pod arkadami między straganami, cen 1,5 eur.

Jedzenie - są kawałki pizzy, ale tez makarony w pudełkach typy take away, jadłam pyszne pesto (7 eur) gdzieś w tej [url=jadłam pyszne pesto]uliczce[/url] - jest watek o jedzeniu, może popatrz tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wenecja
#162 PostWysłany: 02 Sie 2018 09:19 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Nie widzę opcji edytowania, więc podaję linka do uliczki z pesto: https://www.google.com/maps/@45.4350059 ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off
zbery lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#163 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:16 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 46
Kilometry: 75 551
Witam, lecę z dziewczyną do Mediolanu 11 lutego z Wrocławia powrót 15 lutego. Wczoraj kupiłem bilety na flixbusa z Mediolanu Do Wenecji na 14 lutego czyli walentynki i z tego co widzę ma przystanek na wyspie. Pierwsze pytanie. Czy są tu osoby, które zamierzają w tym samym czasie czyli 14 lutego być w Wenecji i chcą wynająć gondolę ? z tego co czytam są one 6 os i liczą sobie za całą gondolę min 100euro. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#164 PostWysłany: 08 Sty 2019 13:58 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Na serio chcesz w Walentynki organizowac romantyczna przejazdke gondola ze swoja dziewczyna i 4 obcymi osobami?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#165 PostWysłany: 08 Sty 2019 20:48 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Oficjalna cena teraz ustalona przez miasto za standardową przejażdzkę gondolą w ciągu dnia to nie 100 a 80 EUR... 100 to taryfa nocna. Przy większości przystanków gondoli jest tabliczka informująca o tym w kilku językach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#166 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:13 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 46
Kilometry: 75 551
pbak napisał(a):
Na serio chcesz w Walentynki organizowac romantyczna przejazdke gondola ze swoja dziewczyna i 4 obcymi osobami?

Aha... Jesteś na forum f4f i piszesz takie rzeczy.. okej :|
Ps znalazlem aplikację do wspólnych podróży gondolą w Wenecji "Kishare".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#167 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Zarób te 100€ do tego czasu rozwozac pizze w kilka wieczorów i zaproś dziewczynę na romantyczny wieczór tylko we 2. Wybierz start w okolicachh mostu Rialto. Popłyniesz Grande Canale i wpłyniesz w wąskie kanały wewnatrz miasta. Na koniec powrocisz na Grande Canale. Warto wydać raz w zyciu te 100€.
Teraz jest to bardziej dostepne dla Polaków niz 20lat temu. Korzystaj z tych mozliwosci póki mozesz wejsc do gondoli.Image

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez brzemia, 11 Sty 2019 07:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#168 PostWysłany: 10 Sty 2019 21:02 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 46
Kilometry: 75 551
Hehe to nie chodzi o to że nie mam, dziewczyna mnie cisnęła, że bez sensu samemu i mi to też było obojętne ale jak piszesz że warto samemu to tak zrobię. Dzięki za poradę, za miesiąc wysyłam fote z gondoli

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#169 PostWysłany: 10 Sty 2019 21:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Trafisz na wycieczke z państwa srodka i niezapomniana randka za kilkanascie euro skonczy sie jako statyw lub statysta. Na pewnych rzeczach nie warto oszczędzac. Jesli juz to odradzadzam romantyczną kolacje w restauracji nad kanałem. Zapłacisz wiecej niz za gondole a jedzenie bedzie słabe, turysci będą Cie szturchac a na koncu koperto zabije romantyzm na resztę wieczoru. Kup pasta2go poszukaj uroczych schodow i delektuj się chwilą.Image

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#170 PostWysłany: 11 Sty 2019 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak trafi na wycieczkę z państwa środka to te schody nie będą tak wyglądały, o przyjemności z jedzenia z kartonika nie mówiąc. Knajpek w Wenecji jest akurat sporo, nie trzeba nad kanałem, jest mnóstwo bocznych uliczek. Jak to w Italii. A jedzenie nie musi kosztować drożej już gondola.
Generalnie Wenecja jest fajna żeby zobaczyć ale zadeptana totalnie i z romantyzmem ma niewiele wspólnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#171 PostWysłany: 11 Sty 2019 07:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Jak jest duzo ludzi to wyglada to tak
Image
Tez nie jest zle jak ma sie taki widok
Image
Ale najlepiej panorame miasta oglądać tak
Image

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#172 PostWysłany: 13 Sty 2019 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zacznij grać w totka, szczęście Ci sprzyja ;-) To stanowczo NIE jest dużo ludzi w Wenecji i ciesz się że tego nie doświadczyłeś, bo potrafi zabić urok miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#173 PostWysłany: 13 Sty 2019 13:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Przybliz ostatnie zdjęcia i zobacz ile ludzi jest na placu ;)
Ogolnie narzekanie na ilosc turystów w Wenecji to jak narzekanie na kolejke na Kasprowy. Byla, jest, i będzie ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#174 PostWysłany: 13 Sty 2019 13:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Uwagi do niektórych postów powyżej
- jak bylem w listopadzie w Wenecji (co swoją drogą polecam - turystów relatywnie niewiele i w niektórych miejscach można było w knajpkach posłuchać miejscowego dialektu), to w bardziej uczęszczanych miejscach wisiały tabliczki, że siadanie z jedzeniem na schodach jest zabronione i można za to dostać mandat. Nie wiem, czy to dotyczy całego miasta, czy tylko niektórych miejsc, ale na wszelki wypadek nie robiłbym tego w ruchliwych miejscach, a już zwłaszcza tam, gdzie blokuje to w jakikolwiek sposób ruch w ciasnych zaułkach.
- fakt, że publiczne toalety kosztują paskarskie 1,50 euro, ale w większości kafejek espresso przy barze kosztuje 1.10 albo nawet 1.00 euro więc taniej (i o ile przyjemniej) jest po prostu wejść gdzieś na kawę i skorzystać w kawiarni. Jeszcze przyjemniej jest zatrzymać się na spritz, ale ten kosztuje z reguły 2,5-3,5 euro :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kankar lubi ten post.
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#175 PostWysłany: 23 Sty 2019 16:17 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 13
Cześć, podróżujemy we dwójkę, nocujemy na starówce :) Chcielibyśmy odwiedzić jakieś inne miejscowości (Padwę lub Bolonię) moje pytanie brzmi: Taniej podróżować autobusem czy pociągiem?
Jeżeli chodzi o pociągi znalazłem stronę https://www.trenitalia.com/, niestety nie mam żadnej autobusowej. Może ktoś ostatnio był i coś poleci? Może jakieś inne miasto? Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#176 PostWysłany: 23 Sty 2019 16:39 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
ja we Włoszech zawsze poruszałam się pociągami i w tym rejonie też (tzn do Padwy i Werony). Polecam. Jak będziesz kupować bilety to spójrz, że są różne ceny na te same trasy (coś w stylu jak u nas regio i tlk), to brać te tańsze ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemek24 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#177 PostWysłany: 24 Sty 2019 15:45 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 13
W Wenecji będę 4 dni, kupujemy na ten czas bilet na tramwaj wodny i chcemy zwiedzić wszystko, co dzięki niemu możemy zobaczyć.

Jeszcze jedno pytanie: jakie bilety muszę kupić wcześniej online, a jakie mogę kupić na miejscu? Będę kupował:
- kartę rolling venice
- kartę 3 dniową na tramwaj wody
- bilety aby dojechać z lotniska do Treviso
- bilety Treviso - Wenecja
- bilety na pociąg/autobus do pobliskich miast (Padwa lub Bolonia)

Bilety kupię na miejscu czy lepiej/taniej jak kupię coś przed podróżą przez internet? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#178 PostWysłany: 24 Sty 2019 19:21 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja zawsze kupowałam na miejscu.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#179 PostWysłany: 19 Lut 2019 01:25 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 46
Kilometry: 75 551
brzemia napisał(a):
Zarób te 100€ do tego czasu rozwozac pizze w kilka wieczorów i zaproś dziewczynę na romantyczny wieczór tylko we 2. Wybierz start w okolicachh mostu Rialto. Popłyniesz Grande Canale i wpłyniesz w wąskie kanały wewnatrz miasta. Na koniec powrocisz na Grande Canale. Warto wydać raz w zyciu te 100€.
Teraz jest to bardziej dostepne dla Polaków niz 20lat temu. Korzystaj z tych mozliwosci póki mozesz wejsc do gondoli.Image

Tapniete z telefonu
Tak jak mówiłeś tak zrobiłem.
Petarda polecam, warte tych pieniędzy. Image

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#180 PostWysłany: 28 Lut 2019 22:37 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Rada miasta Wenecji przyjęła przepisy wprowadzające opłaty za wstęp do Wenecji. Wchodzą w życie 15 dni po publikacji, czyli zapewne za kilka tygodni. Dokładny opis po włosku jest tu:
https://www.veneziatoday.it/cronaca/con ... -paga.html
Streszczenie: do końca 2019 r. wstęp do miasta będzie kosztował 3 euro od osoby. Od początku 2020 podstawowa stawka będzie wynosiła 6 euro, w dni z mniejszym ruchem poza sezonem 3 euro, a w dni z przewidywanym większym ruchem 8 albo 10 euro. Goście korzystający z usług noclegowych przedsiębiorców z Wenecji (czyli z hoteli i pensjonatów, ale zapewne nie airbnb i podobnych) będą mieli 50% zniżki.
W 2019 opłata będzie pobierana jednorazowo, tzn. jeżeli ktoś przebywa w Wenecji więcej dni, to płaci raz. Od 2020 chyba za każdy dzień (chociaż to nie jest dla mnie do końca jasne).
Opłaty będą będą doliczane do cen biletów na środek transportu, jakim turysta się dostanie do Wenecji. Dla podróżujących własnym samochodem na Piazzale Roma - cały ten obszar zostanie strefą ograniczonego ruchu (zona traffico limitato) i opłata za wstęp ma być doliczona do opłaty za wjazd do ztl.
Piszą też, że za uchylanie się od płacenia mają grozić mandaty od 100 do 450 euro. Nie wiem, czy to oznacza, że miasto zatrudni kanarów sprawdzających wyrywkowo turystów? :-)
W sumie to szczęśliwie, że się jeszcze zdążyłem w ostatnim listopadzie załapać za friko i bez tłumu, nawet dało się w kafejkach usłyszeć wenecki dialekt :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sareth4 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group