Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie

Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10

Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/

Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.

Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.

TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.

Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%

[ 265 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#201 PostWysłany: 18 Sie 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Parę słów ode mnie:

- Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

Image

- Bors GasztroBar - jedne z najlepszych kanapek jakie jadłem w życiu. Trafiliśmy tam drugiego dnia i zamówiliśmy po bagietce. Ja zdecydowałem się na Bors Doga, a moja narzeczona na French Lady. Były tak dobre, że ostatniego dnia tuż przed wyjazdem postanowiliśmy wrócić do chłopaków na pożegnalny obiad. Tym razem ja zamówiłem zestaw: zupę barbecue oraz bagietkę Toki Pompas. Moja narzeczona wzięła bagietkę Thai Massage. Zupa barbecue mnie zaintrygowała i z ręką na sercu polecam spróbować miłośnikom boczku ;) jeśli chodzi o bagietki, to każda była pyszna, ale pierwsze miejsce przyznałbym Bors Dogowi - sztos! Chłopaki znają się na rzeczy ;)

Image

Image

- Retro Langos bufe - smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.

Image

- Lecso Gyorsetterem - tutaj wybraliśmy dwie różne odmiany gulaszu z kluseczkami, ale niestety niezbyt przypadły nam one do gustu. Najsłabszy punkt gastronomiczny naszej wycieczki. Cena za danie ~1200 HUF.

Image

- Il Treno - wracając do hotelu wieczorem poczuliśmy lekki głód i przypadkowo trafiliśmy na polecaną przez znajomego włoską restaurację. Jedliśmy tylko pizzę, była smaczna, spora, a cena całkiem dobra - 1590 HUF.

Dodatkowo, jeśli ktoś ma ochotę napić się dobrej mrożonej kawy, to polecam 400 bar. Jedna taka kawa to wydatek rzędu 720 HUF. Wydaje się sporo, ale warto. Kawa duża, bardzo dobra, w środku znajdziemy gałkę loda, a na wierzchu dobrą bitą śmietanę.

Image
 Relacje PM off  

#202 PostWysłany: 06 Wrz 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Informacje zebrane z tego tematu. Podsumowanie, które przygotowałem przed swoją wizytą w Budapeszcie. Przepraszam, że bez autorów ale nie zapisywałem w trakcie kopiowania a teraz to już za dużo roboty.

Cytuj:
Makos Guba
ZUPA 890 HUF. Godziny otwarcia

sob.: 11:00 - 22:00
niedz.: 12:00 - 18:00

->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie

Oktogon Bisztró
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10

Retro Langos bufe
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/

Gelarto Rosa, Szent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.

Két Szerecsen
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.

TiK-TaK Hummus Bár
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.

Drum Cafe
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu. -> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
- Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590

I moje opinie:

1) Makos Guba.
Zupa 890 HUF, wino 290 HUF - Tokaj. Lokal ładny,w zupie na pewno na plus to, że z wołowiną a nie wieprzowiną. Zupa OK do zjedzenia ale bez żadnego szału. Przyszliśmy pod wieczór i może dali to co było na dnie garnka. Była bardzo, bardzo tłusta, mięsa nie było za dużo. Nie podali nam niestety pasty paprykowej. Moim zdaniem jeżeli ktoś jest w okolicy może wpaść. Jest blisko ze wzgórza zamkowego ale, żeby specjalnie się tam wybierać to nie wiem czy warto.

2) Oktagon Bistro
Skorzystaliśmy z bufetu obiadowego w niedzielę. Sporo ludzi w środku, trzeba było chwilkę poczekać na stolik -ok 5 min. Jak na takie all you can eat to moim zdaniem więcej niż przyzwoicie. Dużo mięsa, BARDZO DUŻO PIKLI!! i 3 rodzaje zup. Była również zupa gulaszowa (z wieprzowiną), która mi smakowała bardziej niż zupa z Makos Guba. Do każdego zamówienia trzeba wziąć coś do picia. Ceny napojów od 380HUF za 0,2 Coli. Za taką cenę ( w tygodniu od 1190 HUF +napój) myślę, że warto tam wpaść i zjeść- chociażby dla pikli i zupy gulaszowej.

#203 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:02 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
W Oktogon Bisztro najlepsze są różne rodzaje mięsa w marynacie, które dajemy go grillowania. A do picia najlepiej piwo. Jak byłem w ichniejsze święto narodowe w marcu to też była znacznie bogatsza oferta czegoś na słodko, jeśli ktoś lubi może w weekendy jest podobnie. Wg mnie pikle były nie zjadliwe, twarde, mdłe w smaku.

Ostatnio edytowany przez MacGyver, 06 Wrz 2016 13:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
pemat lubi ten post.

#204 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:16 

HON fly4free
@up - potwierdzam, choć różnię się opinią nt. pikli :)
co do słodkości to my byliśmy w niedzielę i wybór był bardzo duży
odnośnie pikli - hmmm... co, kto lubi... dla mnie zjadliwe i rzeczywiście smaczne były jedynie buraki, oraz (trochę na siłę - ostatecznie to Węgry) niektóre papryczki. reszta, jak dla mnie, jednakowo smakowała octem - sam kwas
ogólnie doskonała miejscówka do popróbowania wielu różnych dan kuchni wegierskiej
 Relacje PM off  

#205 PostWysłany: 06 Wrz 2016 13:43 
Awatar użytkownika

Loty: 258
Kilometry: 353 671
złoty
Oktogon Bistro mimo, że lokal w formule all you can eat i można by go nawet nazwać fast foodem (wszak mamy dania gotowe i w podgrzewaczach) to daje sporą szansę na popróbowanie różnych węgierskich dań - normalnie w życiu bym nie wpadł na pomysł zamawiania pikli ale tam próbowałem różnych i były spoko.

Zupy bardziej niż przyzwoite - do tego obok pasta.

No i te marynowane z warzywami mięsa, które pan nam griluje przyciskając żelazkiem :D

Cholera - nabrałem smaka, szukam biletów do Budapesztu... :lol:

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#206 PostWysłany: 06 Wrz 2016 14:32 
Awatar użytkownika

platynowy
A jeszcze bo zapomniałem.

Retro Langosz - bardzo smaczne, świeżo robione. Polecam! Wzięliśmy jednego na pół i to był dobry wybór bo rozmiar całkiem znaczny. Warto odwiedzić, lokal jest zaraz obok katedry.

#207 PostWysłany: 06 Wrz 2016 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 363
Kilometry: 485 099
w Retro Langoszie brakują tylko stoliki i byłoby git! ;)
 Relacje PM off  

#208 PostWysłany: 06 Wrz 2016 14:40 
Awatar użytkownika

platynowy
Jak ja byłem to stał jeden taki duży z 8 krzesłami
Zeus lubi ten post.

#209 PostWysłany: 06 Wrz 2016 14:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 363
Kilometry: 485 099
To coś nowego! :D
Ja pamiętam tylko ladę i 2 krzesła :)
 Relacje PM off  

#210 PostWysłany: 08 Wrz 2016 16:44 
Awatar użytkownika

Potwierdzam, jest tam stolik na więcej osób, ale niektóre krzesła potrafią być zajęte przez gołębie :evil:
 Relacje PM off  

#211 PostWysłany: 12 Wrz 2016 23:13 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 142 641
niebieski
Mam 6 godzin przesiadki (od przyjazdu do wylotu) między przyjazdem LuxExpresem na Népliget a wylotem Wizzairem.
Czyli jakieś 2-3 godziny na znalezienie czegoś dobrego, zjedzenie i ruszenie dalej.
Ktoś coś "po drodze" między tymi punktami zna i może polecić?
Otwarte w porannych godzinach (przyjazd 6.30, a ruszać na lotnisko chcę max. o 10.00).
 Relacje PM off  

#212 PostWysłany: 12 Wrz 2016 23:55 

Z tego co kojarzę tam jest straszna pustynia, zwłaszcza tak wcześnie rano. Podobno w okolicy dworca jest piekarnia z kanapkami itp (sieciówka). Czynna od 5 rano. Ale gdzie dokładnie jest, to Bóg raczy wiedzieć. Stronka: http://lipotipekseg.hu/eng/shops/
 PM off  

#213 PostWysłany: 13 Wrz 2016 07:01 
Awatar użytkownika

Loty: 258
Kilometry: 353 671
złoty
Najlepiej jak wsiądziesz w metro M3 i pojedziesz do centrum (Deak Ferenc).
Tam znajdziesz mnóstwo knajpek do zjedzenia śniadania.
Nie pamiętam w jakich godzinach jest otwarte te centrum handlowe przy stacji Kobanya ale tam będziesz miał sieciowe knajpy.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#214 PostWysłany: 13 Wrz 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Pani na free walking tour poleciła nam dzielnice żydowską jako miejsce gdzie można tanio i smacznie zjeść.
Belvárosi Disznótoros na ulicy Kiraly 1. Duże porcje, smacznie, mnóstwo lokalsów. Ceny niskie jak na Budapeszt. Za 5 dań 6000 HUF. Każdy mega najedzony wyszedł, zdecydowanie 'męskie' porcje.

Byłem też na tych lodach w kształcie kwiatków. Dobre, ale bez szału. Wizualnie prezentują się bardzo ładnie.
 Relacje PM off  

#215 PostWysłany: 14 Wrz 2016 08:07 
Awatar użytkownika

srebrny
JarekGdynia napisał(a):
Byłem też na tych lodach w kształcie kwiatków. Dobre, ale bez szału. Wizualnie prezentują się bardzo ładnie.

Szaleństwo lodowe to tylko we Włoszech, gdzie indziej jak lody są tylko dobre, to już jest bardzo dobrze :)
 Relacje PM off  

#216 PostWysłany: 15 Wrz 2016 15:17 
Awatar użytkownika

Loty: 287
Kilometry: 300 985
niebieski
Kompletnie nie podeszla mi wegierska kuchnia - za tlusto, za slono, zbyt czesto dodawany jest do wszystkiego anyż.

Dlatego dobrym rozwiazaniem bylo Oktogon Bisztro - mozna bylo posmakowac kilkunastu dan po trochu.

Czuje tez ze musze napisac cos oczywistego, ale co mi sie wydaje niezwykle wazne - Langosz to po prostu wielki, słony pączek z dodatkami :D

Gdybym wczesniej to wiedzial, nie zamowilbym po jednym na osobe. :) W internecie prawie wszedzie opisywane jest to jako "ciasto drozdzowe"... no zdecydowanie nie jest to pizza. ;)
asiasz lubi ten post.

#217 PostWysłany: 21 Wrz 2016 09:34 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Langos jak najbardziej jest z ciasta drożdzowego, smażony na głebokim oleju.
W sumie dobrze to podusumowałeś: wielki tłusty pączek na słono.
Mi tam smakował.

A już w ogóle byłem zachwcony tym ich Kürtöskalács - kołacz węgierski (tak powiadają mi internety). Widzisz jak przygotowują, zamawiasz sobie z jakimi chcesz dodatkami, my wzięliśmy z orzechami. Jak podają Ci to jeszcze para leci. Pycha! :D
Załącznik:
kolacz.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Tufli lubi ten post.

#218 PostWysłany: 21 Wrz 2016 09:53 
Awatar użytkownika

złoty
@JarekGdynia
Dla mnie kutorsz to obowiązkowa przekąska w Budapeszcie, ale warto nadmienić, że można jest równiż nabyć w wielu miejscach w Polsce, np świąteczne stragany miejskie lub Gubałówka.
 Relacje PM off  

#219 PostWysłany: 06 Paź 2016 13:59 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 137 893
złoty
Lody i kształcie róży otwarte również w październiku?

#220 PostWysłany: 06 Paź 2016 14:20 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@‌Marco Manno‌, tak bo to normalny lokal (Gelarto Rosa) zaraz obok bazyliki. Otwarte od 10:00
Załącznik:
Gelarto.jpeg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.

[ 265 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości