Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:37 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ciekawe czym według Lh różni się klasa economy light K od economy light Q , skoro nawet warunki są takie same.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#122 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Miałem wczoraj to samo - musi być klasa rezerwacyjna 1 do 1, czyli K do K. Inaczej nie chcą zmieniać za darmo, mimo że to linia skasowała loty. To bardzo nie fair zagranie przewoźnika.
A dla zwykłego pasażera różnica pomiędzy literkami nie ma większego znaczenia, generalnie są trzy podklasy economy: light, classic i flex.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 18 Kwi 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Wzięli przykład z lotu, który od początku robił przebookowanie tylko na tę samą klasę rezerwacyjną. Jest to mega słabe, bo 99% pasażerów nie ma pojęcia, że w ogóle istnieje coś takiego jak klasa rezerwacyjna w obrębie tej samej klasy podróży, np. economy.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 18 Kwi 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Gdzie znajdę na forum jakiś poradnik odnośnie klas rezerwacji? Sam mam lot do portugali na majówke lufą i muszę zainteresować się tematem.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 18 Kwi 2020 17:00 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
-- 18 Kwi 2020 16:53 --

travellista napisał(a):
Miałem wczoraj to samo - musi być klasa rezerwacyjna 1 do 1, czyli K do K. Inaczej nie chcą zmieniać za darmo, mimo że to linia skasowała loty. To bardzo nie fair zagranie przewoźnika.
A dla zwykłego pasażera różnica pomiędzy literkami nie ma większego znaczenia, generalnie są trzy podklasy economy: light, classic i flex.

.Od początku wyglądało to na polowanie z nagonką!
Tak samo jak te promocje wizzaira na maj i czerwiec.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 18 Kwi 2020 17:51 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 71
A ja bym jednak nie pisał, że mega słabe.

Ja z Lufą do tej pory nie miałem problemów ze zmianami rezerwacji jak to Lufa odwołała rejs czy nawet zmieniła godziny, raz nawet przy zmianie rozkładu o 25 minut udało mi się zmienić powrót na Wrocław - a kupiłem loty z Katowic bo było dużo taniej.

Z LOTem w ostatnich latach już tak dobrych doświadczeń nie mam, a te co mam są raczej słabe (piszę o zmianach rezerwacji) bo mimo wszystko LOT lubie.
I myślę, że w normalnej sytuacji nie byłoby żadnych problemów z przebookowaniem na inny termin ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że sytuacja normalna nie jest. Skoro linie prawie nie latają, a niektóre w ogóle nie latają, nie mają przychodów a mają koszty i nie mamy żadnych wątpliwości, że żadna z nich bez pomocy z zewnątrz nie przetrwa, to jednak mega słabe wydaje mi się świadome kupowanie biletu tylko po to, żeby linia go anulowała i przebookowała na dowolny wybrany przeze mnie termin (także wysoki sezon itp.) i późniejsze wylewanie żalów że tego nie zrobiła.
Żeby nie było wątpliwości - nie uważam nic złego w kupowaniu biletów w takim celu. Sam to nawet rozważałem. Ale pisanie, że mega słabym lub nie fair zagraniem linii lotniczej jest to, że nie przebookowała lotu na dowolny termin, mimo że kupowałem bilet ze świadomością że będzie anulowany jest moim zdaniem mega słabe.
Trzeba do tego podchodzić tak jak do błędów taryfowych - uda się to się uda, nie uda się to się nei uda, będą kolejne błędy wtedy się uda.
Sam wielokrotnie korzystałem z błędów taryfowych i tylko raz bilet został anulowany (jeden z "deali" Ethiopiana), wszystkie inne się udały. I na tym to wszytko polega.
Sam rozważałem kupno tego biletu. Szanse na zmianę bez pokrycia różnicy w taryfie oceniałem na małe i dlatego ostatecznie nie kupiłem. Wynikało to z moich marcowych problemów z LOTem - który wtedy oferował w ograniczonym terminie przebookowanie na dowolną klasę, w dalszych terminach już tylko w ramach danej klasy. Ale wtedy jeszcze nikt nie wiedział jak głęboki będzie kryzys. Teraz też tego nie wiemy, ale przynajmniej wiemy, że będzie bardzo głęboki. Pretensji do LOTu nie mam - bo kupiłem bilet w Szalonej Środzie a widzę, że sytuacja jest bardzo daleka od normalności. Jestem uzależniony od latania, kibicuję liniom żeby jak najszybciej się podniosły i abyśmy mogli jak najszybciej znowu realizować swoje pasje. I absolutnie nie czuję się oszukany - że ktoś kto jest w głębokiej czarnej d... nie chciał mi przebookować bardzo taniego biletu na dowolny inny wybrany przeze mnie termin w ciągu roku. Dostałem z powrotem voucher i też uważam, że jest to w miarę OK. Ugrałem swoje - voucher jest na kwotę, którą OTA zapłaciło za mój bilet, ja zapłaciłem OTA znacznie mniej. Akurat trafiło na OTA, które mnie kiedyś mocno ograbiło z kasy w przypadku anulacji - ale też nie miałem pretensji - taki był regulamin i takie ryzyko w zamian za niższą cenę. Ale przynajmniej rachunki wyrównane ;)
Gdybym kupił ten bilet do FNC poczekałbym ze zwrotem - może za 2-3 miesiące da się go jednak sensownie wymienić - i tego też wszystkim posiadaczom życzę :)
Mam nadzieję, że nie rozpętam tym postem jakiejś burzy ;)
Wielu szczęśliwych podróży wszystkim!!!:)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 18 Kwi 2020 18:09 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@wr1981 - moje luzne uwagi - forum to fly4free , dlatego pretensje o to , że ktos chce jak najtańsze bilety są z góry nie trafione. Czy w LH pracują debile? Te loty nie wisiały kilka minut , godzin czy dzień -wisiały one co najmniej tydzień!!! Czy nikt w LH nie kontrolował tego ? Ich "obiecanki" , że bez zmiany taryfy mozna odwołany lot bezkosztowo przełożyć- osobiście (ponieważ nie zbieram punktów) nigdy nie wgłębiam się w klase taryfy . Tutaj zauważyłem , żę jest economy light . Patrzę na jesienne terminy - mają economy light . Nigdy w życiu nie przypuszczałbym , że mogą być economy light K , S , Q , a i pewnie cały alfabet by jeszcze dołozyli byleby tylko mieć pretekst do nie zmieniania lotu za darmo. To jest LH , a nie (bez urazy UIA czy jakieś WOW AIR) . LH niech bierze przykład z Turkisha - tam wymieniają bez problemu i nikt nie pyta się o klasę rezerwacyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 18 Kwi 2020 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
U mnie był akurat lot kupowany we wrześniu ubiegłego roku i mimo to nie byli wyrozumiali ;) A nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki niższe klasy taryfowe zniknęły.
Zgadzam się, że przeciętnie latający człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że są jakieś klasy taryfowe oznaczane alfabetem i one niosą ze sobą inną wartość biletu i podatków. Gdybym nie pracował kiedyś w biurze QR, pewnie sam nie zwracałbym na to uwagi. Economy light to nadal economy light a przy procesie kupowania biletu literowe oznaczenie klasy rezerwacyjnej nie zawsze jest widoczne.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 18 Kwi 2020 18:51 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Ja lecę 31.10-04.11., jesli ktoś też w tym terminie będzie leciał, to możemy połączyć siły, albo jakieś piwo na miejscu wypić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 18 Kwi 2020 19:52 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Podmienianie literek klasy tylko po to, żeby mieć pretekst do nierespektowania swoich własnych zasad (produkt jest identyczny) to zagranie na poziomie ryana a nie linii 5*. Tak, kombinujemy, wykorzystujemy luki i korzystamy z błędów na tym forum ale to nie znaczy że firma dbająca o renomę powinna pogrywać w ten sposób.

Jak widać fala szyderstw, kiedy ta piąta gwiazdka została przyznana nie były bezpodstawne:) trzymajmy rękę na pulsie, zobaczymy jak się sprawa rozwinie
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 18 Kwi 2020 20:23 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 71
@ samaki9
przecież sam napisałem, że wielokrotnie latałem z błędów taryfowych, zresztą jak sam kupuje bilety to prawie zawsze w najniższych taryfach i z pewnością nie jestem pasażerem, na którym linie zarabiają, gdybym sam nie chciał latać 4free ;) to bym tu przecież nie wchodził
Nie uważam też, że jest coś złego w kupowaniu biletów licząc na anulację i bezpłatną zmianę na fajniejszy termin, sam co najmniej pare razy dzięki anulacjom lub zmianom rozkładu wymieniłem sobie bilet bezkosztowo na inny termin
Jedyne co uważam za słabe to pretensje do linii lotniczej w obecnej sytuacji że nie pozwala na zmianę na dowolnie wybrany termin w sytuacji gdy ktoś bilet specjalnie kupuje licząc nie na to, że poleci tylko licząc na anulację
Zmieniałeś lot w Turkishu w ciągu ostatniego tygodnia - dwóch czy mówisz o wcześniejszych doświadczeniach?

@travellista
No jak bilet z września to zwracam honor ;)
A co do klas taryfowych - to nie sądzę że te niższe zniknęły tylko chyba ich wcześniej też nie było, bo nie kojarzę w tym wątku żeby było nie wiadomo jak dużo terminów w tej cenie zwłaszcza na przyszłe miesiące ;)
A co do klas rezerwacyjnych to zgadzam się, że większość podróżujących o tym nie wie, zresztą przy kupowaniu bilety często nie jest to w ogóle widoczne

@digger
zgodzę się z Tobą, jak dla mnie 5* dla LH jest totalnym nieporozumieniem :)
ale z tym, że produkt jest idenyczny to się nie zgodzę - klasa podróży może być taka sama, ale klasa taryfowa ma wpływ na warunki zwrotu i zmiany więc nie jest to ten sam produkt
Dla Ciebie, dla mnie i zdecydowanej większości użytkowników forum jest - bo ja jeśli lecę za swoje to kupuje zawsze najtańsze bilety w taryfach niezwrotnych, ale jeśli spojrzeć na to szerzej to produkt nie jest identyczny
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 18 Kwi 2020 20:37 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Economy light np. na jesien tego roku rozni sie od economy light która kupiliśmy na maj?


Ostatnio edytowany przez digger, 18 Kwi 2020 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 18 Kwi 2020 20:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Klasą rezerwacyjną i co za tym idzie ceną, tylko albo aż. Tak samo jak na 23A w ekonomicznej może lecieć koleś który kupił bilet za 450 PLN , a na 23B, który za ten sam bilet zapłacił 2450 PLN. Jeden może być light i drugi może być light.

Moje dwa grosze do dyskusji: każdy , kto kupował w tym wątku FNC na maj nie miał zamiaru podroży w tym terminie i liczył, że nie będzie lotów, a LH zmieni bez żadnych dopłat na dowolny inny termin w ciągu roku. Tak się nie stało, zgodnie z resztą z przewidywaniami niektórych osób, w tym moimi własnymi. Jak to się mówi, raz pax linie, raz linia paxa ;) A wylewanie żali, pretensji i pisanie paszkwili na LH w tym bardzo konkretnym kontekście uważam za niestosowne, co nie zmienia mojej ogólnie niskiej oceny LH i tego jak np. (nie-)rozliczają biletów skasowanych z powodu COVID.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:07 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Na co zatem liczyła Lufthansa sprzedając bilety pomimo świadomości, że nie będzie tych lotów realizować? Na co liczyła sprzedając bilety w taryfie, której nie ma w żadnym innym terminie wrzucając jednocześnie wszędzie informację o darmowej zmianie terminu w ramach kalendarza o do tego voucherze na 50 euro? Przecież to było oczywiste wprowadzanie klientów w błąd za który w normalnych warunkach dostaliby kilka milionów euro kary od jakiegoś urzędu konsumentów. Może jeszcze dostaną. Pisanie, że ktoś wykorzystuje sytuację by dostać bilety w wysokim sezonie jest chyba nieporozumieniem. Kiedy będzie ten wysoki sezon w lipcu, sierpniu? W tym roku nie będzie już wysokiego sezonu. Może w ogóle nie będzie lotów. Ceny w wizz po 120 złotych w sierpniu do wielu turystycznych miejsc są tego dowodem, a mimo to chętnych brak. Skoro Lufhansa za wszelką cenę zbiera pieniądze z rynku mając już świadomość, że lotów nie wykona to powinna ponosić ryzyko zmiany tych biletów. Równie dobrze zamiast lotów mogą zacząć sprzedawać vouchery na loty będzie uczciwiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:11 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
Generalnie jak by nie patrzeć jest to sku..... Lot kupiony. Nie chcą zabierać to trudno... Zwrot i już... Jak będzie niższa taryfa to sobie kupię za money jak będę chciał a nie się prosił przez telefon...
W tym wypadku dobrze że chociaż robią zwrot.... za jakiś czas...
?
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@greg1291: w sensie formalnym masz oczywiście rację i LH powinna lege artis te bilety zmieniać bez żadnej dopłaty , ale w tej konkretnej sytuacji uczestnicy zabawy w Maderę akurat mieli , albo co najmniej powinni mieć świadomość , że niekoniecznie to wszystko wyjdzie docelowo po ich myśli. No i najwyraźniej nie wyszło, przynajmniej w tej chwili. Więc IMHO stękanie z tego powodu na LH jest nie na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:24 

Rejestracja: 26 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 138
Kilometry: 189 850
HON fly4free
Nie wiem czy było już wspomniane, ale jeśli ktoś szuka to pod wymianę to wspomniana taryfa K pojawiła się na loty w czerwcu. Np 13-20 czerwca z Warszawy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
romiso uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:27 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
-- 18 Kwi 2020 21:26 --

@Yaszczyk ratujesz ten deal :)

Ciekawe czy K z Wrocławia da się zamienić na K z Warszawy. Pewnie bez dopłaty nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 18 Kwi 2020 21:39 

Rejestracja: 26 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 138
Kilometry: 189 850
HON fly4free
@greg1291 jeśli się nie da to z Wrocławia masz K na dwutygodniowe lub 4 dniowe pobyty np. 6-20 czerwca. Ewentualnie jeszcze poczekać trochę, może wrzucą nowe terminy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
romiso lubi ten post.
romiso uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 18 Kwi 2020 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
@wr1981 słusznie zauważył --->
"... Gdybym kupił ten bilet do FNC poczekałbym ze zwrotem - może za 2-3 miesiące da się go jednak sensownie wymienić - i tego też wszystkim posiadaczom życzę ..."

Sam mam zamiar poczekać jakiś czas na rozwój sytuacji. Jeśli nie umożliwią sensowniej zmiany tych biletów, to będziemy wnioskować o zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ciachu25, northridge oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group