Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Warszawa - co warto
#1 PostWysłany: 20 Mar 2011 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Hej,
mam do załatwienia parę spraw związanych z wizami w Warszawie i postanowiłem wykorzystać okazję. Po pierwsze rozkłady PKP z Krakowa wyglądają tak, że bardziej opłaca się polecieć samolotem (ale wiąże się z tym nocleg - warunki First Minute), więc będzie to moja pierwsza LOT-owska krajówka.
A po drugie mimo, że w Warszawie byłem już sporo razy, to znam ją jedynie z perspektywy metra i biurowców, stąd też zastanawiam się, co Warszawiacy polecą na jednodniową przygodę w stolicy (najbliższe ptk-sobota). Interesuje mnie wszystko od fajnych miejsc do ulubionego lokalu z wietnamskim żarciem ze stadionu :P
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 20 Mar 2011 23:47 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Centrum Nauki Kopernik? Sam po to kupiłem krajówkę z promocji w Expedii żeby się tam wybrać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Mar 2011 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
zwiedzanie

muzeum powstania warszawskiego - imho must see

zamek w wilanowie - bardzo fajny, ladnie utrzymany, i na pewno warto, ale jesli ktos nie lubi tego typu obiektow to przezyje bez odwiedzenia tego miejsca

stare miasto - imho must see, najlepiej wieczorem spacer od palmy -> nowy swiat -> rynek starego miasta, po drodze tyle waznych obiektow ze dlugo by wymieniac, m.in budynek PAN, palac prezydencki, pare wanych kosciolow, pare ministerstw, gmach uniwerku, wreszcie kolumna zygmunta + zamek krolewski no i sam rynek

oczywiscie jesli pogoda bedzie zla to polecam skrocic spacer czy po prostu przyspieszyc kroku
w miejscu finalnym [rynek starego miasta] polecam raczej cos wypic [np kawe badz czekolade w ktorejs z kawiarenek badz drinka w metal barze ;)] niz zjesc - co do jedzenia to przy nowym swiecie masa knajp, czy to sieciowki [bierhalle, mexicana - ta druga nie przy samym nowym swiecie ale bardzo blisko] czy tez najrozniejsze restauracje [polecam hiszpanska - casa to tu, co prawda ceny wysokie ale zarcie naprawde smaczne i smak ma hiszpanski a nie polski z hiszpanskimi przyprawami :)]

warto tez [choc wlasciwie to raczej podpada pod kategorie 'must see' ] zboczyc troche z nowego swiata i podejsc zlookac budynek BUWu + tamtejsze ogrody - latem fajnie tam posiedziec dluzej, teraz to zalezy jak sie trafi

na pewno warto odwiedzic tez lazienki, ale przy slabej pogodzie to taki sredni bajer pewnie....

wracajac do tematu restauracji - za przyzwoite pieniadze mozna zjesc dobra paste w 'street' - 2 punkty, jeden tuz przy rondzie ONZ, drugi w arkadii

jeszcze ciekawy punkt to restaracja 'u samuela' - niedawno jeszcze [zanim magda g postanowila tam przeprowadzic swoje rewolucje] nazywala sie 'walencja' i nie wiem czy w necie jeszcze nie figuruje pod ta nazwa- w biurowcu 'intraco' przy ulicy niskiej
zarcie nieszczegolne, obsluga srednio mila, ale restauracja znajduje sie na trzydziestym ktoryms pietrze i widok na wawe wieczorem jest naprawde warty podejscia tam


to tak w duzym skrocie, pewnie duzo rzeczy pominalem, jak mi sie cos jeszcze przyomni to dopisze - ale tak na jeden dzien to i tak bedziesz mial problem wszystko obleciec ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Mar 2011 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
osiek napisał(a):
Centrum Nauki Kopernik? Sam po to kupiłem krajówkę z promocji w Expedii żeby się tam wybrać :)
Myślałem o tym, ale raczej odpuszczę, bo to jednak nowość i może być całkiem tłoczno, zwłaszcza w weekend.

Za to o Muzeum Powstania raczej zahaczę. Zastanawiałem się też nad jakimś musicalem w Buffo/Roma.

rw30, dzięki za wskazówki, na pewno z niektórych skorzystam!
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Mar 2011 15:55 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
w weekend zawsze bedzie tloczno, zwlaszcza w muzeum powstania, gdzie w niedziele wstep jest za free. jak pojdziesz rano do kopernika to obedzie sie bez masy ludzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Mar 2011 16:30 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Polecam Muzeum powstania warszawskiego. Sam byłem tam ze 3 albo 4 razy, a bilety zazwyczaj są groszowe, albo nawet za darmo.
Centrum Kopernika to taki odpowiednik Muzeum Leonarda da Vinci z Mediolanu?

Co do jedzenia, to kebab na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej :D Zaraz przy wyjściu z metra, łatwo zauważysz, bo to chyba jedyne miejsce w Warszawie, gdzie od rana do wieczora jest długa kolejka :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2011 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
No i jestem z powrotem.
Polecam stronę http://www.warsawtour.pl/warszawa-dla-k ... -1398.html oraz broszurkę pdf stąd: http://www.warsawtour.pl/warszawa-dla-k ... -1398.html

Zrobiłem w sumie tak jak poradził rw30, czyli pierwszego dnia Łazienki (mnóstwo wiewiórek!) + piwko wieczorem w latem/metalu (okazuje się jednak, że i w Warszawie są miłe knajpki), następnego dnia raz jeszcze trasa od Barbakanu do palmy, Muzeum Powstania (faktycznie fajne, choć weekendami zatłoczone, w niedzielę pewnie jeszcze bardziej, kiedy wstęp jest za darmo) oraz na końcu 30 piętro Pałacu Kultury (tak szczerze to raczej chyba nie warte tych 20 zł).

Spałem w kapsule tutaj: http://www.wilsonhostel.pl/pl/index.html, fajny, podróżniczy klimat (roczniki National Geographic od chyba 1995), międzynarodowe towarzystwo - Wietnam (chyba), USA, Rosja...

W jedną stronę leciałem EuroLOT-em, w drugą PKP InterRegio (bo bilety RT na moją upatrzoną datę podrożały w ostatniej chwili przed kupnem), krajówki polecam, choć różnicy w komforcie między nimi a Ryanairem nie bardzo widzę, może poza gazetą do czytania, sokiem i mini-batonikiem. Za to jest szybko, ok. 30min. vs 3h pociągiem (ale z dojazdami na/z lotniska wychodzi niestety podobnie).
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2011 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
troche sie spoznilem ale dla "Innych " zainteresowanych polecam zwiedzenie wspanialych dworcow czyli zachodni, centralny oraz wschodni. goraco polecam zobaczycie same wspanialosci
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Mar 2011 00:40 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
troche ci nie wyszla ta docinka, bo dworzec wschodni jest w remoncie generalnym, a centralny po odswiezeniu bedzie wygladac naprawde swietnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Mar 2011 01:39 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Wg mnie w Warszawie do zwiedzania: Zamek Królewski(odbudowany), Starówka z rynkiem(odbudowana), ul. Krakowskie Przedmieście, Łazienki i okolice Belwederu, takze Pałac Kultury i Nauki bo to dobry pkt widokowy zwlaszacza jak jest ladna pogoda - wjazd winda byl drogi cos chyba 15zl. Z nowszysch budowli to Zlote Tarasy i Centrum Kopernika.

Niestety tak naprawde w Warszawie nie ma za wiele do zwiedzania zarówno tych budowli historycznie oryginalnych bo je zburzono w czasie II wojny swiatowej (i tez odbudowano ale to juz nie oryginaly tylko kopie), jak i nowych jakis futurystycznych budowli jak w Walencji czy Paryżu. Stalo sie to przez faszystów, ale niestety takze po czesci za sprawa polskich politykow tych historycznych i obecnych, oraz chetnych do bezsensownej walki na danym etapie Powstancow Warszawskich co nawet wysylani nieswiadome dzieci do walki z faszystami (pewnie sie tu naraze wielu ale taka jest prawda). Warszawe wiec zburzono, oryginalnych atrakcyjnych turystycznie i historycznych budowli praktycznie nie ma. Futurystycznych budowli tez brakuje, Metro tylko jedna linia, wiec tez trudno sie poruszac.

Mnie czasami Czesi pytaja, bo mieszkam blisko Czech, co za dziwny kraj ta Polska, ci Warszawiacy.... Po co wam bylo to Powstanie Warszawskie?! No coż Czesi Prage poddali, nie robili tez zbednych powstan na taka skale jak w Polsce i dzieki temu nie bylo tam zniszczen w Pradze i jest tam co ogladac, wiele atrakcyjnych turystycznie oryginalnych historycznie budowli, nawet z czasow minionej swietnosci, w Warszawie tego brak! Czesi lubia głownie piwko... a nie jakies namietnosci. moze tak trzeba?! A Czesi i Słowacy lubia tez zwiedzac, widzialem ich prawie wszedzie, czesto tez lataja przez Krakow.
Turysci zagraniczni w Polsce mowia czesto o Krakowie, Oswiecimiu, Warocławiu, Gdansku, Toruniu, czasem o Czestochowie i niestety tez rzadko o Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2011 14:53 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Hol, postaraj się ograniczyć do informacji praktycznych. Nie psujmy przydatnych i ciekawych wątków debatami o niczym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2011 15:32 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
wracając do tematu,
odpowiedź na ''co warto?'' zależy od tego co interesuje pytającego i odpowiadającego
Dla kogoś może być ciekawe Museum Wojska Polskiego , dla kogo innego Muzeum Narodowe,
socrealizm MDM-u nie będzie niczym nowym dla kogoś kto widział Nową Hutę, itd
cerkiew na Pradze ?
dla miłośników historii jest wiele miejsc do odwiedzenia (w których niekoniecznie stoją pomniki)
Umschlagplatz ...
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Mar 2011 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hol2 napisał(a):
Niestety tak naprawde w Warszawie nie ma za wiele do zwiedzania zarówno tych budowli historycznie oryginalnych bo je zburzono w czasie II wojny swiatowej (i tez odbudowano ale to juz nie oryginaly tylko kopie), jak i nowych jakis futurystycznych budowli jak w Walencji czy Paryżu. Stalo sie to przez faszystów, ale niestety takze po czesci za sprawa polskich politykow tych historycznych i obecnych, oraz chetnych do bezsensownej walki na danym etapie Powstancow Warszawskich co nawet wysylani nieswiadome dzieci do walki z faszystami (pewnie sie tu naraze wielu ale taka jest prawda). Warszawe wiec zburzono, oryginalnych atrakcyjnych turystycznie i historycznych budowli praktycznie nie ma. Futurystycznych budowli tez brakuje, Metro tylko jedna linia, wiec tez trudno sie poruszac.

Mnie czasami Czesi pytaja, bo mieszkam blisko Czech, co za dziwny kraj ta Polska, ci Warszawiacy.... Po co wam bylo to Powstanie Warszawskie?! No coż Czesi Prage poddali, nie robili tez zbednych powstan na taka skale jak w Polsce i dzieki temu nie bylo tam zniszczen w Pradze i jest tam co ogladac, wiele atrakcyjnych turystycznie oryginalnych historycznie budowli, nawet z czasow minionej swietnosci, w Warszawie tego brak! Czesi lubia głownie piwko... a nie jakies namietnosci. moze tak trzeba?! A Czesi i Słowacy lubia tez zwiedzac, widzialem ich prawie wszedzie, czesto tez lataja przez Krakow.
Turysci zagraniczni w Polsce mowia czesto o Krakowie, Oswiecimiu, Warocławiu, Gdansku, Toruniu, czasem o Czestochowie i niestety tez rzadko o Warszawie.


kwestii historycznych poruszal nie bede

natomiast co do porownania od strony turystycznej [swoja droga uroczego] Torunia czy Czestochowy do Warszawy - to, z calym szacunkiem nie ta liga absolutnie

wez przejdz sie kiedys ktoregos letniego wieczoru krakowskim przedmiesciem, moze wtedy zrozumiesz o co mi chodzi, choc z Twoim podejsciem to watpie



btw jeszcze taka 'atrakcja' mi sie przypomniala, choc sam nie mialem okazji 'wyprobowac':
http://www.adventurewarsaw.pl/

+ obowiazkowy punkt do odwiedzenia na krakowskim przedmiesciu, zwlaszcza jesli jestescie turystami spod znaku 'rasa bardzo dobrze znana - od jednego baru do baru'
http://www.gastronauci.pl/670-przekaski ... e-warszawa [btw ponoc we wro otwarto niedawno cos bardzo podobnego]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Kwi 2011 15:07 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
shagrat napisał(a):
30 piętro Pałacu Kultury (tak szczerze to raczej chyba nie warte tych 20 zł).

To raptem 5€, czyli tyle ile kosztują bilety na tarasy widokowe w innych europejskich miastach. Trzeba było podejść do strażnika, to wjechałbyś na górę za 10zł, ale chyba nie wszyscy o tym wiedzą ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Gru 2011 14:14 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 4
Macie jakies pomysly na sylwester w Warszawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2011 16:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Jeszcze a propo Wawy, a raczej miejsc z bezpłatnym wstępem. Pełna lista jest tutaj: http://www.michalin.pl/wstep_wolny/inde ... muzea.html

Na pewno warto do Muzeum Wojska Polskiego (bezpłatne chyba cały czas), Muzeum Narodowego (w sobotę bezpłatne, ale trwa remont do połowy 2012), w niedzielę zaś mamy bezpłatny Wilanów, Zamek Królewski (po bilet do kasy i tak trzeba pójść, ale dają darmo) oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Całodzienny bilet w Wawie na komunikację miejską 12,5 zł. To tak z mojej perspektywy wpadającego czasem w odwiedziny. Na pewno warto na Krakowskie Przedmieście, o czym ktoś już pisał, jak dla mnie super miejsce. Trasa KP i do Zamku oraz Stare Miasto moim zdaniem bez kompleksów w stosunku do Europy. Ale jeść to tam raczej nie polecam. Drogo, mało i niespecjalnie (przynajmniej tam gdzie trafiłem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Mar 2012 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
6 kwietnia będę w Warszawie, przylatuję rano mniej więcej o godzinie 7 i mam czas do wieczora, chciałbym zobaczyć te rzeczy: http://g.co/maps/88d46

Da się to zrobić w jeden dzień? Niestety odpada zwiedzanie wnętrz, a szkoda- większość zamknięta w Wielki Piątek ;/ Jedynie gdzie chcemy i da się wejść a raczej wjechać to taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. To co jest bliżej siebie oczywiście spacerem, reszta przejazdy komunikacją miejską, planuję kupić bilet dobowy ulgowy na 1 strefę za 6 zł, z tego co szukałem w sieci wystarczy na moją trasę, ktoś potwierdzi?

Jeszcze jedno pytanie odnośnie Pałacu Wilanowskiego, czy da się go zobaczyć jakoś od drogi, lub z ogrodów? Niestety w Wielki Piątek jest zamknięty dla zwiedzających.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Mar 2012 15:37 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Proponuję zacząć od Nowego Miasta, i dalej spacerkiem przez Starówkę i dalej trakt królewski do Chmielnej. Chmielną spacerkiem w kierunku pl. Defilad i PKiNu. Po tarasie widokowym z powrotem na trakt i od pl. 3 krzyży do łazienek na piechotę :)

Bilet dobowy daj ci prawo do nieograniczonej liczby przejazdow wszystkim, wiec spokojnie wystarczy ;)


Jeśli Wilanów zamknięty, proponuję darować sobie wszelkie próby, i jeśli tylko starczy ci czasu proponuje udac się nad Wisłę [Kopernik, BUW, Stadion, most Świętokrzyski] :)

Mało czasu na zwiedzanie, ale IMHO powinieneś dac radę wszytsko przynajmniej zobaczyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Mar 2012 17:03 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 17
jeśli chodzi o dobrego Wietnamczyka polecam "Co Tu" idąc Nowym Światem w stronę Krakowskiego Przedmieścia (od Palmy do Zamku Królewskiego) skręcić chyba w pierwszą bramę po prawej stronie ulicy, tam w małych pawilonach na tyłach kamienic jest świetny bar, zwykle pełno w nim ludzi zwłaszcza w porze lunchowej, wystrój typowy dla tego typu barów ale czysto i świetne jedzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Mar 2012 09:12 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Polecam bar mleczny BAMBINO na Kruczej [na przeciwko starego hotelu grand] :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group