Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Walencja
#1 PostWysłany: 04 Lut 2014 10:20 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Nie udało mi się znaleźć informacji o Walencji na tym forum, pewnie dlatego, że nie ma żadnych tanich przewoźników bezpośrednio z Polski do Walencji. Nam udało nam się dotrzeć w czasie naszego mini tripu Kraków-Majorka-Porto-Walencja-Bolonia-Kraków.
Wszyscy w Walencji polecają wizytę w Oceanarium, spacer deptakiem nad morzem, samo centrum.. i słusznie! super miejsca.

Oceanarium robi wrażenie
Image

Plaża piękna, czysta i szeroka
Image

Gubienie się w urokliwych uliczkach tego miasta należy do bardzo przyjemnych
Image

co chwilę napotykamy jeszcze na jakieś zabytki
Image

lub przekąski ;)
Image

jednak w necie mało informacji jest o BioParcu w Walencji, który zdecydowanie jest warty zobaczenia, i nie tylko z małymi dziećmi, my ich nie mamy ;)
Co uderza od początku, to duża przestrzeń, czystość, zadbane zwierzęta oraz brak klatek. Bariery między zwierzętami oraz między zwierzętami a nami są praktycznie niewidoczne. Dlatego mimo, ze znajdujemy się prawie w centrum miasta mamy wrażenie bycia na dużej otwartej przestrzeni. Zwierzęta nie są oddzielone od zwiedzających za pomocą balustrad i krat, a służą temu rzeki, stawy, skały i inne przyrodnicze cuda. Co więcej niegroźne, małe zwierzęta przemykają czasami swobodnie po ścieżkach dla zwiedzających. Idąc tam polecamy zarezerwować minimum pół dnia, bo nie jeden zwierzak nas urzeknie :) Goryl przeprowadzający konsumpcje tego co wyprodukował czy ten z tyłu z totalnie olewającym podejściem do życia zajmie Wam co najmniej 30 min. Żyrafa z szyją nad Wasza głową drugie tyle:) A gdzie jeszcze czas na pozostałych mieszkańców, a ilość zwierząt jest tam na prawdę imponująca. Bilety wstępu do najtańszych niestety nie należą, 32.80EUR/dorosły, 18EUR/dzieci między 4 a 12 rokiem. Ale warto!
Tutaj ich strona: http://www.bioparcvalencia.es/en/

a tutaj kilka naszych zdjęć (Wszelkie prawa zastrzeżone) ;)

Image

Image

Image

Image

Więcej zdjęć ---> Król Julian i inni

Zachęcamy aby inne osoby, które odwiedziły Walencję też wrzucały tu info o ciekawych miejscach :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Walencja
#2 PostWysłany: 04 Lut 2014 12:57 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
Ja w Walencji byłem 10 lat temu, więc od tego czasu na pewno sporo się zmieniło ale to co zapamiętałem to spora liczba skwerków w zaułkach starego miasta - całkowicie nas rozbrajały owocujące drzewka pomarańczowe w lutym, funkcjonujące tam jak zwykłe rośliny ozdobne. Do tego targ rybny (obok którego sporo stoisk z patelniami do przygotowywania paelli - która z Walencji podobno się wywodzi), park w samym środku założonyu w starym korycie rzeki (rewelacja) i ulica obok portu z zaniedbanymi domami, palmami, jakby wyjęta z Havany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#3 PostWysłany: 04 Lut 2014 15:31 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
vanin napisał(a):
park w samym środku założonyu w starym korycie rzeki (rewelacja)


i jaki świetny pomysł na jej zagospodarowanie - boiska, korty, deptaki, ścieżki rowerowe etc.
Lubimy takie pomysły :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#4 PostWysłany: 17 Maj 2014 20:53 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Być może komuś się przyda. Moja fotorelacja - Walencja. Bardzo fajne miasto i przyjemne wspomnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#5 PostWysłany: 17 Maj 2014 21:18 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
pehape napisał(a):
Być może komuś się przyda. Moja fotorelacja - Walencja. Bardzo fajne miasto i przyjemne wspomnienia.

Fajna fotorelacja. Przyda mi się bo za dwa tygodnie sam przekonam się jak tam jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#6 PostWysłany: 17 Maj 2014 22:30 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Dziękuję. W Walencji byliśmy w sumie 2 dni, gdyż docelowo lecieliśmy przez Bergamo na Ibizę. Nie mniej jednak to fajne miasto w którym raczej nie można się nudzić nawet przez 3-4 dni. Myślę, że będziesz zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#7 PostWysłany: 18 Maj 2014 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Walencja to bardzo fajne miejsce do odpoczynku i pracy, chociaż ostatnio trochę zaniedbane z przyczyny kryzysu, ale na pewno warte odwiedzenia i zobaczenia jego atrakcji, m.in.:
Casco Viejo - Katedra, La Lonja, Torres de Serranos, Torres de Quart i bardzo klimatyczne uliczki;
Bioparc, wyjątkowy ogród zoologiczny (bilety jednodniowe są bardzo drogie, ale można kupić kartę Pase Berde! Bive za 31€ i mieć wstęp bezpłatny od poniedziałku do piątku przez cały rok);
Ciudad de las Artes y Ciencias (dosyć wysokie ceny biletów, ale również istnieją roczne karnety za 76 €), a w nim:
Oceanografic, największe akwarium w Europie z możliwością noclegu dla dzieci w jednym z oszklonych podwodnych korytarzy :)
Hemisferic, niesamowity gigantyczny sferyczny IMAX Dome;
Mercado Central, będące tradycyjnym miejscem zakupów, pełnym świeżych owoców, ryb i darów morza
Jardin del Turia, ogród powstały w dawnym korycie rzeki Turia, będący jednym z najpiękniejszych takich miejsc w Hiszpanii, osobiście polecam spacer od Torres de Serranos do Palacio de las Artes Reina Sofia
oraz nocne życie z mnóstwem pubów i knajpek - calle Caballeros i calle Juan Llorens oraz odżywająca powoli Ruzafa (m.in. calle Literato Azorin)
...co do plaży w samej Valencii to mam dosyć subiektywne zdanie... raczej polecam okoliczne malownicze miejscowości, np. Cullera

Mieszkałam tam przez ponad rok pracując dla jednej z lokalnych instytucji i bardzo chętnie tam wracam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2014 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
Można się dostać do tych okolicznych, malowniczych plaż komunikacją miejską?

-- 24 Wrz 2014 15:14 --

Można się dostać do tych okolicznych, malowniczych plaż komunikacją miejską?
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
kubucha napisał(a):
Można się dostać do tych okolicznych, malowniczych plaż komunikacją miejską?

-- 24 Wrz 2014 15:14 --

Można się dostać do tych okolicznych, malowniczych plaż komunikacją miejską?


Tak, la linea 5.

E: Przepraszam, metrem szóstką. Pisałem z pamięci.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”


Ostatnio edytowany przez nosaltres, 25 Wrz 2014 15:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#10 PostWysłany: 25 Wrz 2014 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nosaltres napisał(a):
kubucha napisał(a):
Można się dostać do tych okolicznych, malowniczych plaż komunikacją miejską?

-- 24 Wrz 2014 15:14 --

Można się dostać do tych okolicznych, malowniczych plaż komunikacją miejską?


Tak, la linea 5.



yyyy????
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#11 PostWysłany: 25 Wrz 2014 08:39 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
Polecam plażę "El Saler", można wynająć rower i jechać sciezką rowerową wzdłuż plaż (trasa odchodząca przy museum de las artes i ciencias)-jest tam piękniej niż na Malvarossie chociażby ze względu na mniejsze tłumy, a po drodze można znaleźć plażę nudystów:) Ścieżka generalnie prowadzi do Albufery i pół ryżowych-pięknie, polecam!!:)

a jak ktoś jest więcej czasu i chce jechać w okolice Walencji-polecam Sagunt (male ładne miasteczko z pięknym zameczkiem) albo Bunol, gdzie co roku odbywa się słynna Tomatina. Przyjemnie jest się przejść uliczkami tego miasteczka, jest naprawdę piękne i ma urocze widoki. I warto coś tam wszamać-wielkość Bocadillos przekracza normy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#12 PostWysłany: 13 Lis 2014 20:26 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 98
bobo77 napisał(a):
Casco Viejo - Katedra, La Lonja, Torres de Serranos, Torres de Quart i bardzo klimatyczne uliczki;
Bioparc, wyjątkowy ogród zoologiczny (bilety jednodniowe są bardzo drogie, ale można kupić kartę Pase Berde! Bive za 31€ i mieć wstęp bezpłatny od poniedziałku do piątku przez cały rok);
Ciudad de las Artes y Ciencias (dosyć wysokie ceny biletów, ale również istnieją roczne karnety za 76 €), a w nim:
Oceanografic, największe akwarium w Europie z możliwością noclegu dla dzieci w jednym z oszklonych podwodnych korytarzy :)

Niestety nie mogę na stronie znaleźć cen do Bioparcu(może będą w styczniu jakieś promocje?). Czy karta Pase Berde!Bive jest na daną osobę czy na okaziciela? Czy turyści mogą ją kupić? Nie widzę też cen za roczne karnety do Ciudad de las Artes, do ilu lat dzici mogą wejść za darmo?
Może źle szukam ale strony tych miejsc w j.angielskim działają bardzo skromnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#13 PostWysłany: 13 Lis 2014 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Nada napisał(a):
Niestety nie mogę na stronie znaleźć cen do Bioparcu(może będą w styczniu jakieś promocje?). Czy karta Pase Berde!Bive jest na daną osobę czy na okaziciela? Czy turyści mogą ją kupić? Nie widzę też cen za roczne karnety do Ciudad de las Artes, do ilu lat dzici mogą wejść za darmo?
Może źle szukam ale strony tych miejsc w j.angielskim działają bardzo skromnie.


W styczniu otwarte 10:00 - 18:00, nie ma promocji.
23,80 EUR bilet zwykły.
PASE BERDE! B!VE jest na okaziciela.
Nie umiem znaleźć informacji, czy turyści mogą kartę kupić - ja na Twoim miejscu podałbym tymczasowy hiszpański adres w formularzu rejestracji.

Do Ciudad de Las Artes(...) wstęp gratis mają dzieci do lat 3.
Co do rocznych wejściówek, są 4 typy.
Tu znajdziesz wykaz cen: http://www.cac.es/club/club-cac.jsp?seccion=precios
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nada uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#14 PostWysłany: 15 Lis 2014 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Grzyw napisał(a):
PASE BERDE! B!VE jest na okaziciela.
Z ciekawości chciałem zobaczyć, czy coś odpisałaś i z przerażeniem zauważyłem, że wprowadziłem Cię w błąd przez przejęzyczenie - przepraszam... Bilet jest imienny...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#15 PostWysłany: 23 Gru 2014 17:07 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dwa razy byłem w Walencji, więc wydaje mi się, że zwiedziłem wszystkie najważniejsze atrakcje miasta… jeśli macie chwilę, to przede wszystkim polecam Oceanografic, w cenie, którego wchodzi delfinarium. Pokazy delfinów odbywają się trzy razy dziennie, są fenomenalne, trwają ok 30 min i zbierają pełny amfiteatr ;)

Bioparc - raczej atrakcja dla dzieci, takie zoo :)

Inne atrakcje Miasta Sztuki i Nauki nie podobały mi się, Muzeum Techniki takie sobie, a film w Hemisferic średnio ciekawy. Jednakże, jeśli macie dużo czasu w tym mieście, to płacąc online za Oceanarium, dopłaca się jedynie z 4 euro za dwie kolejne atrakcje, o których pisałem wyżej.

Dla fanów bazarków typu La Boqueria z Barcelony - w Walencji znajduje się podobna atrakcja - Mercat Central de Valencia, tuż przy starym mieście.

W razie pytań, chętnie pomogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#16 PostWysłany: 25 Sty 2015 10:14 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Jestem dopiero co po powrocie z Walencji. Byłam tam kilka dni i udało mi się odwiedzić kilka najważniejszych miejsc. Miasto jest piękne, warto je odwiedzić, chociaż w styczniu, pomimo słońca, jest zimno :) Udało mi się co nieco napisać o praktycznych informacjach http://podrozniczo.pl/walencja-praktycz ... z-podrozy/ , a niedługo pojawią się także informacje o tym, co warto odwiedzić w Walencji :) Pozdrawiam!
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#17 PostWysłany: 17 Lut 2015 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
http://musssli.blogspot.com/2014/08/val ... mment-form a to moja Walencja w kilku złotych myślach ;)

orientuje się ktoś coś kiedy jest dokładnie Las Fallas tam???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#18 PostWysłany: 17 Lut 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
15-19 marca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walencja
#19 PostWysłany: 17 Lut 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
musssli napisał(a):
orientuje się ktoś coś kiedy jest dokładnie Las Fallas tam???


Zasada jest prosta, La Crema zawsze jest w świętego Józefa ( 19 marca ), a samo fallas 15-19 marca


Nada napisał(a):
Niestety nie mogę na stronie znaleźć cen do Bioparcu(może będą w styczniu jakieś promocje?). Czy karta Pase Berde!Bive jest na daną osobę czy na okaziciela? Czy turyści mogą ją kupić?

Pase Berde! jest imienne i spokojnie mogą ją kupić turyści, tylko dane muszą być zgodne np. z dowodem osobistym (T&C pkt.6)
a poniżej ceny biletów i Pase Berde! do Bioparc
http://195.77.170.27/VALENCIA/VENTA/NEW_WEB/ticket_day.aspx
http://195.77.170.27/VALENCIA/VENTA/NEW_WEB/ticket_anual.aspx
Promocje są bardzo rzadko, jak co to najlepiej ich szukać na Grouponie, Groupalia i LetsBonus
Góra
 Profil Relacje PM off
musssli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walencja
#20 PostWysłany: 17 Lut 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, kolega się upierał że to na pewno jest w kwietniu i trochę zgłupiałam...

Ja nie umiem szukać czy na stronie Ryanair i Wizzair nie ma na ten termin (jeszcze?) lotów? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group