Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#261 PostWysłany: 01 Gru 2019 18:58 
Awatar użytkownika

niebieski
dział atrakcje-ty jesteś ta atrakcja?

#262 PostWysłany: 12 Gru 2019 16:26 

czy ktoś kupował ostatnio przejażdżkę jeepami po wadi rum w Aqabie ?, czy lepiej podjechać do visitors center bądź wioski i tam na miejscu kupić, i jakie ceny za półdniowy objazd pustynii ?
 Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 12 Gru 2019 16:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

My płaciliśmy 15 JOD od osoby. Rezerwacja mailem bezpośrednio.
 Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.

#264 PostWysłany: 12 Gru 2019 21:33 

niebieski
BTW: z serialu "Zaginione miasta" na National Geographic dowiedziałem się, że byłem w "łodiram"
 Relacje PM off
anianow lubi ten post.

#265 PostWysłany: 13 Gru 2019 00:12 

złoty
@Japonka76, a jakieś namiary, bo też jestem zainteresowany wadi rum
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 13 Gru 2019 12:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Ja pisałam bezpośrednio na maila do właściciela tego Bedouin Camp http://www.wadirumbedouincamp.com/our-camp/ . Zarezerwowałam odbiór nas z parkingu, wycieczkę po pustyni i nocleg w obozie (dla 4 osób). Szczerze polecam.
 Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.

#267 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:35 

Loty: 42
Kilometry: 153 039
Hej,
Rozumiem, że za wycieczkę płaciłaś 15JOD??? Możesz podać ile płaciłaś za noclegi.
 Relacje PM off  

#268 PostWysłany: 18 Gru 2019 22:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby.
 Relacje PM off
Grześ lubi ten post.
Grześ uważa post za pomocny.

#269 PostWysłany: 29 Gru 2019 22:01 

Japonka76 napisał(a):
Tak 15 za wycieczkę i 35 za noc - od osoby.

Zadowolona? Żona jak była rok temu w polecanym Salman Zawhadi Camp to strasznie zmarzła a w tym roku jedziemy w 04-11.01.20 r.

@cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu.
 Relacje PM off  

#270 PostWysłany: 29 Gru 2019 23:37 

złoty
pisałem do nich, 15 JOD chcieli przy min 4 osobach na tour jeepem, przy 3, 20 JOD i nie podlega negocjacji, jak podjechaliśmy przed 8 rano do vc, to był tylko jeden gość na parkingu i można było dojechać do wioski bez opłaty 5 JOD, w wiosce n parkingu czekali autami na chętnych na przejażdżkę czy nocleg, więcej miejscowych niż turystów, więc pewnie można było negocjować ceny
 Relacje PM off  

#271 PostWysłany: 04 Lut 2020 06:04 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 30 304
Ktoś spal ostatnio w namiotach w Wadi Rum ? Jak z temperaturą ? Mamy zarezerwowaną wycieczkę wraz ze spaniem 11 lutego - prognoza pogody pokazuje że tej nocy może być - 2 stopnie na zewnątrz :-) .
 Relacje PM off  

#272 PostWysłany: 04 Lut 2020 08:12 

Loty: 254
Kilometry: 396 291
niebieski
My spaliśmy 24/25 stycznia. Temperatura na zewnątrz była nieciekawa, a namioty nieogrzewane.
Jednakże spora ilość gorącej herbaty w namiocie ,,socjalnym" (spaliśmy w Martian Camp), kilka łyków naszej rodowej wiśniówki z duty free oraz gruba kołdra i koc pozwoliły bezproblemowo przespać noc :)

#273 PostWysłany: 22 Lut 2020 19:33 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
troubled napisał(a):
@cccc masz kontakt do gościa z którym leciałeś balonem? Znalazłem RASCJ ale oni chyba w styczniu nie latają. Słyszałem od byłego Attaché, że na Wadi Rum lata gościu który jest z nimi nie związany. Tylko nie mogę znaleźć do niego kontaktu, a chciałem już coś zarezerwować zanim pojadę, niż dopiero na miejscu.

Sorry, ale nie moge znalezc wizytowki.
BTW przelot balonem zalatwiali moi kierowcy w Jordanii.
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#274 PostWysłany: 23 Lut 2020 00:27 

@troubled Znajdziesz go u wujka Google bez problemu.
 Relacje PM off  

Temat postu: Wadi Rum
#275 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:44 

Siemka, lecimy niebawem do Jordanii i chcemy na Wadi Rum spędzić dwie noce, czyli dwa pełne dni (drugiego pełnego dnia wyjazd do Aqaby). Chcemy Jeep Tour w jeden dzień i hiking w drugi.

Właśnie odnośnie Jeep Touru moje pytanie. Jestem nieco przytłoczony ofertą turystyczną. Mnóstwo opcji, różniących się o siebie niewiele. Mógłby ktoś kto tam był polecić który Jeep Tour wziąć? Chodzi mi o długość Touru. (Niektóre biura mają wycieczki od 2 - 6 h). Który z nich jest taki "w sam raz". W skrócie, chcemy zobaczyć:

LAWRENCE SPRING – ŹRÓDŁO LAWRENCE’A
RED SAND DUNE – CZERWONA WYDMA AL RAMAL I SANDBOARDING
KHAZALI CANYON – KANION KHAZALI Z PETROGLIFAMI
SMALL ROCK ARCH – NASZ PIERWSZY ŁUK SKALNY
LAWRENCE’S HOUSE
MUSHROOM STONE – SKALNY GRZYB POŚRODKU PUSTYNI
BURDAH ARCH – NAJWYŻSZY ŁUK SKALNY W WADI RUM
ABU KHASHABA CANYON – PRZEPIĘKNY SPACER KANIONEN
UMM FRUTH ROCK ARCH – PIĘKNIE POŁOŻONY WYSOKI ŁUK SKALNY.

Dzięki !
 Relacje PM off  

Temat postu: Wadi Rum - atrakcje
#276 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:51 

złoty
Obejrzyjcie sobie zdjęcia każdego z miejsc i wyślijcie trasę do swojego campu - zaproponują wam cenę i podadzą orientacyjny czas.
Z tego co pamiętam wasze punkty są dość rozsiane po terenie, więc to raczej całodniowa wycieczka. My na takiej właśnie byliśmy i było super. I polecam przemyśleć wykreślenie wszystkiego co ma Pana L. w nazwie ;)
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#277 PostWysłany: 09 Gru 2021 10:53 

@niedziwec
Każde z tych miejsc jest jakoś tam warte zobaczenie. Jednak najpiękniejsza jest sama szeroka panorama pustyni.
Wadą większości z tych punktowych miejsc jest spora liczba turystów gromadzących się w tych miejscach. To doświadczenie z 2018 roku, a więc sprzed pandemii. Być może teraz jest turystów mniej.

Zdecydowanie najlepszym momentem dla mnie było wejście na Burdach Arch. Wyruszaliśmy dość wcześnie rano (tak bez przesady, była może 7:30) więc wokół była tylko pustynia, nasza dwójka i przewodnik. Wokół cisza i pustka. Wejście na Burdach Arch to ok. 45 -50 minut, więc stosunkowo krótko i w zasadzie dla każdego mieszczucha. Jedynie ludzie z lękiem wysokości mogą mieć pewne problemy. Widok z góry niesamowity.
 Relacje PM off  

#278 PostWysłany: 09 Gru 2021 11:21 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
@niedziwec jesli moge cos polecic to w Wadi Rum dla mnie najlepsze byly spektakularne zachody slonca przy herbatce z miety, prawie 6h jazdy na wielbladzie oraz lot balonem. :)
Pozdrawiam i zycze udanej wyprawy.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#279 PostWysłany: 15 Gru 2021 21:01 

Czy ktoś może polecić wycieczki jednodniowe jeepem - jakiego organizatora wybrać? Lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem czy na miejscu w Visitor Center?

Czy ktoś jest zainteresowany kupnem takiej wycieczki w dniu 22 lub 23 grudnia (jesteśmy w dwie osoby).
 Relacje PM off  

#280 PostWysłany: 15 Gru 2021 21:32 
Awatar użytkownika

Loty: 327
Kilometry: 453 293
złoty
Jeżeli będziesz nocował na pustyni (a nie wyobrażam sobie tego nie robić), to ekipa z twojego kampu ci to zaproponuje.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

[ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości