Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#101 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@Gaszpar
Ale chyba każdy obóz(w tym ten, w którym chcesz spać) organizuje przejażdżki jeepem. Ja zarezerwowałem nocleg przez booking, a koszt i długość przejazdu dogadywałem na miejscu. Na pewno, gdy będą Cię odbierać z visitor centre to zaproponują Ci jeepa. Możesz też szukać na własną rękę kogoś innego w wiosce Wadi Rum, chodź nie wiem jak później będzie z dowozem do Twojego obozu.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#102 PostWysłany: 08 Mar 2018 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Dzięki za odpowiedzi
@spty13 za tę cenę brałbym w ciemno ale problemem jest to, że nas jest dwójka a nie 8 osób :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#103 PostWysłany: 08 Mar 2018 11:41 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
My zapłaciłyśmy u Salmana 120 JD za 3 os.
Cena zawierała:
- kolację, spanie i śniadanie,
- jeep tour (3h)
- transfer do granicy

Nie wiem, czy to była super oferta, ale wyszło nam, że jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#104 PostWysłany: 09 Mar 2018 16:47 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Polecam Salman Zwaidh Camp, gdyż:
- zabawiać Was będzie prześmieszny Mohhamed, poliglota, śpiewak, tancerz :P;
- mają pyszne jedzenie;
- chyba jako jedyni oferują przejażdżki wielbłądem z przewodnikiem, który również jedzie, a nie idzie przed Wami, co czyni przejażdżkę trochę nudną;
- w cenie noclegu transport do VC (ale to chyba standard).

Ceny:
- nocleg 100 zł za os. z obiadokolacją, śniadaniem i herbatą do oporu;
- jeep 65 JOD za 5 os. za 4 h;
- wielbłądy 12 albo 15 JOD za h za os.

Możliwość dogadania transportu w dalsze rejony kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#105 PostWysłany: 10 Mar 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Planuję dwie noce w Wadi Rum (dwie osoby, listopad 2018), dojazd wypożyczonym autem do Visitor Center.

Interesuje mnie kilka kwestii, kto był proszę odpowiedzcie:

1. w wątku są cytowane jakieś ceny z jeepa np 65JOD za 5 h /osoby.
Nie kumam jak ktoś może oferować taką cenę skoro na tablicy z cennikiem przy Visitor center (fotki w wątku) - mozna zamówić jeepa za 80 Jod/ za auto za cały dzień/ na wycieczkę do miejsc jakie sobie zażyczysz.
Dlaczego nie brać tego jeepa z oferty Visitor Center?

2. Szukam noclegu przez booking com, ofert jest masa, jednak wszyscy twierdzą że lokalizacje podawane przez portal dla obozów namiotów na pustyni nie są wiarygodne. Szukam obozu który będzie dobrym punktem wypadowym do samodzielnego pochodzenia po pustyni i atrakcjach, na kilka godzin. Ktos moze coś polecić?

3. wstępnie wybrałem Bedouin Tours Camp, w opiniach jest info ze położony blisko atrakcyjnych miejsc w zasięgu pieszej wycieczki, ktoś był?

4. czy ktoś był na całodniowej wycieczce jeepem zamawianej na miejscu w miejscu noclegu? Mozecie opisac krótko jakie /ile miejsc zwiedzielisci, ile osób jedzie, czy ma się jakiś wpływ na to ile czasu gdzie zostajesz albo co zobaczyc a co nie?

5. jesli chodzi o odwiezienie z campu do visitor center - czy robia to o jakiejś jednek godzinie, czy mozna sie dogadac na późniejszą godzine?
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#106 PostWysłany: 12 Mar 2018 17:23 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
1. płaciliśmy 65 JOD za 5 osób (za jeepa) - jeździliśmy ok 4 h
4. Przez 4 h chyba dość sporo zjechaliśmy. Byliśmy w Kanionie Lawrenca, przy czerwonych wydmach, przy małym i dużym mostku, przy skale w kształcie grzyba, przy "drogowskazach" wyrytych w skale, przy paru innych punktach widokowych na które trzeba było się lekko wspiąć.
5. u nas było to na miejscu dogadane w pełni elastycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
okiemserca uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#107 PostWysłany: 12 Mar 2018 18:10 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@Lucas84 to widzę, że praktycznie standard taki sam. Ja jeszcze bardzo prosiłem by nas zawieźli do miejsca, gdzie kręcili Marsjanina, by sobie tam fotkę zrobić :). Też miałem tak, że właściwie wszystko szło naszym tempem, dogadywaliśmy się i zrobiliśmy sobie dużo spacerów po pustyni, co nam się bardzo podobało.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
Beata Błaszczyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#108 PostWysłany: 13 Mar 2018 13:02 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Tak, nasz kierowca, jak i właściciel campu (organizator) byli bardzo elastyczni.
Próbowałem wcześniej trochę dogadać szczegóły przez net, ale tu były pewne problemy językowe (główniez pisownią, bo na miejscu werbalnie było ok).
Dodam, że można też płacić kartą albo kombo część gotówką, reszte kartą, co nas mocno zaskoczyło :)
Przyjmował też dolary po uczciwym kursie 0.7 (który jak się okazuje nie jest stały)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#109 PostWysłany: 18 Mar 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
podzielę się informacją dotycząca dzieci i wycieczki jeepem na Wadi,
trochę mnie stresowała informacja z relacji @Washington , że kilku miesięcznemu dziecku się nie podobało,
natomiast 2 lata i 9 miesięcy to już odpowiedni wiek:)
mała była zachwycona przejażdzką na pace (dość bezpieczna), wielbłądami, piaskiem oraz wspinaniem się na wydmy,
jak zrobiło się wietrznie to weszła do środka i Pan Arab pozwolił jej kierować jeepem,
wycieczka dla dziecka na plus,
warto wiedzieć, że w trakcie wycieczki w jeepie spędza się mniej czasu niż po za
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#110 PostWysłany: 25 Mar 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Korzystaliśmy z usług przewodnika poleconego przez Kamila (zdjęcie wizytówki na pierwszej stronie w tym wątku). Wzięliśmy od niego wycieczkę i nocleg na pustyni. Do wycieczki trudno się przyczepić wszystko fajnie jednak jest duże ALE. Trochę jesteśmy zawiedzeni gdyż zgadaliśmy się z innym forumowiczem co do terminu i postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę i spanie na pustyni razem. Forumowicze mieli już zaklepany nocleg a my nie . Ja niestety pomyliłem się i uznałem, że planujemy spać w tym samym miejscu. Pomyliłem Saleha wspomnianego przez Kamila z wielokrotnie tutaj wspominanym obozem Salman. Pisałem jasno i wyraźnie do Saleha, że 4 osoby mają nocleg z Bookingu a my chcemy dołączyć z noclegiem. Dodatkowo dla całej szóstki weźmiemy wycieczkę po pustyni. Saleh dogadał się z nami co do terminu i szczegółów. Umówiliśmy się z nim pod Vistor Center. Następnie zabrał nas do swojego domu na herbatę gdzie mieliśmy pogadać co chcemy zobaczyć itd. Na miejscu oznajmił nam, że on nie sprzedaje noclegów na Bookingu. Wiedział co się święci i chciał wszystkich nas namówić na spanie u niego. Noclegi zarezerwowane wcześniej były już opłacone. Skomplikowało nam to plany i utrudniło całą akcję.Chciał skorzystać z mojego błędu i zaplanował jak to dobrze rozegrać, dobrze dla siebie.

Co do samej wycieczki nie mam żadnych uwag ale co do reszty muszę powiedzieć, że chyba nie jest warty polecenia. Nocleg w jego obozie raczej przeciętny. Turystyczna atrapa obozu :) Tak więc muszę napisać, że raczej nie polecam innych atrakcji poza wycieczką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#111 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:15 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
z czystym sumieniem mogę polecić Oasis Bedoin Camp https://www.booking.com/hotel/jo/oasisbedouincamp.
Camp na terenie Wadi Rum, całkiem nowy czysty oraz zadbany(ciepła woda i prąd)
Nie licząc lekkiego opóźnienia przy odbiorze z Visitors center cała wycieczka jeepem bardzo ciekawa sporo atrakcji i opowieści(źródło lawrenca /czerwone wydmy/kanion z inskrypcjami/dom lawrenca/grzyb/mos 1 i 2/kanion / zachód słońca z widokiem) całość od ok 12:00 do wieczora.
W cenie lunch, wspólna kolacja, śniadanie oraz nocleg(+ niezliczona ilość herbaty)
Sporo gości w Campie ( my akurat trafiliśmy na prawie samych Polaków)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#112 PostWysłany: 26 Mar 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
marek.lysy napisał(a):
z czystym sumieniem mogę polecić Oasis Bedoin Camp https://www.booking.com/hotel/jo/oasisbedouincamp.
... cała wycieczka jeepem bardzo ciekawa sporo atrakcji ...


jaką miałeś cenę od osoby za wycieczkę jeepem? ile osób w aucie?
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#113 PostWysłany: 27 Mar 2018 08:59 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Ceny w Joradni każdy sobie musi wynegocjować, my ustalaliśmy na miejscu wyszło 125 JOD( za 5 osób) z tego co rozmawialiśmy w campie to ceny były w przedziale 150-200 JOD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#114 PostWysłany: 23 Kwi 2018 09:03 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Jaka temperatura dzień/noc była w campach Wadi Rum około 1 marca?

P.S.Jeżeli ktoś był w tym terminie:
1. Petra - ok. 26-29. Luty.
2.Akaba - ok. 02-12 Marzec
to też prosiłbym o podanie temperatur dzień/noc
Planujemy wypad z wnuczkami i zastanawiamy się co zabrać z odzieży i czy nie "zamarzną" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#115 PostWysłany: 23 Kwi 2018 11:31 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Niezbyt sugerowałbym się jaka była pogoda w tym roku, bo np na pięć dni przed naszym przyjazdem (luty) leżał śnieg i Petra była zamknięta, a jak my byliśmy było przyjemne 20 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off
johhnny uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#116 PostWysłany: 23 Kwi 2018 11:39 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Którego lutego byliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#117 PostWysłany: 23 Kwi 2018 11:41 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
14-17 luty
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#118 PostWysłany: 23 Kwi 2018 12:12 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Ja byłem na początku marca i pogoda była piękna.
Akaba- słońce i 24C
Wadi Rum - słońce w dzień 24C w nocy 6C ale w campach masz koce z wielbłąda i jest naprawdę ciepło
Petra -słońce i 24C
Amman- słońce i 21C
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#119 PostWysłany: 23 Kwi 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
09.03 temperatura w dzień ok 23 w nocy 10 - 12.Spaliśmy oczywiście na campie w namiocie.
Aqaba to najcieplejsze miejsce w Jordanii i w zasadzie cały rok temperatura nie spada poniżej 25.
Morze było ciepłe i z przyjemnością się snorkelowało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#120 PostWysłany: 17 Sie 2018 13:46 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
na teren mozna wjechać swoim autem tak? bedziemy mieli Mistosubishi Pajero wiec moglibyśmy sami pojeżdzic po pustyni. Ma ktoś moze jakies mapki gdzie zaznaczone by byly punkty w ktorych zatrzymuja sie wycieczki jeepami? czy widac tam jakies wyjezdozne szlaki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group