Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#41 PostWysłany: 08 Lis 2017 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
aviel napisał(a):
Nie warto na dwie noce. W obozach naprawdę nie ma co robić. My dotarliśmy przed lunchem potem było 3h jeżdżenia po pustyni, kolacja, zachód słońca, ognisko i spanko. A po śniadaniu wyjechaliśmy. To magiczne miejsce ale nie zostałabym dłużej niż 24h.


To już kwestia gustu. Byłem dwa dni i chętnie wróciłbym na jeszcze kilka. Dla odmiany w Petrze też byłem dwa dni i wracać nie mam ochoty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#42 PostWysłany: 08 Lis 2017 23:18 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
No to rzeczywiście kwestia gustu bo na Petre jeden dzień to było mało i następnym razem obiecałam sobie zostać 2 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wapniaki w drodze lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#43 PostWysłany: 09 Lis 2017 09:23 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Ja się zakochałam w Wadi Rum i teraz dwie noce tam chcemy spędzić;-)Tylko dwie, bo tam jest co robić i przez tydzień.
W Petrze za dużo ludzi jak dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#44 PostWysłany: 09 Lis 2017 20:46 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
a która opcja wychodzi najlepiej?
czy warto bookować te pakiety 55-65 JOD za osobę z noclegiem, kolacją, śniadaniem i jeepami, czy lepiej może zaklepać sam nocleg na bookingu (obecnie sporo ofert poniżej 100zł za dwie osoby na koniec listopada), dokupić sobie jeepa, ew. kolacje jeśli nie w cenie czy z doświadczenia da to jakieś realne oszczędności czy nie warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#45 PostWysłany: 09 Lis 2017 21:16 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że na razie zarezerwuję sam nocleg z darmowym transportem z Visitor center, a na miejscu w obozie może się znajdzie więcej chętnych na wspólne wynajęcie jeppa. Ja zastanawiam się nad obozem Black Irish Camp And Tours. Mają właśnie darmowy transfer do obozu i znajdują się w głębi pustyni, więc myślę, że w nocy będzie świetnie widać gwiazdy, na niezanieczyszczonym światłem niebie. A kiedy planujesz być w Wadi Rum?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#46 PostWysłany: 09 Lis 2017 21:33 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Zarezerwowalam nocleg przez booking com u Salman Zweih, odebrali nas z V C, jakieś 10 min jazdy, 3 posiłki i 3 godz jazda po pustyni wyszło 110jod zac3 os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#47 PostWysłany: 09 Lis 2017 21:46 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
jacekwoj16 napisał(a):
Też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że na razie zarezerwuję sam nocleg z darmowym transportem z Visitor center, a na miejscu w obozie może się znajdzie więcej chętnych na wspólne wynajęcie jeppa. Ja zastanawiam się nad obozem Black Irish Camp And Tours. Mają właśnie darmowy transfer do obozu i znajdują się w głębi pustyni, więc myślę, że w nocy będzie świetnie widać gwiazdy, na niezanieczyszczonym światłem niebie. A kiedy planujesz być w Wadi Rum?



ofert jest zatrzęsienie i rzeczywiście można dostać bólu głowy od opcji wyboru, chyba jednak też zrobię jak wyżej, z drugiej strony nie wiem czy to nie trochę "martwy sezon" i czy będzie z kim negocjować

22.11 planuję być w Wadi Rum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#48 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:04 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
A tak z innej beczki. Nocował ktoś na pustyni w okresie styczeń-luty (nocą temperatury bliskie 0). Zastanawiam się nad sensem bookowania takiego pustynnego tripu w tym okresie. Ktoś był w tym okresie i może zdać relacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#49 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:34 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
lsk napisał(a):
ofert jest zatrzęsienie i rzeczywiście można dostać bólu głowy od opcji wyboru, chyba jednak też zrobię jak wyżej, z drugiej strony nie wiem czy to nie trochę "martwy sezon" i czy będzie z kim negocjować

22.11 planuję być w Wadi Rum

Szkoda, że nie kilka dni później. Ja z żoną lądujemy w Ovdzie 24 listopada wieczorem, więc w Jordani będziemy następnego dnia.
Zastanawiam się czy w ogóle brać jeppa, bo w promieniu 3 km. od Black Irish Camp And Tours znajduje się kilka interesujących punktów: Rock Bridge i Chicken Stone, a przejść tyle kilometrów po pustyni to będzie dla mnie atrakcja.
Trochę ci beduini przesadzają z cenami takiej 2- godzinnej wycieczki, przy większej grupie to te 50 JD byłoby do przełknięcia, ale przy dwóch osobach jest to zdecydowanie za dużo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#50 PostWysłany: 10 Lis 2017 01:13 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 10
@jacekwoj16
Jacek, napisz proszę do mnie na PW (ja za "świezy" tu jestem ,zeby móc wysłąć PW.
Razem z moją ekipą ląduje w Ovdzie tez 24.11 i może "w kupie" da się połączyć siły na Wadi Rum.

massud,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#51 PostWysłany: 10 Lis 2017 08:46 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
lsk a nie chcesz się do nas dołączyć?tylko, że my w Wadi Rum jesteśmy dopiero w piątek i zostajemy do niedzieli. Dwa noclegi na pustyni z wyżywieniem i wycieczką jeepem z taką grupą jak nasza to Arab nam wycenił na 75JODów, więc good price;-)))
W środę przyjeżdżamy do Jordanii ale śpimy w Aqabie też dwie noce-i nurki, snorkelling i Petra nocą we czwartek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#52 PostWysłany: 10 Lis 2017 09:31 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
Santina napisał(a):
lsk a nie chcesz się do nas dołączyć?tylko, że my w Wadi Rum jesteśmy dopiero w piątek i zostajemy do niedzieli. Dwa noclegi na pustyni z wyżywieniem i wycieczką jeepem z taką grupą jak nasza to Arab nam wycenił na 75JODów, więc good price;-)))
W środę przyjeżdżamy do Jordanii ale śpimy w Aqabie też dwie noce-i nurki, snorkelling i Petra nocą we czwartek.



my niestety 25.11 (sobota) wylatujemy z Eilatu, w zwiazku z czym piątek już musimy być z powrotem w Eilacie :( a z której "firmy" korzystacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#53 PostWysłany: 10 Lis 2017 09:49 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
touristdriver.aqaba (małpa ) gmail.com
Pisz do niego Ci wyceni wszystko. Rok temu nam organizował i w tym też. Nawet się możesz powołać, że masz mejla od Kristiny from Poland;-))upierdliwy jest-milion pytań do, ale na koniec wychodzi super i cenowo b.dobrze. Współpracuje z campem więc załatwia wszystko od zabrania z granicy, po odstawienie na tę granicę nawet i z samego rańca. Camp fajny bo mały, bardzo ładnie położony.

Tylko nas jedzie 15 osób;-))więc i cena lepsza wtedy, ale myślę, że i dla 2 osób wyliczy good price.
Aha i zorganizuje cokolwiek będziesz chciał;-)))nas rok temu tez i do Petry zabrał, a teraz zabierze na Petrę nocą;-)we czwartek show jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#54 PostWysłany: 10 Lis 2017 09:54 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
aviel napisał(a):
Zarezerwowalam nocleg przez booking com u Salman Zweih, odebrali nas z V C, jakieś 10 min jazdy, 3 posiłki i 3 godz jazda po pustyni wyszło 110jod zac3 os.
Kontaktowales się z nimi wcześniej w sprawie odbioru? Ile za samego jeepa? Nocleg mam przez booking
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#55 PostWysłany: 11 Lis 2017 13:41 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 10
-- 11 Lis 2017 12:33 --

@jacekwoj16

Jacek , odczytałem PW.
Ale.... nie mam uprawnien aby poprzez PW odpisać.

-- 11 Lis 2017 12:41 --

@jacekwoj16
Wyślij proszę na PW maila/tel żebym mógł odpisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#56 PostWysłany: 12 Lis 2017 23:38 

Rejestracja: 08 Wrz 2016
Posty: 4
Ja w planach mam dotarcie do Wadi Rum z Petry 25.11, ktoś może podobnie się wybiera? :)
Też 24 ląduje w Ovda, ale tego dnia miałem zamiar dotrzeć do Petry, później 25 rano zwiedzanie Petry i wieczorem (niestety już zostanie tylko taxi z tego co czytam) dotarcie do Wadi Rum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#57 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:26 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
OSK napisał(a):
aviel napisał(a):
Zarezerwowalam nocleg przez booking com u Salman Zweih, odebrali nas z V C, jakieś 10 min jazdy, 3 posiłki i 3 godz jazda po pustyni wyszło 110jod zac3 os.
Kontaktowales się z nimi wcześniej w sprawie odbioru? Ile za samego jeepa? Nocleg mam przez booking

Tak, kontaktowalam sie wczesniej, poza tym mieliśmy jordanska kartę w telefonie, polecam, wiec jak dojeżdżałyśmy to zadzwoniłam po niego. Niestety nie pamietam ceny za samego jeepa ale była to większa cześć tej ceny, namiot chyba 25J, jedzenie w rozsądnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#58 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:37 

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 29
Hejka, właśnie wróciłam ,byłam w Wadi Rum...jak chcecie o coś zapytać, to zapraszam.
W temacie spania na pustyni- obozy są puste...zero ludzi, zimno w nocy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#59 PostWysłany: 18 Lis 2017 16:05 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
Czesc,
to i ja sie tez dolaczam do tematu z pytaniami.
Lecimy (4 osoby) 8 grudnia wizzem z KTW i jestesmy do 11 (taki szybki wypad). Jako ze przylot jest w piatek pozno wieczorem to chcemy dotrzec do Eilat zeby zaraz z rana przekroczyc granice.
Plan jest taki zeby pojechac od razu z granicy do Wadi Rum jakis jeep tam potem nocleg na pustyni i niedziela z Wadi Rum do Petry na zwiedzanie, wieczorem powrot do Aqaby na nocleg. W poniedzialek pewnie rano jakis szybki snorkeling (o ile nie za zimno bedzie) i na granice zeby na samolot zdazyc (jest o 22:55 z Ovdy).
Czy myslicie ze ten plan ma sens? czy lepiej z Wadi Rum wrocic do Aqaby i spac obie noce w Aqabie (w kontekscie latwosci znalezenia transportu do Petry)? Wiem ze wszedzie jest malo czasu ale lepiej tak niz wcale. No i o ktorej mniej wiecej radzicie ruszyc z Aqaby w strone lotniska w poniedzialek zeby spokojnie zdazyc na samolot?
A i ostatnie pytanie - czy pieczatka z Dubaju moze w jakis sposob utrudnic/uniemozliwic wjazd do Izraela?
Pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#60 PostWysłany: 18 Lis 2017 18:07 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
malibu200 napisał(a):
Hejka, właśnie wróciłam ,byłam w Wadi Rum...jak chcecie o coś zapytać, to zapraszam.
W temacie spania na pustyni- obozy są puste...zero ludzi, zimno w nocy...
Zimno to znaczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group