Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#141 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@dawidchyl chcialbym dodac, tak jak pisalem w mojej relacji, ze jest niezly kick, wznosi sie wysoko ok. 1100 m.
Jesli ktos ma leki wysokosci to raczej nie polecam.
BTW przy ladowaniu jeden z crew wypuscil line z reki, wydawalo sie ze juz nie zlapie i lecielismy prosto na skaly, ale zakonczylo sie pomyslnie. :D
Anyway daj pozniej znac jak bylo i udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidchyl lubi ten post.
 
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#142 PostWysłany: 22 Paź 2018 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zdjecia z wyprawy balonem po Wadi Rum:

Załącznik:
Balloon Wadi Rum 1.JPG
Balloon Wadi Rum 1.JPG [ 39.77 KiB | Obejrzany 2145 razy ]


Załącznik:
Balloon Wadi Rum 2.JPG
Balloon Wadi Rum 2.JPG [ 40.88 KiB | Obejrzany 2145 razy ]


Załącznik:
Balloon Wadi Rum 3.JPG
Balloon Wadi Rum 3.JPG [ 53.06 KiB | Obejrzany 2145 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dawidchyl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#143 PostWysłany: 22 Paź 2018 22:06 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Mimo że mam lęk wysokości, w hotelu na 50 piętrze z drżeniem serca podchodzę do okna, ale balon to inna sprawa, warto tylko mieć coś na głowie, bo w tym co latałem podczas podgrzewania powietrza dawało przy okazji w „czajnik”.
Image

Tak z innej beczki też może się wybierzemy z żoną do Wadi Rum bo ostatnio gdy byliśmy motocyklem, czasu nie starczyło. Lądujemy 9.11 i ostatnia wersja brzmi aby wziąć samochód, pojechać do Wadi Rum, zderzyć marzenia z rzeczywistością, na przykład cały 10.11 i 11.11 pojechać do Akaby oddać samochód i przejść do Izraela. Czy to dobry plan, za krótko może na Wadi Rum, jakieś rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#144 PostWysłany: 22 Paź 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moim zdaniem 2 dni to krotko, ale na balon wystarczy, ja moglbym spokojnie m-c tam spedzic, uwielbiam pustynie. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#145 PostWysłany: 23 Paź 2018 10:54 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Ja bym chętnie pojechał przed siebie na rok, ale na razie jeszcze muszę poczekać mam nadzieję kilka miesięcy. Najbardziej obawiam się rozczarowania tumultem i ilością biznesów na tym skrawku pustyni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#146 PostWysłany: 23 Paź 2018 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@consigliero niestety jedna wielka komercja i sporo turystow, dlatego staralem sie uciekac do bardziej oddalonych miejsc, mniej uczeszczanych przez turystow. ?
Btw Beduinow zarabiajacych z kasy turystow spokojnie stac na 2-3 zony, tak jak wspomnialem w mojej relacji. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#147 PostWysłany: 29 Paź 2018 13:22 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Planuję przyjazd z Akaby (samochodem) na 1 dzień do Wadi Rum, ( 26.11 lub 27.11) będziemy w 2 osoby i chcę wykupić przejazd po pustyni 4-5H. Jeżeli ktoś będzie chętny w tych dniach na wspólny trip i podział kosztów to proszę o wiadomość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#148 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2016
Posty: 20
Loty: 66
Kilometry: 108 884
Krzysztof76 napisał(a):
Planuję przyjazd z Akaby (samochodem) na 1 dzień do Wadi Rum, ( 26.11 lub 27.11) będziemy w 2 osoby i chcę wykupić przejazd po pustyni 4-5H. Jeżeli ktoś będzie chętny w tych dniach na wspólny trip i podział kosztów to proszę o wiadomość.


Hej, wraz z parą znajomych bedziemy na pustyni 27.11. Nocleg mamy od 26.11 do 28.11 zarezerwowany w Salman Zwaidh Camp. Planujemy wycieczkę na pustynie 27.11 4h ( Pan Beduin szybko odpisał na maila i podał cenę - 65jod) plus jakoś "w miedzy czasie" planujemy godzinną przejażdżkę wielbłądem. Wiadomo im nas więcej tym weselej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#149 PostWysłany: 08 Lis 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Ile JOD trzeba założyć na zwiedzanie pustyni cheepem wraz z przewodnikiem tak około 4-5 godzin dla 4 osób (2 dorosłe, 2 dzieci jeżeli to ma jakieś znaczenie)?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#150 PostWysłany: 08 Lis 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@bernikula, kwestia negocjacji z lokalnymi Beduinami, mysle ze ok. 50-80 JOD za calego jeepa. ;)
Zalezy tez czy lunch u Beduinow ma byc wliczony czy nie.
5 JOD p.p kosztuje entrance fee, jesli dzieci ponizej 12 lat to gratis, o ile pamietam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#151 PostWysłany: 08 Lis 2018 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Ok, dzięki, czyli należy przyjąć, że 50 JOD jest ok. Dzieci 9 i 11 lat. Myślę, że taka atrakcja około 4-5 godzin z nimi powinna być wystarczająca.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#152 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Może komuś to pomoże.
W Wadi Rum byłem z 3 znajomych. Dojechaliśmy do wsi własnym samochodem. Stamtąd beduin odebrał nas jeepem i zawiózł na obozowisko. Po przyjeździe kolacja (szwedzki stół), nocleg w namiotach i śniadanie. Po śniadaniu około 4 godziny wycieczki po pustyni. Jeep woził nas, zatrzymywał się w ciekawszych miejscach, a my mieliśmy kilka chwil żeby połazić i zrobić zdjęcia. Po wszystkim odstawiono nas do wsi do naszego samochodu. Za całość zapłaciliśmy po 50 JOD od osoby. Za dodatkowe 10 JOD można było dokupić pół godziny przejażdżki na wielbłądzie. Nas była 4, ale wydaje mi się, że ilość osób nie ma znaczenia. Po prostu rano z obozowiska wyjeżdżało wiele samochodów z takimi wycieczkami i ludzie byli rozsadzani tak, żeby na każdym było po 6 osób (do nas kogoś dosadzono). Również w obozowisku są różne namioty. 1, 2, 4 osobowe i większe. Gdyby ktoś chciał mógł zrezygnować z kolacji. Wtedy byłoby 10 JOD taniej. Zapewne można się było także targować i urwać coś z ceny (wielbłąd początkowo był po 15 JOD, potem staniał wobec braku zainteresowania tą atrakcją).
Ogólnie całe Wadi Rum to podobno koło 200 obozowisk gdzie można się przespać, zjeść i kupić wycieczkę po pustyni. Wydaje mi się, że wszystkie mają taką samą ofertę i podobne ceny. Różnią się zapewne w szczegółach. Wszystko jest dobrze zorganizowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#153 PostWysłany: 08 Lis 2018 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bernikula napisał(a):
Ok, dzięki, czyli należy przyjąć, że 50 JOD jest ok. Dzieci 9 i 11 lat. Myślę, że taka atrakcja około 4-5 godzin z nimi powinna być wystarczająca.
50 + 2 x entrance fee 5 JOD p.p = 60 JOD, prawdopodobnie bez lunch, to realna cena, jesli uda sie wynegocjowac.
Za lunch u Beduinow moga zadac dodatkowo ok. 7-10 JOD od osoby.

ale_ste napisał(a):
Za dodatkowe 10 JOD można było dokupić pół godziny przejażdżki na wielbłądzie.
Jesli chodzi o wielblady to mozna wytargowac do 10JOD od osoby za 1h.
Cena wyjsciowa 20JOD czy nawet wiecej za 1h to normalne.
W sumie zwiedzanie Wadi Rum wielbladem z obiadem u Beduinow bardziej pasuje do klimatow, wbrew pozorom mozna podralowac daleko, tylko po pol dnia ostrej jazdy ledwo co moglem chodzic. :D

Btw targowanie najlepiej funkcjonuje w j. arabskim. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#154 PostWysłany: 09 Lis 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
oooo to z arabskim czuje się pocieszona hahahaha. Tak jak z tureckim miałam już próbę dogadania się z żołnierzami z karabinami na północnym Cyprze. Znam tylko niemiecki i angielski.

W sumie to fajna podpowiedź z tymi wielbłądami, myślę, że dla dzieciaków może to być fajna atrakcja, lubią jeździć na wielbłądach.

Ok to dziękuję za odpowiedzi i poddam w domu dyskusji :D
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#155 PostWysłany: 09 Lis 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@bernikula, w Wadi Rum jest taka masa turystow i komercja, ze Beduini zdolali doskonale opanowac liczby po angielsku. :D
Przypuszczam, ze wielblady beda ciekawa atrakcja dla dzieci, tylko za 4 osoby to nie bedzie 10 JOD za 1h. ;)
Udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
bernikula lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#156 PostWysłany: 12 Lis 2018 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My wybieramy się większa grupą 13 osób do Wadi Rum i do Petry 11.01-14.01.2019, z forum dostaliśmy namiar na http://www.bedouinlifestyle.com/en jak na razie kontakt z ich strony wzorowy. Jako ze grupa duża dostaliśmy upust na 6 godzinny trip i ostatecznie będzie 50JOD/osoba dzieciaki 10 lat za free
The price includes:
-6 hour jeep tour with a driver who speaks English
- Overnight stay in the Bedouin Lifestyle Camp with Bedouin dinner,breakfast, Bedouin tea and water
-Boxed Lunch
- Sandbaording.
Zorganizują nam także transfer z Aqaba border do nich na camp za 35 JOD/taxi 4 osoby (teoretycznie mamy 3 miejsca do ewentualnego podziału kosztów, kontakt priv jak by co)
następnego dnia po jeep tour transfer z campu do Petry 40 JOD/taxi 4 osoby ( i nów mamy teoretycznie mamy 3 miejsca do ewentualnego podziału kosztów, kontakt priv jak by co)
Dodatkowo można opłacić wcześniej pobyt via paypal, co dla mnie jest idealną opcja w rozkładania sobie kosztów wyjazdu (bilety w październiku, pobyt w wadi opłacony w listopadzie, w grudniu odkładam na transfer Ovda-Eilat-Ovda (bierzemy busa z strony Ryana na 15 osób wiec mamy 2 miejsca wolne do podziału kosztów)
W ten sposób w styczniu na wyjeździe z dużych płatności zostanie wstęp do Petry i to co na miejscu :), chyba że ktoś ma info jak opłacić wcześniej bilety w sieci?

Ps. temat transferów juz nie aktualny :), mamy komplet
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#157 PostWysłany: 13 Lis 2018 19:33 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
@Dryblas A jaki masz transport Ejlat - granica? Wybieramy się niedługo w 12 osób i jestem ciekaw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#158 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Bierzemy busa z strony Ryana wychodzi nam poniżej 100 ziko od osoby w 2 strony

Załączniki:
shutle.jpg
shutle.jpg [ 125.32 KiB | Obejrzany 1557 razy ]
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#159 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Zawiozą was do przejścia granicznego i stamtąd odbiorą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#160 PostWysłany: 13 Lis 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Wczoraj na próbę wbiłem sobie w tej rezerwacji adres tuż przy granicy "Marine Agricultural Farm" https://goo.gl/maps/FzF51GAaUeB2, zakładam ze skoro zajmujemy całego busa to nie będzie problemu :), przecież nie musi nikogo wysadzać po drodze w jakimś hotelu.
Ale zastrzegam ze 100% pewności brak. będę wiedział za tydzień jak zrobię rezerwacje
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group