Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 28 Lip 2022 11:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
dziwne, bo przez 2/3 dni autentycznie spread wynosil okolo 1 procenta.
nie mam pojecia od czego to zalezy. eh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#182 PostWysłany: 12 Sie 2022 15:22 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Takiego maila dostałem właśnie od support Vivid:

Cytuj:
Dear XXXXX XXXXX,

We hope you are enjoying your account. To make sure you can continue to use your account safely, we kindly ask you to answer some short questions about yourself/ your transactions. Our licensed banking partner Solarisbank AG is required by law to collect this information from you to ensure its compliance with regulations and requirements for financial institutions.
We would appreciate if you could answer the following questions:

  • For what purpose do you open the account?
  • Do you use this account as your main account?
  • Are there other people who have access to the account?
  • What is your current monthly net income?
  • What regular receipts and payments can be expected on the account?
  • Provide an official proof of residency such as a state-provided document or a recent utility bill to your name (not older than 3 months) which can help to identify your current address. Please, note that residence must be within EEA + EFTA countries. Alternatively, please confirm that the address on your identification card is up to date.
  • Provide a copy of your most recent salary slip/proof of income/proof of university enrollment, depending on your working status. If unemployed, please provide evidence of your livelihood (i.e. wire transfers from spouse, public subsidies, etc.)Documents/bank statements need to show name of the customer and date. (best in English or German).
  • Are you a Politically Exposed Person (PEP)? In case you are, please provide us with your qualification.

Thank you for your cooperation.

Kind regards,
Solarisbank AG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 02 Wrz 2022 12:00 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Po kilku dniach od powyższego maila, moje konto zostało zablokowane, co było dość uciążliwe, gdyż tego maila dostałem dzień przed wyjazdem na wakacje. Przedstawiłem mój problem na czacie w aplikacji i Pani spytała kiedy w takim razie będę w stanie dostarczyć dokumenty. Powiedziałem, że pod koniec sierpnia i myślałem, że w takim razie odblokuje mi konto chociaż na 2 tygodnie. Niestety odpowiedziała, że w takim razie wyślę potrzebne dokumenty pod koniec sierpnia, a teraz ma nadzieję, że mam inną kartę, które mogę użyć :lol:
Czy weszły jakieś nowe regulacje, bo Cinkciarz wysłał mi coś podobnego, z tym że zaraz po wakacjach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 23 Paź 2022 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Czy to ma jeszcze sens, ktoś tego używa? Jak się to ma do Revoluta? Da radę kartami VM pobierać bezprowizyjnie gotówkę z bankomatów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 24 Paź 2022 08:19 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Czasami jeszcze ma sens, ale robią coraz więcej pod górkę.Sensowniej to wygląda na Premium planie.
Te 90 EUR miesięcznie można przytulić, ale jest coraz ciężej.Mają niekorzystne kursy,
nie można założyć innego portfela w innej walucie bez udziału głównego konta w EUR.

A to już jest mało korzystne, bo spread mają na poziomie 0,03-0,04 PLN na EUR.
A to już niestety efektywnie zabija cześć albo cały cashback.

Jeśli kupiłeś EUR i kurs na nim wystrzeli jest ok wzrost niweluje spread a czasami jeszcze zarobisz, jeśli spadnie stracisz na przewalutowaniu i ugrzęźniesz.
Jak ja teraz, PLN się zaczął umacniać względem EUR, do zdobycia mam jeszcze około 50 EUR do końca miesiąca,
ale teraz jak to bym wymienił to stracę na przewalutowaniu i cashback nie pokryje mi tego spreadu.

Można to oczywiscie w EUR płacić, no ale to trzeba więcej rolować no i sposobów mniej niż na rodzimej walucie
0.5-1% w EUR do 1,5% w PLN Prime (jeszcze niedawno ten cashback w podróży bylo na poziomie 2%)

Poza tym ciągle zmiany kiedy był piękny cashback w akcjach, nawet przy spadkach wyciagales to co tam włożyli w cashbacku, jesli byl wzrost to dostawales po prostu wiecej.
Teraz niekorzystna zmiana raz że cashback pchają teraz tylko do crypto (a z tym to jak na Rollercoasterze)
to jeszcze zasady jak na zwykłej giełdzie, spadek w plecy ;( do góry jak pójdzie to nasze:)

Porównanie planów

Załącznik:
VIVID-plany_1.jpg
VIVID-plany_1.jpg [ 164.54 KiB | Obejrzany 4861 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 24 Paź 2022 09:37 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
A przy okazji, czy jest może cos podobnego do bankrutujacego Nuri, gdzie mozna otworzyc rachunek online? Vivid zdaje się nie otwiera już kont dla Polaków. Revoluta z wiadomych względów nie biore pod uwage, poza tym limity wyplat z bankomatow są tam male.
Chodzi o bank lub ew. fintech mający iban w EUR z siedziba inna niż Polska, własna karta i z duzym limitem bezplatnych wyplat z bankomatow. Nuri miało do 10000 EUR miesięcznie. Najlepiej bezplatne prowadzenie rachunku, choć kilka EUR/m-c tez jeszcze zdzierze,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 26 Paź 2022 22:19 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@flus
Rozważ N26. Ostatnio znów zaczęli otwierać rachunki dla Polaków. W pakiecie standard tylko 3 bezpłatne wypłaty z bankomatów (każda do max. 1000 EUR) w strefie EUR, poza strefą, w tym w Polsce - 1,7%.
Ale już w planie You za 9,90 EUR/m-c masz 5 bezpłatnych wypłat, w tym bezpłatne również poza strefą EUR. Czyli można wypłacić do 5000 EUR w Polsce praktycznie po fixingu ECB (kursy Mastercard są bardzo zbliżone). Wiem, że to wciąż gorzej niż w śp. Nuri, ale chyba nic lepszego na tą chwilę się nie znajdzie, ew. plan Metal w N26 gdzie za 16,90 EUR/m-c masz 8 bezpłatnych wypłat, czyli potencjalnie do 8000 EUR na miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
flus uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 27 Paź 2022 08:05 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Kol. @sranda
Dziekuje. Rzeczywiscie N26 wyglada obecnie chyba najlepiej z latwo 'zakladalnych' rachunkow za granica i pozwala odseparowac sie od polskiego systemu bankowego, co moze miec znaczenie w przypadku eskalacji konfliktu z Rosja. A przy okazji utrudnic naszym US przeswietlanie rachunkow bez powodu.
A Kolegow moderatorow prosze moze o przeniesienie ostatnich 3 postow do wlasciwego watku o Nuri lub N26.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 27 Paź 2022 11:19 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
-- 27 Paź 2022 11:17 --

zmiany na vivid od 09.11.2022


Cashback rates

Standard plan changes to 0.2% cashback per card purchase made directly with any of your personal Vivid cards.
Prime plan will stay at 1% per card purchase made directly with any of your Vivid cards.
Travel cashback will be discontinued and card purchases in other currencies will receive the same % as those in euros.

-- 27 Paź 2022 11:19 --

flus napisał(a):
A przy okazji, czy jest może cos podobnego do bankrutujacego Nuri, gdzie mozna otworzyc rachunek online? Vivid zdaje się nie otwiera już kont dla Polaków. Revoluta z wiadomych względów nie biore pod uwage, poza tym limity wyplat z bankomatow są tam male.
Chodzi o bank lub ew. fintech mający iban w EUR z siedziba inna niż Polska, własna karta i z duzym limitem bezplatnych wyplat z bankomatow. Nuri miało do 10000 EUR miesięcznie. Najlepiej bezplatne prowadzenie rachunku, choć kilka EUR/m-c tez jeszcze zdzierze,

hmm.. nie testowalem ale moze bunqq ?
monese bylo takie sobie jakos mnie ta appka nie przekonala.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
flus uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 29 Lis 2022 12:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Jak ktos ma ale nie uzywa: od stycznia Vivid bedzie platny 3,90 eur miesiecznie jak ktos nie zrobi min 1 transakcji karta w miesiacu albo nie trzyma tam 1000EUR
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#191 PostWysłany: 01 Gru 2022 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Przyszly jakieś maile? Bo ja nic nie dostałem a można się naciąć na tą opłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 01 Gru 2022 20:14 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Przyszły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:19 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
pbak napisał(a):
Jak ktos ma ale nie uzywa: od stycznia Vivid bedzie platny 3,90 eur miesiecznie jak ktos nie zrobi min 1 transakcji karta w miesiacu albo nie trzyma tam 1000EUR

no to trzeba bedzie pilnowac i raz w miesiacu np. kupowac wode mineralna za 1,99 PLN :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 08 Gru 2022 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Do czego używacie Vivid ?
Bo.u mnie leży bezuyzteczny. Czy po prostu karta przydaje się czasem do płatności za bilety ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 03 Mar 2023 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Nie wiem czy to jakieś czystki czy ja mam takie szczęście, ale ledwo co informowali o podwyżkach, potem o zmianie właściciela, a dzisiaj wypowiedzieli mi umowę bez podania przyczyny ;)

"We hereby inform you that our partner, Solarisbank AG, will terminate the entire business relationship with you pursuant to Section 19(1) of the Solarisbank AG General Terms and Conditions (GTCs) effective as of:

2023-05-03"

;) Dobra, niech giną. Przelewam się do N24 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 03 Mar 2023 15:41 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@nrm a używałeś ich karty?

Mojej lepszej połowie też zamknęli bez ostrzeżenia, z tym, że ona kilka miesięcy jej nie używała. No i przy okazji zabrali sobie cały cb co jeszcze wtedy byl w akcjach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 03 Mar 2023 16:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
o ciekawe, po co mieliby wymawiac konto ?

mi w kazdym razie ktos probowal wyczyscic konto, zablokowalem karte, na czacie poprosze o kolejna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 03 Mar 2023 19:41 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Może z powodów oszczędnościowo-porządkowych. Obsługa nie używanego konta też kosztuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 03 Mar 2023 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
@novart używałem ale nieregularnie.

Oczywiście rozumiem ostatecznie, że może być taki powód ale nie do konca rozumiem sposobu w jaki to jest wykonywane :D

Raz, że wprowadzili właśnie opłaty za konto, które tak mało robi, że nie spełnia ich wymagań. Czyli mieli mieć z tego kasę.

Dwa, Pozyskanie klienta jest bardzo drogie. W takich wypadkach raczej informuje się, zachęca, mobilizuje, a dopiero jak wszystko zawiedzie, to środki ostateczne.

A tu ledwo co wprowadzili opłaty, ja zmobilizowany (czyli zadziałało!) poustawiałem opłaty przez ich kartę, a na następny dzień dostałem, że "sorry, ale już w sumie nie chcemy" :P :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#200 PostWysłany: 13 Mar 2023 11:27 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Moja znajoma dostała teraz takiego samego maila o wypowiedzeniu z powołaniem na ten sam punkt regulacji (który moim zdaniem nic nie wyjaśnia). mało używała i nieregularnie ich karty. I moim zdaniem tu jest klucz (ale to tylko moje domysły).
Jak widać przy fintechach można się spodziewać w każdej chwili zakończenia relacji bez podania faktycznego powodu.
@nrm powodzenia na nowej drodze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: analyst_pl oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group