Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 495 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Cze 2015 17:47 
Awatar użytkownika

niebieski
lendziro napisał(a):
Zastanawiam się czy jeśli ktoś jest pracownikiem jakiejś grupy preferowanej. np pracownik istytucji finansowych to czy któryś z tych warunków - minimum limitu dochod bądz limirt na karcie można obejść?
Ktoś jakieś doświadczenia , informacje ma w tym zakresie?

minimum dochodu - to da się do jakiegoś stopnia negocjować, zresztą pisał już o tym ktoś wcześniej. Najlepiej pójść osobiście do banku i porozmawiać, każdy przypadek jest przecież inny.

limit na karcie - karty są wydawane z minimalnym limitem 20 tyś i taką zdolność kredytową trzeba mieć. Nie wierzę, żeby dało się to obejść.
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:46 

niebieski
opo napisał(a):
...autobus/pociąg międzynarodowy...
Moje zrozumienie tematu to musisz kupić bilet międzynarodowy w dowolnym kraju. Chyba nie liczysz na to, że ubezpieczyciel będzie dochodził czy pociąg X jest takiej relacji skoro nie masz biletu międzynarodowego.

Infolinia potwierdzila, że moge kupić pociąg "zagraniczny", a nie "międzynarodowy". Czyli wystarczy jak kupimy sobie bilet kolejowy w Czechach lub Włoszech - wymóg aktywacji jest spełniony
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 14 Cze 2015 17:01 
Awatar użytkownika

niebieski
pasta napisał(a):
Ale to ma byc podroz miedzynarodowa pociagiem czy zagraniczna?
Czy wystarczy bilet na pociag Ostrawa-Praga? Czy musi byc Katowice-Praga?
Albo bilet na jakakolwiek podroz kolejowa w jakims kraju...

Zadałem pytanie o ten przypadek, bo faktycznie w przypadku Czech i wylotów z Pragi rzadko kupuje się międzynarodowy bilet do Pragi, bo przynajmniej podróżując pkp zupełnie się to nie opłaca. Niestety bilet na podróż wewnątrz danego kraju nie aktywuje ubezpieczenia. W sumie jest to zgodne ze wcześniejszymi odpowiedziami i można uogólnić, że ubezpieczenie aktywowane jest poprzez opłacenie odcinka podróży obejmującego przekroczenie granicy Polski. Szczegółowe pytanie i odpowiedź (powołuję się tutaj na regulamin - pkt 1 to zakup biletu na Podróż zagraniczną odbywaną środkiem transportu Przewoźnika zawodowego):

1. Czy będziemy objęci ubezpieczeniem Podróżne Platinum na wszystkich odcinkach podróży na podstawie punktu 1) zacytowanego powyżej, w sytuacji gdy zapłacimy kartą kredytową Visa Platinum za bilet zagraniczny nie uwzględniający przekraczania granicy np. za bilet kolejowy Ostrawa - Praga
2. Czy będziemy objęci ubezpieczeniem Podróżne Platinum na wszystkich odcinkach podróży na podstawie punktu 1) w sytuacji gdy zapłacimy kartą kredytową Visa Platinum za bilet lotniczy międzynarodowy, przy czym miejscem wylotu i powrotu nie będzie Polska, np. bilet lotniczy Berlin-Colombo Poprzez wszystkie odcinki podróży mam oczywiście na myśli czas od przekroczenia granicy Polski, aż do powrotu do Polski.

odpowiedź:

... Pana zapytanie przekazałam do odpowiedniej jednostki banku w celu wyjaśnienia i potwierdzenia interesujących Pana informacji. W związku z powyższym informuję, że w przypadku gdy Klient płaci za bilet na podróż której początek jest poza granicami Polski lub kraju rezydencji np. kupuje w Londynie bilet relacji Londyn-Cardiff brak jest ochrony. Natomiast w przypadku gdy Klient kupi bilet relacji Warszawa-Londyn jest ochrona.
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 14 Cze 2015 18:02 

niebieski
Abstrahując już od ubezpieczenia podróżnego, które jest całkiem fajne, ale jak widać powyżej, w niektórych przypadkach trudno z niego skorzystać, to zastanawiam się, jaki jest sens aplikowania o tą kartę?
Przecież te marne 4 wejścia w ciągu roku i to do saloników (na większości lotnisk) dużo gorszych niż dla posiadaczy statusowych kart sojuszy lotniczych chyba nie są tego warte, by mieć akurat tą kartę.
Poza tym jak ktoś zarabia miesięcznie >10k netto, to myślę, że stać go, by kupić samodzielnie PriorityPass za 1200-1500 zł i mieć nieograniczoną ilość wstępów do saloników w ciągu roku, ew. wykonać jakiś MR za kilka tysięcy PLN i zdobyć 'złoto' w jakimś sojuszu lotniczym.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 14 Cze 2015 22:05 

niebieski
amphi napisał(a):
pasta napisał(a):
Ale to ma byc podroz miedzynarodowa pociagiem czy zagraniczna?
Czy wystarczy bilet na pociag Ostrawa-Praga? Czy musi byc Katowice-Praga?
Albo bilet na jakakolwiek podroz kolejowa w jakims kraju...

Zadałem pytanie o ten przypadek, bo faktycznie w przypadku Czech i wylotów z Pragi rzadko kupuje się międzynarodowy bilet do Pragi, bo przynajmniej podróżując pkp zupełnie się to nie opłaca. Niestety bilet na podróż wewnątrz danego kraju nie aktywuje ubezpieczenia. W sumie jest to zgodne ze wcześniejszymi odpowiedziami i można uogólnić, że ubezpieczenie aktywowane jest poprzez opłacenie odcinka podróży obejmującego przekroczenie granicy Polski. Szczegółowe pytanie i odpowiedź (powołuję się tutaj na regulamin - pkt 1 to zakup biletu na Podróż zagraniczną odbywaną środkiem transportu Przewoźnika zawodowego):

1. Czy będziemy objęci ubezpieczeniem Podróżne Platinum na wszystkich odcinkach podróży na podstawie punktu 1) zacytowanego powyżej, w sytuacji gdy zapłacimy kartą kredytową Visa Platinum za bilet zagraniczny nie uwzględniający przekraczania granicy np. za bilet kolejowy Ostrawa - Praga
2. Czy będziemy objęci ubezpieczeniem Podróżne Platinum na wszystkich odcinkach podróży na podstawie punktu 1) w sytuacji gdy zapłacimy kartą kredytową Visa Platinum za bilet lotniczy międzynarodowy, przy czym miejscem wylotu i powrotu nie będzie Polska, np. bilet lotniczy Berlin-Colombo Poprzez wszystkie odcinki podróży mam oczywiście na myśli czas od przekroczenia granicy Polski, aż do powrotu do Polski.

odpowiedź:

... Pana zapytanie przekazałam do odpowiedniej jednostki banku w celu wyjaśnienia i potwierdzenia interesujących Pana informacji. W związku z powyższym informuję, że w przypadku gdy Klient płaci za bilet na podróż której początek jest poza granicami Polski lub kraju rezydencji np. kupuje w Londynie bilet relacji Londyn-Cardiff brak jest ochrony. Natomiast w przypadku gdy Klient kupi bilet relacji Warszawa-Londyn jest ochrona.

Z tymi konsultantami to jakiś dramat.... Ja mam 2 maile, w których potwierdzili, że bilet Praga-Ostrawa aktywuje ubezpieczeni.
Dokładnie rozpisałem odcinki mojej podróży i zadałem pytanie dokłądnie o bilet powrotny pociągiem z Pragi do Ostrawy i mam 2 potwierdzenia, że ubezpieczenie jest.

Szanowny Panie,

dziękuję za oczekiwanie na odpowiedź.

Po konsultacji z właściwą jednostką Banku otrzymałem informację, że jeżeli jakiś odcinek podróży zagranicznej zostanie opłacony przy użyciu karty, ochrona będzie obowiązywać na całą podróż od momentu opłacenia oraz przekroczenia granicy. Oprócz Posiadacza karty Platinum, ubezpieczeniem mogą być objęte dodatkowo dwie osoby towarzyszące w podróży.

Wyrażam nadzieję, że przekazane informacje okażą się pomocne. W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.

Z poważaniem

Radosław.....
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 15 Cze 2015 13:45 

srebrny
flus napisał(a):
Przecież te marne 4 wejścia w ciągu roku i to do saloników (na większości lotnisk) dużo gorszych niż dla posiadaczy statusowych kart sojuszy lotniczych chyba nie są tego warte, by mieć akurat tą kartę.

Dla Ciebie "marne", dla innych atrakcyjne. Na tym polega urok wyboru - nie pasuje Ci to nie wyrabiasz karty, innym pasuje jak widać.

flus napisał(a):
Poza tym jak ktoś zarabia miesięcznie >10k netto, to myślę, że stać go, by kupić samodzielnie PriorityPass za 1200-1500 zł i mieć nieograniczoną ilość wstępów do saloników w ciągu roku, ew. wykonać jakiś MR za kilka tysięcy PLN i zdobyć 'złoto' w jakimś sojuszu lotniczym.

zaraz, zaraz, czy my jesteśmy na forum fly4free.pl czy flyNaBogato.pl?
Podążając Twoim tokiem rozumowania to jak ktoś zarabia 10k to pewnie stać go na bilet w biznesie, wtedy będzie miał saloniki za friko i szybciej nastuka punktów na golda.
 Relacje PM off
limaK lubi ten post.

#67 PostWysłany: 26 Cze 2015 11:38 
Awatar użytkownika

Wyrobiłem kartę sposobem na mbank, dostałem 'ofertę' z limitem 22k. Miesiąc wcześniej nastukałem sobie wymagane wynagrodzenie. Miła Pani w okienku szybko zsumowała wszystkie wpływy i po 10 min miałem decyzję kredytową. Karta przyszła po tygodniu. Zarobki na poziomie 1/4 wymaganych.

#68 PostWysłany: 26 Cze 2015 11:45 

Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
donmateo napisał(a):
Wyrobiłem kartę sposobem na mbank, dostałem 'ofertę' z limitem 22k. Miesiąc wcześniej nastukałem sobie wymagane wynagrodzenie. Miła Pani w okienku szybko zsumowała wszystkie wpływy i po 10 min miałem decyzję kredytową. Karta przyszła po tygodniu. Zarobki na poziomie 1/4 wymaganych.

Same wpływy czy obrót kartą również?
Zaświadczenie z pracy było potrzebne?
Ile czasu otwarte miałeś konto?

#69 PostWysłany: 26 Cze 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Konto otwarte od 10 miesięcy.
Obrót kartą co miesiąć ~300PLN.
Co miesiąc robiłem dosyć duże zamieszanie na koncie, żeby było widać, że używam. Najpierw dostałem ofertę na 9k, następny miesiąc na 17k. Wtedy już dzwonił do mnie konsultant ale na Vise Platinum mi nie pozwolił. Jeszcze większe zamieszanie na koncie (generowanie wpływów + obrót kartą na 2k w maju). 1 czerwca oferta na 22k.
Jak masz ofertę to konsultant sam wypełnia za Ciebie wniosek, centrala akceptuje go w przeciągu 10 min. Jak wychodziłem z oddziału to Pani jeszcze mnie zatrzymała i poinformowała o przyznaniu karty. Oczywiście bez zaświadczeń od pracodawcy.
michal24 uważa post za pomocny.

#70 PostWysłany: 26 Cze 2015 13:26 

Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Czyli trzeba się troszkę namęczyć tak czy inaczej. Dzięki za info.

#71 PostWysłany: 26 Cze 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Trzeba się namęczyć to fakt, ale wydaje mi się, że gra jest warta świeczki, szczególnie jak ktoś nie za często lata. Dla mnie akurat 4 wejścia to troszkę za mało ale dla porównania kartę mbanku próbuję zdobyć od pół roku.
Oferta przyszła na 160k (sic!) więc teoretycznie wszystko powinno być OK. Okazuje się, że jak posiada się osobistego doradcę to on jakoś blokuje złożony wniosek i dzwoni, aby znów wypytać o wszystkie dane i ponownie go złożyć. Przeczekanie okresu karencji również nie pomaga. Znajomy również miał taką ofertę ale bez osobistego doradcy i bez problemu dostał kartę.
Wniosek następujący, nie ma sensu przechodzić na konto Aquarius Intensive, lepiej zostać przy zwykłym mKoncie, wtedy jest szansa na dużo lepszą kartę z PP od mbanku.

#72 PostWysłany: 13 Sie 2015 12:40 

niebieski
czy ktos przekroczyl juz limit 4 osobowejsc (poprzez 4 wejscia grupą do 4 osób) i może potwierdzić/zaprzeczyć, że bank za to kasuje?
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 14 Sie 2015 08:49 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dziś wylatujemy i wracamy 02.09. Nie jestem pewien, czy będziemy w jedną lub drugą stronę korzystać z saloniku, ale jeśli tak, to tym razem limit (wg gorszej interpretacji) przekroczymy. Dam znać na początku września.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 30 Sie 2015 20:01 

Loty: 85
Kilometry: 216 783
Miesiąc temu dzwoniłem do BZWBK i mam nagrane jak konsultantka po rozmowie z kimś innym potwierdziła mi, że wystarczy zatankować paliwo do samochodu, którym jadę na lotnisko w Warszawie albo zapłacić za przynajmniej jedną noc w hotelu, żeby ubezpieczenie było aktywne.

Przy wchodzeniu do saloników nie trzeba pokazywać karty pokładowej ani paszportów więc może skorzystać ktoś inny ale podpytałem kasjerke i mówiła, że u nich sprawdza się paszport tylko jak płeć się nie zgadza.
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 02 Wrz 2015 21:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
pasta napisał(a):
czy ktos przekroczyl juz limit 4 osobowejsc (poprzez 4 wejscia grupą do 4 osób) i może potwierdzić/zaprzeczyć, że bank za to kasuje?

Zatem wróciliśmy. W czasie wyjazdu byliśmy w trójkę w salonikach dwukrotnie. Dodając to do poprzednich wizyt w tym roku (2 razy po 2 osoby) nie ma wątpliwości, że limit liczony wg interpretacji niekorzystnej został przekroczony. Na koncie BZWBK nie ma jednak - póki co - śladu po opłacie za te wejścia i mam nadzieję, że tak pozostanie i nie będę musiał składać reklamacji. Pytanie tylko, po jakim czasie taka ewentualna opłata może się pojawić? Pierwsza z tych 2 wizyt była 14.08...

Pozdrawiam, Bartek
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 02 Wrz 2015 21:53 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wg mnie powinna pojawić się po max kilku dniach. BZWBK lubi coś "doksięgować" na koniec miesiąca, np. prowizje za przewalutowanie, więc jeśli nic nie ma do tej pory, to nie powinni już nic naliczyć, ale pewności nie ma :)
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 02 Wrz 2015 23:06 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Niekoniecznie. Ja co prawda PP mam w mBanku, ale za wizytę extra gościa w saloniku w czerwcu opłata została naliczona kilka dni temu, czyli po dokładnie dwóch miesiącach. Wychodzi więc na to, że PP wysyła rozliczenie raz na jakiś czas, a nie online - codziennie.

#78 PostWysłany: 02 Wrz 2015 23:12 

złoty
ok, a co sie dzieje jak zamkna karte visa ? czy karta PP zadziala ?
wedlug niekorzystnego sposobu liczenia zostaje mi tylko jedno wejscie,
tj. raz bylismy w dwie osoby w saloniku i raz bylem sam.
czy bank skasuje za kolejne wejscie w dwie osoby ?
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 02 Wrz 2015 23:22 
Awatar użytkownika

tego chyba jeszcze nikt nie wie - no chyba, że w przeciągu pół roku @tropikey nie będzie miał żadnego obciążenia.

Ja w piątek też wylatuje na miesiąc i będę testował - trzy wejścia zaplanowane po dwie osoby, zobaczymy :-)
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#80 PostWysłany: 03 Wrz 2015 09:13 

niebieski
Z innej beczki. Czy ktoś już musiał korzystać z ubezpieczenia do tej karty? Jak to wygląda w praktyce?
 Relacje PM off
kacz0r uważa post za pomocny.

[ 495 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości