Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ovda - Aqaba
#1 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:06 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Czy jechał ktoś z lotniska OVDA do Aqaby? Poprzez Eilatshuttle.com.

Jak to wygląda w praktyce? Cena widzę 25 USD w jedną stronę ale na forach coś piszą, że dodatkowo pobierają 65 USD "border tax"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#2 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:25 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Podatek wyjazdowy z Izraela Cię zawsze obowiązuje, niezależnie od granicy lądowej, którą przekraczasz. Tak jest i tutaj.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#3 PostWysłany: 28 Cze 2016 23:30 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
ale kosztuje podobno 106 ILS czyli 30 USD. A Ci biorą 65
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#4 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:12 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Podobno to nie znaczy na pewno.:) Podłub na forach może zagranicznych, ile kosztuje na tym konkretnym przejściu, bo pamiętam, że na każdym była inna cena, na tych większych i tłoczniejszych przejściach, sporo większa. Może doliczają obowiązkowy transfer przez pas graniczny, gdzie nie przejdziesz piechotą?

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#5 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:40 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Ok a jak ja nie chcę Jordanpass bo się nie wybieram do Petry i nie planuję 3 nocy, a dwie to jak się mam niby tam dostać?
Jest jeszcze jakiś sposób na to pieruńskie przejście i wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#6 PostWysłany: 05 Mar 2017 22:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Korzystałem z Eilatshuttle z "bezpośredniego" transferu. Bus odbiera z lotniska (ten sam co dla osób jadących do Eilatu - po prostu nas wysadza najpierw, przed miastem przy granicy), granicę przechodzimy sami (co zajmuje koszmarnie dużo czasu), po drugiej stronie czeka na nas biały minibusik. Napisałem o "bezpośrednim" transferze bo całość jest koszmarnie długa i męcząca (do hotelu dotarliśmy o 15:40), choć nie ze względu na sam transfer ale liczne kontrole i procedury na każdym kroku.
Opcja droga (25$) i następnym razem na pewno bym na nią się nie zdecydował (wziąłem jedynie ze względu na dziecko).
Najlepszą opcją wydaje się Eilatshuttle ale do Eilatu do granicy (należy wybrać Eilat a potem "Arava border" z listy) - płacimy tylko 8$ a po drugiej stronie bierzemy taxi za 10JOD. Czasowo/komfortowo wychodzi identycznie, a kosztuje nas aż 38zł/os taniej przy 2 osobach podróżujących. Niestety człowiek uczy się na własnych błędach..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malibu200 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#7 PostWysłany: 07 Mar 2017 21:36 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Najlepszą opcją wydaje się Eilatshuttle ale do Eilatu do granicy (należy wybrać Eilat a potem "Arava border" z listy) - płacimy tylko 8$ a po drugiej stronie bierzemy taxi za 10JOD.

Korzystaliśmy właśnie z tej opcji. Jak najbardziej polecam!
Jest jeszcze inna ułamek tańsza opcja (ja korzystałem z niej w drodze powrotnej). Korzystamy tu z Egged 282 do stacji centralnej autobusowej 21,5 NIS zamiast 8 USD po czym bierzemy taksówkę do granicy. Jest taka izraelska aplikacja Gett (coś a'la Uber) gdzie dzięki kodowi miałem 100 NIS na przejazdy więc kurs taxi wyszedł za 0.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2017 08:32 

Rejestracja: 03 Wrz 2017
Posty: 1
Czy ktokolwiek pokonywał trasę Ovda - Akaba przylatując do Ovdy wieczorem? Tzn. Wizzair ląduje tam po 22:00 a z tego co wyczytałem przejście graniczne jest już o tej porze zamknięte. Miał ktokolwiek podobny problem?

Dodam, że chciałbym od razu na tydzień udać się do Jordanii, bez zatrzymywania się w Eljacie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#9 PostWysłany: 04 Wrz 2017 22:28 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 1
Możliwość jest wypożyczenia auta na lotnisku i zwrócenia w Aqaba
https://en.intui.travel/transfer/israel ... a_city_en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2017 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Orzeski1 napisał(a):
Czy ktokolwiek pokonywał trasę Ovda - Akaba przylatując do Ovdy wieczorem? Tzn. Wizzair ląduje tam po 22:00 a z tego co wyczytałem przejście graniczne jest już o tej porze zamknięte. Miał ktokolwiek podobny problem?

Dodam, że chciałbym od razu na tydzień udać się do Jordanii, bez zatrzymywania się w Eljacie...


Granica jest bodajże do 20 czynna. Więc w tym dniu nie przejedziesz
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#11 PostWysłany: 10 Wrz 2017 00:31 

Rejestracja: 28 Lis 2016
Posty: 33
Loty: 34
Kilometry: 95 784
Wypożyczonym autem chyba nie da się przekroczyć granicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2017 18:59 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 325
niebieski
Chce kupić przejazd z lotniska do Aqaby z tej firmy
https://www.withflo.com/1310/Eilat

czy ktos już to testował? Czy jeśli spędzę w Jordanii 6 dni ( mam rezerwacje w hotelu) to zapłacę za wizę?
Czy jakieś inne koszty są po za tymi 25 USD za przejazd tym busem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#13 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Powyżej 3 nocy nie płacisz za wizę.
Płacisz opłatę wyjściową z Izraela 105 szekli.
Góra
 Profil Relacje PM off
wierciu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#14 PostWysłany: 16 Wrz 2017 15:51 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Powyżej 3 czy 3 włącznie? 3 noce to 4 dni w Jordanii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#15 PostWysłany: 17 Wrz 2017 13:13 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 325
niebieski
Powyżej 3. Będę tam łącznie 6 nocy( 7 dni )


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Wrz 2017 21:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#16 PostWysłany: 19 Wrz 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
3 noce trzeba być na terenie Jordanii. Wtedy wiza nie kosztuje nic.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#17 PostWysłany: 18 Paź 2017 20:39 

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 29
Hejka, lecę do Ovdy za 3 tyg, do Jordanii i mam pytanie ,czy ten autobus po 8$ przyjmuje właśnie $? W jakiej walucie płatna wiza wyjazdowa z Izraela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#18 PostWysłany: 21 Paź 2017 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Stanisław Świerzbiński napisał(a):
Możliwość jest wypożyczenia auta na lotnisku i zwrócenia w Aqaba
https://en.intui.travel/transfer/israel ... a_city_en/

testował ktoś tą opcję ?
to wygląda, ze to przejazd z kierowcą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#19 PostWysłany: 21 Paź 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jakie taxi można znaleźć na granicy po stronie jordańskiej? Będziemy grupą 5 osób i zastanawiam się czy wejdziemy do jednej taxi? Jakiś taki Renault Espace czy Chrysler Voyager... A może w Jordanii do kwestii "przeładowania" podchodzą lajtowo jak np. w Maroko i do zwykłej osobówki wejdzie 5 osób+kierowca? Koszt standardowej taxi do centrum Aqaby to 10 JOD czy coś się zmieniło?
Przy okazji - korzystał ktoś z sklepu duty free na granicy Izrael/Jordania? Jak ceny np. na alko?
Z góry dzięki za informacje.

Edit: Ceny alko na granicy w James Richardson Duty Free już znalazłem. Może komuś się przyda:
https://www.dutyfree.co.il/Alcohol
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ovda - Aqaba
#20 PostWysłany: 22 Paź 2017 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
danziger napisał(a):
Jakie taxi można znaleźć na granicy po stronie jordańskiej? Będziemy grupą 5 osób i zastanawiam się czy wejdziemy do jednej taxi? Jakiś taki Renault Espace czy Chrysler Voyager... A może w Jordanii do kwestii "przeładowania" podchodzą lajtowo jak np. w Maroko i do zwykłej osobówki wejdzie 5 osób+kierowca? Koszt standardowej taxi do centrum Aqaby to 10 JOD czy coś się zmieniło?
Przy okazji - korzystał ktoś z sklepu duty free na granicy Izrael/Jordania? Jak ceny np. na alko?
Z góry dzięki za informacje.

Edit: Ceny alko na granicy w James Richardson Duty Free już znalazłem. Może komuś się przyda:
https://www.dutyfree.co.il/Alcohol


Cena raczej ta sama. Wychodząc przez bramę z granicy masz dużą tablicę z aktualnymi cenami. Z tego co pamiętam to wszystkie taxi to były zwykłe osóbówki na 5 osób z kierowcą. To jest mafia pewna swojej siły bo nie masz alternatywy i pewnie bedą próbowali wcisnąć wam dwie taksówki.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group