Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#41 PostWysłany: 18 Paź 2017 07:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@rdw Google Maps dość dobrze przewiduje czas dojazdu. Wg. niego z Valsequillo do Roque Nublo czas dojazdu zajmie ok. godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#42 PostWysłany: 18 Paź 2017 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@rdw
Prawdę mówiąc analizując ten plan, wcale nie wynika mi, by mieszkanie w Valsequillo było aż tak korzystne. Oczywiście, jeśli cena absolutnie była konkurencyjna to jest to wartość dodana, natomiast nie przesadzałbym, że w ten sposób będziecie wśród miejscowych, cokolwiek by to miało tu znaczyć. Dodam również, że stosunkowo niedaleko (San Mateo) czy nieco dalej (Cruz de Tejeda) szalały niedawno potężne pożary i ciężko powiedzieć jak ta okolica teraz wygląda.
Ponadto Wasz plan nie wygląda na chodzenie/wspinanie po górach za wszelką cenę, czyli np w mgle, deszczu i przy 5 stopniach (5 stopni o tej porze roku nie będzie niczym nienormalnym, ja w połowie marca obserwowałem jak jadąc od strony Las Palmas temperatura spada mi z 20 do 4 :)
Jak czytam plan to widzę tylko jeden, typowo górski dzień - w te miejsca bardzo szybko można dotrzeć także z południa (w okolice Roque Nublo, ze skrzyżowania drogi GC 60 z autostradą -okolice San Fernando/Maspalomas - dotrzecie w...godzinę, czyli tak jak z Valsequillo. Na południu zawsze łatwiej iść wieczorem do knajpki i chyba przyjemniej gdy nie pada na głowę.
Nie wiem jak znajomi mogli wszystko obejrzeć w jeden dzień :) Z okien samochodu to może. Np Roque Nublo widać przy dobrej pogodzie z 20km 8-)
W każdym razie plan wygląda fajnie i na tydzień na spokojne zapoznanie się z wyspą jest OK. Zawsze możecie na bieżąco modyfikować w zależności od potrzeb i pogody.
W Arucas warto dodać destylarnię rumu, byle tylko kierowca oparł się pokusie :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#43 PostWysłany: 18 Paź 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@rdw
Nie chciałam namieszać w planach, w żadnym wypadku, po prostu wydaje mi się, że Twoje oczekiwania pogodowe są nieco zbyt optymistyczne ;) Na 6 wizyt w tamtym regionie (Kanary + Madera) idealnie słoneczna pogoda przez cały pobyt trafiła mi się raz, na Lanzarote, które jest stosunkowo płaskie i nie zatrzymuje chmur. Na pozostałych wyspach (Gran Canaria, Teneryfa, La Palma) pogoda była raczej wiosenna, mocno zmienna, bywało, że padało, a w górach nawet przy pełnym słońcu mocno wiało. Co rano dostosowywaliśmy plan do tego, gdzie akurat świeciło słońce.

Co do rzeczy "pod dachem" na Gran Canarii, to byliśmy we wspomnianej wyżej fabryce rumu w Arucas (zamknięta w weekend) i w Cueva Pintada w Galdar (otwarte w weekend). Jest też parę muzeów w stolicy, no i cała masa kasyn ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#44 PostWysłany: 19 Paź 2017 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Tom K napisał(a):
@rdw
Prawdę mówiąc analizując ten plan, wcale nie wynika mi, by mieszkanie w Valsequillo było aż tak korzystne. Oczywiście, jeśli cena absolutnie była konkurencyjna to jest to wartość dodana, natomiast nie przesadzałbym, że w ten sposób będziecie wśród miejscowych, cokolwiek by to miało tu znaczyć.

Owszem, cena, jak za cały dom w konkretnym standardzie, była bardzo korzystna (wynika to zapewne z rozkręcania działalności,ale jakieś już same pozytywne konkretne opinie ma) nawet wobec fajnych bungalowów w kurortach. Nie będziemy już zmieniać lokalizacji i jesteśmy świadomi odseparowania i możliwości niepogody.

No właśnie...skoro pogoda jest tak zmienna, to skąd wiedzieć, czy dziś warto ruszać w góry czy nie? Skoro u mnie w Valsequillo może być pochmurno, w Maspalomas ciepło a w górach jakkolwiek. Czy widać to z góry? A może po prostu trzeba jechać sprawdzić i się wycofać? :lol: Bo raczej w internecie nikt nie publikuje tak szczegółowych prognoz (u nas takie są - meteo.pl ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#45 PostWysłany: 19 Paź 2017 06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Pomocne będą kamery internetowe.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#46 PostWysłany: 19 Paź 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@rdw Na Gran Canarii jest przynajmniej kilkadziesiąt "stacji pogodowych" (czy jak to się tam nazywa). Fakt, że większość na wybrzeżu a nie w górach. Ja najczęściej pogodę sprawdzam na Wunderground, tam możesz sobie podejrzeć mapkę i dla każdego z punktów sprawdzać szczegółowe prognozy.
Załącznik:
gc.jpg
gc.jpg [ 92.27 KiB | Obejrzany 5227 razy ]
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#47 PostWysłany: 10 Gru 2017 17:29 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
To może ja podrzucę kilka uwag, co do mojego trzydniowego pobytu w listopadzie tego roku. Byłem wcześniej na Lanzarocie i Teneryfie, ale to właśnie na Gran Canarii podobało mi się najbardziej. Może dlatego, że przez trzy dni miałem permanentne słońce i temperatury od 25 do 35 (!) stopni :D
Ponieważ byłem sam, wybrałem opcję autobusową i uważam to za bardo dobre rozwiązanie o czym trochę więcej napisałem w dziale poświęconym transportowi. Nocowałem po jednej nocy w Las Palmas, Puerto de Mogan i Pozo Izquierdo, a trochę więcej o noclegach napiszę w dziale poświęconym noclegom.
Miejsca, które odwiedziłem to:
- Las Palmas, czyli stolica wyspy. Duże miasto, ale nie ma się wrażenia przebywania w metropolii. Stare Miasto z wieloma zabytkami i bardzo przyjemne promenady przy Ocenie, zwłaszcza ta po zachodniej stronie. Ja się dodatkowo załapałem na festyn, więc wieczór spędziłem przy piwie i muzyce.
- Arucas - przyjemne miasteczko na północy, z dużą katedrą i pobliskim punktem widokowym, na który można wejść (jak ja) lub wjechać (jak większość ludzi).
- Teror - kolejne miasteczko na północy, najładniejsze miejsce na Gran Canarii, w jakim byłem, chociaż już mocno turystyczne. Piękna starówka i katedra. Gorąco polecam!
- Puerto de Mogan - wypoczynkowa miejscowość na południu wyspy, malutka plaża, mnóstwo domów wypoczynkowych i hoteli oraz wieczór na promenadzie z tabunami turystów. Hmmm... chyba jednak lekkie rozczarowanie.
- Maspalomas i wydmy - w samym Maspalomas byłem tylko na dworcu autobusowym, natomiast wydmy przeszedłem wzdłuż i wszerz, co nie było zresztą aż takie trudne, bo cały obszar wydm to kilka kilometrów. Wydmy i plaża naprawdę bardzo ładne tyle, że akurat w tym czasie odbywała się Winter Pride Maspalomas i wszędzie spacerowali (i nie tylko) roznegliżowani mężczyźni...
- El Doctoral i Vecindario - nieciekawe miejscowości na wschodzie wyspy, trafiłem tam tylko w drodze do swojego hostelu w Pozo Izquierdo,
- Pozo Izquierdo - mała wioska na wschodzie wyspy opanowana przez surferów, ale z wydzieloną, małą kamienistą plażą, tam to właśnie odbyłem listopadową kąpiel w Oceanie (woda rześka) i tam spędziłem ostatni wieczór siedząc na brzegu, pijąc piwo i zastanawiając się nad sensem tego wszystkiego :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#48 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:42 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 1
Odwiedziłam Gran Canarię w maju 2017.
Podróżowałam autobusem, 7 dni, miałam dwa różne miejsca noclegowe, jeden w Puerto de Mogan, drugi w Las Palmas.
Temperatury w okolicy 27-30.
Skrobnęłam relację z całej podróży na blogu. Jeśli ktoś ma ochotę, to zapraszam :)

https://kolkiempomapie.wordpress.com/20 ... n-canaria/
Góra
 Profil Relacje PM off
nadarek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#49 PostWysłany: 20 Sty 2018 03:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Orientuje się ktoś, czy GC-200 jest otwarta na odcinku z Puerto de Mogán do Mirador del Balcon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#50 PostWysłany: 30 Sty 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
kto uciekal na ferie zimowe, to srednio trafil z pogoda
mam nadzieje, ze od polowy lutego bedzie łaskawsza
Załącznik:
gc.JPG
gc.JPG [ 31.38 KiB | Obejrzany 4499 razy ]

Załącznik:
gc1.JPG
gc1.JPG [ 32.71 KiB | Obejrzany 4498 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#51 PostWysłany: 30 Sty 2018 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
kazudoki napisał(a):
Orientuje się ktoś, czy GC-200 jest otwarta na odcinku z Puerto de Mogán do Mirador del Balcon?


Sądze, że oni nie zamierzają jej otwierać. Jest nowa trasa na tym odcinku.

Odruchowo napisałem, o odcinku od Mirador w stronę Agaete. A Ty pytasz o ten wcześniejszy fragment. Z nim chyba nigdy nie bylo problemow i dojedziesz od własnie do Mirador del Balcon. Tam droga GC 200 jest zamknięta i stoi barierka.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 30 Sty 2018 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#52 PostWysłany: 30 Sty 2018 15:49 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Padać czasem pada, ale tragicznie chyba jednak nie jest.

https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... teras.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#53 PostWysłany: 04 Lut 2018 16:41 

Rejestracja: 25 Lis 2015
Posty: 10
-- 04 Lut 2018 15:35 --

To i ja dorzucę swoich kilka groszy.
Droga GC-200 jest zamknięta na odcinku Taurito-Mogan i na odcinku la Aldea - el Risco. (jedzie się autostradą GC-1 i nowo wybudowaną GC-2). Bez problemu można dojechać do Mirador del Balcón i Anden Verde - trzeba zjechać z GC-2 zjazdem na Anden Verde (pierwszy zjazd za la Aldea, jeśli jedziecie z południa) - jest to łącznik z odcinkiem GC-200, niestety prowadzi tylko do dwóch miradorów i dalej droga się kończy).
Ponadto polecam:
- Wydmy w Maspalomas - na wszelki wypadek weźcie jakiś szal lub komin do osłonięcia ust i nosa, bo jeśli traficie na silny wiatr, piasek dostaje się dosłownie wszędzie i trudno jest oddychać)
- Caldera de Bandama - można wjechać autem na punkt widokowy na samym szczycie góry, można tez zrobić sobie pieszą wycieczkę wokół kaldery lub zejść na dno - jak kto woli.
- wycieczka w góry - tu niestety trzeba brać pod uwagę bardzo kapryśną pogodę. My wjechaliśmy na Cruz de Tejeda przy 5 stopniach i w pełnej mgle, która w momencie całkowicie się podniosła i widoki były rewelacyjne (już na zjeździe, bo na szczycie nie było sensu stawać). Dalej Roque de Bentayaga - można stanąć autem na miradorze pod skałą, ale ja polecam spacer pod samą skałę - teoretycznie tylko 600 m ale zajmuje godzinę ze względu na wąską górską ścieżkę (klapki i szpilki szczerze odradzam) i widoki praktycznie w każdą stronę. Rewelacja. Podobno super są też Roque Nublo i Pico de las Nieves, ale nam brakło czasu (te górskie pokręcone drogi są naprawdę czasochłonne) a i mgła nie sprzyjała. Za to zjeżdżaliśmy na południe wąwozem Fataga przez San Bartolome i tam też piękne widoki, zwłaszcza o zachodzie słońca.
- Puerto de Mogan - kurorcik z naprawdę uroczą "dzielniczką" przy porcie - nie bez powodu nazywana małą Wenecją - białe domki z kolorowymi oknami, ukwiecone uliczki, mostki, knajpki, a to wszystko niezwykle zadbane. Plus kolacja w Mar Azul (polecamy! - jedliśmy paellę i arroz caldoso)
- dwa portowe miasteczka na południowym zachodzie (Arguineguin i Puerto de las Nieves) - niby nic specjalnego, ale sympatycznie, leniwie i z dala od masowej turystyki, a zjeść też jest gdzie
- Teror - perełka w górach, ładny rynek z katedrą i główna ulica z kolonialnymi domami z balkonami. Na zachód od rynku schody z kaskadową fontanną. Za miastem warto pojechać do Mirador de Zamora - bardzo ładny widok na północno-zachodnią część wyspy.
- Wąwóz Guadayeque z domami w jaskiniach - auto zostawia się na parkingu lub wzdłuż drogi i idzie się na spacer ścieżką wzdłuż jaskiniowych domostw - ciekawe, jest też kapliczka w jaskini. Koło parkingu dwie knajpy.
- miasteczko Aguimes u wlotu do wąwozu - to było chyba nasze największe odkrycie, bo niby nic tam nie ma, poza niezwykle zadbanymi kolorowymi uliczkami i mnóstwem rzeźb oraz nowoczesnym placem z domem kultury, ale zadbanie tego miasteczka kompletnie nie przystaje do jego małości i braku znaczenia. Naprawdę warto. Plus fajna kawiarnia z dobrymi ciastami (także regionalnymi) w rynku.
No i ostatnia rzecz - weźcie pod uwagę, ze moze padać (przelotne opady mieliśmy praktycznie codziennie, mimo ze nie pokazywały ich prognozy) i ze moze być chłodno (zwłaszcza w górach). A poza tym BARDZO WARTO.

-- 04 Lut 2018 15:41 --

Zapomniałam napisać. Na przełomie stycznia/lutego/marca w Las Palmas jest obchodzony karnawał, nam udało się załapać na paradę z okazji otwarcia i było super!
Przez trzy tygodnie ciągle coś się dzieje, szczegóły tutaj: http://lpacarnaval.com/en/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#54 PostWysłany: 06 Lut 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@anialabruja
by dojechac do Mirador del Balcón?
omijam odcinek ktory wklejam i mam wjechac na G-2?
obok plazy De La Aldea, jechac nia do zjazdu na Anden Verde pozniej GC-200 na poludnie do Mirador del Balcón
Załącznik:
mm.JPG
mm.JPG [ 66.37 KiB | Obejrzany 4227 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#55 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ciekaw jestem powodu zamknięcia zaznaczonego przez Ciebie odcinka. Wiem, że to nie jest w 100% godne zaufania, ale google normalnie pokazuje informacje o natężeniu ruchu na tym odcinku. Google pokazuje zamknięcie drogi z Taurito do PLAYA de Mogan (nie Mogan) i wtedy słowa @anialabruja o jeździe autostradą mają sens...

Co do dojazdu do Miradora:
1) Możesz wjechać na GC2 na pierwszym rondzie przed Las Marciegas
2) Zjeżdzasz pierwszym exitem na drodze GC-2 i jedziesz na Północ GC 200

Według mnie można również dojechać aż do La Aldea GC200 i przy skrzyżowaniu GC173 odbić w prawo, jadąc dalej GC200. Może tam stać bariera i znak zamknięcia, ale nie stoi na całej drodze, kiedyś wisiała również kartka o miejscu zamknięcia drogi. Jednym słowem, można było tą GC200 spokojnie jechać aż do Miradora, nie omijając jej za pomocą GC2. To, którą trasę wybierzesz zależy od Ciebie, może i lepiej skorzystać z GC2, bo będzie szybciej, a odcinek La Aldea - Mirador na GC200 nie ma żadnych wielkich walorów widokowych.

Proszę, info o zamknięciu:
Załącznik:
mapa.jpg
mapa.jpg [ 47.67 KiB | Obejrzany 4195 razy ]
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#56 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Tom K dziekuje
wpis @anialabruja troche mi namieszal, a nie chce w sobote niepotrzebnie sie krecic od zakazu wjazdu do zakazu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#57 PostWysłany: 06 Lut 2018 15:37 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 9
Mieszkałem w Taurito w zeszłym tygodniu. Droga jest zamknięta, oraz zagrodzona ze względu na osuwisko. Ruch na google widać ze względu , iż ludzie po przejściu przez ogrodzenie spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach. Uszkodzenia są na tyle duże, że na pewno w najbliższym czasie droga nie zostanie otwarta. Aby dojechać z Taurito do Puerto de Mogan samochodem, trzeba dojechać autostradą do Puerto Rico skąd dopiero można zawrócić do Puerto de Mogan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#58 PostWysłany: 06 Lut 2018 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
correos napisał(a):
@Tom K dziekuje
wpis @anialabruja troche mi namieszal, a nie chce w sobote niepotrzebnie sie krecic od zakazu wjazdu do zakazu


Nie ma problemu. Jakbyś chciał to polecę Ci jeszcze ze 2-3 "dróżki", którymi warto przejechać się choćby kawałek, dla podniesienia adrenaliny :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#59 PostWysłany: 04 Kwi 2018 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Droga z Taurito do Puerto de Mogan dalej zamknięta. Stan na dzień dzisiejszy, może komuś się przyda ta informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#60 PostWysłany: 29 Maj 2018 14:28 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 3
W połowie czerwca będę w hotelu w Taurito i chciałabym zapytać czy ktoś wie czy nadal droga z Taurito do Puerto de Mogan jest zamknięta? Czy można dojechać autobusem albo przejść na pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group