Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#61 PostWysłany: 29 Maj 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Na początku maja była zamknięta i google maps pokazuje, że jest nadal. Na tym odcinku chyba nie było w ogóle chodnika dla pieszych (takiego jaki jest np. od Puerto Rico do Amadores), więc przejść też się raczej nie da.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#62 PostWysłany: 04 Cze 2018 18:10 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 8
witam,
wybieram się na Canarię pod koniec września, na 11 dni. W planach mam trochę poplażować ale również pozwiedzać środkowe części wyspy(50/50). Na cały pobyt przewiduję najem samochodu. Zastanawiam się nad miejscem noclegów. Gdyż z jednej strony nie przepadam za kurortami, a z drugiej nie chciałbym mieć bardzo daleko do wybrzeża. Lubię ciszę, więc miejscowości takie jak Las Palmas, Maspalomas i inne imprezownie odpadają. W środkowych częściach wyspy są urocze wioski. Szukałbym tam noclegów ale odstrasza mnie odległość do plaż. Czy znacie może takie miejsca z hiszpańskim klimatem, ciszą i spokojem ale położone nieco bliżej wybrzeża? wydaje mi się, że w północnej części wyspy są takie urokliwe wioseczki, ale ponoć plażowanie nie należy tam do najprzyjemniejszych (wietrznie, chłodniej i mało plaż)? Dodam, że preferuję raczej zielone otoczenie, aniżeli wypalone słońcem południe... Jak tu pogodzić takie wymagania? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#63 PostWysłany: 04 Cze 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Poszukaj w okolicach San Augustin, Playa Del Aguila lub Bahia Feliz. Ewentualnie wyżej, w Taliarte lub Melenara. Wszystkie te miejsca są dostatecznie blisko cywilizacji i autostrady, żeby się coś działa i był dobry dojazd, a jednocześnie wystarczająco daleko od Maspalomas/Las Palmas, żeby nie zwariować od tłumów.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#64 PostWysłany: 04 Cze 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Playa de Mogan, Arinaga, Puerto de las Nieves, Puerto de Sardina


Ostatnio edytowany przez Pawel_T, 04 Cze 2018 23:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#65 PostWysłany: 04 Cze 2018 21:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Agaete i wspomniane Puerto de las Nieves
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#66 PostWysłany: 25 Cze 2018 15:55 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Czy wspomniane wyżej miejscowości ofertują jakieś życie nocne? Tłumy mi nie przeszkadzają, jednak otoczenie samych hoteli mnie nie zachęca. Szukam miejscowości oferującej ładną plażę, a przy tym jakieś życie nocne. Wezmiemy mieszkanie/pokoj bez wyzwienia więc fajnie jakby byly otwarte knajpki chociaż do 24 i był jakiś wybór jedzeniowy (w sensie, by nie były to trzy lokale na krzyż).

Las Palmas wydaje mi się sensownym wyborem, by w nocy pokręcić się po uliczkach miasta, coś poza tym? Stolica to już część północna i obawiam się trochę chłodniejszych wieczorów, a nie po to lecę na Kanary ;)
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#67 PostWysłany: 25 Cze 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Życie nocne będzie tam gdzie i hotele. Na pewno szeroko pojęte Maspalomas, ze szczególnym uwzględnieniem Playa del Ingles (np Yumbo Center). Mniej tłoczno będzie w Puerto Rico ale jakieś życie nocne też tam występuje.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#68 PostWysłany: 20 Wrz 2018 12:50 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Napiszę kilka słów po pobycie, bo ciężko mi było momentami znaleźć przydatne informacje.

Noclegi podzieliliśmy na Las Palmas i Puerto de Mogan co okazało się strzałem w 10. O samej stolicy można znaleźć sporo informacji, zaznaczę tylko, że bardzo ciężko znaleźć miejsce do parkowania, polecam mały samochodzik.

Przejechaliśmy całe północne wybrzeże - nic specjalnego. Wcale nie uważam, by było lepsze od południowego. Moim zdaniem mniejsza ilosć turystów niekoniecznie wynika z tego, że jest tam troche chłodniej (we wrześniu niezauważalnie) czy morze bardziej wzburzone, po prostu jest tam brzydziej. Jest kilka urokliwych miasteczek, ale bardziej by się zatrzymać na 45 minut, zrobić rundkę i hop do auta zobaczyć kolejne niż spędzić tam cały dzień. Z wartych polecenia, a rzadko wspominanych - Santa Maria de Guia, które korzystając z nawigacji łatwiej znaleźć wpisując po prostu Guia. Spokojne, zero turystów, urokliwe. Agaete ładne, ale potrakowane przez nas trochę po macoszemu gdyż głód przegonił nas do Playa de Las Nieves. Wspomniana plaża zupełnie nie zachęca do kąpieli nawet w 30 stopniowym upale, praktycznie na wyciągniecie reki w zatoczkę wpływają wielkie statki przez co woda nie może być specjalnie czysta. Trochę na wschód (odległość spacerowa) od Playa de Las Nieves są naturalne baseny. Na tripie to chyba 4 pozycja jeśli chodzi o plaże, my gorszej na GC nie odwiedziliśmy. Na połnocnym wybrzeżu znacznie lepsze baseny są poniżej Moyi - Charco San Lorenzo.

Puerto De Mogan piękne, brak hoteli, restauracje otarte do ~12 w nocy, dla nas wystarczająco długo. Przyjemnie się powłóczyć po mieście tak w dzień jak i w nocy. Po zmroku jeszcze przyjemniej przez wzgląd na znacznie mniejszą liczbę ludzi. Brak problemów z parkowaniem (jak wszędzie poza Las Palmas). Ceny wyższe niż w innych miejscach na wyspie o 2-4 euro za główne danie. Natomiast w niektórych restauracjach przy porcie ceny oscylują w granicach 25 euro za główne danie.
W piątki w Puero jest targowisko. Niestety nie jest to takie targowisko jakie lubię - z owocami, żywnością i różnościami dla lokalnych mieszkańców - tylko masa stoisk z tandetą wyłącznie dla turystów. W ten dzień miasteczko wyraźnie bardziej zatłoczone.

Puerto Rico to dla mnie wakacyjne piekło. Jeszcze się do końca nie wjedzie, a już chce się uciekać. Hotel na hotelu, centrum zakupowe będące zlepem blaszanych budek czy bazarów z chińszczyzną pooddzielanych od siebie plandeką. Plaża zupełnie zwyczajna, pobliska Amadores znacznie ładniejsza, do tego oferująca bajkowy zachód słońca. Piasek niestety twardy.

Wydmy Maspalomas robią wrażenie, plaża również. Uwielbiam długie, piaszczyste plaże. Rejon latarni morskiej bardzo zadbany, ładny, bardzo dobre restauracje w okolicy. Po drugiej stronie z kolei, na wschód (to już chyba playa de ingles?), drugie Puerto Rico, nawet piasek brzydszy, bo rozjeżdżony przez samochody. Również budy-kontenery z jedzeniem, barami i przeróżnym dziadostwem.


Ogólne wrażenia? Bardzo udany wyjazd, jednak ciekawych i ładnych miejsc trzeba sobie poszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#69 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@Undertone
A gdzie w tym opisie góry? Pico de Las Nieves? Gdzie Caldera de Bandama? Gdzie urokliwe miasteczka w środku wyspy jak Artenara, Firgas, Teror? Gdzie Arehucas z monumentalną katedrą i ciekawą do zwiedzenia destylarnią rumu?
Mam wrażenie, że bardzo pobieżnie tą Gran Canarię zwiedziłeś, skupiając się wyłącznie na wybrzeżu, które przyznaję, do porywających nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#70 PostWysłany: 20 Wrz 2018 15:12 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Opisałem to co mnie interesowało przed wyjazdem, a nie znalazłem satysfakcjonujących informacji.

Dlatego nie pisałem nic o Las Palmas czy Pico de Las Nieves, bo nic nowego bym do tematu nie wniósł.

Katedra w Arucas jest imponująca, to fakt, natomiast fabryka rumu (Arehucas - tak, to nazwa destylarni, miasteczko to Arucas, w Hiszpanii nie można było nazywać przedsiębiorstwa nazwem miasta, stąd mała zmiana) to zbiór beczek. Co kto lubi, dla mnie warto było tylko po to by kupić alkohol w lepszych cenach i sprawdzić wcześniej co się chce kupić.

Firgas jest ładne, ale to jest miasteczko o jakich pisałem - 45 minut i autko, nas akurat zastała tam olbrzymia mgła. Nie wypisywałem każdego miasteczka w ktorym byłem, nie to miał na celu ten post.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#71 PostWysłany: 25 Wrz 2018 13:22 

Rejestracja: 23 Kwi 2012
Posty: 12
Wybieramy się w listopadzie z żoną i dwójką małych dzieci (3 i 6 lat) na Gran Canarię. Pierwszy raz będzie to na własną rękę.
Szukamy więc noclegu, ale musimy wybrać dobrą miejscówkę. Najważniejsze to plaża, taka na której będzie fajny piasek (a jeśli przy domu / aparamencie będzie basen to jeszcze lepiej).
Zakładam, że lokalizacja to południe wyspy żeby mieć codziennie dobrą pogodę.
Ponieważ wyjazd na 2 tygodnie, być może wybierzemy noclegi w 2 różnych miejscach aby zbytnio się nie znudzić.
Czytałem o Playa del Ingles, Maspalomas, Puerto Rico i Puerto de Mogan. Coś jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#72 PostWysłany: 25 Wrz 2018 18:16 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Playa de Amadores lub Playa de las Canteras w Las Palmas (ale tam z pogodą może już być gorzej niż na południu)

To chyba najlepsze plaże Gran Canarii dla dziecka, dość długie i szerokie, ew. Maspalomas, gdzie będzie na pewno mniej tłoczno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#73 PostWysłany: 15 Paź 2018 19:29 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 26
Rok temu byłem w styczniu na Teneryfie to na północy dzień w dzień deszcz a na południu słońce, na Gran Canarii też jest taki klimat? pytam bo w styczniu tym razem tam lecę i nie wiem czy koniecznie szukać hotelu na południu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#74 PostWysłany: 15 Paź 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tak. Tzn nie dam Ci "gwarancji", że zawsze będzie taki podział, ale generalnie nawet jeśli na północy wyspy jest brzydka pogoda, to szansa na plażowanie na południu jest spora.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#75 PostWysłany: 15 Paź 2018 19:37 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 26
tak myślałem bo hotele droższe na południu niż na północy więc się zgadza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#76 PostWysłany: 15 Paź 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Z Las Palmas samochodem (o ile je wypożyczasz) dojedziesz w ciepłe rejony w 45 minut, więc przelicz co Ci się kalkuluje. Aczkolwiek ja wybrałbym południe, w zależności od planu na zwiedzanie/pobyt.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#77 PostWysłany: 19 Lis 2018 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Na Gran Canarii byłem praktycznie w każdym miejscu uchodzące za atrakcyjne turystycznie. Jednego dnia nawet zjechałem wyspę samochodem dookoła (choć część fajnych atrakcji akurat jest w jej środku :P ).
Co do Maspalomas to z perspektywy samodzielnego podróżnika, nie rozumiem ludzi, którzy jeżdżą tam z biurem podróży i siedzą w kurortach, a w porywach wykupują "jakąś" wycieczkę poza okolice. Miałem takiego kolegę który niedawno tak zrobił - w takim przypadku nie można powiedzieć, że było się na Gran Canarii i ją zwiedziło, raczej po prostu było się "w ciepłym kraju" (to tak, jak jechać na Karaiby siedzieć w kurorcie).
A do nieszczęsnego Maspalomas jak najbardziej polecam wybrać się na jednodniową wycieczkę celem poplażowania ale przede wszystkim wejścia przez hotel Riu na słynne wydmy których skalę uwieczniłem na krótkim filmiku:

https://www.facebook.com/rdwPL/videos/v ... _video_tab

Poczułem tu namiastkę Sahary i Erg Chebbi w Maroku, do którego parę lat z rzędu jeździłem i bieganie po wydmach z pewnością należy do większych przyjemności. Wydmy wielkością "prawie" dorównują saharyjskim, jak wybrać się o odpowiedniej porze w odpowiednie miejsce to przez chwilę mamy widok, ciszę i spokój prawie jak na odludnej Saharze. PS Jadąc do Maspalomas autem najlepiej parkować na prawo/lewo od placu przed hotelem Riu, jak ktoś nie znosi płacić za parkowanie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#78 PostWysłany: 10 Sty 2019 10:53 

9 marca główna parada karnawałowa w Las Palmas.

https://www.guidetocanaryislands.com/las-palmas-de-gran-canaria-carnival-2019/
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#79 PostWysłany: 15 Sty 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Petra napisał(a):
warto odwiedzic plaża Gui Gui dojscie dosyć ciezkie z Tasartico 5 km w 1 strone przez góry szlakiem, ale plaża przepiekna jak dla mnie nr 1 atrakcja na GC

Znajduje się w pięknej okolicy, a trasa jest ciekawa i widokowa - kilka fotek tutaj.

A na pewno warto poświęcić czas na zwiedzenie wnętrza wyspy:

Załącznik:
GC1.jpg
GC1.jpg [ 225.82 KiB | Obejrzany 3913 razy ]


Załącznik:
GC2.jpg
GC2.jpg [ 261.93 KiB | Obejrzany 3913 razy ]


Pozdrawiam,
Wojtek
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#80 PostWysłany: 13 Lut 2019 11:04 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
Jaka będzie najlepsza plaża pod względem piasku do zabawy dla dziecka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group