Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 13 Sie 2017 15:20 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
A patent pt. wózek z fotelikiem na adapterach przejdzie ? Wózek składany jest, tylko zamiast gondoli wolałbym wziąć fotelik (ustawiany tyłem do kierunku jazdy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#102 PostWysłany: 13 Sie 2017 15:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Chyba @Washington(?) ostatnio testował z powodzeniem ;) post#6 w potrojna-zabawa-czyli-nowy-rozdzial-podrozowania,214,115605&p=961605&hilit=w%C3%B3zek+fotelik#p961605
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 13 Sie 2017 20:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Kilkukrotnie testowane - bez najmniejszego problemu (W FR tez) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 16 Sie 2017 09:38 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Zadzwoniłem w końcu na infolinię w sprawie fotelika.
Łącznie 25 minut (spore oczekiwanie "na melodyjce" + dwa połączenia, bo pierwsze zerwało). Rzecz jasna na węgierski numer stacjonarny dedykowany dla jakiegoś Azerbejdżanu czy Bośni. Nóż się w kieszeni otwiera, jak pomyślę że "normalnie" kosztowałoby to ponad stówę.

Oczywiście na początku jakieś wciskanie ciemnoty, że za darmo tylko do 2 lat. Po uściśleniu że chodzi o odprawienie fotelika (a nie wniesienie na pokład) oraz dyskusji nt. pojęć używanych w regulaminie i na stronie konsultant przyznaje, że zapisy są nieprecyzyjne (i że to zgłosi) a decyzja kto jest "małym dzieckiem" jest uznaniowa - zależy od personelu na lotnisku.
Dalsza dyskusja doprowadza do konkluzji, że 2-3 lata powyżej "infanta" na pewno się kwalifikuje jako "małe" a przy 9-10 letnim "trzeba się liczyć z opłatą".
Na moje pytanie konsultant potwierdza, że to wiążąca interpretacja, na którą mogę się powołać w razie wątpliwości.
Tyle na teraz. Zobaczymy jak będzie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 23 Sie 2017 10:52 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
dzięki za włożony trud! Bardziej sie boje, ze w regulaminie m.in. angielskim i włoskim jest napisane że to infant carseat... teraz u nas w regulaminie jest składane nosidełko, kiedys był fotelik samochodowy - jakby co służe printscreenem z dawnym zapisem, zamierzam się z tym udac na lotnisko.
Ale dzięki temu wątkowi rozwiązałam inny spory problem - mam 2 i 4 latka i planowałam wziąć malutki wózeczek do bagażu nadawanego plu dwa foteliki. A dziek wam wpadłam na pomysł sporej spacerówki z wpietym na nią fotelikiem plus tylko 1 fotelik dla starszego. Ocszzędza mi to sporo miejsca w bagażu, mam o jeden fotelik mniej do optykania się z nim i ew kłótni i darmowe nadanie, no i mam w czym uziemić dwulatka na lotnisku. Polecam takie rozwizanie przy dzieciach które juz jeżdzą w większych fotelikach - wbrew pozorom w te małe też sie latem mieszczą nieżle, np ten mój jest do 13 kg i 85cm wzrostu i mój dwulatek miesci sie jeszcze w tych wymiarach:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 29 Sie 2017 21:40 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Washington napisał(a):
Kilkukrotnie testowane - bez najmniejszego problemu (W FR tez) :)



I w jakiej postaci ten wózek z gondolą przewoziłeś? W jaki sposób złożony/zabezpieczony? Rozumiem, że jako bagaż nadawany, bezpłatnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 29 Sie 2017 22:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie. Jako wózek zabierany pod drzwi samolotu. Przy odprawie mówisz że chcesz zabrać ze sobą, dostajesz specjalne naklejki (pytają się ilu częściowy, zaznacza się że dwu), pod samolotem lub w rękawie zostawiasz obsłudze. Nie zabezpieczany w żaden sposób - stelaż osobno składany a fotelik osobno, rozłączane przed samymi drzwiami. Potem odbierasz albo przy samolocie/rękawie albo w bagażu ponadwymiarowym/specjalnym. Tak czy inaczej jest przewożony osobno, więc ryzyko zniszczenia minimalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamuto lubi ten post.
adamuto uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:42 

Rejestracja: 30 Sie 2017
Posty: 2
Lecimy z Warszawy do Bergamo z ponad 2 letnim dzieckiem. Wszyscy mamy tylko bagaże poręczne. Z poprzednich wpisów już wiem, że możemy nadać fotelik samochodowy bezpłatnie, tylko pytanie, kiedy go się oddaje i gdzie? Tzn. chodzi mi o to, ile wcześniej powinniśmy być na lotnisku- czy tak samo, jak byśmy mieli bagaż do nadania, czy wystarczy być godzinę wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 30 Sie 2017 15:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Tak jak z bagażem nadawanym,więc godzina to może być mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 30 Sie 2017 15:25 

Rejestracja: 30 Sie 2017
Posty: 2
Dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 30 Sie 2017 17:15 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 2
A może wiecie jak podchodzą w W6 do rodzaju fotelika dziecięcego ponieważ chcę wykupić dodatkowe miejsce i wziąć fotelik. Nasz fotelik to Maxi Cosi cabriofix(0-1rok)( niby nie ma certyfikatu TUV ) czy naprawdę to weryfikują?Byłem w sklepie zobaczyć maxi cosi city który ma TUV i niczym się nie różni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 02 Wrz 2017 19:48 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 1
Teraz wizzair ma zapis następującej treści: na pokład można bezpłatnie wnieść spacerówkę lub małą kołyskę (https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/) Czy myślicie, że wciąz mogę wziąć bezpłatnie fotelik zamiast spacerówki (dziecko będzie siedziało mi na kolanach)? Dość często zmieniaj ten zapis regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 02 Wrz 2017 20:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Gosia Karasek Póki co nikt nie zgłaszał przypadku by zakwestionowali bezpłatne nadanie fotelika ,lub jak wykupiono bilet dla dziecka poniżej 2 lat i fotelik spełnia ich wymogi wniesienie go na pokład.Tak,że mimo zmieniających się zapisów praktyka jest po staremu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gosia Karasek uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 02 Wrz 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja ostatnio leciałam Wizzairem i mieliśmy ze sobą tylko fotelik samochodowy - doczepiany do stelaża, ale stelaża ze sobą nie braliśmy, bo w planach było poruszane się tylko autem lub noszenie dziecka w chuście. Podczas odbrawy pracownik obsługi oznaczył go tylko specjalną naklejką i to wszystko. Fotelik oddaliśmy osbłudze już na płycie lotniska tuż przed wejściem do smaolotu. Miesiąc wcześniej z kolei mieliśmy fotelik ze stelażem i wszystko wyglądało tak samo. Oczywiście wszystko to bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 11 Wrz 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Potwierdzam, mozna zabrac 2-czesciowy wozek, np. stelaż + fotelik bez problemu- to sprawdzone na własnej skórze, wiec sam fotelik tym bardziej nie powinien byc problemem. Natomiast teraz bede testowala wniesienie fotelika Maxi Cosi do 13kg na pokład (wykupiony infannt seat) plus nadanie wózka dla mojej "prawie 2 -latki". Rozamawiałam już z bardzo ogarniętą osobą na infolinii i mam potwierdzenie, że można, jesli fotelik jest tyłem do kierunku i ma pasy wewnetrzna oraz zaczep, przez ktory przeciagniemy pas bezpieczenstwa- to wszytsko co jest na stronie. Nic nie mówiła, aby fotelik musial posiadac jakis certyfikat.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 06 Lis 2017 00:21 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Przetestowałem własnie zabieranie fotelika i wózka dla dzieci 3 i 6 lat w Wizzair. Lot Waw-Bcn tam i z powrotem. W obie strony nadany fotelik (a tak naprawde dwa zestreczowane razem i zapakowane jako jeden: fotelik dla mlodszego i podstawka dla starszego) oraz wózek - parasolka dla młodszego (łącznie mieliśmy więc 2 bagaże dla dzieci). Nie było problemów z nadaniem zarówno w Warszawie jak i Barcelonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mcaga lubi ten post.
mcaga uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 22 Lis 2017 23:39 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 1
Cześć

Będziemy lecieć z naszym rocznym synem do Włoch. Syn będzie siedział na kolanach. Chcemy zabrać ze sobą 2-częściowy wózek i fotelik/nosidełko. Czy obie te rzeczy moge zabrać bezpłatnie?
Przeczytałem cały wątek i padają sprzeczne informacje.
Zapisy na stronie również są niejednoznaczne - z jednej strony jest mowa o spacerówce lub składanym nosidełku, a z drugiej o tym ze wózki są przewożone bezpłatnie.

„Oprócz tej małej torby, pasażerowie podróżujący z niemowlętami mogą też przewieźć bezpłatnie spacerówkę lub składane nosidełko. Jedna z tych rzeczy również zostanie przewieziona bezpłatnie w przypadku małych dzieci.

Wózki dziecięce oraz wózki inwalidzkie są odprawiane z pozostałym bagażem i przewożone bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem, że użytkownik tego sprzętu podróżuje w tym samolocie. Jeśli jednak nie podróżuje dziecko ani niemowlę, tego rodzaju przedmioty będą przewożone jako bagaż rejestrowany za dodatkową opłatą.”

Ktoś to testował po październikowych zmianach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 23 Lis 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Ostatnio mieliśmy 2 wózki. Pierwszy dwuczęściowy, drugi jednoczęściowy ale z dołożoną osobno wkładką dla niemowlaka.
Obydwa składane na płasko. Oddawaliśmy przy check-in'ie i nie było problemu. Lotniska KTW i MLA. Obydwa w KTW ofoliowane. W drugą stronę ofoliowany jeden (zabrakło folii). Żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 19 Gru 2017 00:52 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 5
dobrym patentem jest nadawanie zafoliowanego fotelika, mozna tam sporo rzeczy jeszcze zmieścić ;)- drugi fotelik, pieluchy itp, polecam testowane wielokrotnie
Góra
 Profil Relacje PM off
dziadeklata uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 31 Gru 2017 15:20 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Widzę, że od mojej ostatniej podróży w kwestii fotelików znów zmieniły się zasady :?

Mówię o odprawianiu fotelika małego dziecka na check-inie (wykładnia wizza kto to jest "małe dziecko" w moich poprzednich postach) - nie o foteliku dla infanta wnoszonym na pokład.
Oczywiście znów -jak to w wizzie - jest burdel na kółkach:

1. W sekcji "Dzieci i niemowlęta" stoi jak byk: "oprócz tej małej torby, pasażerowie podróżujący z niemowlętami mogą też przewieźć bezpłatnie spacerówkę lub składane nosidełko. Jedna z tych rzeczy również zostanie przewieziona bezpłatnie w przypadku małych dzieci".
Czyli - wynika, że fotelik odpada, za free tylko wózek lub nosidełko. Foteliki wspominane są tu wyłącznie w przypadku niemowląt i w kontekście fotelików wnoszonych na pokład (co wymaga posiadania wykupionego oddzielnego miejsca dla infanta).

2. Natomiast w sekcji "Bagaż/bagaż rejestrowany" znajdujemy coś jawnie sprzecznego z powyższym: "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy."


Leciał ktoś ostatnio z nadawanym fotelikiem albo dzwonił do nich w tej sprawie?

Mam bilet na luty, a nie chciałbym zostać skasowany na lotnisku na 260 zł (tyle nie kosztował cały mój fotelik, nawet gdy był nowy:))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group