Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sie 2012 22:14 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Witam
Czy ktoś podróżował Wizzair z własnym fotelikiem samochodowym i orientuje się jaka jest cena za jego przewiezienie. W ryanair jest wskazana w cenniku, w Wizz nie. W necie są różne informacje, że traktują jako nadbagaż przy rejestrowanym i dopłaca się tylko za wagę. Problem w tym, ze lecimy tylko z podręcznymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2012 12:47 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 22
Podłączam się do pytania. Już parę razy zastanawiałam się nad lotem w jedną z R. a powrotnym z Wizz bo wychodziło znacznie taniej, ale nie wiem jak rozwiązać sprawę z fotelikiem :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Mar 2013 17:22 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
mod: przeniesiono

Lecę z 2 dzieci 1.5 roku i( 5 lat) i bedę miał dla młodszego fotelik samochodowy,czy jak mam bagaż rejestrowany to mogę dla niego też przewieżć bezpłatnie wózek spacerówke?
Tak jak to pisze w zakladce bagaż rejstrowany na wizzair.com:

.........Należy pamiętać, że wózki dziecięce i spacerowe podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat.

Czy to się tyczy jak bym nie miał fotelika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2013 00:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Skasują Cię jak za bagaż rejestrowany. Fotelik to nie wózek. Ryanair ma oddzielną opłatę Wizz nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2013 15:31 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Niemowlęciu przysługuje wózek lub fotelik gratis zamiast bagazu podrecznego i to przejdzie.
informacje/zadawane pytania:

(Czy niemowlęciu przysługuje przewóz bagażu?

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (bezpłatnie). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę.)


Pytanie było odnośnie wózka bo w zakladce bagaż rejstrowany znalazlem wlasnie ten wpis .........że wózki sa przewożone bez opłat.
Czy doczepi się ktoś jak dla 4,5 latka bede miał spacerówkę?
(lotnisko Dortmund)


Ostatnio edytowany przez Roku, 14 Cze 2017 15:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2013 04:35 

Rejestracja: 28 Mar 2013
Posty: 2
greg1291 napisał(a):
Skasują Cię jak za bagaż rejestrowany. Fotelik to nie wózek. Ryanair ma oddzielną opłatę Wizz nie.


Dokładnie tak. Moja kuzynka (mieszka w Leeds) czasami lata Wizzair i mówiła, że wózek jest liczony inaczej, ale fotelik już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Mar 2013 13:43 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
lokki napisał(a):
greg1291 napisał(a):
Skasują Cię jak za bagaż rejestrowany. Fotelik to nie wózek. Ryanair ma oddzielną opłatę Wizz nie.


Dokładnie tak. Moja kuzynka (mieszka w Leeds) czasami lata Wizzair i mówiła, że wózek jest liczony inaczej, ale fotelik już nie.



Jak skasują jak na ich stronie jest wpis:

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (bezpłatnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Cze 2014 18:37 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 3
Temat być może nieaktualny, ale wciąż warty wyjaśnienia. Na stronie Wizzar:

http://wizzair.com/en-GB/useful_information/faq#2

Infants are not entitled to any baggage allowance with the exception of a pushchair / foldable baby carriage / infant car seat per infant (carried free of charge). One of these items will also be carried free of charge for children (between the age of 2 years and 14 years old). Please note that prams and pushchairs shall be checked in with other baggage and will be carried free of charge only if the user of the equipment is travelling. However if no infant or child is involved, these items will be carried as checked-in baggage for an additional fee.

Czyli dzieci w wieku 2-14 lata mogą mieć ze sobą np. fotelik samochodowy. Nie wiem czy jako bagaż rejestrowany czy podręczny - macie może doświadczenie w tej kwestii?

na polskie wersji strony o dzieciach 2-14 nie ma ani słowa:

http://wizzair.com/pl-PL/useful_information/faq#2

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (bezpłatnie). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę. Jeśli jednak nie obejmuje on dziecka, przedmioty te są przewożone jako bagaż odprawiany za dodatkową opłatą.

W niedzielę lecimy z rodziną na wakacje i sam mam wątpliwości...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2014 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 24
My podróżujemy nie z fotelikiem wprawdzie ale z podkładką pod pupę dziecka i WizzAir i Ryan przełykają w przypadku 8-latków. Bez dodatkowej opłaty.
_________________
http://multicultikids.blogspot.com
Pomysły na aktywne spędzanie czasu dla małych i dorosłych dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2015 13:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Czy w Wizz mozna zabrac fotelik samochodowy dla 5 latka bez opłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sty 2015 16:05 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Zapis na polskiej stronie brzmi tak:

Cytuj:
Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat).



Tylko mowa jest o foteliku dla niemowląt...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2015 10:41 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Dzwoniłem na infolinię można wziąć bezłpałatnie fotelik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Cze 2015 22:49 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 10
W FAQ na stronie Wizzair znajduje się taka informacja:
Czy niemowlęciu przysługuje przewóz bagażu?
Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat).


To nie jest prawda:
Dzwoniłam dzisiaj na infolinię. Fotelik dla dziecka powyżej 2 lat musi być przewożony jako bagaż rejestrowany i jest to związane z opłatą jak za bagaż rejestrowany.

Natomiast wózek dla dziecka powyżej 2 lat można przewieźć bezpłatnie, jeśli dziecko z niego potrzebuje korzystać - konsultantka wprost powiedziała, że dziecko na lotnisku i przy odprawie ma siedzieć w wózku, nie biegać na własnych nóżkach po lotnisku, tak by agenci lotniskowi nie mieli wątpliwości, że wózek jest dziecku potrzebny. Ponadto wózka wtedy nie nadaje się jako bagaż, tylko dziecko może w nim przebywać aż do czasu wejścia na pokład i wózek należy oddać obsłudze przy wejściu do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2015 07:41 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
To mamy sprzeczne informacje otrzymane na infolinii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Cze 2015 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 493
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
my z żoną wzieliśmy mały wózek parasolke i na niego położyłem fotelik. ładnie owinalem folia stretchową i powiedziałem ze to tylko wózek 1czesciowy. sytuacja przeszła 2 razy w Katowicach i w Barcelonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Lut 2016 11:23 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
fotelik samochodowy dla dziecka 6 lat.
Wizz na trasie waw-vrn , bez żadnych dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2016 13:59 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Czy jakieś nowe doświadczenia macie w tym temacie ? Ja lecę z WWA do Alicante ryanairem i mam dwa foteliki samochodowe dla córek w wieku 7 lat - opłat nie ma. Wracam z Alicante wizzairem i czy mogę przewieźć za darmo oba foteliki samochodowe ( nie są one dla niemowląt i nie są to podkładki - po prostu 2 foteliki samochodowe dla dzieci ) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Cze 2016 18:14 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Czy ktoś próbował przewieźć równocześnie wózek i fotelik samochodowy dla dziecka Wizzairem? Dziecko ma mniej niż 2 lata.

Regulamin przewozów nic w tej kwestii nie wyjaśnia.

Zgodnie z FAQs jest różnica między statusem dziećmi w wieku 0-2 i 2-14.
Cytuj:
Infants are not entitled to any baggage allowance with the exception of a pushchair / foldable baby carriage / infant car seat per infant (carried free of charge). One of these items will also be carried free of charge for children (between the age of 2 years and 14 years old).

I to samo po polsku:
Cytuj:
Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat).

Ja to rozumiem tak: dziecko >2 jeden przedmiot, dziecko <2 więcej niż jeden przedmiot. Zgodnie z logiką matematyczną powinno być możliwe zabranie i wózka i fotelika (alternatywa "lub"). Wiadomo jednak, że check-in Wizza to nie uniwersytet i mogą być kłopoty... Lot jest na trasie LTN-WAW.

Mam nadzieję, że nie powtarzam czegoś co już było, ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Cze 2016 19:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Uniwersytet czy nie uniwersytet. Jedna sztuka to jedna sztuka, ludzie tego nie rozumieja to samo z bagazem podrecznym w Wizz a potem łzy jak grochy, bo się nie umie liczyć ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Cze 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@krrnadam Niemowlęciu i dziecku przysługuje tylko jedna sztuka bagażu w Wizzair - wózek lub fotelik. Kropka. Nie możesz przewieźć bezpłatnie zarówno wózka, jak i fotelika. Ryanair czy easyJet mają dużo bardziej liberalne przepisy i możesz zabrać dwie sztuki, np. fotelik + wózek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group