Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#21 PostWysłany: 25 Sty 2017 23:00 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌eroberto1‌ droga-gc-200-zamknieta-gran-canaria,1480,103233
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#22 PostWysłany: 26 Sty 2017 11:00 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Wróciłem 2 dni temu z Gran Canarii- GC 200 jest definitywnie zamknięta i raczej nie zamierzają jej otworzyć. Polecam za to GC 210 z La Aldea do Artenary- bardzo malownicza i mało uczęszczana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#23 PostWysłany: 26 Sty 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ale co to znaczy jest zamknięta? Z tego co widzę El Risco jest nieco za połową trasy z La Playa do Puerto de las Nieves. W maju 2016 również tak było, owszem znak i informacja stoi już w La Playa, ale bez problemu można wjechać, zobaczyć Mirador Del Balcon a także Anden Verde. Finalny zakaz był właśnie tam. Jest tak przystanek autobusowy i odchodzi droga szutrowa, więc spokojnie można tam zaparkować auto. Oczywiście dojazd jest możliwy od La Playa.

Ja dojechałem do zamknięcia, wróciłem i pojechałem właśnie drogą GC-210. Również polecam, jest sporo trudniejsza niż GC-200 i momentami trzeba się nagimnastykować:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#24 PostWysłany: 26 Sty 2017 16:24 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Zamknięty jest oczywiście odcinek gdzie było osuwisko, co uniemożliwia dojazd do samego Mirador del Balcon i dalej na północ do Puerto de Las Nieves.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#25 PostWysłany: 26 Sty 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Czyli było kolejne osuwisko? Gdzieś między La Playa a Mirador? Bo wspominane El Risco jest sporo kilometrów dalej.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#26 PostWysłany: 27 Sty 2017 10:12 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Osuwisko było w listopadzie, zamknięty odcinek pokazuje Google Maps w wersji na smartfony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#27 PostWysłany: 08 Lut 2017 03:03 

Rejestracja: 20 Lip 2013
Posty: 3
Gran Canaria w 2 dni
Witam,
chciałem w kilku słowach opisać moją wyprawę i polecić pare miejsc. Wróciliśmy z Gran Canarii wczoraj,
przylecieliśmy z Bristolu w sobotę przed południem, wypożyczyliśmy auto na lotnisku w miejscowej wypożyczalni Cicar( nie pobierają depozytu, płatność gotówką). Zameldowaliśmy się w apartamencie w Las Palmas o godz 12 30. Zarezerwowaliśmy apartament przy Playa de Las Canteras dla 5 osób w cenie 100zł/noc ( nie tanio ale warto, widok z tarasu na plaże i szum fal w nocy bezcenny). O razu udaliśmy się na plaże i tam przesiedzieliśmy do późnego popołudnia, temp. ok. 24 stopnie, temp. wody 19 stopni, (także spokojnie się można kąpać w lutym). Wieczorem poszliśmy do baru Vigo przy promenadzie. Mogę go spokojnie polecić, ceny przystępne, można spróbować przysmaków Kanaryjskich.
W następny dzień udaliśmy się na słynną trasę GC200, po drodze wstępując do Aegete, małe klimatyczne miasteczko, polecam odwiedzić kawiarnie w centrum na rogu, mają świetną kawę i ciastko za 2,30 euro. Trasa GC200 niestety jak pisali przedmówcy otwarta do połowy ( za miejscowością El Risco). Zawracamy i kierujemy się do Maspalomas, tam jesteśmy ok godziny 13, udajemy sie do baru Cactus przy Playa de Ingles, za 11 euro Tapas ( krewetki, ziemniaczki, małże, papryczki, oliwki) i piwo do tego, za tą cenę warto, późnym popołudniem udajemy się na szczyt Pico de Las Nieves, malowniczą i niebezpieczną trasą GC60, widoki oszałamiające po drodze, niestety na samym szczycie jesteśmy już po zachodzie słońca, na górze bardzo wietrznie, mimo, że było ciemno warto zobaczyć całą Gran Canarię po zmierzchu. Zjeżdzamy malownicza trasą w stronę Las Palmas przez Vega de San Mateo. Wieczorem znów udajemy się do sprawdzonego baru Vigo spróbować innych hiszpańskich tapas.
Nazajutrz idziemy na śniadanie do knajpki El Paseo, która znajduje się przy promenadzie. Bardzo dobry omlet hiszpański i kanapeczki zapiekane z serem i mięsem. Po śniadaniu zdajemy apartament i udajemy się na lotnisko skąd wracamy do Bristolu.


Ostatnio edytowany przez Roku, 16 Paź 2017 00:45, edytowano w sumie 1 raz
podwójny post
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#28 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
Witam, wybieram sie na 7 dni na GC, rozdzielać nocleg na 2 miejsca w różnych czesciach wyspy? czy z 1 miejsca spokojnie dam rade zwiedzic najciekawsze miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#29 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Wg mnie dacie radę. Przy czym noclegu nie wybierałbym w środku wyspy, w górach, ale na wybrzeżu. Są tutaj zwolennicy spania np w Las Palmas czyli na północnej stronie, oraz na południu. Ja brałem na południu.
Co do przejazdów, to np z Puerto de las Nieves na pólnocnym zachodnie do Maspalomas dotrzecie poniżej godziny, jadąc autostradą. IMHO, nie zmieniałbym miejsca noclegowego. Zawsze to zaburza ten jeden dzień na spakowanie i meldunek w nowym miejscu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#30 PostWysłany: 24 Sie 2017 17:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
ok nocleg juz jest, przeczytalem cały temat i niewiele w nim o samych atrakcjach i miejscach wartych odwiedzenia, może ktoś z forumowiczów cos podpowie? dodam że bardzo chętnie pozwiedzałbym tamtejsze góry, także może ktoś cos wie na temat górskich szlaków na GC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#31 PostWysłany: 25 Sie 2017 02:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
na poludniu masz duzo atrakcji, teczowe kluby i niemieckich naturystow na wydmach.

Srodek wyspy to gory, ale nie pamietam czy mozna na cos wlezc, pamietam jakis wygasly wulkan, ale to sie szlo w dol od ulicy.

Las palmas ok, wspomniane Puerto de las Nieves tez polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#32 PostWysłany: 25 Sie 2017 06:07 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Oczywiście, że są szlaki, można wejść np. na Roque Nublo. Parking (zatłoczony) jest przy drodze GC-600.
Szlak w góry widziałem też na końcu doliny Agaete.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#33 PostWysłany: 09 Wrz 2017 20:38 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
dzieki za wszystkie rady wycieczka bardzo udana, chyba nie ma na forum a uwazam ze warto odwiedzic plaża Gui Gui dojscie dosyć ciezkie z Tasartico 5 km w 1 strone przez góry szlakiem, ale plaża przepiekna jak dla mnie nr 1 atrakcja na GC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#34 PostWysłany: 13 Paź 2017 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Jadę pod koniec miesiąca w 4 osoby na GC i proszę o sugestie, czy ten plan jest ok i co zmienilibyście? Może nie zwróciłem uwagi na jakieś atrakcje lub o czymś nie wiem?
Wynająłem dom niedaleko Valsequillo (zjazd z autostrady w Telde). Nie jest to najlepsze miejsce jeśli chodzi o pogodę, nie ma tam kurortów ale właśnie to, oprócz ceny i metrażu, nas przekonało - będziemy żyć bardziej wśród miejscowych niż w absurdalnie gęstych kurortach z emerytami. GC jest tak małą wyspą, że odległości i pogoda, przy posiadaniu auta, nie są raczej większym problemem. Dojeżdżanie codziennie autem traktuję jako atrakcję (i tak codziennie będziemy pewnie jechać gdzie indziej).

Piątek:
przylot i odbiór auta ok. g.17, zakupy spożywcze w Mercadona, udanie się do wynajętego domu. Zajmie to czas pewnie do ok.g.20 więc pytanie, czy ma sens gdzieś jechać o tej porze (min.30 min jazdy) czy raczej zostać w domu i wstać wcześniej następnego dnia? "Jechać" to oczywiście myślę o jakimś wieczornym spacerze tylko nie wiem, czy ma sens jechać np. aż do Las Palmas bo obawiam się że wieczorem nie ma tam nic spektakularnego?

Sobota:
Wyjazd do Maspalomas celem zobaczenia wydm (parkowanie i wejście przez hotel Riu), po spacerze, nacykaniu fotek i oglądnięciu okolicy pewnie coś tam zjemy, poplażujemy na Playa de Ingles i dzień powinien minąć.

Niedziela:
Wyjazd do Puerto De Mogan - krótkie oglądanie miasta, następnie kolejne miasteczka wzdłuż trasy po wybrzeżu - plażowanie w Amadores, następnie przemieszczenie się na plażę Anfi de Mar w Los Caideros - jako, że na podstawie zdjęć ta plaża wydaje mi się najbardziej atrakcyjna na GC, wygląda bardzo "amerykańsko" i wydaje się, że można sobie pospacerować wokół palm itp. nieopodal plaży (jak ktoś, jak my, nie lubi leżeć i opalać się cały dzień, nam bardziej chodzi o poleżenie, odpoczynek, możliwość kąpieli). Potem wybrzeżem dotrzemy do Maspalomas i tam odbijemy do autostrady celem powrotu do domu.

Poniedziałek:
Zwiedzanie Las Palmas.
Nasza lokalizacja sugeruje by zwiedzić w jeden dzień kolejno:
1) krater Bandama + punkt widokowy nad kraterem
2) ogród botaniczny przy drodze GC-210 obok miejscowości Monte Luz - jest darmowy wstęp i podobno jest jakąś "atrakcją"
3) katedra Santa Ana w Las Palmas i okalająca ją "starówka"
4) przejazd autem nad urwiska skalne na zachodnim wybrzeżu półwyspu na północ od Las Palmas - chyba tam będzie fajny widok na promenadę Las Palmas która jest celem punktu 5:
5) przemieszczenie się autem w okolice największego przewężenia miasta przed półwyspem, tam, po zaparkowaniu, spędzenie jak podejrzewam kilku godzin na siedzeniu na plaży, spacerze wzdłuż dłuugiej promenady i zjedzeniu czegoś.

Wtorek:
Przejażdżka samochodowa autostradą na południe z odpoczynkiem na jednej z plaż (będziemy już wiedzieć na którą chcemy) i następnie przejazd samochodem na północny zachód do Mogan, zjazd w Pie de la Cusesta drogami krętymi celem zobaczenia tamy jeziora Soria, powrót na GC-200 aż do Mirador de Balcon - punkt widokowy.
I potem nie wiem - ALBO jedziemy wybrzeżem do Puerto de las Nieves i Agaete (stop na obejrzenie mieścin) i następnie Arucas - obejrzenie katedry i punktu widokowego na miasto
ALBO wracamy z Mirador de balcon kilka kilometrów wstecz i wjeżdżamy w góry w GC-210. Tam jedziemy do skrzyżowania dróg GC210/216/217 i robimy wewnętrzną pętle na drodze GC-216 gdzie jest park o nazwie Tanadaba - nastawiając się na widoki i możliwość przerwy na spacer wgłąb jakichś ścieżek które tam pewnie będą. Następnie przedostanie się przez którąkolwiek drogę np. miejscowość Teror do Arucas (katedra i widokowy punkt) i powrót do domu.

Środa:
Jakieś 30-40 min samochodem z domu mamy Pico de Las Nieves. Tam parkujemy na szczycie i idziemy na krótki spacer po grzbiecie góry (tak przynajmniej wydaje mi się, że tak będzie, sądząc po zdjęciach Google Earth :lol: )
Następnie krótki przejazd na parking pod Roque Nublo. I tam idzie się pewnie ze 30 minut.
Następnie pojedziemy do miejscowości Tejeda. W sumie nie wiem po co ale sądząc po wpisach w internecie jest to po prostu ładne górskie miasteczko, może coś tam zjemy i jakąś okrężną drogą dla uatrakcyjnienia podróży, wrócimy do domu.

Czwartek:
Dzień zapasu jakbyśmy czegoś nie zdążyli/chcieli zobaczyć coś ponownie. Jak nic nie wymyślimy, to objedziemy wyspę dookoła.

Piątek: Wylot po południu, wcześniej może jeszcze jedna wycieczka na wydmy Maspalomas :)

Na pewno nas NIE interesuje:
- całodzienne plażowanie
- wyprawa do Palmitos, jako, że pokazówki dla gawiedzi skaczących w niewoli delfinów wzbudzają naszą niechęć a i płacić równowartości 1/3 biletu lotniczego - nie zamierzamy :lol:
- wiem, że jest polecana też jaskinia w miejscowości Galdar ale raczej przy ładnej pogodzie nie jesteśmy zainteresowani freskami itp.

Proszę też o info, czy plan nie wydaje się przesadnie rozciągnięty (znajomi byli na GC na typowej wycieczce zorganizowanej i twierdzili, że w 1 dzień wynajętym samochodem wszystko obejrzeli - hmm???) i przede wszystkim nie jestem pewny ile dni (jeden/dwa?) warto przeznaczyć aby na spokojnie zobaczyć górskie Pico de Las Nieves, Roque Nublo (krótkie spacery tu chyba się odbywa), tę wspomnianą drogę w Tanadaba (plus spacery) no i może jeszcze w górach są inne atrakcje o których nie wiem - na pewno będę szukał widoków na jakieś jeziora, wąwozy, może latające stada orłów itp. Wolę wydać na paliwo i zobaczyć jakieś fajne miejsca niż spędzić dzień na plaży i wydać na alkohol.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#35 PostWysłany: 13 Paź 2017 06:52 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
@rdw - byłam niecałe 2tyg temu, niestety nie udało nam się zobaczyć Mirador del Balcon, droga była zamknięta :( oby wam się udało! :)

z miejsc przez Ciebie nie wymienionych zaliczyliśmy Presa de las Niñas i Barranco de Guayadeque - widoki super :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#36 PostWysłany: 14 Paź 2017 05:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
O tych miejscach jeszcze nie słyszałem i poważnie biorę je w takim razie pod uwagę.
Czy można prosić coś więcej nt. Barranco de Guayadeque? Z tego co wyczytałem, jedzie się do Agüimes i co dalej? Czy dobrze widzę, że to nie długi spacer pieszy wewnątrz wąwozu, tylko polega to na tym, że w wąwozie biegnie widoczna ulica i całą trasę pokonujemy autem zatrzymując się w miejscowościach które mają atrakcje, domy w skałach? Ślepą drogą jedzie się do końca asfaltówki i potem już tylko wraca czy gdzieś zwiedzający spacerują?
Góra
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#37 PostWysłany: 14 Paź 2017 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@rdw
Tak, wzdłuż wąwozu jedziesz samochodem. Bardzo fajne i klimatyczne miejsce. Gdy tam byłam padał deszcz i to w sumie tylko dodawało temu miejscu uroku.

Generalnie na GC występują bardzo duże różnice temperatur. O ile pamiętam, tego samego dnia byłam w tym wąwozie z temperaturą ok 18 stopni i deszczem, na Pico de las Nieves z temperaturą 6 stopni, totalną mgłą, zerową widocznością i wiatrem takim że nie dało rady wysiąść z auta i na plaży 3 godziny później z temp. 25 stopni i z pełnym słońcem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#38 PostWysłany: 16 Paź 2017 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Dzięki Twojemu postowi trochę weryfikujemy plany co do zabrania kurtki i bluzy na zimniejsze wieczory. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że pod koniec października to na plaży będzie 23 i ciepła woda a w górach minimum 18 i słoneczna pogoda. A tu się okazuje, że co do gór może być różnie :o Liczę, że te 6 stopni to był jakiś wybryk pogodowy i nie jest tam tak na co dzień. Bo jeśli tak to "ogólne" prognozy dla Gran Canarii na portalach pogodowych są współwinne słynnego kataru nawiedzającego wielu turystów tejże wyspy.
Zamierzam spędzić w rejonach gór i wąwozów około 3 dni i nie wyobrażam sobie deszczu i 6 stopni :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#39 PostWysłany: 16 Paź 2017 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
rdw napisał(a):
Liczę, że te 6 stopni to był jakiś wybryk pogodowy i nie jest tam tak na co dzień. Zamierzam spędzić w rejonach gór i wąwozów około 3 dni i nie wyobrażam sobie deszczu i 6 stopni :lol:

A czemu sobie tego nie wyobrażasz? Pomyśl o pogodzie w polskich górach latem - też bywa zmienna, bywa wietrznie, mglisto, deszczowo i zimno, chociaż na dole jest ładnie i ciepło. Pico de Las Nieves ma prawie 2.000 metrów, czyli porównywalnie do Tatr. Więc tak, bywa, że pada tam śnieg lub deszcz na tyle mocny, że spływają małe błotne lawiny. Wiatr na tej wysokości jest bardzo prawdopodobny, nawet przy pełnym słońcu. Dla mnie cieplejsza kurtka i porządne buty to podstawa na Kanarach jeżeli chce się robić coś więcej poza leżeniem na plaży (sprawdzone na przykładzie Teneryfy, Gran Canarii i La Palmy).
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Gran Canaria
#40 PostWysłany: 18 Paź 2017 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Bardzo Ci dziękuję za porady bo przyznam, że w ogóle zastanawiałem się nad tym by brać w miarę cienką kurtkę, będąc przekonanym, że niekoniecznie się ona przyda. Zweryfikowałem zamiary i biorę może nie grubą zimową ale cienką kurtkę puchową z kapturem aby osłonić się przed zimnym wiatrem w górach.
Jazda w górach wg. googla nie zajmuje wielu godzin, to prawda? Widziałem jakieś znaki drogowe na zdjęciach z gór typu "Valsequillo 4h30min" (koło której to akurat miejscowości będę mieszkał) ale chyba to są jakieś szlaki piesze bo nie wierzę, że mimo krętej drogi tyle czasu wyjeżdża się z gór. Zakładam raczej, że z Valsequillo do np. Roque Nublo jedzie się max godzinę i że realne są moje zamierzenia, że np. w jeden dzień wyjeżdżamy z domy o 11, na południe jesteśmy w górach, idziemy na spacer np. Roque Nublo czy Tanadaby i po 2 godzinach jedziemy do Maspalomas i spędzamy późny obiad od np. 16:00 z wieczorem na plaży. Czy to odpowiedni i wykonalny plan na jeden dzień?

I jeszcze jedno pytanie - na weekend zapowiadane jest zachmurzenie i deszcz na wyspie. Jak waszym zdaniem najsensowniej spędzić takie dni? Góry raczej odpadają, a prognoza deszczu to nie wiem - chyba nawet na "słonecznym południu" będzie wówczas w kurortach padać? A jeśli będzie tylko pochmurno, to bez plażowania możnaby tam sobie pozwiedzać - pytanie tylko co, kurorty? :lol: Bo jak taka jest prognoza to wydaje mi się, że w Las Palmas będzie padać, bo tam częściej pada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group