Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obecności:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 23 Cze 2017 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Oj dał radę! !
Wrażenie duże zrobiła jaskinia pełna ortodoksow wow!
Ciężko się siedzialo w pracy tak z marszu prosto z dworca.. ;)

I oczywiście @smatekk dzieki któremu gładko dostaliśmy się na LUZ !!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 23 Cze 2017 20:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#262 PostWysłany: 23 Cze 2017 19:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
-- 23 Cze 2017 19:30 --

A moja walizka jest jeszcze w TLV. Ponoć ma jutro rano przylecieć do WAW i polecieć do WRO i popołudniu ma wrócić do WAW. Informacje są jednak nie potwierdzone, bo LS w WAW twierdzi, że walizka jest już we WRO, a LS we WRO, że jeszcze jest w TLV.

-- 23 Cze 2017 19:33 --

Jeśli ktoś nie chce wychodzić w TLV, to ja już zrobiłem doktorat z transferu na TLV. Chętnie odpowiem na pytania na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#263 PostWysłany: 23 Cze 2017 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Możesz coś więcej powiedzieć, bo strasznie chaotyczny jest Twój post.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 23 Cze 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@makdeb
Ja to tak rozumiem:

Bagaż był nadany do WRO via TLV i tam musi dolecieć, a właściciel mieszka w WAW więc bagaż przyleci sobie z TLV do WAW, tam zapakują do WRO żeby było cacy w papierach, a dopiero z WRO kurier zawiezie do WAW i tyle ;)


@zoli
opowiadaj, widzę że była ciekawa wycieczka :D
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 23 Cze 2017 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@vivere

Bardziej chodziło mi o ten fragment: " Jeśli ktoś nie chce wychodzić w TLV, to ja już zrobiłem doktorat z transferu na TLV. Chętnie odpowiem na pytania na ten temat."

Czy to oznacza, że nie udało się wyjść z lotniska? Jeżeli tak to dlaczego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 24 Cze 2017 13:20 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Chciałem nie wychodzić, tylko zgarnąć mile i okazało się, że byłem mocno podejrzany. W zasadzie prawie nikt nie transferuje się w TLV i to jest mocno problematyczne.

Co do bagażu, to przyleciał do MUC i via WRO ma być jutro WAW. Drogą lotniczą, nie kurierem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#267 PostWysłany: 24 Cze 2017 13:55 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Cytuj:
Gaszpar napisał(a):
Ile realnie mieliście czasu w Jerozolimie
W przypadku rotacji LUZ-TLV-WRO i sfokusowaniu się tylko na Jerozolimę, netto masz 7 godzin. Jak? Po wylądowaniu szybkie przejście formalności, 10:00 bus, 11:00 w Jerozolimie przy którejś z bram. Powrót 18:00, 19:00 na lotnisku, 2,5 do wylotu. Przy przedłużających się formalnościach po wylądowaniu, jedziesz o 11:00 i zostaje ci realne 6h w Jerozolimie. Lub więcej, jeżeli zdecydujesz się na późniejszy powrót z Jerozolimy na lotnisko, kosztem większych nerwów i małej walki z czasem na TLV.


Trochę optymistyczne wyliczenia. Samolot ląduje 9.35 lub 10.45. Z reguły taxi do otwarcia drzwii trwa jeszcze ok 10 minut. Dojście do kontroli paszportowej to kolejne kilka minut. W kolejce można spędzić 2 minuty lub 60 minut, zależy od tego ile samolotów przyleciało w tym samym czasie. W praktyce, jeśli ktoś nie był jeszcze w TLV i nie będzie wiedział skąd odjeżdża 485, to ma małe szanse zdążyć na autobus o 10 (przy przylocie o 9.35 - trzeba jeszcze mieć szekle na autobus). W takim przypadku najlepiej od razu wsiadać w 5 do El Al Crossing i dalej 947. Z powrotem proponuję też pamiętać o korkach i możliwej przedłużonej kontroli na lotnisku. Bywa, że autobus spóźnia się na Jafo o pół godziny (rozmawiałem z miejscowymi, a sam doświadczyłem spóźnienia ok 20min), a po drodze na lotnisko utyka na 10-20 min w korku. Do tego trzeba pamiętać, że autobus 485 przyjeżdża na Central a nie pod Damascus Gate. Z Central trzeba jeszcze liczyć ok. 20-30 min na dotarcie do Old City.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#268 PostWysłany: 24 Cze 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
rattaman napisał(a):
Trochę optymistyczne wyliczenia. Samolot ląduje 9.35 lub 10.45 [...] jeśli ktoś nie był jeszcze w TLV i nie będzie wiedział skąd odjeżdża 485, to ma małe szanse zdążyć na autobus o 10 (przy przylocie o 9.35 - trzeba jeszcze mieć szekle na autobus) [..] Z powrotem proponuję też pamiętać o korkach i możliwej przedłużonej kontroli na lotnisku [...] autobus 485 przyjeżdża na Central [...] trzeba jeszcze liczyć ok. 20-30 min na dotarcie do Old City.

Wyliczenia odnosiły się do przylotu o 9:35. Zakładam, że miejsce odjazdu autobusu do Jerozolimy można sobie sprawdzić wcześniej w sieci (albo na forum), szekle na autobus można zakupić jeszcze w Polsce. Temat tego, ile czasu zajmie kontrola paszportowa i formalności związane z wizami – to dłuższa historia, proponuję zaglądać jutro w ciągu dnia na stronę główną, gdzie nasz ostatni forumowy przypadek szerzej opiszemy. Dlatego bezpieczniej założyć jest wyjazd autobusem o 11:00, traktując szansę na wcześniejszy autobus jako ewentualny bonus zwiększający łączny czas pobytu poza lotniskiem ;)

Odnośnie autobusu 485, nie jedzie godzinę do Jerozolimy, tylko nieco szybciej (sprawdzone dwukrotnie w ciągu ostatnich kilku dni) - co w połączeniu z faktem, że tramwaj z Central w okolice Starego Miasta jeździ co kilka minut, a sama odległość to bodajże 6 przystanków, daje jednak sporo czasu na miejscu. OK, to „sporo” to trochę eufemizm. Ale na jednodniówki raczej latają dość świadomi forumowicze.

Co do przedłużonej kontroli na lotnisku, w przypadku „goniącego czasu” można poprosić o przesunięcie w kolejce – to także przećwiczyliśmy z częścią grupy krakowsko-warszawskiej kilka dni temu.

Generalizując: sporo zależy od konkretnego przypadku. Tutaj, w odróżnieniu od dawnych i obecnych klasycznych jednodniówek (Forli na pizzę, Dortmund na kiełbaski i wieżę, Stavanger po ser – heh, wyszło, że to kulinarne wypady :lol: ), nie wszystko możemy sobie detalicznie wyliczyć. Ale, tak jak inne osoby wspominają, warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#269 PostWysłany: 24 Cze 2017 21:08 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
zapytamy z głupia frant: gdzie najlepiej zamieścić informację o pieszym przekroczeniu granicy izraelsko-palestyńskiej (checkpoint 300)?
przydatne dla osób, które nie będą mogły wrócić autobusem z Betlejem do Jerozolimy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 24 Cze 2017 22:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Może tutaj?

jerozolima-betlejem,1208,71227
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#271 PostWysłany: 25 Cze 2017 05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Image

Dyliżans gotowy do drogi. GDN-LUZ
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
zoli uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 25 Cze 2017 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Orzeł wylądował, pomyślności przy przekraczaniu granicy i owocnego zwiedzania :)
Ja tymczasem już w miarę doszedłem do siebie po poniedziałkowej eskapadzie (bo to jednak mocno męcząca przygoda jest szczególnie jak się nie jest ani z miasta wylotu ani przylotu, ale warto!) i kumuluję już wszystkie siły na środę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 25 Cze 2017 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To chyba wypada nazwać bardzo źle stargetowaną reklamą. 1049 zł! I na dodatek jeszcze nie z regionów.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 25 Cze 2017 23:05 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jak sklecić najdłuższą jednodniówkę? Ewentualnie pobyt z jednym z noclegiem?

To pytanie o znajomość języka podczas rozmowy jest wbrew pozorom bardzo dobrym pytaniem. Co w sytuacji jeśli ktoś nie mówi słowa po angielsku, arabsku czy hebrajsku? Rozmowa się nie odbywa i Izrael zobaczymy tylko na lotnisku?

Tylko proszę nie piszcie tekstów w stylu " jeździsz po świecie- MUSISZ znać co najmniej podstawy angielskiego bądź języka kraju do którego jedziesz " bo odpowiem, że są kraje na dużo wyższym poziomie rozwoju, które mają liczbę turystów w dziesiątkach jak nie setkach mln rocznie i słowa po angielsku nie znają i nikt o to pretensji do nich nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 25 Cze 2017 23:40 

@ind_globtroter Zgodnie z tym co opisywano na tym forum, osoby bez znajomości współczesnej 'lingua franca' będą dłużej trzymane na kontroli. I teraz: albo pojawi się ktoś kto mówi po polsku, albo oczekiwanie na tłumacza. Podróżującym rodzinom pewnie pozwolą na tłumaczenie przez któregoś z członków rzeczonej familii. Nie przejmowałbym się tak poziomem angielskiego - to nie są profesorowie Oksfordu ;)
Góra
 PM off  
      
#276 PostWysłany: 25 Cze 2017 23:58 

A gdyby ktoś wybierał się tam bardziej na serio, czyli nie na 11 godzin, tylko powiedzmy tydzień. Jak to wygląda, jeśli nie wpuszczą? Zapewniają jakiś lot do domu tego samego/ kolejnego dnia, czy trzeba zamieszkać na terminalu i żywić się pysznymi Oreo z duty free?
Góra
 PM off  
      
#277 PostWysłany: 26 Cze 2017 01:26 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 19
ind_globtroter napisał(a):
Jak sklecić najdłuższą jednodniówkę? Ewentualnie pobyt z jednym z noclegiem?

To pytanie o znajomość języka podczas rozmowy jest wbrew pozorom bardzo dobrym pytaniem. Co w sytuacji jeśli ktoś nie mówi słowa po angielsku, arabsku czy hebrajsku? Rozmowa się nie odbywa i Izrael zobaczymy tylko na lotnisku?

Tylko proszę nie piszcie tekstów w stylu " jeździsz po świecie- MUSISZ znać co najmniej podstawy angielskiego bądź języka kraju do którego jedziesz " bo odpowiem, że są kraje na dużo wyższym poziomie rozwoju, które mają liczbę turystów w dziesiątkach jak nie setkach mln rocznie i słowa po angielsku nie znają i nikt o to pretensji do nich nie ma.


Drugim językiem zaraz po ichniejszym jest rosyjski, potem angielski, którym wszędzie tam gdzie trzeba się spokojnie idzie dogadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 26 Cze 2017 02:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Jeśli ktoś nie gada po angielsku to pojawia się osoba, która ma na planszach pytania po polsku i palcem wskazuje się jedną z możliwych odpowiedzi - tak było w przypadku mojego kolegi - nie było możliwości, żebym ja był przy tej rozmowie i tłumaczył pytania i odpowiedzi.
Jeśli o mnie chodzi to najbardziej ciekawiło ich co robiłem w Maroku. Jak powiedziałem, że byłem turystycznie to padło podejrzliwe: Ale dwa razy?!?


Ostatnio edytowany przez kendi, 26 Cze 2017 13:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 26 Cze 2017 07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
>> Temat tego, ile czasu zajmie kontrola paszportowa i formalności
>> związane z wizami – to dłuższa historia, proponuję zaglądać jutro
>> w ciągu dnia na stronę główną, gdzie nasz ostatni forumowy
>> przypadek szerzej opiszemy.

Gdyby ktoś nie „utrafił” w rzeczony artykuł, poniżej link:
http://www.fly4free.pl/lecisz-do-izrael ... e-klopoty/

Na stronie głównej musiały być imiona, tutaj możemy być nickami. Ja, @ciacho_majonez , @zoli , @joker1977 - zero problemów. @tom971 – maglowanie 2h. @Gadekk - to on był tym pechowcem... Był jeszcze przypadek @mashacra , który miał lecieć z nami, a nie wyleciał z Warszawy... ale to już zupełnie inna historia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
#280 PostWysłany: 26 Cze 2017 07:53 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Osoby które nie otrzymują pozwolenia na wjazd, są odsyłane najbliższym rejsem linii lotniczej na którą posiada się bilet. W przypadku braku biletu, odsyłają linią która przywiozła. Do czasu wylotu przebywa się w zamkniętym ośrodku opodal lotniska. Dostaje się przybory toaletowe i podstawowe wyżywienie.
Informacje pozyskane kiedyś w samolocie od osób deportowanych.
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group