Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obecności:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 21 Cze 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Ja zostawialem w pn. kabinowke w automacie na dworcu Savidor, za mala szafke (spokojnie wejdzie kabinowka) cena 10 NIS do 3 h (platne z gory), za 6 h 20 NIS - roznice doplaca sie przy odbiorze. Placilem karta, mozna tez gotowka. Automaty sprawnie dzialaja, znajduja sie przy wyjsciu z dworca.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#202 PostWysłany: 21 Cze 2017 10:03 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
na lotnisku widziałem jakieś szafki niedaleko fontanny w holach prowadzących do bramek, chyba koło bankomatów. ale nie wiem czy to były szafki na przechowanie czy jakieś "paczkomaty"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 21 Cze 2017 10:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
tez widzialem te szafki, wydaje mi sie ze mozna cos tam zostawic.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#204 PostWysłany: 21 Cze 2017 10:18 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Byłem na jednidniówce LUZ-TLV-WRO w poniedziałek. Na granicy czas oczekiwania ok. 40min - kolejka. Sama kontrola bez problemu - w ogóle nie rozmawiałem z pogranicznikami, ale też nie miałem dziwnych pieczątek. W hali przylotów byłem 11:30. O 12 autobus 485 (16NIS) do Jerozolimy (wyjście nr 23, środkowy poziom pomiędzy przylotami i odlotami). Można też pojechać busem nr 5 do 'Hevel Modiin - El-Al Junction 40' i tam przesiąść się na 947 (bilet łączony 25NIS). O 12:45 byłem w Jerozolimie na Central Station. Tramwaj do Old Town 5,9NIS (Najlepiej do Damascus Gate lub City Hall). Z powrotem autobus 485 o 17 (przyjechał 17.20). Przystanek znajduje się koło głównego wejścia do dworca autobusowego, 50m w kierunku Old Town, przy skrzyżowaniu Jafo st i Moriya St - przystanek jest oznaczony, tylko rozkładu brak (ale jest w internecie - https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Travels/1010/485_16_-1069776502?). Na lotnisku byłem 18:15. Kontrola z powrotem zajęła ok 1h w sumie, ale prawdopodobnie w godzinach większego ruchu zajmuje więcej czasu. Za bilet na autobus 485 płaciłem gotówką, u kierowcy. W Jerozolimie za tramwaj także, bo automat nie przyjmował moich kart. W tramwaju była kontrola, więc lepiej kupić bilet.

Kilka praktycznych informacji dla osób wybierających się na jednodniówkę do Jerozolimy:
1. Walutę na lotnisku można wymienić w banku lub na poczcie. Poczta znajduje się w hali odlotów, aktualne kursy: http://www.israelpost.co.il/postcurrency.nsf/WebDisplayNOHE/$First?OpenDocument&L=EN. Mogą być kolejki. Wymiana w bankach w hali przylotów mniej korzystna, bo kursy zakupu niższe i do tego pobierają prowizję (kilka %).
2. Dojazd do/z Jerozolimy
- Autobus 485 odjeżdza co godzinę ze środkowej rampy lotniska (wyjście nr 23, środkowy poziom pomiędzy przylotami i odlotami). Koszt 16NIS w jedną stronę, czas przejazdu ok. 35-45min.
- Autobus nr 5 do 'Hevel Modiin - El-Al Junction 40', a następnie autobus 947. Rozkłady na (https://www.bus.co.il).
- Szerut, ok 30-40min, odjazdy co 10-20min, po zapełnieniu busa, cena 64NIS w jedną stronę (czy może ktoś potwierdzić? od lutego po wprowadzeniu busa 485 być może cena spadła)
- Pociąg, ok. 1:35 minut, z przesiadką w Tel-Avivie, bilet tam i z powrtoem 32NIS.
- Samochód wydaje się mało opłacalny czasowo (odbiór, korki przy wjeździe do Jerozolimy, parkowanie, zwrot)
3. Zwiedzanie w Jerozolimie. Najłatwiej i najszybciej dojechać na stare miasto, jeśli do Jerozolimy przybyło się autobusem. Obok dworca Central Station jest przystanek Light Rail, skąd jest tylko kilka przystanków do 'City Hall' lub 'Damascus Gate'. BIlet 5,9NIS w automacie. Czas przejazdu ok 10 min. Z dworca kolejowego Malha dojazd zajmuje ok 30-50min. Autobus 18, ew 17,19. Bilet u kierowcy 6,60NIS. Jeśli chcecie kupić pamiątki, to radzę przez wyjazdem na stare miasto wejść na 5 min do centrum handlowgo na Central Station. Można tam sprawdzić ceny podstawowych standardowych pamiątek, żeby nie przepłacić na starym mieście. Handlarze potrafią proponować absurdalne ceny, które nawet po mocnym targowaniu będą wyższe niż te w centrum handlowym. Naprzeciw Damascus Gate, przy dworcu autobusowym, jest sporo różnych budek i barków z jedzeniem w rozsądnych cenach. Lokale na starym mieście (powiedzmy że są to restauracje) mają ceny turystyczne - być może za wyjątkiem kilku przybytków, dla osób, które - choćby kroczyły prosto do rozstroju żołądka, to średniowiecznych gar-kuchni się nie ulękną;). W połowie drogi z Central do City Hall (Light-Railem) jest targ (Machane Yehudah Market). Jesli ktoś ma trochę więcej czasu, można tam kupić różne miejscowe przysmaki, owoce itp w sensownych jak na Jerozolimę cenach. Jeśli ktoś wybiera się do Mea She'arim to proponuje ubrać się zacnie i odpowiednio. W przeciwnym wypadku mogą się złościć, opluć lub czymś rzucić.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez rattaman 21 Cze 2017 22:18, edytowano w sumie 6 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#205 PostWysłany: 21 Cze 2017 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Pozwole sie podzielic moimi wrazeniami z poniedzialkowej jednodniowki LUZ-TLV-WRO. Duzy plus ma u mnie lotnisko w Lublinie, gdzie z racji inauguracyjnego rejsu PLL LOT do Tel Avivu zorganizowano poczestunek z lokalnymi bliskowschodnimi przekaskami (humms, halva, baklava) i zimnymi oraz goracymi napojami. Bardzo sympatyczna obsluga przy stanowiskach odprawy. Uwazajcie tylko na kwestie bagazu, jesli lecicie na jednodniowke i nadajecie bagaz (ja dla wygody odprawilem swoja kabinowke) – system automatycznie nadaje walizke do WRO via TLV. Wprawdzie walizka czekala na mnie na tasmie w Tel Avivie, ale przy powrocie agentka handlingowa na lotnisku Ben Guriona byla mocno zszokowana, ze bagaz juz zostal nadany do Wroclawia ;) Rejs bardzo spokojny, przylot do Izraela o czasie, na pokladzie oprocz wody i Prince Polo takze darmowa kawa i herbata – to chyba nowosc :D Samolot nowka sztuka, ale miejsca na nogi jak dla mnie dosc malo.
Kolejka do kontroli paszportowej dosc pokazna, byly otwarte tylko 2 lub 3 stanowiska dla posiadaczy obcych paszportow, ale chyba zobaczyli, co sie swieci i po chwili bylo dostepnych juz wiecej stanowisko dla „foreign passports”, wiec udalo sie nam z kolega zalapac niemalze na poczatek tej kolejki. Znajomy podszedl pierwszy do pana w okienku (tuz przed nami byla zmiana warty i mloda kobiete zastapil facet w srednim wieku), ten bardzo sie zdziwil, ze tylko na jeden dzien, cos skonsultowal z kolezanka obok (ktora tez miala przy sobie panow z jednodniowki), poprosil o okazanie rezerwacji na rejs powrotny i juz po chwili nadeszla moja kolej. Mnie spytal tylko, czy jestesmy razem i czym sie zajmuje i od razu wydrukowal karteczke „entry permit”. Walizka juz czekala na tasmociagu, calosc zajela ok. 30 minut, nieco ponad kwadrans czekalismy na pociag do miasta (bilet 13.50 NIS, placilem w automacie gotowka), do stacji Savidor jedzie sie ok. 20 minut. Tam dostalismy jeszcze plan miast w informacji, odpowiednio sie przepakowalem i zostawilem kabinowke w automatycznym schowku bagazowym. Po wyjsciu z dworca wyszlismy na przystanek i zlapalismy autobus 61 jadacy w kierunku plazy, cena biletu u kierowcy to 5,80 NIS. Dla mnie to byla druga wizyta w Tel Avivie, ograniczylismy sie tylko do plazy Hilton Beach i promenady, oczywiscie mozna bylo zrobic znacznie wiecej, ale tym razem postawilismy na relaks, poza tym w marcu wracam do Izraela na caly weekend. Pociagi na lotnisko z dworca Savidor sa odpowiednio oznaczone (jest widoczny symbol samolotu na wyswietlaczu) i odjedzaja co pol godziny (17:01, 17:31 itd.). Dotarlsmy na lotnisko Ben Guriona na ok. 3,5 h przed odlotem do WRO, na tablicy widac bylo, ze bedzie mial juz godzine opoznienia (finalnie byly 2 h), przebralismy sie, skorzystalismy z automatow lotniskowych (napoje i przekaski) i rozmawiajac spostrzeglismy, ze juz jest kolejka do stanowisk odprawy PLL LOT (poziom 3) – jakos bokiem weszlismy do niej i czekalismy, az pojawi sie ktos z obslugi. Bylem zdziwiony, ze jeszcze nikt z obslugi lotniska nie przeprowadza slynnego wywiadu i nie rozpytuje o nasz pobyt. Przed nami w kolejce stali w wiekszosci Ukraincy ze sporym bagazem, dopiero kiedy spojrzalem na ich walizki i zobaczylem dodatkowe kody kreskowe zaczelo mi switac, ze oni juz musieli przejsc interview. Odwrocilismy sie i wszystko stalo sie jasne – my weszlismy do kolejki niejako bokiem, a przesluchanie odbywalo sie przed bramkami na wysokosci stanowisko LOT. Kolega poprosil pracownika lotniska o pomoc i udalo sie nam zostac przesluchanym bez kolejki. Oczywiscie pytania „one by one”, najpierw o pytanie co nas laczy
(„Sorry for personal questions but are you a couple?” :-P), potem o dlugosc pobytu w TLV, tutaj spore zdziwienie, wiec wytlumaczylem, ze byla promocja, potem szybkie kartkowanie paszportu, pytanie o pieczatki z DOH i IST – latwo bylo wytlumaczyc, bo bylem tam na stopoverze po 1 dzien. Jeszcze pytanie o to, kto pakowal walizke i to by bylo an tyle – oczywiscie biala naklejka i cyfra 5 z przodu. W miedzyczasie pojawil sie personel lotniska i odprawa juz sie rozpoczela, udalismy sie do stanowiska Business Class (mozna znow wykorzystac przywilej FTL) a potem dalej do szczegolowej kontroli bezpieczenstwa. Praktycznie nikogo nie bylo, mysle, ze zajelo nam to okolo 10 minut, ja mialem ze soba tylko maly plecak, wiec niewiele tego bylo, ale zainteresowaly ich klucze i monety, oproznilem portfel i skanowali monety raz jeszcze a nastepnie poddawali testowi na obecnosc materialow wybuchowych czy czego tam jeszcze. Szlo dosc powoli, bo dodatkowo trwala sesja treningowa, przyuczali nowy narybek. Na pewno nie byli niemili, taka maja prace, nam sie tym razem nie spieszylo, zwlaszcza ze maszyna do WRO byla finalnie spozniona dwie godziny. Potem juz tylko blyskwiczna odprawa paszportowa, dostaje sie kolejna karteczke, ktora potem otwiera sie bramke i w koncu mozna dotrzec do fontanny :) Wszystko zalezy jak widac od losu, nie ma reguly na to, ile nam zajmia wszystkie procedury, na pewno warto byc wczesniej.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 21 Cze 2017 15:18 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
kogos kto lecial poz tlv luz dzis niezle przesluchiwali.(przyznac sie ktory to):).zanim weszlem do pokoju w ktorym byli mowil ze siedzi juz tam 3h. w ciagu 1h przyszlo jeszcze 2 osoby i bombardowali go pytaniami bez sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 21 Cze 2017 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Hm w busie do Lublina jest weselej niż podczas ostatniej interwencji Policji w Philo :)
Frakcja Jero przeważa póki co.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 21 Cze 2017 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Wygląda na to, że dzisiejsza ekipa wracająca właśnie do LUZ podjęła wyzwanie i z łatwością przebiła waszą imprezę autobusową :P

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 22 Cze 2017 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dobranoc

Załączniki:
2017-06-22 02.56.23.jpg
2017-06-22 02.56.23.jpg [ 383.09 KiB | Obejrzany 1580 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 22 Cze 2017 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
Dobranoc, dzień dobry, nad Lublinem wschodzi słońce. Udanej wycieczki ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
joker1977 lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:24 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
weszli, wjechali?
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Nie wszyscy wjechali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Spokojnie. Zapowiada się relacja roku!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
ale ze jeszcze nie, czy w ogole?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Cierpliwości!
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Relacji co prawda jeszcze nie ma, ale nagroda specjalna od f4f musi zostac przyznana !
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Chcemy live'a ;) :twisted:
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Można zrobić szlachetną paczkę
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:35 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Wszystko będzie w swoim czasie ;) mam nadzieję :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 22 Cze 2017 13:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
ktos zasluzyl na kontrole osobista... :lol: uff, nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group