Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:04 

Czytając tutejszą relację i odpowiedzi niektórych osób, wychodzi na to, że można znaleźć wspólny mianownik - w Iranie mieszkają przesympatyczni terroryści. :lol:

P.S. Czy ktoś z "fachowców" może podesłać jakiś link pokazujący ile osób w tym roku zginęło od terrorystów w Iranie? Chciałbym wiedzieć czy to jest więcej czy mniej niż w Europie. To pomoże mi wybrać bezpieczniejsze miejsce do podróży.
Góra
 PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@‌Soulfly‌ Zdjęcia ładne i wierzę, że oddają to, co w Iranie przeżyłeś. Nie rozumiem jednak trochę tonu relacji - na tym forum jednak w większości są ludzie dość świadomi i zainteresowani światem i wiedzą jak Iran wygląda, nawet jeśli tam nie byli. Znajdź tu choć jeden wątek czy relację, które by opisywały ten kraj jako centrum światowego terroryzmu. Co nie znaczy, że musi być postrzegany wyłącznie pozytywnie. Generalnie świat nie jest czarno-biały i może być tak, że jakiś kraj ma na przykład bardzo fajnych mieszkańców, ale bardzo niefajne władze.

I jeszcze jedna uwaga - nie do końca rozumiem zabieg z umieszczeniem Iraku w nawiasie. To ma oznaczać, że wszystkie spostrzeżenia dotyczą też tego kraju czy wręcz przeciwnie?
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:08 

Tak. Bardzo mało wiem o świecie. :D
Dopiero na forum mnie uświadomiliście.
Irański program atomowy to fikcja wymyślona przez USA.

Czekam teraz na uświadomienie mnie, że Rosja też jest krajem miłującym pokój, a żołnierze US Army w Polsce to nowi okupanci.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:08 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
becek napisał(a):
jak kiedyś pojedziesz pozwiedzać inne kraje to się okażę ze
Cytuj:
postarajcie się wyjść trochę z centrum miast,pojeździć komunikacją publiczną,a sami zrozumiecie jacy tam są serdeczni..

nawet na Polskiej mazurskiej wsi spotkasz przesympatycznych ludzi ,nie musisz w tym celu jechać do Iranu
i nie jestes pierwszym formowiczem ,ktory odwazyl sie wyjsc poza centrum
trochę pokory człowieku, jest Wielki Tydzień



To powiedz mi czy widząc kogoś( Polaka) na ulicy pytającego o drogę/autobus zaprosiłbyś go do domu na kolacja( nie mówie o jakiejś sympatycznej brunetce czy blondynce:),a czy zaprosiłbyś go jak by powiedział że jest z Iranu?

Bo ja sam miałbym z tym problem, pomimo Wielkiego Tygodnia,więc nie mów mi że ludzie w Polsce są tak wspaniałomyślni serdeczni i otwarci
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:15 

-- 15 Kwi 2017 15:11 --

@olus - z tym Irakiem w nawiasie to zapewne celowe "uderzenie" w osoby, które nie widzą żadnej różnicy pomiędzy Iranem a Irakiem. Zresztą widać, że niektóre osoby wypowiadające się na forum mają z tym problem.

W jednym masz rację - Iran to na pewno nie tylko pozytywne wrażenia. Jednak ten kraj ma wiele wad, co - przynajmniej na ten moment - zostało pominięte w relacji. Być może to wburzyło niektóre osoby, mające negatywne zdanie o Iranie.

-- 15 Kwi 2017 15:15 --

Soulfly napisał(a):
To powiedz mi czy widząc kogoś( Polaka) na ulicy pytającego o drogę/autobus zaprosiłbyś go do domu na kolacja( nie mówie o jakiejś sympatycznej brunetce czy blondynce:),a czy zaprosiłbyś go jak by powiedział że jest z Iranu?

Bo ja sam miałbym z tym problem, pomimo Wielkiego Tygodnia,więc nie mów mi że ludzie w Polsce są tak wspaniałomyślni serdeczni i otwarci


Trochę się rozpędziłeś z tym wstawianiem w gorszej pozycji Polaków na tle Irańczyków.

Ja w wakacje przez kilka dni gościłem u siebie 3 osoby - nomen omen - z Iraku (z okazji Światowych Dni Młodzieży). Jakoś nie miałem z tym problemu. Nie widzę sensu oceniania Polaków miarą Irańczyków. Nie róbmy z Polaków ksenofobów.
Góra
 PM off
JSP lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:18 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Też mi się wydawało,że ludzie są tu bardziej świadomi i rozrożniają Arabów i Persów ale jednak chyba nie wszyscy..

Nie wszystko tam jest idealne-kierowcy to masakra,zdecydowanie najbardziej sie balem jedac z Irańczykiem samochodem(zycie prawie przeleciało mi przed oczami. Sygnalizacja świetlna i pasy na ulicy to tam forma ozdoby nie znaków,przechodzenie przez ulice to wyższa szkoła jazdy.

Ciekawe jest też to że na targu nie zachowują sie jak Arabowie ,goniąc Cię po targu jak nie chcesz kupić,targujac sie godzinami-sa bardzo spokojnymi sprzedawcami.

I bardzo czysto jest na ulicach.

Natomiast jak w każdym kraju na świecie trzeba uważać na taksówkarzy...

I może przy okazji mój błąd tak źle oceniajacy Irakijczyków ,bo pewnie i tam jest bardzo dużo serdecznych ludzi-ale chodzi o to ze statystyczny człowiek z zachodu może mieć problem z rozróżnieniem tych dwóch krajów
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/


Ostatnio edytowany przez Soulfly, 15 Kwi 2017 15:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Soulfly napisał(a):
becek napisał(a):
jak kiedyś pojedziesz pozwiedzać inne kraje to się okażę ze
Cytuj:
postarajcie się wyjść trochę z centrum miast,pojeździć komunikacją publiczną,a sami zrozumiecie jacy tam są serdeczni..

nawet na Polskiej mazurskiej wsi spotkasz przesympatycznych ludzi ,nie musisz w tym celu jechać do Iranu
i nie jestes pierwszym formowiczem ,ktory odwazyl sie wyjsc poza centrum
trochę pokory człowieku, jest Wielki Tydzień



To powiedz mi czy widząc kogoś( Polaka) na ulicy pytającego o drogę/autobus zaprosiłbyś go do domu na kolacja( nie mówie o jakiejś sympatycznej brunetce czy blondynce:),a czy zaprosiłbyś go jak by powiedział że jest z Iranu?

Bo ja sam miałbym z tym problem, pomimo Wielkiego Tygodnia,więc nie mów mi że ludzie w Polsce są tak wspaniałomyślni serdeczni i otwarci

a co ty wiesz o mnie :?
widze ze tyle samo co o Iranie czy Iraqu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:24 

Soulfly napisał(a):
Też mi się wydawało,że ludzie są tu bardziej świadomi i rozrożniają Arabów i Persów ale jednak chyba nie wszyscy..


...


Panowie.
Już tak nie przeceniajcie swojej wiedzy. Było o tym 100 razy, nawet na tym forum. Iran to Persowie. Szyici. Arabowie ,głównie sunnici.
Z rozpędu napisałem, że to bracia. W wierze muzułmańskiej. Chociaż różne zwalczające się odłamy.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 15 Kwi 2017 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:25 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
becek napisał(a):
Soulfly napisał(a):
becek napisał(a):
jak kiedyś pojedziesz pozwiedzać inne kraje to się okażę ze
Cytuj:
postarajcie się wyjść trochę z centrum miast,pojeździć komunikacją publiczną,a sami zrozumiecie jacy tam są serdeczni..

nawet na Polskiej mazurskiej wsi spotkasz przesympatycznych ludzi ,nie musisz w tym celu jechać do Iranu
i nie jestes pierwszym formowiczem ,ktory odwazyl sie wyjsc poza centrum
trochę pokory człowieku, jest Wielki Tydzień



To powiedz mi czy widząc kogoś( Polaka) na ulicy pytającego o drogę/autobus zaprosiłbyś go do domu na kolacja( nie mówie o jakiejś sympatycznej brunetce czy blondynce:),a czy zaprosiłbyś go jak by powiedział że jest z Iranu?

Bo ja sam miałbym z tym problem, pomimo Wielkiego Tygodnia,więc nie mów mi że ludzie w Polsce są tak wspaniałomyślni serdeczni i otwarci

a co ty wiesz o mnie :?
widze ze tyle samo co o Iranie czy Iraqu



Nie wiem nic.



Chodzi mi o stereotypy-np. o Nas-jak Polak ukradnie samochód to wszyscy Polacy to złodzieje?
Albo jak ktoś spotka kogoś pijanego na ulicy -to wszyscy jesteśmy alkoholikami?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Kwi 2017 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
A ja tu tylko wtrącę uwagę techniczną. Na przyszłość warto chyba przysiąść chwilę na zdjęciami i je przygotować jednak w uwzględnieniem forum. Nie mam może największego na świecie monitora, ale nie zaniżam też pewnie średniej. A oglądanie zdjęć gdzie jak widzę dół to chowa się góra, jednak sporo psuje ich odbiór.

A do Iranu chętnie pojadę ;)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 15 Kwi 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Może nie jest to relacja roku ale zwraca uwagę na ważną kwestię dotyczącą postrzegania ludzi w krajach arabskich. Zakłamane media, stereotypy i ogólna ciemnota społeczna kreują każdego muzułmanina jak terrorystę więc istotne jest ukazywanie przykładów zwykłych, dobrych ludzi, żyjących według własnych religii, zasad i tradycji.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Kwi 2017 16:40 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Anonymous napisał(a):
Fajna propaganda. Ale ja tego jednak nie kupuję.
Takie zdjęcia poczciwych ludzi w różnym wieku, można zrobić wszędzie.
Nie twierdzę, że tam ludzie chcą wojny i są terrorystami.
Tylko co powiesz np mieszkańcom Izraela, którzy są na celowniku Teheranu od dawna ?
Byli już zresztą wielokrotnie ostrzeliwani z Iranu. A szyicki Hezbollah od nich dostaje kasę na zamachy terrorystyczne.
Teraz jeszcze broń atomowa w tle. Do 25 lat ma być koniec z Izraelem...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran-oglosil-swoja-gotowosc-zniszczenia-izraela



Wszędzie? A w AS?
Gdzie i kiedy Izrael został ostrzeliwany z terytorium Iranu? Proszę o daty, konkrety.
Hezbollah to póki co walczy w Syrii po słusznej stronie i broni tamtejszych chrześcijan- arabów.

Jaca z katowic chciał błysnąć a coś mu nie wyszło. Akurat Iran to jest bardzo przyjazne państwo. W Iranie istnieją i mają się dobrze chrześcijańskie kościoły. Szyici to bardzo tolerancyjna wersja islamu.
A kara śmierci? I co z tego? W USA jej nie ma? W Japonii jej nie ma? W Chinach jej nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Kwi 2017 16:47 

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/729499,Iran-pomagamy-militarnie-i-finansowo-Hamasowi


Za pośrednictwem Hamasu ze strefy Gazy. Co nie wyszło ?

W Syrii też były chrześcijańskie kościoły. I w Egipcie też. Koptyjskie.
Teraz już powoli znikają. Wysadzane w powietrze .
I kto tu jest naiwny ?
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Kwi 2017 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
faktycznie to wszystko wina zakłamanych mediów, ciemnoty i cyklistów
czy maoizm moze byc zly?
Image
komunizm?
Image
a Saddama czemu łże elity usunęły?
Image
ale słodziak, zgadnijcie kto to?
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 15 Kwi 2017 16:57 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Anonymous napisał(a):
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/729499,Iran-pomagamy-militarnie-i-finansowo-Hamasowi


Za pośrednictwem Hamasu ze strefy Gazy. Co nie wyszło ?

W Syrii też były chrześcijańskie kościoły. I w Egipcie też. Koptyjskie.
Teraz już powoli znikają. Wysadzane w powietrze .
I kto tu jest naiwny ?



Hamas? Ten sam stworzony przez Izrael w celu osłabienia OWP?

Napisałeś o Iranie a nie Gazie.

Coś nie wyszło?

A co? Iran i Hezbollah je wysadza? A może Asad?

W Iranie kościoły chrześcijańskie były, są i będą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Anonymous napisał(a):
Tak. Bardzo mało wiem o świecie. :D
Dopiero na forum mnie uświadomiliście.
Irański program atomowy to fikcja wymyślona przez USA.

Czekam teraz na uświadomienie mnie, że Rosja też jest krajem miłującym pokój, a żołnierze US Army w Polsce to nowi okupanci.

To napisz reportaż o irańskim programie nuklearnym, bo twoje wpisy póki co, to jeden hejt, nic nie wnoszący merytorycznego.

Tytuł tez mi nie pasuje pod kilkoma względami, ale to sprawa autora relacji, nic mi do tego.
Sama relacja trochę mało szczegółów zawiera, jak na tak ogromnie bogaty pod wieloma względami kraj i najserdeczniejszych ludzi, jakich przyszło mi dotychczas poznać.
W wielu krajach są sympatyczni ludzie, w mniejszym lub większym stopniu albo liczbie. W Iranie nie spotkałem nawet jednej osoby niesympatycznej, albo nieskorej do niesienia pomocy, nawet wsród nie proszonych o nią. Nie będę nawet czynił porównań z Mazurami, jak któryś z userow, bo mija sie to z celem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):

W Iranie kościoły chrześcijańskie były, są i będą.

co najwyżej zabraknie wkładu do nich
Cytuj:
Z powodu problemów ekonomicznych, społecznych i dyskryminacji wielu chrześcijan decyduje się na emigrację, głównie do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy Zachodniej. W 1975 chrześcijanie stanowili 1,5% społeczeństwa, w 2000 roku już tylko 0,4%

https://www.gpch.pl/iran
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:26 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Choćbyś nie wiem co pisał Iran to jest jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów dla chrześcijan na bliskim wschodzie. To Persowie bronią w Syrii chrześcijan i ramię w ramię walczą z nimi z wahhabickim terrorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
sugerujesz ze w Syrii trwa wojna religijna? odważna teza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Kwi 2017 17:34 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Nie jest to typowa relacja ,co zobaczyć ,gdzie i za ile i taka wcale nie miała być- te wszystkie rzeczy znajdzie się w dziale forum podróżnika.
Chodziło aby obalić stereotypy,których na podróżniczym forum powinno być mało, a jednak wciąż jest ich dużo.
Najciekawsze jest to że najwięcej złego o Iranie wiedzą Ci którzy tam nie byli...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group