Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 17 Sty 2017 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Poszukiwania jak najlepszej wypożyczalni w Faro trwają :)
Póki co, po rozważaniach za i przeciw, kalkulacjach, (prawie)wyborze jednej z sieciówek, skłaniam się do wyboru wypożyczalni lokalnej Drive4fun Car Rental. Poczytałem o nich dużo dobrych opinii na tripadvisorze, autorami opinii byli głównie Anglicy. Wskazywali na dobrą obsługę i uczciwe podejście do klienta. Skuszony poprosiłem o informację o cenie wynajmu na ich stronie, otrzymałem zwrotnego maila (wynajem dotyczyłby auta klasy Renault Clio albo podobnego).
okres wynajmu 28.01 (godzina 20.20) - 1.02 (godzina 18) - miejsce odebrania i zwrotu auta lotnisko Faro

szacunek przedstawia się następująco (może będzie komuś przydatny do porównania)

koszt wynajmu - 45 EUR a do tego
Airport Tax: 15 EUR
Tolls Tag: 20 EUR (optional)
TLW Cover(czyli opony, zamki, szyby): 3 EUR per day (optional)
SCDW Cover ( full protection for all damages in the vehicle including TLW cover. With this option you will no longer be responsible for any payment with the following exceptions: damages resulting of wrong type of fuel usage and lost keys or documents of the car. This cover is not mandatory).: 5 EUR per day (optional)

GPS Hire: 3 EUR per day (optional – needs to be pre-booked if required)
Baby, Child and Booster Seats: 2 EUR per day (optional – needs to be pre-booked if required)

Co do planów wycieczki to na dziś zaś mamy pomysł następujący: pobyt na południu, przelot do Porto i po krótkim pobycie tamże odlot do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#102 PostWysłany: 07 Lut 2017 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Wróciłem i mogę napisać o swoich wrażeniach z korzystania z Drive4Fun Car Rental.
Otóż, plany się trochę zmieniły i korzystałem z samochodu od 28.01 od 20.20 do dnia 02.02 do godziny 18.
Cena za wynajęcie samochodu nie zmieniła się (czyli 45 Euro). Wysokość pozostałych składników liczonych "od dnia" - także. Po potwierdzeniu (mailowym) rezerwacji otrzymałem potwierdzenie od Drive4Fun i mapką lotniska ze wskazaniem ich punktu. Poprosili żebym miał ich potwierdzenie przy sobie, zasugerowali, że chętnie przyjmą należność gotówką, ale poprosili też o zabranie karty kredytowej.
Po wylądowaniu poszedłem na wskazane w mailu stanowisku. Mieści się ono na parkingu P4 przed lotniskiem. Punkt łatwy do znalezienia (choć trwają akurat prace remontowe terminalu). Punkt okazał się być niewielką budką w której za ladą urzędowało kilku przedstawicieli najwyraźniej różnych firm lokalnych. Muszę przyznać, że przez moment miałem wrażenie, że trafiłem na przedstawicieli firm krzaków, którzy za moment po zainkasowaniu pieniędzy rozbiegną się w różnych kierunkach... Wrodzona podejrzliwość została poskromiona - przy ladzie stało już kilku klientów z różnych krajów, a ja dodatkowo miałem w pamięci liczne pozytywne opinie Anglików na forum tripadvsiora. Przedstawicielką Drive4Fun okazała się miła kobieta w wieku lat około 30-40. Bardzo powoli i cierpliwie wytłumaczyła mi jeszcze raz zasady, zapytała na jakie ubezpieczenie się decyduje, ja ją jeszcze raz zapytałem czy SCDW Cover oby na pewno jest pełnym ubezpieczeniem bez udziału własnego, ona mnie jeszcze raz o tym zapewniła, zapytała czy będę używał autostrad i zasugerowała, że jeżeli nie mam sprecyzowanych planów dokona preautoryzacji na 20 Euro i rozliczy je po oddaniu samochodu. Zgodziłem się na takie rozwiązanie. W sumie zapłaciłem gotówką 110 Euro. W tej cenie była należność za wynajęcie auta, GPS (wbudowany), podkładkę dla dziecka, ubezpieczenie SCDW i 15 Euro Airport Tax. Otrzymałem kartę do auta oraz protokół z naniesionymi uszkodzeniami z prośbą o weryfikację i ewentualne swoje uwagi. Przy czym przedstawicielka zaznaczyła że to w zasadzie formalność bowiem i tak mam pełne ubezpieczenie. Protokół był rzetelny, nie musiałem na nim nic dodatkowego nanosić.
W czasie rozmowy zostałem poinformowany, że pełne ubezpieczenie nie obejmuje utraty dokumentów samochodu (zabrałem je więc ze schowka i nosiłem ze sobą), zatankowania niewłaściwego paliwa oraz utraty kluczyków (tj dokładnie karty).
Nie musiałem płacić żadnej dodatkowej kaucji, nie blokowano mi żadnej dodatkowej (niż te 20 Euro) kwoty na karcie kredytowej.

Samochód jaki otrzymałem to było 2-letnie białe Renault Clio z przebiegiem około 31 tyś km i prawie pełnym zbiornikiem (tyle miałem też oddać) z silnikiem 0.9 tce (turbodoładowanym). Samochód miał otarcia z tyłu na nadkolach, lusterku, oraz uszkodzenia lakieru na zderzaku przy otworze bagażnika (na wszelki wypadek wszystkie je jeszcze sfotografowałem). Auto było czyste w środku i umyte na zewnątrz. Sprawowało się bardzo dobrze, kultura pracy 0.9 tce nie jest powalająca ale auto jest dość zrywne i spokojnie na autostradzie bez bólu osiągało 120 do 130 km. A z pewnością pojechałoby jeszcze szybciej ale takiej potrzeby nie czułem. Bagażnik bez problemu mieścił trzy nasze kabinowe walizki.
Samochód tankowałem raz - podam od razu cenę paliwa - choć zatankowałem na pierwszej lepszej stacji bodaj Galp - nie szukałem tych najtańszych przy supermarketach - cena benzyny 95 za litr to 1.49 Euro.

Zdanie auta nastąpiło zgodnie z instrukcją - wjechałem przed godziną 18 na parking wskazaną bramką (na Parking P1 wjazd za przejściem dla pieszych), wcisnąłem na "domofonie" przycisk oznaczony ViaVerde (to chyba oznaczało wykupioną kartę wjazdu?) i zaparkowałem auto na tym samym miejscu skąd je odebrałem na parkingu P4. Obok parkowała właśnie umyte auto pracownica Drive4Fun, podeszła do nas, zapytała czy wszystko w porządku, czy oddajemy samochód z takim stanem paliwa jak przy jego odbiorze, co potwierdziłem, omiotła Clio spojrzeniem (nie sprawdzała paliwa) i powiedziała, żeby nie zamykał auta i pozostawił kartę za osłoną przeciwsłoneczną. Zapytała czy płaciłem 20 Euro na poczet przejazdów autostrada czy też moja karta była preautoryzowana. Po tym jak potwierdziłem to ostanie powiedziała, że po otrzymaniu rozliczenia ściągną mi należność za pozostała kwotę zwolnią. Życzyła dobrego lotu i tyle. Aha - nie myłem auta przed oddaniem - nie było szczególnie brudne, ale w środku trochę piasku z plaż jednak się znalazło.

Reasumując - szybko, prosto, bezboleśnie i wygląda na to że uczciwie. Z uwagi na pełne ubezpieczenie nie była to jakaś okazja cenowa, ale w porównaniu do dużych wypożyczalni sieciowych jednak taniej (porównywałem tą ofertę m.in do np do Sixt-a). Mogę więc Drive4Fun polecić i przy kolejnym pobycie na południu Portugalii raczej ponownie skorzystam z ich usług.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 17 Lut 2017 17:43 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 3
PanAndre a blokowali Ci 300e na karcie za wyposażenie? Bo właśnie się z nimi kontaktowałem i mimo iż chce wykupić SDCW, piszą, że w momencie odbioru auta blokują 300e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 26 Lut 2017 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Przepraszam, że odpowiadam z opóźnieniem, ale nie bywałem na Forum.
Rzeczywiście, w mailu jaki do mnie napisali, też była mowa o 300E blokady. Byłem na to przygotowany. Na miejscu zablokowali mi jedynie 20E na opłaty autostradowe. O 300E nie było żadnej rozmowy (co oczywiście mnie nie zmartwiło).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 27 Lut 2017 20:57 

Rejestracja: 17 Lut 2017
Posty: 3
Dzięki za odpowiedź. Też u nich zarezerwowałem auto, co prawda dopiero na maj. Policzyli mnie 150E za 8dni z SCDW i Airport tax.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 03 Kwi 2017 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Szukam auta na 11 dni, odbiór i zwrot na lotnisku Faro. Na stronie Ryanair nie ma AVIS z tego co widzę (a do tej pory korzystaliśmy z ich usług).
Najtańsze wyszukiwarka pokazuje mi Panda i Fiesta z Budget za 430-460 zł, VW Up z Sixt za 490 zł, VW Up z Guerin za 520 zł i tak dalej powoli ceny w górę.
Czy ktoś może polecić/odradzić którąś z tych wypożyczalni w Faro - pokazują mi się głównie w wyszukiwarce Sixt, Budget, Guerin, Caelo i Europcar. Dla ścisłości - szukam jasnej oferty, z pełnym ubezpieczeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Kwi 2017 17:39 

Rejestracja: 28 Kwi 2017
Posty: 1
Idąc za ciosem podpowiedzi PanAndre zrezygnowałem z rezerwacji na 11 dni w Inter Rent za 85 euro (niby full ubezpieczenie ale "na miejscu mogą obowiązywać dodatkowe opłaty"). Poszperałem na forach i 90% opinii to dodatkowe opłaty z kosmosu przy oddawaniu samochodu. Napisałem do Drive4fun i dostałem wycenę: 135 euro auto z grupy B + 15 euro opłat lotniskowych i 5 euro za dzień SCDW. Nie wiem czy to dobra cena, ale jeśli mam za to mieć spokojną głowę to spróbuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 09 Maj 2017 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wypozyczalnia Turisprime, jak zwykle najtansze auto czyli VW Up or similar za 19EUR na tydzien 29.04-06.05, dostalem 1,5-miesieczne Renault Clio 1.5 dci. Blokada na karcie przy braku ubezpieczenia 1550EUR. Przy podpisywaniu papierow zostalem poinformowany, ze trzeba obowiazkowo aktywowac via verde za oplaty za autostrady. Spytalem czy jesli nie skorzystam to zwroca oplate, odpowiedz negatywna. Pan pobral kase z karty i podalem mu ulotke wypozyczalni lezaca przed nim informujaca, ze na wlasna odpowiedzialnosc moge z tego zrezygnowac. Pan zmieszany z bolem stwierdzil, ze mozna zrezygnowac i zrobil zwrot na karte. Na autostrade nie wjezdzalem, wiec zadnych dodatkowych kosztow. Dobra opcja, bo auto przy dosc ostrej jezdzie spalilo 4,5l/100km, ale trzeba uwazac na fotoradary, bo auto przyspieszalo bardzo zwawo. Dodatkowo tuz przed wypozyczalnia mozna zatankowac na najtanszej stacji Prio po niecale 1,2EUR/l. Wyjatkowo dokladnie sprawdzaja auta przy odbiorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 09 Maj 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Ja wybrałem ze strony Ryanair VW Up z Sixt w połowie kwietnia koszt był 333,83 zł za wypożyczenie (11 dni) oraz 279,56 zł za pełne ubezpieczenie z AXA. Dzisiaj widzę, że chyba się pospieszyłem bo cena za ten sam model samochodu to 269,64 zł, ubezpieczenie 277,75 zł. Miałbym dzisiaj np. VW Polo za 338,38 zł. Dodatkowo pojawia się w Sixt zielony pasek - Dodatkowy kierowca bez opłat. Bardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie w praktyce, bo już w regulaminie, po rozwinięciu opłata za dodatkowego kierowcę to 7,49 Euro za dzień :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 15 Maj 2017 13:19 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Wypozyczalem samochod pomiedzy 27 kwietnia a 4 maja (7 dni). Bralem samochod w Drive4Fun. Kosztowalo mnie to GBP 112.5 przez posrednika (Zest car hire) + 15 EUR oplata lotniskowa + 20 EUR za wynajem transpordera autostradowego (wliczone 15 EUR na autostrady). W cenie pelne ubezpieczenie (udzial wlasny 300 EUR na uszkodzenia kol, podwozia, szyb, lusterek - zablokowane na karcie, uwolniona blokada 2 dni po zwrocie auta) + dodatkowy kierowca. Rezerwowalem Seat Ibiza SW i taki dostalem. Auto w niezlym stanie, przejechane 59tys km. Jezdzilem duzo autostradami - po tygodniu od wynajmu wypozyczalnia pobrala dodatkowe 51 EUR i w miare ta kwota mi pasuje do tego co przejechalem (lacznie z 15 EUR wliczone w najem transpordera). Wypozyczenie i zwrot bezproblemowe. Ogolne wrazenia pozytywne - polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 16 Maj 2017 14:44 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 11
Loty: 15
Kilometry: 24 483
Polecam Faro Car na lotnisku w Faro.
Brałam auto na 2 dni, klasa B w cenie 67euro + 10e opłaty lotniskowej - pełne ubezpieczenie w cenie (naliczali 7.5e za dzień).
Bez dodatkowych opłat podstawiono auto do Lagos, oddałam na lotnisku w Faro.
Dobry kontakt, auto czyściutkie i w świetnym stanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Cze 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Tym razem mam pytanie innego rodzaju.
Czy ktoś z Was korzystał z pośrednika Zestcar Rental (czy to właśnie ten pośrednik o którym pisał KKL)?
Pytam, bo poprosiłem o kalkulację wypożyczenia samochodu w Drive4Fun, na przełomie czerwca i lipca (taaa.... znowu Porrtugalia :)), ale okazało się że wypożyczenie u nich ale przez Zestcar Rental jest tańsze o 40 Euro za 10 dni. Niby niewiele, ale kusi mnie żeby wypożyczyć tym razem przez pośrednika a nie bezpośrednio. Tym bardziej, że Drive4Fun nie jest skłonny do jakichkolwiek negocjacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 08 Cze 2017 20:37 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja bralem przez Zest. Zadnych problemów. Na lotnisku pokazałem voucher i tyle. Pelne ubezpieczenie w cenie. Samochod rezerwowałem w Zest jakies pol roku przed najmem. Podczas rezerwacji doplacilem bodajże 3 funty do możliwości zmian i bezkosztowej anulacji rezerwacji co mi się bardzo przydalo. Ryanair zmienil mi godziny lotu o ponad 7h, napisałem do Zest i bez problemu zmienili.
Góra
 Profil Relacje PM off
PanAndre uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 09 Cze 2017 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Dzięki za szybką odpowiedź.
W takim razie dam zarobić pośrednikowi a sobie pozwolę oszczędzić 40 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 21 Cze 2017 12:38 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Hej, może jestem ślepy, ale gdzie na Zest jest informacja o pełnym ubezpieczeniu? Szukając samochodu (Faro, na 7-8 dni na początku września) widzę tylko inforamcję o CDW (niezależnie od wypożyczalni), a w kolejnych krokach nie widzę możliwości wykupienia pełnego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 22 Cze 2017 01:48 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Czy ktoś z Was może kojarzy jakaś wypożyczalnie która zezwala na wyjazd na teren Hiszpanii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 22 Cze 2017 15:32 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
dAde napisał(a):
Hej, może jestem ślepy, ale gdzie na Zest jest informacja o pełnym ubezpieczeniu?


hmm, ja przy każdym samochodzie widze cos takiego:

Image

Jak dla mnie to oznacza, ze jest pelne ubezpieczenie. Dodatkowo sprawdziłem swój voucher. W jego treści mam:

Full Collision Damage Waiver and Full Theft Waiver are included (with no insurance excess). You need to be in possession of a valid credit card to collect the vehicle. This MUST be in the name of the main driver and CANNOT be a pre-paid credit card, an AMEX card or a debit card and must have sufficient funds available. This enables the car rental provider to authorise a security deposit of 300 EUR, which covers damage to un-insured parts of the vehicle, fuel charges if applicable, and in the unlikely event that a claim is made when the insurance has been invalidated.

Nie ma ubezpieczenia na podwozie, szyby, koła czy dach (bardzo często ubezpieczalnie nie uwzgledaniaja tych elementow, nawet jak się bierze Super CDW, trzeba się wczytać w warunki). Można się doubezpieczyc w Zest jak ktoś chce, ja uznałem, ze nie potrzebuję (tym bardziej, że depozyt jest stosunkowo niski - 300 euro) i mam dodatkowe roczne ubezpieczenie w icarhireinsurance.

Przy zwrocie auta nikt specjalnie go nie ogladal. Nie slyszalem tez o zadnych przypadkach naciągania w Drive4Fun. Nie wiem jak inne wypozyczalnie oferowane przez Zest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 22 Cze 2017 16:35 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 54
Loty: 48
Kilometry: 98 366
Dzięki za odpowiedź i wytłumaczenie, już się trochę zakręciłem z tym wynajmem.

Podsumowując - "Full Collision Damage Waiver and Full Theft Waiver" oznacza tutaj pełne ubezpieczenie z wkładem własnym 300 euro blokowanym na karcie na początku i nie pokrywa się nic ponad tę kwotę gdyby się *coś* zdarzyło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 11 Lip 2017 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Powróciłem z kolejnego pobytu w Portugalii, ponownie korzystałem z Drive4Fun Car Rental.
Tym razem ponownie bez problemów.
Otrzymałem zgodnie z zamówieniem Renault Clio z silnikiem 0.9 tce. Dla odmiany auto było praktycznie nowe, z przebiegiem 1200 km.
Samochód nie miał uszkodzeń poza rysą (niewielką ale głęboką) na zderzak. Wyglądało na to że ktoś jak, pardon, palant pakował "siłowo" walizki do bagażnika. Uszkodzenie rzetelnie opisane w dokumentach.

Przejechałem autem ponad 1800 km, po Portugalii i Hiszpanii (zaznaczyłem przy wypożyczaniu że będę korzystał z wyjazdu do Hiszpanii). Miałem wykupione pełne ubezpieczenie.
Spostrzeżenia co do auta podobne jak poprzednio - kultura pracy silnika i skrzynia mogłyby być lepsze, ale pod koniec urlopu zacząłem nawet lubić jazdę tym samochodem. Nie wiem jak z awaryjnością, ale z lepszym, mocniejszym silnikiem to chyba całkiem dobry wybór w tej klasie samochodów (choć pewnie hyundai i20 i kia rio będą lepsze), no ale nie o tym przecież temat.

Podsumowując - wydanie auta bez problemu. Samochód czysty i pachnący nowością. Zdanie samochodu - proste.Wjechałem wyznaczonym wjazdem na parking wciskając przycisk Via Verde, zostawiłem auto otwarte z kluczykami (kartą) za osłoną przeciwsłoneczną.
Teraz czekam tylko na skasowanie z karty kredytowej należności za autostrady, bo 20 Euro wydałem z pewnością i będę musiał zapewne niemało dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Lip 2017 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Szukam samochodu od 22 do 29 lipca. Niestety nie ma karty kredytowej, gdzie mógłbym wynająć? Ma ktoś jakieś informacje?

edit.

Mam kartę kredytową z limitem 450 funtów.
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group