Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Sie 2013 00:53 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Mam problem związany z samochodem w Potrugalii. Ogarnęłam rodzicom i teściom wyjazd na Algarve. Chciałam im również zamówić samochód. Przejrzałam doyouspain (bardzo fajne ceny), ale żadne z nich karty kredytowej nie ma. Czy jest jakaś opcja żebym mogła im wypożyczyć ten samochód? Any ideas?
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#42 PostWysłany: 21 Sie 2013 08:15 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Właśnie ogarnąłem sobie fury w Polorentacar. Miejscowa firma a nie jakiś międzynarodowy moloch. Ceny niższe, darmowy wjazd do Hiszpanii, darmowy drugi driver, brak wyjebki na paliwie a dodatkowo możliwość zapłaty od gotówki przed debetówki po kredytówki. Zobaczymy jak z jakością ale jestem raczej spokojny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Sie 2013 21:09 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
miki_fly napisał(a):
Zna ktoś może jakąś najlepiej lokalną firmę w Faro, w której wypożyczą samochód 20-latkowi? Wszędzie gdzie szukam niestety albo wymagają 21 lat albo doliczają ogromne kwoty za wiek kierowcy... Termin jaki mnie interesuje to 18 - 21.09, samochód obojętnie jaki, byle najtaniej.


Mam identyczny problem, tylko szukam na początek września.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Sie 2013 21:58 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
rezerwowaliśmy w lipcu przez mietwagenmarkt.de w lokalnej wypożyczalni Bravacar, w tamtym momencie była to najtańsza opcja, biorąc pod uwagę ubezpieczenie bez udziału własnego oraz politykę paliwową pusty/pusty, na miejscu żadnych problemów, dostaliśmy Seata Ibizę , w miarę nową, za ok. 180 euro za 8 dni, jednak karta była wymagana
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Sie 2013 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@pizzabhoy: Z tego co mi się udało ustalić to Interrent chyba wypożycza od 19 lat. Za te 3 dni wychodzi mi ok. 70 euro + prawdopodobnie opłata chyba 5 euro na dzień za wiek. Czekam tylko aż mi karta przyjdzie i prawdopodobnie będę rezerwował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Sie 2013 14:04 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
miki_fly napisał(a):
@pizzabhoy: Z tego co mi się udało ustalić to Interrent chyba wypożycza od 19 lat. Za te 3 dni wychodzi mi ok. 70 euro + prawdopodobnie opłata chyba 5 euro na dzień za wiek. Czekam tylko aż mi karta przyjdzie i prawdopodobnie będę rezerwował.


Popatrz na http://www.economycarrentals.com/, bo mi wyszło za 6 dni 626zł już z dopłatami za wiek. Tylko jest jeden problem - CDW (bez możliwości kupna SCDW). Jak rozumiem to jest opłata maksymalna jaką uiszczamy przy przeróżnych kolizjach itp.? Czyli nawet jak ktoś mi przetrze błotnik czy zrobi mikro rysę to i tak płacę do tej kwoty w umowie?

W kwietniu wypożyczałem na 3 dni samochód na Majorce i powiem, że już nigdy więcej bez pełnego ubezpieczenia, bo to żadna przyjemność z użytkowania gdy cały czas tylko patrzysz czy ktoś ci nic nie obtarł.

EDIT:

Na arguscarhire.com w moim terminie znalazłem za 474zł + 130zł za wiek + 150 zł za pokrycie szkód do 12 tys. + szyby, opony, podwozie i dach. Więc myślę, że się na to zdecyduję. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 12 Wrz 2013 13:44 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Ok, wróciłem właśnie z Portugalii i opiszę moje wrażenia.
Wypożyczyłem na 6 dni przez economycarrentals z opcją Full Insurancje Zero Deductible (Refundable) i przydzielono mi Interrent. Po przylocie do Faro udajemy się do hali przylotów gdzie jest mnóstwo ludzi z różnorakimi kartkami, my szukamy osoby z ciemnoniebieską koszulką z napisem Interrent. Można się łatwo zdezorientować, szczególnie jak szuka się kogoś kogo nie ma (w moim przypadku facet się spóźnił jakieś 10-15min). Jak go znajdziemy to jedziemy shuttlebusem ok. 3 min. do biura. Przychodzi czas na formalności:
- oczywiście zewnętrzne ubezpieczenie ich nie obchodzi więc kwota depozytu wynosiła 950 eur., choć mi zablokowano (nie wiedzieć czemu) 1250 euro (950 depozyt i 228 za paliwo, wypożyczenie, highway tolls i dopłate za wiek) więc o prawie 100 euro więcej
- na economycarrentals napisane było, że highway tolls są obowiązkowe jednak mogłem z nich zrezygnować, czego jednak nie zrobiłem (a i tak potem nie wjechałem na autostradę ani razu)
- horrendalna opłata za paliwo (o tym później)
Następnie udajemy się na plac po samochód gdzie dziewczyna sprawdza uszkodzenia i zaznacza je na modelu samochodu na kartce. Bardzo (!) ważne jest, żeby potem sprawdzić to samemu, bo w naszym przypadku nie zauważyła dużego przetarcia na przednim zderzaku za co później pewnie byśmy musieli odpowiadać.
Piątego dnia zauważyliśmy, zarówno od strony kierowcy jak i pasażera, kilku centymetrowe otarcia na kantach drzwi (tak jakby ktoś otwierając uderzył w murek) jednak nie było to naniesiowe na "model szkód", a byliśmy przekonani, że nikt z nas tego nie zrobił więc już czułem, że będę musiał się bić z ubezpieczycielem o odszkodowanie. Jednak przy zdawaniu sprawdzany był lakier jedynie z zewnątrz (aby ujrzeć ww. otarcia należalo otworzyć drzwi) więc nie wiem czy fakt, że nam się upiekło to łut szczęścia czy po prostu to olewają.
Co do paliwa - dostaliśmy VW Up, do którego, jak się później okazało wlać można, 35 litrów benzyny. Za bak zapłaciliśmy 82(!) euro co po szybkim przeliczeniu daje 2.34 euro za litr, co jest złodziejstwem zważywszy na fakt, że na fakturze jak byk stoi 1.76/litr i po moim zapytaniu czemu tak jest pani powiedziała, że ta cena się stale zmienia i wiążąca jest kwota końcowa.
Koniec końców, nie polecam ale też nie neguję jako, że dla osób <21lat może to być jedyna alternatywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Wrz 2013 16:22 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 4
Czy cena 6,99E lub podobna jest jeszcze w jakikolwiek sposób osiągalna?
Po wejściu na stronę rzeczywiście jest informacja o takiej kwocie, jednak przy wyborze auta na 3 dni cena to +55 E.
Może taniej byłoby załatwić sprawę na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Wrz 2013 08:14 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
No to i ja podsumuję.

Polorentacar bardzo pozytywnie - nie dość że z miejsca 20 euro tańsze niż wszystkie inne, to jeszcze przy 3 autach wynegocjowałem -10euro każde. Choć brałem najtańsze, czyli Grupę A, pani mi napisała ze dostaniemy grupę B - nie wiem czy lepsze ale na pewno większe Fiaty Panda. Jako, że zdecydowałem się wziąć to pełne ubezpieczenie to nie musiałem nikomu dawać do ręki mojej karty, wszystko gotóweczką chłopakowi, który czekał na lotnisku razem z samochodami (kolejny plus, żadnego shuttle busa). Aczkolwiek do teraz zastanawiam się co by było jakbym chciał płacić kartą, koleś raczej nie nosił przy sobie terminala :).
Auta od 2010 do 2013, przebieg od 17 000 do 57 000.
Paliwa mieliśmy oddać tyle ile było na początku (kolejne eura do przodu), darmowy drugi kierowca, darmowe przekraczanie granicy z Hiszpanią, brak ryczałtu za autostrady (jedynie info o poczcie i panujących zasadach). Co więcej auta oddać mieliśmy przez porzucenie na parkingu z kluczykami w środku - czyli jakbym był nie uczciwy to mógłbym oddać z pustym bakiem, bez katalizatora i z przejechanym 1000km po autostradzie :).
Ogólnie jestem zadowolony z usługi i gratuluje jeleniom, którzy mimo ostrzeżeń biorą z dużych korporacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Wrz 2013 21:52 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 10
k_k_s rezerwowałeś wcześniej auto przez internet czy na miejscu brałeś? Jeśli na miejscu to jak znaleźć ich przedstawiciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Paź 2013 10:23 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Oczywiście, że przez internet. Chociażby dlatego, że siedzibę i biuro mają dość daleko od lotniska a więc nie znajdziesz ich tam na co dzień.

Po wylądowaniu czekał na mnie koleś z kartką z moim nazwiskiem, szybkie spisanie umów, sianko i przekazanie kluczyków - auta stały na lotniskowym parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 06 Sty 2014 17:30 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 69
Jak byscie doradzili ?

Lece 15.02 do Sewilli ,mam zamiar zostać do 17.02 i nastepnie jechac do Faro do 20.02

Czy jest mozliwosc wypozyczenia auta w sewilli i oddania w Faro ? ( - przy tym nie mam karty kredytowej)

Czy moze lepiej dostac sie do Faro busem i tam wypozyczyc samochod na 3 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Kwi 2014 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 196
niebieski
Klepnąłem auto na 9 dni przez Economy Car Rentals w wypożyczalni DRIVE ON HOLIDAYS.
Może ktoś miał już jakieś doświadczenia z nimi?
Ile kasują za dodatkowe ubezpieczenie znoszące excess który wynosi 1000 euro (Opel Corsa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Kwi 2014 20:36 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czy Ktoś jeszcze korzystał z wypożyczalni Polorentacar? Na tle innych wyglądają całkiem nieźle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:00 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 25
Ktoś szuka może auta w okolicach 12-25 czerwca? Lecę z dzieciakami na 2 tygodnie ale potrzebuję samochodu żeby dojechać z/do lotniska + może z tydzień zwiedzania okolicy, przy czym branie 2x po kilka dni tak by mieć się jak dostać/wydostać z lotniska jest niewiele tańsze niż 2 tygodniowy wynajem (ok 1000zł). Polo daje darmowego drugiego kierowcę, chętnie podzielę się samochodem z kimś innym żeby obniżyć koszty, pieniądze można wydać na ciekawsze rzeczy niż oglądnie stojącego na parkingu samochodu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Polo daje darmowego drugiego kierowcę, chętnie podzielę się samochodem z kimś innym żeby obniżyć koszty

A za wszystko odpowiada wypożyczający? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Kwi 2014 16:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
To chyba zależy od warunków umowy, nie jestem pewny czy są tu sztywne reguły..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Kwi 2014 19:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Polo niby tanie, w formularzu można nawet wybrać jakieś miasto spoza lotniska i ich siedziby (Alvor), cena się nie zmienia, ale jak napisałem do nich czy potwierdzają taką kwotę jaką widać na formularzu (odbiór w Sagres, return w Faro), to się okazało, że za dostarczenie +45 Euro, a za zwrot na lotnisku +20 Euro.......więc aby było tanio chyba trzeba uderzyć do Alvor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Kwi 2014 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Ze swojej strony mogę polecić firmę Luz Car
http://www.luzcar.com/
Wypożyczałem autko w zeszłym roku na 3 dni, płaciłem 75e całość, dostałem autko z połową baku, oddałem prawie pustym i było OK. Płaciłem gotówką , bez użycia kk, ubezpieczenie pełne.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 29 Kwi 2014 21:54 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
W zeszłym tygodniu korzystałem z usług firmy zitauto w Faro. 130 Euro za tydzień za Fieste, pełne ubezpieczenie bez excessu, 3/4 baku zalane i tyle samo oddane, bez blokady karty i podawania danych z karty, płatność gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group