Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Lut 2017 08:49 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Ja również w tamtym roku kupowałem bilety podobnie jak Zeus Płatność polską kartą , kupowane kilka biletów Wszystko bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 27 Lut 2017 21:01 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Moher napisał(a):
Pozwolę sobie odkopać:
interesuje mnie następująca trasa multi-city GUA-LIM 15.07 + CUZ-PTY 01.08. We wszystkich OTA (Aviatur też sprawdzałem) i wyszukiwarkach wychodzi ok. 1900-2000 zł. Matrix pokazuje 1650 zł i taka cena jest osiągalna na europejskiej stronie Avianci. Po zmianie regionu na kolumbijski wychodzi jeszcze o 200 zł taniej. W związku z tym mam pytanie jak to jest z tymi rezerwacjami przy zmienionym regionie. Nie zamierzam kombinować z różnymi kartami czy wpisywaniem fałszywych danych, chcę po prostu wiedzieć czy przewoźnik zabrania gdzieś tego typu praktyk, czy jest to naruszeniem ich regulaminu.

Od dzisiaj rana wszystkie ceny poszły w górę. OTA, matrix jak i strona Avianci podają cenę 1900-2000 zł. Jeszcze wczoraj było za 1400 zł na kolumbijskiej stronie i sporo terminów niewiele drożej... Wiecie co jest grane? Był to jakiś błąd przewoźnika czy wskoczyła nowa taryfa na te wszystkie loty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Wrz 2017 00:05 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Kupiłem właśnie lot ow z Bogoty na San Andres w jakiejś dziwnej taryfie....business promo...za 96 dolców:D

To dobra cena? Coś mi daje ta taryfa? W sumie economy ten sam lot 116 ust więc i tak się opłacało:)


Jeszcze są 3 bilety w tej cenie

https://zapodaj.net/947be366efc68.jpg.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Wrz 2017 14:12 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Jeśli w dwie strony, to bardzo dobra cena. Generalnie, klasa biznes w Aviance na lotach krajowych nie różni się wiele od klasy ekonomicznej - jedynie otrzymuje się miejsce w przedniej części kabiny, a fotele są trochę szersze (układ 2-2 w biznes, układ 3-3 w ekonomicznej). No i ekran systemu rozrywkowego jest trochę większy. Aha, częstują też napojem jeszcze przed startem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Paź 2017 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czy ktoś orientuje się jak zmieniają się ceny w Aviance względem upływu czasu?
Szukam obecnie przelotu na trasie krajowej po Gwatemali (Guatemala City-Flores) na luty 2018 roku. Od kilku tygodni jest stała cena - 700 zł.
Jest szansa, że te ceny się zmienią (zmaleją)? Czy raczej mają stałe ceny i nie ma co liczyć na obniżkę?
Ponadto sposób ze zmianą wersji strony na kolumbijską i język hiszpański nic nie daje - przeliczając peso kolumbijskie na złotówki dalej wychodzi 700 zł...
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Łukasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Wrz 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Avianca w ramach restrukturyzacji i obcinania nierentownych tras zaczyna się wycofywać z rynku peruwiańskiego oraz z niektórych tras w Ameryce Centralnej.

Artykuł z Gestion oraz wywiad z Anko van der Werff, nowym dyrektorem generalnym Avianca w El Tiempo - obie rzeczy po hiszpańsku, ale jak ktoś nie zna to tłumacz Google pomoże. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Sty 2020 16:08 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Obleciałem właśnie 8 odcinków Aviancą. Sześć z nich w zakresie 1,5-3,5 godziny realizowanych na rodzinie A320. Generalnie nie powiem złego słowa. W miare nowe samoloty. W rzędach 7-14 economy sporo miejsca (szczególnie w 7 mimo że nie jest awaryjnym). Dają coś do jedzenia. W powietrzu standard zbliżony do LH. Poza tym że ciężko się dogadać po angielsku jest ok.
Z kolei na longhaul'u dwa razy leciałem nowiutkimi 787 i tutaj też nie było by się do czego przyczepić gdyby nie ilość toalet w economy. Na 222 miejsca są zaledwie cztery. Poza tym całkiem standardowe (co nie znaczy że niezjadliwe) posiłki
Gdybym płacił za te bilety, pewnie wybrał bym którąś linie z Europy. W przypadku zakupu za mile AV ma olbrzymią zaletę jaką są niskie dopłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Maj 2020 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Avianca złożyła w USA wniosek o zastosowanie Chapter 11 - amerykańskiego prawa upadłościowego, które dałoby jej czas na restrukturyzację zanim wypełni zobowiązania wobec wierzycieli.

Artykuły z NY Times oraz Yahoo Finance. A tutaj informacja od Avianca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 11 Maj 2020 00:40 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Podobny manewr zastosowała Avianca Brazil [O6] - niestety jedynie przedłużyło to Agonię o kilka miesięcy.
Niemniej w tym przypadku jest szansa, że rząd Kolumbii "sypnie groszem" i będzie chciał ją ratować.

W razie upadku AV Star Alliance miałby słabą sytuację w Ameryce Południowej, bo w ciągu roku straciłby kolejnego członka i w zostałaby jedynie Copa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 11 Maj 2020 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Szybko działają. Dziś przyszedł już mail informacyjny od ich holenderskiego prezesa (o ile pamiętam, jest nim od ok. roku).
Swoją drogą, to chichot historii, że przytrafiło się im to niemal zaraz po grudniowym setnym jubileuszu.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 11 Maj 2020 10:28 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Cóż, Pablo Escobar w końcu załatwił Aviancę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Maj 2020 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Przed chwilą było o AV u Richarda Questa w CNN i wydźwięk był dość pozytywny. Po pierwsze powoływali się na przykłady innych linii, które przechodziły tą samą procedurę (np. United, o czym nie wiedziałem). Po drugie korespondent z Bogoty sugerował, że już w czerwcu blokada lotów w Kolumbii może być zniesiona. Po trzecie, ponoć nawet związki zawodowe popierają taki tok (nie mylić z tik tok :D ) postępowania.
Reasumując, trzymam za nich kciuki, choćby dlatego, że nie byłoby dobrze, by LATAM miał niemal monopol w Am. Płd., nie wspominając o dziurze, jaką zrobiłaby się w ofercie Star Alliance, gdyby ich zabrakło.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 11 Maj 2020 22:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
W USA cała trójka przeszła kiedyś przez Chapter 11.
Alitalia od dwóch lat w podobnej procedurze tkwi i ma się dobrze, ba, będzie się miała jeszcze lepiej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 12 Cze 2020 12:27 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
https://finance.yahoo.com/news/avianca- ... 29424.html
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 20 Sie 2020 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Takie rzeczy w Kolumbii:

https://www.financecolombia.com/breakin ... y-charges/

Edit: ups, zgarnęli go w Brazylii, a nie w Kolumbii...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 31 Sie 2020 09:24 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
https://www.reuters.com/article/us-avia ... SKBN25P0S1
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 13 Wrz 2020 21:20 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
Sagi ciąg dalszy:
https://www.financecolombia.com/court-b ... -airlines/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 16 Mar 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Hej,
czy przerabiał ktoś z Was "pandemiczne" zmiany z Avianca? Pytam, bo teoria, a praktyka to czasem 2 różne rzeczy. Kupowane bezpośrednio u linii w najniższej klasie.

"Mam" lot na maj i został on lekko zmodyfikowany, gdyż poprzednie daty wyleciały z kalendarza.
Rozumiem, że zgodnie z polityką linii zmiany bez dodatkowych kosztów na daty +/- 14 dni? Poza tym zakresem z pokryciem różnicy?
Do kiedy najpóźniej mogę zdecydować o zmianie i wyborze nowych dat? Nie ukrywam, że wolałbym jak najpóźniej, bo muszę to zgrać z dolotami do Hiszpanii, gdzie ciągle czekam do ostatniej chwili z zasadami przyjazdowo/wyjazdowo/tranzytowymi.

Oczywiście o zmianie zero info, musiałem się zalogować do rezerwacji, żeby to zobaczyć.

Dzięki za pomoc!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Kwi 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Nie moge już edytować posta powyżej, więc sobie sam odpowiem na najbardziej nurtującą mnie kwestię:

wasil10 napisał(a):
Do kiedy najpóźniej mogę zdecydować o zmianie i wyborze nowych dat?


O nowych datach podróży lub o rezygnacji z rezerwacji można zdecydować najpóźniej do 3h przed lotem.
Potwierdzone na czacie Avianca.

A powiadomienie mailowe o zmianie jednak przyszło, 2 dni po tym jak zauważyłem je sam na stronie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Cze 2021 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Macie może jakieś aktualne informacje o sytuacji AV? Są bliżej, czy dalej od upadłości, a może bez zmian? Zastanawiam się, kiedy zacząć rezerwować bilety na X/XI (loty po Kolumbii), a widzę że ceny są teraz bardzo fajne. Pytanie tylko, czy nie jest to jeszcze zbyt ryzykowne? Inną spawa, że przy cenach rzędu ok. 60 zł za one way'e, ewentualna strata byłaby do przełknięcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szpaczny oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group