Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#81 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
U mnie na szczęście przelane punkty wpadły na konto tego samego dnia, a już byłem pewien, że po ptakach, bo recenzje wiszą ze statusem "waiting". Chyba trzeba spisać ten program na straty, a szkoda, bo brakuje mi 400 mil do biletu-nagrody...
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#82 PostWysłany: 16 Sty 2017 20:23 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ja przelalem punkty z Gezi z miesiąc temu i do dzisiaj ich nie ma na M&S.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#83 PostWysłany: 19 Sty 2017 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Chyba w tym wątku jeszcze nie było, ale lekarze mają szansę na zgarnięcie łatwych 5000 mil.
http://www.turkishairlines.com/en-int/c ... octors-216
PS - ma ktoś pomysł jak najniższym kosztem i nakładem sił zdobyć 400 mil? Gezi zdechło, a do Aten nie chce mi się lecieć. Krajówki w Polsce?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#84 PostWysłany: 19 Sty 2017 08:57 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@‌krasnal‌ znajdź kogoś kto gdzieś leci w najbliższym czasie a nie zależy mu na milach, poleć go do M&S i po odbytym locie tej osoby dostaniesz 500mil.

Other Applications / You&Friends. Dla 1 konta można uzyskać w ten sposób 2500 mil.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#85 PostWysłany: 19 Sty 2017 11:15 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
albo http://hotels.turkishairlines.com/, ale mile tez przelewane sa ze sporym opoznieniem.

Gezi caly czas chyba jeszcze zyje, przynajmniej ktos od nich odpowiada na maile. Dostalem ostatnio dla jednego z moich kont informacje, ze nie moga przelac mil, bo dane z Gezi nie zgadzaja sie z profilem TK. Czyli cos tam ktos probuje robic ale pewnie obcieli im liczbe pracownikow i sie nie wyrabiaja.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#86 PostWysłany: 30 Sty 2017 11:03 

WAŻNE INFO DLA OSÓB ROBIĄCYCH STATUS MATCH. Są zmiany!

1. Trzeba zrobić lot z TK w ciągu 4 miesięcy od zmiany statusu na Gold, by został przedłużony na 12 miesięcy.
2. Trzeba zrobić 15 tysięcy mil lotami Turkish Airlines w ciągu 12 miesięcy, by status został przedłużony na drugi rok (do tej pory była o mowa 15k status miles).

Dotyczy to także osób takich jak ja, które nie miały dopisku o Turkishu, a mają 15 tysięcy statusowych mil lotami *A.

Na flyertalk toczy się dyskusja o tym, że ludziom nie przedłużają statusu mimo zdobycie 15 tysięcy mil statusowych. Ja napisałem do Turkisha i odpisali, że też nie spełniłem warunków. Muszę mieć 15 tys. mil lotami TK. Mam 26 tys., w tym tylko 7 tys. z Turkishem.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#87 PostWysłany: 30 Sty 2017 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Takie zasady status matcha obowiązują już ładnych kilka miesięcy. Rozumiem że teraz się szum zrobił gdy się okazało że te 15k musi być w TK robione, a nie w dowolnym *A, czy to jakaś świeża zmiana?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#88 PostWysłany: 03 Lut 2017 17:08 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Dla członków statusowych (od Classic Plus w górę) pojawiła się możliwość opłacenia podatków do biletów-nagród za pomocą mil. Przelicznik jednak kiepski, 20 TL będzie nas kosztować 1000 mil.

Info (na razie tylko w j. tureckim): http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ku ... smiles-570
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#89 PostWysłany: 03 Lut 2017 17:42 

BrunoJ napisał(a):
Takie zasady status matcha obowiązują już ładnych kilka miesięcy. Rozumiem że teraz się szum zrobił gdy się okazało że te 15k musi być w TK robione, a nie w dowolnym *A, czy to jakaś świeża zmiana?


Moje zasady z czerwca 2016: Welcome to Miles&Smiles Turkish Airlines' advantageous Frequent Flyer Program. Elite card trial period will be valid for 4 months. As of start date of elite membership within 4 months trial period one international Turkish Airlines flight should be realized for extending your card validity date to 1 year, if 15.000 status miles accumulate at the end of the first year elite membership will extend 1 year more and the total validity date will be 2 years.

Nowe zasady: As of start date of Elite membership within 4 months trial period one international Turkish Airlines flight should be realized for extending your card validity date to 1 year, if 15.000 status miles collected with Turkish Airlines flights at the end of the first year Elite membership will extend 1 year more and the total validity date will be 2 years.

Niby to samo, ale nie to samo. I to nie szum, bo ja mam 19.000 status miles, w tym 7.000 lotami Turkisha. W warunkach było jasno napisane jeden lot TK w ciągu 4 miesięcy.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#90 PostWysłany: 03 Lut 2017 17:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
BrunoJ napisał(a):
Takie zasady status matcha obowiązują już ładnych kilka miesięcy. Rozumiem że teraz się szum zrobił gdy się okazało że te 15k musi być w TK robione, a nie w dowolnym *A, czy to jakaś świeża zmiana?


Pierwotne warunki obowiązujące od grudnia 2015 i w pierwszych miesiącach 2016 mówiły o locie międzynarodowym TK w ciągu 4 miesięcy i 15 k. mil statusowych w ciągu roku do przedłużenia o kolejny rok. Nie było żadnej wzmianki o tym, że 15 k. ma być na własnym metalu, z resztą sądząc po postach na FT nawet ludziom, którzy mieli te 15 k. na lotach TK karta spadła na niższy poziom więc raczej ewidentnie sami się pogubili i pewnie w ciągu kilku tygodni sytuacja się wyjaśni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#91 PostWysłany: 03 Lut 2017 17:54 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
No nie, bez jaj. Oby się ogarnęli.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#92 PostWysłany: 03 Lut 2017 19:32 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
mucha napisał(a):
Dla członków statusowych (od Classic Plus w górę) pojawiła się możliwość opłacenia podatków do biletów-nagród za pomocą mil. Przelicznik jednak kiepski, 20 TL będzie nas kosztować 1000 mil.

Info (na razie tylko w j. tureckim): http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ku ... smiles-570


lub angielskim:
http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/news/news/miles-smiles-members-can-pay-all-the-taxes-of-their-award-tickets-with-miles
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#93 PostWysłany: 03 Lut 2017 23:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
blasto napisał(a):
No nie, bez jaj. Oby się ogarnęli.


Znajomy robił SM wg nowych zasad w styczniu 2016, przedłużony lotem TK na rok i w tym okresie wylatał nieco ponad 40 k mil statusowych, w tym mocno poniżej 15 k. na metalu TK i dostał nową kartę od razu do 02/2019, więc wynika z tego, że w tym wypadku potraktowali to jako odnowienie / zrobienie statusu na ogólnych zasadach, bez względu na warunki SM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#94 PostWysłany: 14 Lut 2017 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dziś próbowałem zmierzyć się z tureckim smokiem milowym i kupić loty *A za mile M&S i niestety, bez skutku. Żadna z kilku tras i dat, które zaproponowałem, nie miała dostępności - mimo, że wszystkie miały dostępność pokazaną zarówno na ANA jak i na United. Myślicie, żeby próbować z innym agentem? A może zadzwonić do biura w Warszawie? Komuś w ogóle udało się kupić taki przelot? Bo na FT wątki mają po kilka stron i wygląda to raczej kiepsko.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#95 PostWysłany: 02 Mar 2017 12:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeśli chodzi o przedłużanie statusu z SM, to u mnie status także odnowił się automatycznie od razu na dwa lata po wylataniu w ciągu roku > 40 k mil statusowych bez spełnienia warunku 15 k. na metalu TK. Natomiast z wpisów na FT i innych forach wynika, że TK jednak dość konsekwentnie nie che przedłużać o kolejny rok tym, którzy nie mają zrobionych 15 k na ich własnych lotach, a nie uzyskali zarazem min. 37,5 k mil na innych lotach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#96 PostWysłany: 02 Mar 2017 13:15 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Niestety, ale karty złote bez daty ważności wysłali :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#97 PostWysłany: 02 Mar 2017 13:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Bo od kart plastikowych dzisiaj już wszyscy odchodzą… Niektóre FFP już ich w ogóle nie wydają, inne mają równoległe mobilne, a na większości lotnisk też już nie chcą nic oglądać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#98 PostWysłany: 02 Mar 2017 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@‌blasto‌
To żebyś sie nie zdziwił gdzieś, w salonikach 'prywatnych' właśnie patrzą na daty ważności. Jak kiedyś miałem A3*G, i aplikację w telefonie, ktora nie miala daty (a plastik jeszcze nie dotarł), to mnie nie wpuścili w Gdansku i gdzieś jeszcze.

-- 02 Mar 2017 13:12 --

Tak jeszcze mi przyszło do głowy - za chwilę zaczną kończyć sie status tym którzy jeszcze sie załapali na normalny SM na dwa lata. Jakieś wstępne widoki gdzie można próbować SM zrobić z TK, póki jeszcze jest ważny *G?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#99 PostWysłany: 02 Mar 2017 14:16 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
To oczywiste, że patrzą. Nigdy tego nie kwestionowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#100 PostWysłany: 02 Mar 2017 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Może to zawieszki na bagaż są? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group