Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Płatności należy dokonać w ciągu 1 dnia roboczego po dokonaniu rezerwacji. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana. Jeśli w ciągu 5 dni od dokonania przelewu bankowego nie otrzymasz potwierdzenia rezerwacji, skontaktuj się z telecentrum Wizz Air by sprawdzić, czy otrzymaliśmy Twoją płatność."
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ew-bankowy


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 511 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 28 Lip 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
saphira napisał(a):
Witajcie dzisiaj robiłam przelew online za lot na Sardynię. Mam pytanie dla siedzących w temacie. W tytule wpisałam numer potwierdzenia dałam enter i pod spodem imię i nazwisko i nie wiem czy to o to chodziło . Druga kwestia czy przelew miał być zrobiony do 24 h , czy wpłata miała się u nich pojawić do tego czasu, bo załapałam się na zniżkę 20%-tową i nie wiem jak to bd liczone. 8-)

na pewno się załapałeś,
mój rekord to płatność po 8 dniach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#282 PostWysłany: 03 Lis 2016 19:09 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 1
Zrobilam oplate za rezerwacje i w tytul wkleilam zly numer :(
Po czym wyslalam pieniadze drugi raz ... z poprawnym numerem i sie teraz zastanawiam czy mi zwroca, za ten pierwszy, czy pieniadze przepadly?
Na komorce zarejestrowana na moja mame .... mam zablokowane numery takie jak telecentrum ale jak nie dostane zwrotu chyba bede musiala poruszyc niebo i ziemie zeby sie z nimi skontaktowac ...mial ktos podobna sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 03 Lis 2016 19:37 

Źle zrobiłaś, przy czym i tak trzeba by dzwonić

Jak nie da się anulować drugiego przelewu trzeba po zaksięgowaniu przelewów zadzwonić na ich infolinię, by konsultantka sprawdziła zaksięgowane dwie wpłaty z tego samego konta odpowiadające kwocie rezerwacji i by zleciła zwrot jednej na wskazane konto (nie należało wpłacać drugi raz, a po pierwszej wpłacie wykonać to co napisałem, wtedy wpłatę konsultantka przypisała by do rezerwacji)
Masz tanią alternatywę dla ich bardzo drogiego polskiego nr. na infolinię WIzzair:
dzwonisz na numer maltański 0035627781054 TANIO np. przez SKYPE lub VoIP HaloNet (7gr/min) rozmowa z konsultantem ... , by rozmawiać po polsku wybieramy tonowo "3" koszt 0,07 gr/minuta SPRAWDZAŁEM NADAL DZIAŁA!!! (można ściągnąć na smartfona aplikację mobilną, przez paypal doładujesz w 5 sekund np. 5 zł i rozmawiasz za grosze)
Góra
 PM off  
      
#284 PostWysłany: 05 Lis 2016 19:51 

Rejestracja: 05 Lis 2016
Posty: 1
cześć,

mam taki problem, wczoraj zarezerwowałam bilety, wysłałam od razu przelew, niestety w pospiechu zrobiłam głupi bład, zamiast 6 cyfrowego kodu potwierdzenia(rezerwacji) wpisałam kod swift
Pytanie jest nastepujące, czy w tym momencie jesli wysłałam przelew moge byc pewna swojej rezerwacji - domyslam sie ze system tego nie wylapie i jesli nie zadzownie na infolinie po jakims czasie mimo wplaty moja rezerwacja bedzie anulowana, zatem pytanie czy jesli przelew zrobiłam w piatek przed pólnocą to czekać5 dni roboczych i ryzykowac ze mi anuluja a potem nie przywróca, czy moze zadzownic do nich wczesniej np wtorek/sroda, z prośbą o odszukanie mojego przelewu (zakladam ze we wtorek powinien u nich byc) nie chce tam dzownic kilka razy bo wiemy jaki jest koszt polaczenia, stary numer tani juz nie działa
prosze o pomoc, czy mieliscie takei sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 05 Lis 2016 19:59 

daj im czas na zaksięgowanie, wtorek-środa trzeba będzie zadzwonić (szczegóły post wyżej)
Góra
 PM off  
      
#286 PostWysłany: 13 Sty 2017 09:44 

Rejestracja: 13 Sty 2017
Posty: 1
Witam,
Dwa dni temu dokonałam przelewu bankowego na bilet. Lecz dopiero teraz zauważyłam, że źle zatytułowałam przelew. Co prawda chciałam wylecieć dopiero 28 stycznia, więc niby jest jeszcze czas.
Ile muszę czekać na zwrot kosztów? - o ile takowy będzie.

Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 13 Sty 2017 10:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zadzwoń na maltański nr infolinii i może uda się sprawę naprostować lub szybciej uzyskasz zwrot.Sposób na tanie połączenie znajdziesz np. przelew-bankowy,181,17452&p=839625&hilit=maltański+numer+Wizzair#p839625 post nr 210.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 15 Sty 2017 15:06 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 1
Dzień dobry,
Znalazłam podobne sytuacje na forum ale wszędzie pojawiają się sprzeczne informacje.
Zapłaciłam za bilety przelewem jednak w tytule podałam numer rezerwacji a po spacji imię i nazwisko pierwszego pasażera. Część osób pisze, że w takiej sytuacji przelew nie przejdzie a część, że nie będzie żadnego problemu. Jak to wygląda w takim razie w rzeczywistości? (loteria?)
W sytuacji gdy nie przyjmą mi takiego przelewu to czy pieniądze wrócą samoistnie na konto czy będę musiała o nie walczyć dzwoniąc do nich?
Z góry dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 15 Sty 2017 15:12 

Czekasz cierpliwie 2-3 dni robocze od dokonania przelewu i jak rezerwacja nie przejdzie w "Potwierdzona" zadzwonisz według wskazówek z postu nad twoim postem, na infolinii sprawdzą i zaksięgują jak trzeba
Góra
 PM off
Gabbi uważa post za pomocny.
 
      
#290 PostWysłany: 26 Sty 2017 01:56 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 4
Witajcie!
Mam pewien problem i mnóstwo pytań dlatego postanowiłam się zarejestrować i poprosić o radę bardziej doświadczonych w lataniu i w rezerwacjach :)

Otóż lecę w kwietniu wraz z czterema osobami z Gdańska do Billund w Danii. Powiedzcie,

1. jak to jest z prowizją za przelew bankowy, którym opłacę rezerwację? Doszukałam się w internecie informacji (choć niektóre takie informacje są naprawdę stare, 5-6 letnie), że taki przelew kosztuje około 17 zł za jedną osobę w jedną stronę (kartą kredytową czy Visa jeszcze więcej). Czy to prawda?

2. jeśli to prawda to w którym momencie ta kwota zostaje doliczona? Czy ja sama mam ją sobie doliczyć przy wykonywaniu przelewu? Czy może w potwierdzeniu, które przychodzi na maila po zatwierdzeniu rezerwacji będzie informacja ile konkretnie pieniędzy mam przelać za wszystkie osoby? Jest to całkiem konkretna suma przy pięciu osobach, więc wolę się przygotować.

3. próbowałam rezerwować na stronie wizzair.pl oraz book.wizzair.com (na tę drugą przekierowało mnie któregoś razu przypadkowo) i stwierdziłam, że są rozbieżności pomiędzy dwoma stronami. Otóż na pierwszej, po przejściu na sam koniec rezerwacji, przy opcji płatność przelewem, wyświetliła się kwota pomniejszona o coś (nie wiem za bardzo o co). Zamiast 990 zł pokazuje 918 zł

Image



Natomiast w drugim serwisie, book.wizzair.com od początku wyświetla się 990 zł przy opcji płatności przelewem. Wiecie może skąd te rozbieżności?

Image


Bardzo proszę o odpowiedzi! Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 26 Sty 2017 02:24 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 8
płaciłem trzy razy przelewem za loty z konta w euro (dla kilku osób, więc opłacało się przez cinkciarza.pl kupić walutę po kosztach, całkiem niezła oszczędność wyszła) - jest to tzw. przelew SEPA, który najlepiej wykonać właśnie z konta w obcej walucie, wtedy kosztuje on, przykładowo w mBanku, 1,18EUR niezależnie od kwoty. z normalnego konta w PLN-ach wyjdzie nieco drożej, bo trzeba wykonać przelew SWIFT (chyba że tylko u mnie nie można zrobić SEPY z polskiego konta), u mnie opiewa on na ok. 25 zł. kwota automatycznie odliczy się z konta po uiszczeniu przelewu - ale nie będzie uwzględniona w ogólnej kwocie przelewu, tzn. nie dolicza się jej samemu.

co do rozbieżności w cenach... no cóż, nic tylko korzystać 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 26 Sty 2017 03:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@coma_berenices Różnica może wynikać z innej ceny za wybór miejsca jeśli w symulacjach nie wybrałaś identycznych.Pamiętaj,że płatny wybór miejsc nie jest obowiązkowy i jak komuś nie zależy gdzie będzie siedział to przy odprawie bezpłatnie też zostaną przydzielone miejsca,które w razie jak nie przypasują można wtedy dopiero odpłatnie zmienić.Płatności zwykłym przelewem możesz dokonać elektronicznie ze swojego bankowego konta w złotówkach na podany w potwierdzeniu ich nr konta do przelewów krajowych.Cena przelewu będzie zgodna z taryfą twojego banku więc może nawet 0 zł lub co najwyżej 1-2 zł.Bez płatnego przydziału miejsc na chwilę obecną bez zniżki dla WDC za 5 biletów masz cenę 790 zł zarówno na jednej jak i drugiej stronie. ;) @‌memyself&i‌ chyba nie zrozumiał o co ci chodziło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 26 Sty 2017 12:00 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 4
Dzięki serdeczne za odpowiedzi!

Wiem właśnie, że bank pobierze mi prowizję od przelewu (czy to zagranicznego ze SWIFTEM czy też jakieś grosze jeśli jest to przelew na polskie konto Wizza). Ale jak to jest z tymi dodatkowymi płatnościami od osoby?

Znalazłam w serwisie fly4free rezerwację krok po kroku w Wizzairze i tam napisano coś takiego:

Image

To nawet 18 zł a nie 17 zł jak wcześniej pisałam. Leci nas w sumie piątka i jeśli pomnożyć to przez ilość osób i lot w dwie strony to wychodzi 180 zł, więc całkiem sporo :?
Czy ta kwota doliczana jest przy potwierdzeniu rezerwacji, które przychodzi na maila? Czy może ja jakoś źle rozumuję?


miriam, tak, wiem, że wybór miejsc nie jest obowiązkowy ale lecą ze mną dzieciaki w wieku 4, 9, 14 i 16 lat i chciałam, żeby na pewno siedziały obok siebie (i obok mnie :) ), a nie wiem jak to jest z przypadkowym wyborem miejsc (chyba nie zawsze są obok siebie, prawda?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 26 Sty 2017 12:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌coma_berenices‌ Duża szansa,że mogą być obok siebie jak na jednej rezerwacji.Jak by tak nie było możesz wtedy dokonać płatnej zmiany.To co podkreślone moim zdaniem już nie obowiązuje i jak płacę zwykłym przelewem z konta nic mi nie dolicza za przelew bo krajowe mam bezpłatne.Korzystam ze starej wersji strony https://book.wizzair.com/pl-PL/Select
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 26 Sty 2017 12:17 

Wszystko ma na stronie Wizzair,
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -bankowy#/

tak jak piszesz zapewne nie naliczy żadnej prowizji przy wpisaniu prawidłowo konta Wizz
07103015080000000802909004

Ps. Ale żeby w XXI wieku nikt w rodzinie uczestników wyjazdu nie miał karty kredytowej/debetowej z wolnym saldem 1000 zł do natychmiastowego opłacenia takiej rezerwacji :shock: :)
Góra
 PM off  
      
#296 PostWysłany: 26 Sty 2017 12:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jest też artykuł na głównej http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -poradnik/ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:17 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 4
Super, dzięki bardzo za odpowiedzi.

miriam, ten poradnik jest bardzo fajny i przejrzysty, nie widziałam go wcześniej :)

Myślę, że zaryzykuję i nie będę wybierała konkretnych miejsc. A wiecie może ile kosztuje zmiana miejsca jeśli któreś byłoby wyjątkowo daleko od reszty? Na stronie Wizza znalazłam tylko tyle:

Cytuj:
Wybór miejsca można zmienić dowolną liczbę razy do trzech godzin przed odlotem, za pomocą aplikacji mobilnej – korzystając z opcji „Dodaj usługi” na zakładce MOJE REZERWACJE po zalogowaniu, za pośrednictwem telecentrum lub na lotnisku przed zamknięciem stanowiska odprawy (40 minut przed planowanym odlotem). Wprowadzenie zmian wymaga uiszczenia odpowiednich opłat. Po dokonaniu odprawy wybór miejsc można zmienić tylko jeden raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ceny miejsc są różne zależy co wybierzesz zobacz na stronie Wizza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 26 Sty 2017 16:10 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 4
Ok. Myślałam może, że będzie bardzo drożej jeśli chce się zmienić miejsce. Ale jeśli ceny są mniej więcej takie same jak przy wyborze przy rezerwacji to spoko :)

Dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 12 Mar 2017 12:30 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 1
Witam mam problem i czy ktos z was mial podobny ? Zakrecilem sie i w przelewie nie podalem kodu rezerwacji podalem tylko imie i nazwisko. Jak to odkrecic ?czy pieniwdze da sie odzyskac ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 511 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: eldoras, ZFR oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group