Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2017 19:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Wszystko ma kiedyś swój pierwszy raz – zatem przyszedł też czas na moją pierwszą relację-:)

Zapewne trudno mi będzie dorównać większości autorom relacji, które pojawiają się na F4F ale jak to mówią – praktyka czyni mistrza. Mam zatem prośbę o konstruktywną krytykę a także ewentualne pytania na bieżąco – postaram się na nie odpowiadać tak na bieżąco jak to tylko będzie możliwe.

Przechodząc do konkretów: przedmiotem relacji będzie rejs wycieczkowy z Florydy po Karaibach. Rejs rozpoczyna się w Fort Lauderdale (ok. 45 km od Miami) i potrwa w sumie 10 dni. Na trasie są jednodniowe pobyty w portach na Bahamach, w Dominikanie, na Jamajce, w Hondurasie oraz Meksyku. Poniżej zamieszczam obrazek jak to wygląda na mapie:

Załącznik:
Komentarz do pliku: Plan rejsu
rejs012017_mapa.jpg
rejs012017_mapa.jpg [ 44.64 KiB | Obejrzany 13415 razy ]


Dokładny plan rejsu wygląda następująco:

Załącznik:
Komentarz do pliku: Trasa rejsu
rejs012017_trasa.jpg
rejs012017_trasa.jpg [ 106.62 KiB | Obejrzany 13415 razy ]


Sam rejs odbywa się na pokładzie statku wycieczkowego Costa Deliziosa należącego do włoskiego armatora Costa Cruises. Statek ten przez dużą część roku pływa na wodach europejskich (zwykle Morze Śródziemne, Fiordy Norweskie), a na sezon zimowy wraz z kilkoma innymi statkami Costy jest przebazowywany w cieplejsze rejony jak Karaiby. Statek został zbudowany w roku 2010, posiada 12 pokładów oraz mieści w zależności od sposobu wykorzystania kabin ok. 2300-2800 pasażerów oraz ok. 1100 członków załogi. Ponieważ miałem okazję jakiś czas temu być na bliźniaczej (starszej o rok) jednostce tego armatora - Costa Luminosa - stąd mam nadzieję, że będzie trzymał podobny poziom.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Costa Luminosa
Luminosa.jpg
Luminosa.jpg [ 625.33 KiB | Obejrzany 13415 razy ]



Plan jest taki, że jutro (tzn. 6.01) wylatuję z Warszawy do Miami (Lufthansa z przesiadką we Frankfurcie), skąd planuję przemieścić się lokalnymi środkami transportu publicznego do Fort Lauderdale i po jednym noclegu następnego dnia zamierzam zameldować się na statku. Mam nadzieję, że pogoda nie spłata żadnego figla a Lufthansa zgodnie ze swoim ostatnim zwyczajem nie zastrajkuje i będę mógł rozpocząć wyprawę zgodnie z planem.

Poszczególne składowe wyjazdu organizowałem osobno (tzn. lot/noclegi na lądzie rezerwowałem korzystając z serwisu Lufthansy oraz booking.com; sam rejs rezerwowałem za pośrednictwem polskiego biura podróży aczkolwiek można to było zrobić bezpośrednio u Costy – z tym, że cena była taka sama więc uznałem, że nie ma to sensu).

Samą relację będę starał się zamieszczać na bieżąco ale z jakimś (mam nadzieję, że niewielkim) opóźnieniem. Niestety będę ograniczony dostępnością do internetu – mam nadzieję, że nie będzie z nim tak źle.

Z mojego punktu widzenia można powiedzieć, że wyjazd się rozpoczął – przyjechałem niedawno do Warszawy i zameldowałem się w hotelu Mercure Airport. Wykorzystałem w tym celu mile w programie M&M, które wygasały mi na koniec minionego roku oraz wygasłyby na koniec marca. Co ciekawe – pomimo tego, że rezerwacja hotelowa była wykonywana przez serwis programu M&M, hotel przyznał mi standardowe przywileje za posiadany status w programie Accor: upgrade do pokoju o wyższym standardzie i welcome drink – miłe zaskoczenie na początek bo raczej się tego nie spodziewałem (byłem przekonany, że przywileje statusowe są przyznawane tylko w przypadku rezerwacji bezpośrednio w Accor). Zaczyna się zatem dobrze:-)

Jeśli macie jakieś pytania piszcie śmiało. Postaram się odpowiedzieć:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 05 Sty 2017 21:15 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeszcze kilka słów na temat hotelu Mercure Airport w Warszawie.

Nocowałem tutaj wcześniej już kilka razy aczkolwiek nie ze względu na niewielką odległość od lotniska lecz mając na uwadze bardzo łatwy dojazd od strony Katowic/Krakowa a także tramwajem z centrum.

Pokój, który otrzymałem (po upgrade) jest znacznie większy niż standardowy:

Załącznik:
h1.jpg
h1.jpg [ 362.42 KiB | Obejrzany 13376 razy ]

Załącznik:
h2.jpg
h2.jpg [ 259.68 KiB | Obejrzany 13376 razy ]

Załącznik:
h3.jpg
h3.jpg [ 290.32 KiB | Obejrzany 13376 razy ]


Ale co dla mnie najważniejsze, hotel świadczy usługę darmowego (tzn. wliczonego w cenę noclegu :-) ) shuttle-busa, którym można łatwo przemieścić się na lotnisko Chopina. Kursuje on co około 30 minut (wczesnym rankiem nieco rzadziej). Pierwszy kurs jest o 4:25.

Nie ukrywam, że planuję skorzystać z tej możliwości. Temperatura na zewnątrz prawie syberyjska (tak, tak – odzwyczailiśmy się, że w zimie bywa zimno) a ja z racji wyjazdu do kraju o raczej ciepłym klimacie nie zabierałem puchowej kurtki tylko przyjąłem strategię „przetrwania”. Shuttle-bus jest świetną alternatywą dla taksówki.

Mój transfer zaplanowany jest na 4:25 co da mi szansę na wczesną odprawę i zjedzenie jakiegoś śniadania na lotnisku przed wylotem z Warszawy – potem już raczej nie będzie czasu.

Z tego co kojarzę podobną usługę (shuttle-bus na lotnisko) jeśli chodzi o hotele Accora świadczy również Novotel Airport przy ul. Żwirki i Wigury. Niewykluczone zresztą, że jest to ten sam shuttle-bus - ale to dla mnie nie ma żadnego znacznia:-)

A póki co powoli idę spać...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2017 21:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To dobranoc i czekam na c.d. Powodzenia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2017 22:06 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@‌greg2014‌ , życzę udanej zabawy ! Pracowałem na takim statku pływając po Karaibach przez trzy lata , także "mocno" czekam na Twoja relację!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2017 06:55 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Krótka noc, szybkie pakowanie, check-out w hotelu i zimno, brrr. Minus 11 stopni. Mam nadzieję, że na jakiś czas żegnam się z takimi temperaturami.
Hotelowy shuttle-bus przyjechał punktualnie i razem z kompletem innych gości hotelowych (jak widać nie tylko ja dzisiaj tak wcześnie wstaję) pojechaliśmy na lotnisko.
Odprawa przebiegła ekspresowo, do stanowisk Lufthansy zaledwie kilka osób w kolejce. Trochę dłużej - prawie 30 minut - trzeba było czekać w kolejce na kontrolę bezpieczeństwa.
Po tablicy lotów widać, że godziny 6-8 to poranny szczyt i aż dziwne, że kontrola bezpieczeństwa prowadzona jest tylko na dwóch stanowiskach (+ jedno dla klasy biznes) . Ale ktoś mądrzejszy uznał, że widocznie tak widać ma być:-)

Po przejściu przez kontrolę korzystając z karty Priority Pass odwiedziłem salonik Preludium. O tej porze było w nim tylko kilka osób.

Załącznik:
Komentarz do pliku: salonik Preludium
ss1.jpg
ss1.jpg [ 329.37 KiB | Obejrzany 13291 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: salonik Preludium
ss2.jpg
ss2.jpg [ 370.6 KiB | Obejrzany 13291 razy ]


O dziwo jak na tę wczesną porę (5:15) oprócz zimnej płyty były nawet dwa ciepłe dania (zapiekane pomidory i naleśniki z serem) aczkolwiek nie bardzo mnie przekonały.
Wyznaję zasadę, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia - poza tym jedzenie serwowane w samolotach nieszczególnie mi służy - więc na śniadanie sobie nie żałowałem.

Jak już jestem przy jedzeniu, to korzystając z opcji dostępnej w serwisie Lufthansy, na lot z Frankfurtu do Miami zamówiłem z ciekawości posiłek owocowy zamiast standardowego - mało osób wie, że wybór rodzaju posiłku na lotach długodystansowych możliwy jest w wielu liniach również dla pasażerów klasy ekonomicznej. Trzeba zrobić to tylko przed wylotem z poziomu tego samego serwisu, w którym dokonuje się odprawy. Do wyboru jest kilka opcji: posiłek koszerny, halal, wegetariański, lekkostrawny itp. Zobaczymy, czy nie będę żałował mojego wyboru:-)

Do Frankfurtu lecę Airbusem 320, a po krótkim oczekiwaniu na przesiadkę (nieco ponad godzinę) dalszą część podróży zaliczę w Airbusie 380. Będzie to mój pierwszy raz w tym rodzaju maszyny w Lufthansie (do tej pory zwykle był to A330, A340 albo B747 - jestem zdecydowanym fanem drugiego z nich, niestety powoli wycofywanego z floty Lufthansy). A380 znam tylko z British Airways i niestety nie wspominam najlepiej. W czasie ostatniej podróży nim, niedaleko od mojego miejsca cały czas pracował jakiś generator bucząc przeraźliwie - po przeszło 12-u godzinach lotu trudno było wytrzymać. Dla równowagi ilość miejsca na nogi w BA bardzo mile mnie zaskoczyła więc nie jest tylko tak, że tylko narzekam:-)

Następna część relacji będzie już z Miami albo Fort Lauderdale czyli zapewne najwcześniej za kilkanaście godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
bozenak lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2017 11:29 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja wykupilem rejs dokladnie tym statkiem na morzu srodziemnym na maj. Takze spodziewaj sie wiele pytan z mojej strony. Na stronie seascanner.com mozna zobaczyc gdzie w danej chwili jest statek i webcamera z przodu i rufy. Napisz jaki masz numer kabiny i w jakiej klasie bo ja mialem z tym najwiekszy problem. Wykupiles all lub jakis pakiet win? Czekamy na zdjecia i nie wstawiaj ich do gory nogami ;)

Stopy wody pod kilem.

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sty 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mam nadzieje ze nie będziesz miał problemów na lotnisku, bo właśnie podają ze w Ft. Lauderdale ktoś strzelał na lotnisku. Co za czasy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2017 23:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
:-)
No wlasnie widze ze zdjecia na ipadzie mam odwrocone a na kompie sa prawidlowo...czary czy co:-)
W kolejnych postach bede uwazal:-)

Jestem juz w miami i czekam na odprawe imigracyjna na lotnisku. Potem jade do Fort Lauderdale ale nie wiem jak to wyjdzie bo z tego co tu mowia tam byla strzelanina na lotnisku; mam nadzieje ze juz jest bezpiecznie.

-- 06 Sty 2017 22:05 --

Dzieki za informacje, juz wiem bo tutaj mowia o tym na kazdym kroku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2017 00:34 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Żyjesz Chłopie, bo słabo to wyglądało w necie? Dostałeś się z lotniska do Fort na łajbę;)?

Pozdro, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2017 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale kolega lądował w Miami wiec poza zamieszaniem i może jakimiś dodatkowymi kontrolami nic nie powinno się dziać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2017 04:23 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dla wyjaśnienia: mój uśmieszek w poście #8 dotyczył wcześniejszej wzmianki o zdjęciach do góry nogami a nie dzisiejszych wydarzeń na lotnisku w Fort Lauderdale. Wysłałem swój post minimalnie wcześniej niż poprzednik, który pisze o strzelaninie i może dla niektórych wyglądać to dziwnie.

@brzemia - pytaj śmiało, postaram się odpowiedzieć. Jeśli chodzi o kabinę to w zasadzie nie miałem co wybierać bo w momencie kiedy się zdecydowałem na ten rejs dostępne były ostatnie kabiny (<10). Wybrałem wewnętrzną premium ale z dużym prawdopodobieństwem nawet jeśli wybór byłby większy wybrałbym ją i tak. Na statkach Costy miałem okazję pływać chyba we wszystkich rodzajach kabin od wewnętrznych do mini-apartamentu (jeśli chodzi o apartamenty to liczę na jakiś upgrade w przyszłości :-) bo sam raczej ich nie zarezerwuję) ale mówiąc szczerze bez względu na to jaką kabinę wybrałem spędzałem w niej tylko noc. W którymś momencie uznałem, że lepiej różnicę w cenie wydać na coś innego. Co do pakietów 'all inclusive' to dla kogoś kto lubi się napić na pewno się one opłacają w porównaniu gdyby miał płacić osobno za każde zamówienie (wnosić alkoholu na pokład nie wolno-trafia do depozytu wydawanego w ostatnim dniu rejsu). Aktualnie kosztują ok. 25-28 eur/dobę co w porównaniu np. z liniami na rynku amerykańskim jest stosunkowo niską ceną. Na niektórych rejsach z nich korzystałem, tym razem nie. Aktualnie staram się uzyskać przed rejsem maksymalny kredyt od armatora, który muszę i tak wydać na statku (nie da się go wypłacić ani zapłacić z niego napiwków/przegrać w kasynie) i z reguły wydaję na wycieczki albo napoje. Metod jest kilka - najprostsze to OBC (on board credit) za status w Costa Club, tzw. shareholders benefit albo OBC uzyskiwany od biura podróży jako bonus.

Jeśli chodzi o dzisiejsze wydarzenia na lotnisku w Fort Lauderdale to faktycznie dzięki lądowaniu w Miami mnie to ominęło. Jechałem jednak koło zamkniętego i obstawionego policją lotniska UBER-em i miałem okazję porozmawiać z kierowcą co się stało. Historia którą opowiadał (w skrócie: sprawcą strzelaniny był Amerykanin z Alaski, który przywiózł broń w bagażu rejestrowanym i który rozpoczął strzelać do innych pasażerów zaraz po odbiorze tego bagażu w hali z taśmami bagażowymi lotniska FLL - nie chce mi się w to wierzyć ale słyszę, że niektóre stacje powtarzają tutaj mniej lub bardziej zbliżoną wersję więc może jest coś na rzeczy...). Lotnisko FLL w każdym razie jest zamknięte (jestem w hotelu ok. 1 km od lotniska), w powietrzu cały czas wiszą helikoptery a na każdym kroku jest pełno policji.

A wracając do relacji:

Loty przebiegły w miarę spokojnie nie licząc godzinnego opóźnienia lotu z Warszawy. Kiedy wydawało się, że we Frankfurcie przesiadka odbędzie się "na styk" albo (nie wiadomo co gorsze), że nie zdążą przeładować bagażu i polecę sam, okazało się, że drugi lot do Miami będzie również opóźniony o około godzinę.

Samolot z Warszawy we Frankfurcie nie został zaparkowany bezpośrednio przy rękawie w związku z czym miałem okazję zobaczyć flotę A380 Lufthansy w gotowości do akcji:

Załącznik:
Komentarz do pliku: flota A380 Lufthansy
20170106_093851.jpg
20170106_093851.jpg [ 274.56 KiB | Obejrzany 12758 razy ]


Do Miami leciała jednostka o nazwie "Hamburg":

Załącznik:
20170106_103039.jpg
20170106_103039.jpg [ 294.77 KiB | Obejrzany 12758 razy ]


Lot przebiegł bardzo spokojnie. Sam samolot oceniam dobrze, ilość miejsca na nogi jest podobna do A380 w BA, z którego korzystałem wcześniej ale w Lufie było wyraźnie ciszej. A wybór dania owocowego, o którym pisałem wcześniej był strzałem w dziesiątkę: każdy z posiłków składał się z porcjowanych świeżych, bardzo smacznych owoców (była nawet papaja). Z powrotem będę zamawiam to samo menu:-)

Po przylocie czekało mnie jedno z najdłuższych w moim dotychczasowym doświadczeniu oczekiwań na odprawę imigracyjną w Stanach. Na pierwszy rzut oka kolejka była krótka (max. 10 osób przede mną) ale na swoją kolej czekałem prawie 1,5 godziny. Osobom przede mną sprawdzali rezerwacje hotelowe oraz plany podróży co zajęło bardzo dużo czasu; mnie szczęśliwie to ominęło. Prawdopodobnie miało to związek z tym co się stało na nieodległym lotnisku w Fort Lauderdale.

Po odprawie przejechałem się kolejką lotniskową (takie bezobsługowane wagoniki poruszające się po estakadzie) do węzła komunikacyjnego, gdzie kupiłem kartę EasyCard (plastikowa karta ważna w środkach komunikacji publicznej na większej części Florydy-koszt 2 USD) wraz biletem kolejowym do stacji "Fort Lauderdale-Airport" (3,75 USD). Kolorowy pociąg bardzo sprawnie (w ok. 30 min) dojechał na miejsce.

Załącznik:
20170106_171105.jpg
20170106_171105.jpg [ 440.62 KiB | Obejrzany 12758 razy ]


Tak w ogóle to niezła metoda na szybkie przemieszczanie się po wschodnim wybrzeżu Florydy - pociąg jedzie z Miami do Palm Beach i jak na generalnie kiepsko rozwiniętą komunikację publiczną w Stanach zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Jeszcze z pociągu zamówiłem UBER-a na stację przy lotnisku w FL. Skorzystałem przy okazji z jakiegoś kuponu promocyjnego, który pobrałem ze strony UBER-a przed wyjazdem - dawał darmowy przejazd do 22 USD na Florydzie. Ponieważ przejazd do hotelu kosztował nieco ponad 7 USD, dostałem go za darmo w prezencie od UBER-a:-)

Podróż do hotelu zajęła jakieś 15 minut, stąd od Portu Everglades skąd jutro wypływam jest max. 5 km. Tymczasem udało mi się w całkiem dobrej formie dotrwać tutaj do wieczora co daje szansę na szybkie pokonanie jet laga i na to, że jutro niezależnie od różnicy czasu będę funkcjonował już "po tutejszemu".

Dziękuję za wszystkie uwagi i do jutra:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Sty 2017 10:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na razie jeszcze w trasie powrotnej z poprzedniego rejsu ;)
Załącznik:
Komentarz do pliku: costa
costa_delicioza.png
costa_delicioza.png [ 504.58 KiB | Obejrzany 12612 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sty 2017 12:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 16
Cześć, niezły przypadek bo ruszam na ten sam rejs zaraz po Tobie 17 stycznia. :) Więc ta relacja bardzo się przyda! Proszę o dużo porad praktycznych( typu co robić przez te kilka godzin na każdej z wysp) oczywiście w miarę możliwości :)
Pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Sty 2017 12:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Moze jakas skrytke wymyslimy ze znaczkiem fly4free.

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Sty 2017 16:07 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dziękuję za wszystkie pozdrowienia i miłe słowa. Postaram się Was nie zanudzić:-)

@podroznik125 - polecam lekturę przewodników portowych na trasie rejsu; linki do najciekawszych wysłałem Ci na PW

----------------------

Powoli zaczynam nowy dzień. Pogoda w sam raz - na razie ok. 20 stopni (wieczorem było znacznie cieplej) - ale na plusie w odróżnieniu od mrozów, które skuły Polskę.

Aby Fort Lauderdale nie kojarzył się wszystkim tylko przez pryzmat tego co się wczoraj tutaj stało (na marginesie: potwierdza się informacja, o której mówił mi wczoraj taksówkarz nt. sprawcy strzelaniny - pisałem o tym wcześniej), warto wiedzieć, że jak na warunki amerykańskie to całkiem spore miasto (ponad 150 tys. mieszkańców) a tutejsze lotnisko jest jednym z najszybciej rosnących lotnisk w USA (w 2016 roku obsłużyło 29 mln pasażerów czyli chyba więcej lub w przybliżeniu tyle ile wszystkie lotniska w Polsce razem wzięte). Wynika to częściowo z tego, że odciąża położone nieopodal duże lotnisko w Miami (ponad 52 mln pasażerów/rok).

Przyrodniczo FL słynie z Bagien Everglades, na terenie których znajduje się jeden z parków narodowych. Odważni mogą tam spotkać m.in. krokodyle amerykańskie:-)

FL jest też drugim po Miami portem obsługującym statki wycieczkowe na Florydzie - odpowiada za to Port Everglades znajdujący się w granicach FL. To całkiem spory obszar, na terenie którego znajduje się 10 terminali mogących jednocześnie obsługiwać przybliżoną liczbę statków wycieczkowych.
Ze względu na jego wielkość i odległości pomiędzy terminalami warto przed wybraniem się do portu sprawdzić w którym terminalu będzie obsługiwany nasz statek. Informacji tej nie otrzymałem na bilecie z Costy ponieważ terminal jest przydzielany zwykle na kilka dni przed wpłynięciem statku a bilety są rozsyłane do pasażerów wcześniej. Oczywiście bez tego też można jechać do portu - kierując się tablicami świetlnymi oraz wskazówkami pracowników portowych nikt na pewno nie zginie.

Fragment oficjalnej mapki portowej:

Załącznik:
Komentarz do pliku: Port Everglades (żółte plamki to terminale pasażerskie)
pe1.jpg
pe1.jpg [ 184.45 KiB | Obejrzany 12516 razy ]


Aby sprawdzić "mój" terminal zainstalowałem sobie na tablecie oficjalną aplikację Port Everglades, gdzie umieszczane są informacje o przypisanych do poszczególnych statków terminalach.
Przypisany na dziś dla Costa Deliziosy terminal ma numer 21. Ogólna sytuacja w porcie w dniu dzisiejszym jeśli chodzi o wycieczkowce wygląda następująco:

Załącznik:
Komentarz do pliku: Statki obsługiwane dzisiaj w Port Everglades
pe2.jpg
pe2.jpg [ 140.63 KiB | Obejrzany 12516 razy ]


Wśród 7-u statków obsługiwanych w porcie znajduje się jeden z 3-ech największych obecnie (bliźniaczych) wycieczkowców: Harmony of the Seas oraz niewiele mniejszy tonażowo Freedom of the Seas. Pierwszy mieści ponad 6500 pasażerów, drugi ok. 4400 - przy nich moja Costa Deliziosa to maleństwo:-)
Harmony of the Seas wg rozpiski terminali będzie zadokowany naprzeciw Costa Deliziosy więc będzie można się mu przyjrzeć zanim wyruszymy w trasę.

Swoją drogą warto zobaczyć jaką ilość pasażerów codziennie obsługuje Port Everglades. W tym przypadku (przy założeniu maksymalnego obłożenia, ale myślę że można je przyjąć ponieważ linie tak sprzedają rejsy, żeby statki nie pływały puste) można szacować, że dzisiaj w Port Everglades kończy rejs nawet około 20 tys. pasażerów i tyle samo go zaczyna. Znając życie w Miami oraz Port Canaveral (trzeci duży port wycieczkowy po wschodniej stronie Florydy) jest podobnie - to pokazuje skalę tego biznesu na Karaibach.

Zanim wybiorę się do portu zrobię krótki spacerek po okolicy. Mam trochę czasu - wejście na statek zaczyna się oficjalnie o 13. Trzymajcie się:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Sty 2017 16:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Prosze o zdjecia Freedom i Harmony. Jak sie da w porownaniu z Costa to bedzie super !!!

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Sty 2017 17:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 16
@‌greg2014‌ dzięki, niestety nie mogę wysłać pw. Przeczytam sobie jasna sprawa, ale wiesz chodzi mi o takie praktyczne spojrzenie Twoim okiem ;) Będę śledził na bieżąco!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2017 00:43 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
No i jestem na łajbie:-)

Do portu dotarłem bez większych problemów. Tym razem skorzystałem z konkurenta Uber-a: Lyfta, który w Europie nie jest tak znany jak Uber (o ile w ogóle działa w Europie-tego nie wiem).
Jako nowy klient Lyfta pobrałem z ich strony kod, który przez 2 tygodnie na każdym z 10-u kolejnych kursów nalicza 5 USD upustu. Póki co skorzystałem z pierwszego upustu, po zakończeniu rejsu coś pewnie jeszcze wykorzystam. Dzięki temu transfer do portu kosztował mnie tylko nieco ponad 4 USD.

Pisałem, że Port Everglades jest rozległy - żeby oddać sprawiedliwość trzeba dodać, że jest gigantyczny. Z rozmowy z Lyft-owcem, który mnie wiózł do portu dowiedziałem się, że to przede wszystkim port przemysłowy i terminal naftowy. Statki wycieczkowe zajmują jego niewielką część.
Przy wjeździe do portu szczegółowa kontrola dokumentów oraz zawartości bagażnika - to prawdopodobnie pokłosie po wczorajszych wydarzeniach.

Po dotarciu do terminala oddałem bagaż pracownikom, którzy zajmują się jego dostarczeniem do kabiny i poszedłem zaliczyć check-in. Najpierw trzeba wypełnić ankietę sanitarną, potem odstać swoje w gigantycznej ale sprawnie przesuwającej się kolejce (na szczęście korzystając ze statusu w Costa Clubie udało mi się ją ominąć i skorzystać z przejścia priorytetowego) a potem w końcu można wejść na statek. Po drodze trzeba zaliczyć obowiązkową kontrolę bagażu przy czym mam wrażenie, że jest nakierowana głównie na szukanie alkoholu :-) Jeśli takowy zostanie znaleziony (w bagażu podręcznym albo tym, który oddaje się przed terminalem i który jest dostarczany bezpośrednio do kabiny) trafia do depozytu, który jest zwracany pod koniec ostatniego dnia rejsu. Tam również trafia alkohol zakupiony w sklepach na statku (pełne butelki). Biznes is biznes:-)

Pierwsze wrażenie statek zrobił całkiem niezłe - faktycznie jest to klon Costa Luminosy z drobnymi różnicami oraz innym designem.
Zaskoczyła mnie (pozytywnie) kabina. Wiedziałem, że będę miał kabinę dla niepełnosprawnych (normalnie jest zarezerowana faktycznie dla niepełnosprawnych i pełnosprawne osoby nie mogą jej wybrać ale ponieważ w momencie kiedy rezerwowałem rejs wybór był minimalny, dlatego było to już możliwe). Jest to kabina wewnętrzna o kształcie litery "L" większa o ok. 50% od normalnej kabiny wewnętrznej na statkach Costy. Miła niespodzianka:-)

Załącznik:
kabina.jpg
kabina.jpg [ 371.34 KiB | Obejrzany 12417 razy ]


Ponieważ na statek wszedłem wcześnie (tuż po 13), kabina była w trakcie porządkowania po poprzednim rejsie. Porozmawiałem chwilę ze stewardem z Filipin, który odpowiada za "moją" część korytarza i poszedłem na obchód statku. Przy okazji dowiedziałem się, że prawdopodobnie na statku oprócz mnie nie będzie nikogo z Polski (ale to mało prawdopodobne-prawie zawsze są Polacy chociaż czasem posługują się innymi paszportami). Z niemiłych niespodzianek okazało się, że przypisano mnie do drugiej tury kolacji, która jest o 21:30. Po rozmowie z menadżerem restauracji głównej zbawiennym okazał się mój status w Costa Clubie - okazało się, że mogę bezpłatnie korzystać z restauracji Club Deliziosa, która normalnie jest płatna i mogę do niej przychodzić kiedy chcę nie patrząc na podział na tury. Zobaczę dziś wieczorem co tam serwują.

Przy okazji zwiedzania statku zaliczyłem szybki lunch w bufecie.
Poniżej na gorąco zrobione pierwsze zdjęcia:

Załącznik:
atrium1.jpg
atrium1.jpg [ 503.27 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
teatr.jpg
teatr.jpg [ 576.07 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
sport.jpg
sport.jpg [ 609.52 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
restauracja_samsara.jpg
restauracja_samsara.jpg [ 514.48 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
restauracja.jpg
restauracja.jpg [ 520.32 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
plac_dla_dzieci.jpg
plac_dla_dzieci.jpg [ 353.53 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
kasyno.jpg
kasyno.jpg [ 593.94 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
galeria.jpg
galeria.jpg [ 476.3 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
fitnes2.jpg
fitnes2.jpg [ 335.47 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
fitnes1.jpg
fitnes1.jpg [ 524.33 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
dyskoteka.jpg
dyskoteka.jpg [ 477.83 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
bufet1.jpg
bufet1.jpg [ 339.41 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
bufet2.jpg
bufet2.jpg [ 381.89 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
basen1.jpg
basen1.jpg [ 580.13 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
basen2.jpg
basen2.jpg [ 622.2 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
basen3.jpg
basen3.jpg [ 545.93 KiB | Obejrzany 12417 razy ]

Załącznik:
grand_bar.jpg
grand_bar.jpg [ 392.36 KiB | Obejrzany 12417 razy ]


No i Harmony:

Załącznik:
harmony.jpg
harmony.jpg [ 314.73 KiB | Obejrzany 12417 razy ]


Tymczasem pogoda się trochę popsuła i zaczęło kropić. Dzisiaj jeszcze czeka nas szkolenie na wypadek alarmu szalupowego (od czasu katastrofy Costa Concordii armator traktuje je bardzo poważnie - wygląda zupełnie inaczej niż na innych liniach).

A jutro...Bahamy:-)

PS. Trochę poprzestawiała się kolejność zdjęć ale musi tak zostać - korzystam z kiepskiego internetu z terminala portowego i cieżko coś większego wysłać. Jutro ogarnę kwestię internetu na statku.

-- 07 Sty 2017 23:54 --

PS2. Niestety zdjęcia Costy Deliziosy na razie nie mam jak zamieścić - w porcie była zasłonięta przez terminal. Nadrobię w Nassau:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Sty 2017 01:16 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@‌greg2014‌ , płyniesz sam? Jesli tak to jak policzono Tobie kabinę , bo cena z reguły jest za 2 osoby dorosłe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sty 2017 18:36 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@samaki9: tak, plyne sam (nie liczac paru tysiecy ludzi na pokladzie :-))
Za jedynke zwykle jest doplata; Costa pod tym wzgledem jest rozsadna, doplata wynosi zazwyczaj dodatkowe okolo 20-30%, na niektorych rejsach nie ma jej w ogole. Inne linie sa bardziej radykalne-np MSC liczy sobie zazwyczaj 80-100% ekstra i dlatego nimi nie plywam:-) Zwykle sa tez wyjatki, promocje itp wiec czesto mozna znalezc cos ciekawego w pojedynke-ale czasem trzeba sie naszukac.

Pozdrowienia z Nassau:-) wlasnie dotarlismy. Jest ok. 25st ale dosc mocno wieje.
Wieksza relacje przesle za kilka godzin, na razie rozejrze sie co to sa te Bahamy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group