Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#121 PostWysłany: 15 Lis 2016 15:27 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Będzie to rozliczane jako płatność bezgotówkowa, ale pamiętaj, że obarczone jest to prowizją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radko93 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#122 PostWysłany: 24 Lis 2016 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 6
głosujemy!
:arrow: https://community.revolut.com/t/poll-wh ... dd-next/88
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#123 PostWysłany: 24 Lis 2016 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@awm pisałem o tym w tym wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#124 PostWysłany: 25 Lis 2016 22:08 

Czy któryś z posiadaczy tej karty byłby tak uprzejmy by powiedzieć jak wypelnić przelew, która opcje wybrać w kantorze Alior Bank by darmowo doładować tą kartę?

Czy mogę mieć na tej karcie USD oraz Euro? Jedna karta do dwóch walut?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#125 PostWysłany: 25 Lis 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
1. Wszystko masz w aplikacji: "Top-up" -> "Bank transfer" -> "Top-up with ..."
2. Tak, a nawet 3 (masz jeszcze GBP)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#126 PostWysłany: 25 Lis 2016 22:30 

@?Charles? w Aliorze kupuję USD, placę w PLN a przelew zwrotny pójdzie do revolut? Czy muszę mieć po prostu na koncie w Aliorze USD?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#127 PostWysłany: 26 Lis 2016 10:37 

Sukces ich przerósł. Warto wiedzieć i przeczytać poniższy artykuł.

https://www.businessinsider.nl/fintech- ... =true&r=US
Góra
 PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#128 PostWysłany: 26 Lis 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Z jednej strony źle, z drugiej dobrze - jeżeli Revolut dostanie własną licencję na wystawianie kart będzie mógł robić w takich walutach w jakich mu się spodoba, co może być kluczem do dodania PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#129 PostWysłany: 27 Lis 2016 21:21 

Czy ktoś podpowie jak bez opłat doładować konto z Aliora? Wysyłam PL czy USD/EUR?

What currency should I top up my account in?
The rule is that you should top up in the currency that your bank account is held in. For example, if you have a UK bank account make sure you top up in GBP. If you don't your bank will convert the money for you and charge a huge fee!
Please note, if you are topping up via a bank transfer outside of the EU your bank may charge you a large international wire transfer fee as such transfer would go via SWIFT.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#130 PostWysłany: 27 Lis 2016 21:23 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Masz kartę w EUR w Alior Kantorze i nią zasilasz. USD się nie opłaca, bo jest dodatkowa opłata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#131 PostWysłany: 07 Gru 2016 15:40 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Niestety od 5 lutego 2017 dla obecnych, od dziś dla nowych użytkowników limit wypłat darmowych kartą z bankomatów na miesiąc wynosi równowartość 200GBP , później prowizja 2%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#132 PostWysłany: 09 Gru 2016 20:12 

"The Revolut spokesperson said: "Likewise, the L5 fee for a RevolutCard is merely to cover the cost to produce, package and post the card. Customers will make their money back the first-time they use their card abroad."

http://www.businessinsider.com/fintech- ... 16-12?IR=T
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#133 PostWysłany: 10 Gru 2016 15:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
M4R10: w sumie trochę zrozumiałe - pewnie mieli multum zamówień kart które potem nie zostały użyte a to są koszty, a tu opłata jest zwracana tak że wg mnie fair. Bardziej mnie boli zmiana limitów na 200GBP/mieś jeśli chodzi o bankomaty, powinna być jakaś opcja kumulacji - np z 3 ostatnich miesięcy wtedy było by super :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#134 PostWysłany: 10 Gru 2016 16:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@seal, nikt nie mówi o żadnym zwrocie tej opłaty. Jest mowa, że klientowi się zwróci ta opłata na pierwszym wyjeździe, a nie że Revolut ją odda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#135 PostWysłany: 12 Gru 2016 21:13 

Dobre wieści dziś:

Good news, the wait is over! You can open a Revolut account right now.

Minus jest taki - że jak chcesz dostać fizyczną karte musisz pierw doładować konto 6 € by Ci ją wysłałi.

z ciekawostek, polski support ma oddział w Krakowie, ale i tak piszą tylko po angielsku.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Gru 2016 21:27, edytowano w sumie 1 raz
K
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#136 PostWysłany: 12 Gru 2016 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@M4R10 ja zadałam pytanie po angielsku, a odpowiedź od Sylwii po polsku :) Wcześniej trafiłem też na Polkę. Na dwa kontakty, dwa razy trafiłem na Polki. Może Polaków kierują od razu do polskiego supportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#137 PostWysłany: 13 Gru 2016 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
potwierdzam dziś miła konwersacja na czacie po polsku, a dla nowych użytkowników jest też obowiązek weryfikacji konta poprzez dokument i zdjęcie - obecnie limit na doładowania po rejestracji to 0. Opcje wysyłki karty są dwie 20 euro ekspres i normalna za 6 e.
Góra
 Profil Relacje PM off
martaa1 lubi ten post.
martaa1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#138 PostWysłany: 15 Gru 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Loty: 65
Kilometry: 174 980
Witam, mam pytanie.
Mam kartę bankomatową w której waluta rozliczeniowa to PLN.
Opłata za przewalutowanie to 0%, natomiast za wypłatę z bankomatów to 5%.

Mam pytanie, będąc na lotnisku (ceny w EURO), bardzej opłaca mi się zapłacić moją karta bankomatową,
Czy przed wyjazdem wpłacić na revolut jakąś kasę i wtedy nie będę żadnych kosztów ponosił..
Tylko domyślam, się że wpłacając kasę na revolut (np. używająć mojej karty) to oczywiście też będzie musiąło nastąpić przewalutowanie,
To czy opłaca się tak 'cudować'

Bo rozumiem, że w przypadku wypłaty kasy w bankomacie to super opcja, bo korzystając z karty bankomatowaj muszę zapłacić 5% i nie mniej niż 10zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#139 PostWysłany: 15 Gru 2016 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Jakbyś doładował Revoluta debetową kartą w EUR lub GBP (np. Alior Kantor) to nie ponosisz żadnych kosztów. Podobnie jest z przelewem SEPA.

Info ze strony:

"Topping up in GBP and EUR with a debit card is completely free.
Supporting credit cards and top-ups in USD is expensive for us. We’re working to bring these costs down, but until then we have to charge:
- 1% per top-up with a credit card
- 3% per USD top-up with a debit card
- 4% (1% plus 3%) per USD top-up with a credit card.
In these cases, it might be cheaper for you to top up via bank transfer.
It’s still significantly cheaper to use your RevolutCard abroad than a typical UK credit card. Check out our blog comparing UK credit cards here.
If you top up in a currency other than GBP, EUR or USD then your funds will be converted into one of these currencies with your banks exchange rate. We are adding more base currencies soon!"


oraz

"Revolut does not charge a fee to top up your account via bank transfer.
However, it is important to watch out for third-party fees. Topping up from a UK bank in GBP is free. If your transfer is denominated in Euros and your bank is located in a country participating in SEPA (Single Euro Payments Area) then a transfer to Revolut will cost the same as a domestic transfer. SEPA comprises the 28 E.U. member states as well as Switzerland, Norway, Iceland, Liechtenstein, Monaco and San Marino."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#140 PostWysłany: 16 Gru 2016 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
WOW! Od teraz można mieć dwie karty fizyczne lub nawet 5 kart wirtualnych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group