Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2016 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Cześć!

Wybieram się niedługo nad ukraińskie wybrzeże Morza Czarnego. Poszukuję informacji o najatrakcyjniejszych miejscowościach. Istnieje już temat o Odessie i okolicach, ale brak zebranych informacji. Chciałbym docelowo stworzyć na bazie waszych i moich informacji wikipost z podsumowaniem.

Poszukuję najatrakcyjniejszej miejscowości do odpoczynku. Która część wybrzeża jest najciekawsza, gdzie noclegi są tanie, jakie atrakcje można odwiedzić?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Odessa nie jest najtańszym z ukraińskich miast ;) Noclegi są dość drogie, plaże nie są określane jako ładne i jest tam dość duży port. Odessa jest polecana jako imprezowe miasto, mimo, że ceny w klubach (a przynajmniej w tych w jakich byłem) są na europejskim poziomie. Miasto polecam jako imprezową miejscówkę, na plażing się tam nie nastawiajmy.

Byłem również w miejscowości Zatoka (na południe od Odessy około 60km) - mamy tam niewielką miejscowość wypoczynkową. Noclegi można znaleźć za 100 hrywien za osobę za noc (pytałem tylko w jednym miejscu więc nie wiem czy znajdzie się taniej), mamy tam kilka klubów i knajpek. Plaża piaszczysta, ale bez jakichś wodotrysków (jak nad naszym morzem). W pobliżu bardzo ciekawa winnica Shabo - warto odwiedzić, ale jeśli ktoś wybiera się autem to nie polecam brać opcji zwiedzania z degustacją. Mimo zapewnień pani sprzedającej bilety degustacja jest obfita :lol: z tego co pamiętam 6 rodzajów wina, koniaki i grappa. Sama winnica jako miejsce do zwiedzania jest na bardzo wysokim poziomie, polecam wszystkim.

Czy ktoś z was był może w miejscowości Czarnomorsk lub Żelazny Port? Zwłaszcza ta druga jest polecana w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 07 Lip 2016 08:59 

Jak byłeś w Zatoce to nie mogłeś przegapić miejscowości Karolino-Bugaz. Plaża długa jak stąd do Kijowa, ale otoczenie trąci lekko tandetą. Na leniwe plażowanie z dziećmi w sam raz.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2016 09:33 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Zależy kto jak chce i jak lubi odpoczywać - bawić się to Odessa,Zatoka gdzie drożyzna i pełno ludzi,
gdy chcesz trochę spokoju i mniej ludzi na plażach,tańszy nocleg to wioski,miejscowości mniejsze typu Karolino Bugaz,
Primorskie,Kurotne,Sergijiwka,Lebiedewka...choć w sezonie ceny wszędzie podobne
Czarnomorsk to tak po środku wymagań - dużo zieleni,wszędzie blisko,wszelakie zaopatrzenie - najlepsze w markecie "Tawrija" lub rano na bazarze,bezpłatna piaszczysta plaża (płatny wjazd tylko autem parking 20m od plaży)
bardzo fajne są dzikie plaże w okolicach,zawsze puste ale z bardzo stromymi zjazdami...

Załączniki:
Komentarz do pliku: Plaża Karolino-Bugaz
100_2008.JPG
100_2008.JPG [ 348.81 KiB | Obejrzany 18504 razy ]
Komentarz do pliku: Dzika plaż pod Czarnomorskiem
DSC02180.JPG
DSC02180.JPG [ 267.54 KiB | Obejrzany 18504 razy ]
Komentarz do pliku: Plaża Czarnomorsk przed burzą
DSC00710.JPG
DSC00710.JPG [ 185.9 KiB | Obejrzany 18510 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Lip 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
W temacie dużych miejsc - Odessa jest mocno zabetonowana, więc kwestia odpoczynku nad samym morzem dyskusyjna jakościowo ;). Oczywiście, są dziesiątki ciekawych rzeczy do zobaczenia w samej Odessie i jej bezpośredniej okolicy (przy wyjeździe z dziećmi, absolutnym must-see jest delfinarium Nemo => TUTAJ).

Co do mniejszych miejscowości, Karolino-Buhaz (Кароліно-Бугаз) to lepsza opcja od Zatoki (Затока), w kwestii cenowej i ilościowej (Zatoka to, ekhem, kurort). Niemniej, nawet w szczycie sezonu można fajne noclegi za niewielkie pieniądze tam znaleźć. Polecam obserwować TEN adres - oprócz aktualnej pogody, kamer itd, są tam także oferty promocyjne pensjonatów i hoteli. Naprawdę „zachodni” standard (wszystko świeże i pachnące, obsługa, wifi, basen, dobre jedzenie) w Zatoki daje się ustrzelić czasami w świetnej cenie - hotel na zdjęciu poniżej, dwa lata temu zarezerwowałem - po wyszperaniu go na powyższej stronie w ofertach promocyjnych - za 300 UAH / noc, zamiast regularnych 1000 UAH i więcej.
Załącznik:
Fly4freeZatoki001.jpg
Fly4freeZatoki001.jpg [ 78.25 KiB | Obejrzany 18500 razy ]

Dla smakoszy - świeże owoce morza w naprawdę świetnych cenach, no i oczywiście RYBY (jak dla mnie, świetny był sandacz - судак).

Z wycieczek uzupełniających plażowanie, obowiązkowo Białogród nad Dniestrem (Білгород-Дністровський - wiadomo, twierdza Akerman, choć same miasto zaniedbane) oraz winzawod Shabo (Шабо). I tutaj @Kański ma 100% racji: czymkolwiek (marszrutka daje radę), aby nie samochodem... bo, hmm, dużo się traci 8-)

Do tego spacery nad limanem Dniestru, całodniowe wycieczki wędkarskie - i wszechobecny specyficzny nastrój, odwrotność spleenu. Moim zdaniem warto, zwłaszcza porównując warunki nad naszym polskim morzem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Maxima0909 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Lip 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
mały OT: co prawda nie nad samym morzem, ale w Chersoniu 13 lub 14 sierpnia odbywać się będą wybory Miss Południowej Ukrainy ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Lip 2016 13:00 

Jeszcze dodam w temacie temperatury wody: najlepiej jechać pod koniec sierpnia/ początek września. W lipcu woda jest jeszcze dość zimna (~18 stopni), co przy temperaturze powietrza ~30 stopni jest mało przyjemne.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lip 2016 10:39 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Anonymous napisał(a):
W lipcu woda jest jeszcze dość zimna (~18 stopni)


Cooo, nigdy w lipcu nie było tak zimnej wody w M.Czarnym w okolicach Odessy, dzisiaj to 23 stopnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lip 2016 11:00 

Byłem w tamtym roku na początku sierpnia. Była zimna. Tu masz temperatury wody: http://www.seatemperature.org/europe/uk ... a-july.htm Zwróć uwagę na najniższą temperaturę. Jak ma się pecha to guzik z kąpania.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lip 2016 11:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
marcino123 napisał(a):
mały OT: co prawda nie nad samym morzem, ale w Chersoniu 13 lub 14 sierpnia odbywać się będą wybory Miss Południowej Ukrainy ;)


A miałem ograniczyć wyjazdy na Ukrainę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 10 Lip 2016 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Kąpałem się jeszcze w zeszłym tygodniu. Woda na pewno cieplejsza niż w Bałtyku, myślę że miała ok 22-23 stopni. Natomiast jeżeli wypłynie się kilkadziesiąt metrów od brzegu to pojawia się zimna, która może mieć kilkanaście stopni. Naprawdę czuć różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lip 2016 12:08 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Sudoku napisał(a):
marcino123 napisał(a):
mały OT: co prawda nie nad samym morzem, ale w Chersoniu 13 lub 14 sierpnia odbywać się będą wybory Miss Południowej Ukrainy ;)


A miałem ograniczyć wyjazdy na Ukrainę...

Ufff... dobrze, że 13 sierpnia się żenię ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Sie 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
marcino123 napisał(a):
mały OT: co prawda nie nad samym morzem, ale w Chersoniu 13 lub 14 sierpnia odbywać się będą wybory Miss Południowej Ukrainy ;)


i "relacja" ;) http://trcfabrika.com.ua/mnews/6681.htm
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Cze 2019 12:15 

Rejestracja: 23 Paź 2017
Posty: 10
Cześć, w lipcu wybieram się z narzeczoną na Ukraine - najpierw lot do Kijowa na 2 dni później pociągiem nocnym do Odessy i innych miast na wybrzeżu. I tu pojawiają się pytania, jakie miasta polecacie na wypoczynek na wybrzeżu? Takie żeby było spokojnie i nie jakoś bardzo drogo. Chcielibyśmy też zwiedzić winnice w Szabo i twierdze Akerman. Czy umiecie podpowiedzieć jak najlepiej dostać się tam z miast na wybrzeżu (np. z Zatoki)? Mam też pytanie co do pociągu nocnego, jakie warunki panują w takim pociągu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Cze 2019 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Sprawdź Karolino-Buhaz (Кароліно-Бугаз), powinno być tam nieco spokojniej niż w Odessie czy Zatoki. Generalnie, z polskim budżetem podróżniczym, nie jest tam jakoś kosmicznie drogo ;)

Co do winzawod Shabo (Шабо) i Akermanu, czyli Białogrodu nad Dniestrem (Білгород-Дністровський) - autobusy z Zatoki, autobusy z Odessy, także część przelotówek, które do Mołdawii jadą.

Warunków w nocnym pociągu na trasie Lwów - Odessa raczej się nie bój. Przedziały 4-osobowe (po dwa „łóżka” piętrowe z każdej strony), nie jest źle ;). Gorzej, że pociąg bywa zapchany do granic możliwości – i kupno biletów na przykład na ostatnią chwilę może być średnim pomysłem ;)
Załącznik:
Odessa.jpg
Odessa.jpg [ 94.53 KiB | Obejrzany 8776 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Lis 2019 21:04 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Bilety dziś kupione :). Pobyt - przełom sierpnia/września 6 osób - 14 dni. Plan, 3 dni Odessa (zwiedzanie bez plażowania) i 11 dni ... no wlaśnie i tu mam pytanie: Karolino Buhaz czy Czarnomorsk. Nie możemy się zdecydować. Ma to być 11 dniowy typowy relax (plaża, morze) + odwiedzenie twierdzy Akerman, winnic i ciekawych miejsc w pobliżu.
Jaką miejscówkę lepiej wybrać, Karolino Buhaz czy Czarnomorsk? Jakieś za i przeciw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:36 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 26
Też zapytam...w sierpniu jadę do Skadowska na kilkudniowy wypoczynek. Ktoś był i może się podzielić wrażeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Meduzy, betonowa plaża, mnóstwo ludzi, podróż w czasie.

Tak w skrócie. Polecam, ale raczej do oglądania nie kąpieli. Mi się podobało, opisałem w relacji.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 01 Gru 2019 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
@Zdzislaw422
Czarnomorsk na plażowanie jest bardzo w porządku - plaża i morze są ok.
Obok plaży jest park i trochę atrakcji dla dzieci: trampoliny, dmuchańce, segwaye (hit wyjazdu dla moich) oraz restauracje (w tym klon Puzatej Chaty).
Tylko nie wiem czy bym tam wytrzymał aż 11 dni - samo miasto jest mało ciekawe.
W Karolino Bugaz nie byłem, więc nie porównam gdzie lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Gru 2019 12:54 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
A co myślicie o malej zmianie planu, nie 3 dni w Odessie lecz cztery? Nie mam pojęcia ile dni poświęcić na Odessę. W Karolino Buhaz 10 dni, w tym dzień na twierdzę Akerman i dzień na winnicę Szabo + jeszcze jedna wycieczka. Coś ogarnę na miejscu - morze jakiś rejs. Pozostałoby 7 dni na relaks z plażowaniem.
P.S. Będziemy bez dzieci. Więc atrakcje dla maluchów odpadają :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Gru 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Na samo zwiedzenie Odessy to i 1-2 dni by wystarczyły moim zdaniem. Nie ma tam za wiele do zobaczenia. Można oczywiście zostać dłużej i połazić po knajpach/klubach itp., zwłaszcza, że macie dużo czasu na pobyt. Z atrakcji (ale to raczej dla dzieci, choć może niekoniecznie) to jest np delfinarium czy fajny park linowy (tylko nie ten przy wesołym miasteczku, a w centrum, o ile jeszcze działa w ogóle). Można też zobaczyć tunele/katakumby pod miastem ale nie byłem więc nie wiem czy warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group