Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Gru 2019 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
@Zdzislaw422 zajrzyj, co w teatrze opery i baletu. Warto się wybrać. Polecam szczególnie balet. Mają tam niezły zespół :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#22 PostWysłany: 09 Gru 2019 16:03 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Czarnomorsk. Chcielibyśmy wykupić kilkugodzinny rejs po morzu czarnym około 3/4/5 godzin. Ktoś korzystał? Są tam takie atrakcje? Stateczki wycieczkowe, łodzie, jachty itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Sty 2020 09:56 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
Cześć!

Pozwolę sobie temat lekko odświeżyć. Planujemy na ten rok 10-14 dniowy wypad samochodem na Ukrainę, mianowicie zrobić Lwów, Kijów + Czarnobyl w jakieś ok. 5 dni i resztę poświęcić na plażowanie nad Morzem Czarnym. Jest też plan żeby może jeden dzień poświęcić na wypad do Naddniestrza. W związku z tym mam kilka pytań. Padło tu już wiele cennych wskazówek na temat fajnych lokalizacji poza Odessą, ale czy może ktoś coś powiedzieć na temat miejscowości na południe od Zatoki, tj.Kurortne, Primorskie itp.?

Wg zdjęć satelitarnych z dostępnością plaż nie powinno być problemu, ale jak to wygląda w praktyce? Jak ogólnie wygląda dostępność lokali gastronomicznych w tych mniejszych miejscowościach, da się znaleźć coś sensowego? Jak wygląda kwestia cen w sezonie poza Oddessą? Domyślam się, że raczej to będą niższe kwoty niż na polskim morzem, ale orientacyjnie o ile? 10, 20, 50%?

Z samą Ukrainą już mam pewne doświadczenia, ale jeszcze nie własnym samochodem. Jakieś rady, wskazówki, na coś konkretnego uważać, coś szczególnie omijać w wyżej wymienionym wielkomiejskim trójkącie? ;)

Co sądzicie o takim tripie? Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sty 2020 18:19 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
taczka_gruzu napisał(a):
Cześć!

Z samą Ukrainą już mam pewne doświadczenia, ale jeszcze nie własnym samochodem. Jakieś rady, wskazówki, na coś konkretnego uważać, coś szczególnie omijać w wyżej wymienionym wielkomiejskim trójkącie? ;)

Pomysł świetny, ale mam nadzieje ze masz przynajmniej SUV. jakość ukrainskich dróg to loteria. czasami jedziesz 2 pasmówką 100 na godzinę - a czasami po dziurach 10 na godzinę. To nie żart.

Droga Lwów Kijów powinna być spoko, Kijów Odessa też.

Z rad - musisz jechać swoim autem. Autem które jest zarejestrowane na Ciebie. Inaczej cię nie wpuszczą na ukrainę.

Rejonu odessy nie znam, nie pomoge więcej :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2020 19:02 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 47
lightning3 napisał(a):
Z rad - musisz jechać swoim autem. Autem które jest zarejestrowane na Ciebie. Inaczej cię nie wpuszczą na ukrainę.


Nie do końca. Należy mieć pisemną zgodę właściciela samochodu przetłumaczoną na ukraiński poświadczoną przez notariusza - sprawdzane w sierpniu 2019r. osobiście na przejściu w Użhorodzie.

Koszt poświadczenia około 25zł, a kwestia tłumaczenia to pewnie zależy od miasta - płaciłem 80zł albo 90zł (Śląsk)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sty 2020 09:45 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
Cytuj:
Pomysł świetny, ale mam nadzieje ze masz przynajmniej SUV. jakość ukrainskich dróg to loteria. czasami jedziesz 2 pasmówką 100 na godzinę - a czasami po dziurach 10 na godzinę. To nie żart.


Niestety, nie SUV, ale plan jest taki żeby głównie trzymać się tych wymienionych dróg. Liczę, że nie będzie tragedii.
Avinion napisał(a):
lightning3 napisał(a):
Z rad - musisz jechać swoim autem. Autem które jest zarejestrowane na Ciebie. Inaczej cię nie wpuszczą na ukrainę.


Nie do końca. Należy mieć pisemną zgodę właściciela samochodu przetłumaczoną na ukraiński poświadczoną przez notariusza - sprawdzane w sierpniu 2019r. osobiście na przejściu w Użhorodzie.


Przydatne info, dzięki!


Ostatnio edytowany przez J29, 24 Lut 2020 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Poprawa kodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:48 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
Podbijam i przyłączam się do pytania,
też zastanawiam gdzie najszybciej dostaniemy się na plaże nad Morzem Czarnym z Chersonia.
Niestety wynajem auta nie wchodzi w grę wiec tylko marszrutki i pociąg.
Skadowsk jest kawałek od Chersonia, czy coś tam kursuje?


Ostatnio edytowany przez Abcn 26 Lut 2020 15:32, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lut 2020 14:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Anonymous napisał(a):
Ktoś ma pomysł, gdzie pojechać na plażowanie na 1 dzień nad Morzem Czarnym, jeśli będziemy 3 dni w Chersoniu?


Plaża w Chersoniu (wpisz w google grafika) wygląda nie najgorzej ;)
Też lecę do Chersonia w te wakacje skuszony ceną biletów :D i mam zamiar trochę tam poodpoczywać, a potem jechać bla bla carem na Odessę i tam gdzie mi się spodoba to wysiąść ;) potem dalej do Odessy i z powrotem. Trasa Chersoń - Odessa jest dużo ofert na bla bla car, a w sezonie to będzie pewnie od groma także ja bym szukał czegoś po trasie, jak nie w tą to w drugą stronę, może i do tego Lazurne będzie ktoś jechał i jakieś busy prywatne może są ;)

Pamiętam, że jechałem tam dobre kilka lat temu z Odessy na Krym i co raz były super miejsca, także ja bym postawił na spontaniczność bla bla carem z 1godz. od Chersonia i przenocował na miejscu przy plaży.
Google map z satelity jak ktoś się sugeruje to warto sprawdzić czy aby plaża nie jest prywatna bo tam to jest norma :)


Ostatnio edytowany przez Highstyle 24 Lut 2020 15:44, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
krysteq uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Lut 2020 14:28 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
też wygląda fajnie, może są busy prywatne lub ktoś będzie jechał bla bla carem. W sezonie zupełnie inaczej to wygląda, rozkład jazdy też. Ja na Ukrainie na takich trasach po 100km oduczyłem się jeździć marszrutką bo strata czasu bla bla car 2x szybciej zwykle za te same pieniądze.
PS. Dowiedziałem się od miejscowych, że najwięcej ludzi jest na Zaliznyi Port ( Железный Порт )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Kwi 2022 09:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Rząd Ukrainy oficjalnie zarejestrował wrak krążownika Moskwa na dnie Morza Czarnego jako narodowy podwodny obiekt dziedzictwa kulturowego 🔥

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu ... 1306594306
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group