Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Revolut
#1 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Na jednym z blogów pojawiła się reklama nowej karty/usługi.
https://revolut.com
Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie - korzystne przeliczniki po "Spot Interbank exchange rate",
bezpłatne wpłaty kartą debetową lub przelewem, bezpłatne wypłaty z bankomatów do kwoty 500 GBP miesięcznie.

Polska jest na liście obsługiwanych krajów.

Nie jest to co prawda kredytówka, ale może być alternatywą dla kursów karty Raiffeisen Wizzair

Edit:
- zarejestrowałem się i doładowałem na próbę 10 EUR - kwota doładowania dostępna jest od ręki
- rachunek prowadzony jest w EUR GBP i USD, można na bieżąco robić transfer pomiędzy subkontami
- wirtualna karta (MC debit) jest dostępna od ręki, fizyczna z tym samym numerem wg aplikacji ma zostać wysłana jutro i dotrzeć 28 maja
- bez skanu dokumentu tożsamości można doładować max 1000 EUR
- obecnie przy płatnościach w PLN 1 EUR = 4.4254 PLN - dla porównania kurs średni NBP 4,4241 a kupno w walutomacie to 4,4270
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ume 03 Lut 2020 17:16, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: revolut
#2 PostWysłany: 12 Maj 2016 17:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Fajne jest to, że wypłaty z bankomatów do 650 euro miesięcznie są bezpłatne. Idealnie na wakacje!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3 PostWysłany: 12 Maj 2016 18:44 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Można dostać 3L przy rejestracji z kodem CF spełniając później te warunki https://revolut.com/cheapFlights

Minusem jest to, że nie można chyba wpłacać w PLN. Można wpłacać kartą walutową w EUR bez opłat. Ale to sporo kombinowania. Chociaż warto chyba przy placeniu w innych walutach niż USD czy EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4 PostWysłany: 20 Maj 2016 01:33 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dzisiaj dotarła karta, w sumie po 9 dniach od zamówienia, tydzień wcześniej niż zapowiadali.
Przetestuję ją dopiero w lipcu, jak zacznie obowiązywać "dobra zmiana" na KK Wizz Raiffeisen ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5 PostWysłany: 20 Maj 2016 02:25 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Polecam, działa świetnie (płacone w EUR i PLN, przeliczane na GBP), plus karta wirtualna (dane karty w telefonie) do użycia od razu po zainstalowaniu apki. Przydatne do płatności online w obcej walucie.

Na fizyczną kartę wciąż czekam.

Dla ciekawych, kurs Revoluta przy zakupie 17 maja:
EURGBP: 0.7832
PLNGBP: 0.1792
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#6 PostWysłany: 20 Maj 2016 18:53 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Też dostałem kartę, bardzo fajnie zapakowana :-)
Kurs z 14 maja EUR - PLN - 4,3689 zł :-)


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#7 PostWysłany: 20 Maj 2016 20:02 

radko93 napisał(a):
Można dostać 3L przy rejestracji z kodem CF spełniając później te warunki https://revolut.com/cheapFlights

'Offer of L3 valid until March 6th, 2016'
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#8 PostWysłany: 02 Cze 2016 10:07 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 124
Fajna zabawka.Karta przychodzi w tydzień.Wczoraj testowałem kartę w Czechach płacąc z rachunku w euro.Kurs wypadł korzystniej niż w kantorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#9 PostWysłany: 10 Cze 2016 01:19 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Ja używam tej karty od kilkunastu tygodni, na razie do drobnych wydatków, i jestem bardzo zadowolony.

W stosunku do tego co napisał @SPLDER dodałbym kilka uwag:

- doładowanie konta karty można zrobić tylko z własnego konta bankowego lub z własnej karty debetowej
- weryfikacja tożsamości następuje po doładowaniu (kumulatywnie) kwotą L750, €750 lub $500 (na razie jeszcze nie musiałem tego robić)
- doładowania kartą debetową w USD są obciążone prowizją 3%
- na swojej stronie piszą, że są problemy z uzyskaniem kursu interbank rate w przypadku operacji w THB, RUB i UAH (co nie znaczy, że kursy w tych walutach muszą być złe)
- darmowe wypłaty z bankomatów do 500 GBP w miesiącu

Można dostać 5 GBP premii korzystając z kodu przy instalowaniu aplikacji (http://www.hotukdeals.com/vouchers/revo ... ?v=2303526). Przetestowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#10 PostWysłany: 10 Lip 2016 10:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Czy ktoś ma obecnie problem z dodawaniem i weryfikacją kart debetowych?
Jedną kartę (Alior Kantor EUR) dodałem bez problemu, natomiast przy doładowaniu drugą (Alior Kantor GBP), aplikacja się zawiesza. Co prawda udaje się doładować, ale wieszanie się apki jest wkurzające.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#11 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Ja doładowywałem z Maestro EUR ING kilka razy przez ostatnie kilkanaście dni i nie było problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#12 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:35 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Ja miałem ostatnio problem z doładowaniem kartą Aliora. Tydzień później już wszystko działało. Wydałem już nią ponad 600€, zrobiłem sobie nawet weryfikację. Można chyba było nawet prawo jazdy użyć, więc ryzyko zawsze mniejsze trochę. Pojawiła się u mnie wątpliwość czy te kursy rzeczywiście są takie jak w Mastercard. Ostatnio przewalutowanie z Euro na forinta było chyba z 8 groszy gorsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#13 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:42 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
U mnie dodałem bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#14 PostWysłany: 10 Lip 2016 22:00 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 124
Doładowywałem wielokrotnie Revolut kartami z Aliora i wszystko śmigało bez zarzutu.Kurs wymiany hrywny wypadł lepiej niż ten kantorowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#15 PostWysłany: 13 Lip 2016 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
W ciągu najbliższych kilku miesięcy mają być kolejne waluty: m.in. PLN, CZK, DKK, HUF, NOK, SEK, CHF
Mają być jakieś usługi dla B2C (typu nagrody, booking usług w appce).

W ciągu roku mają być konta dla biznesu oraz unikalne IBAN'y do doładowań, a kilka miesięcy później mają dostać licencje na działalność w USA i Australii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#16 PostWysłany: 13 Lip 2016 19:46 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Próbował ktoś doładować konto przelewem? Alior Kantor Walutowy twierdzi, że jest niewłaściwy kod BIC/SWIFT.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#17 PostWysłany: 13 Lip 2016 22:20 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Próbował. I poszło z kantora aliora, też za pierwszym razem miałem taki błąd. Doładowywałem w funtach.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#18 PostWysłany: 14 Lip 2016 12:38 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
A za drugim razem poszło? Bo u mnie znowu info o niepoprawnym kodzie Swift.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#19 PostWysłany: 14 Lip 2016 21:52 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Sprawdzę jak będę przy kompie, choć teraz mam zapisane przelewy/odbiorców.

Jak możesz to podaj walutę (czy to było GBP), jaki swift wpisujesz i czy numer konta podajesz z GB czy bez na początku.

Sprawdziłem, zapisałem tylko konto w GBP jako odbiorcę. Mam Swift BARCGB22XXX, te 3x na końcu chyba alior dodał, albo wybrałem z listy podpowiadanej przez aliora. Sprawdziłem teraz nowy przelew - na konto GBP revoluta - i pomimo skopiowania rachunku z GB na początku, alior zmienia to na PL na początku - i wtedy krzyczy o błędnym rachunku i Swift. Zmieniam na GB początek rachunku i wtedy Swift sam się wybiera. Jak rozumiem kraj odbiorcy masz Wielka Brytania też?

Poszło z fona
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#20 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:36 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Robiłem przelew w USD, ale podejrzewam, że przy GBP jest tak samo. Mnie co prawda Alior nie podpowiadał prawidłowego Swiftu, ale sam dałem BARCGB22XXX. Z tego co piszesz powinno dojść;-)
Edit:
Dzisiaj między 9 a 10 zleciłem przelew w USD z Aliora Kantora, i popołudniu Revolut zaksięgował już kaskę. Wniosek z tego taki, że ww. Swift jest poprawny, a przelew Walutowy w wersji Express dochodzi tego samego dnia.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group