Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 21 Wrz 2015 17:01 

Uchodżcy na Kos są i jeszcze będą.Jedni wyjeżdżają na swoje" obiecane lądy" a w miejsce nich przybywają z Turcji nowi. W samej Kardamenie raczej ich nie spotkasz. Do Bodrum na 1 dzień wiza jest niepotrzebna. Jeśli tak bardzo chcesz zobaczyć większy"bajzer" niż w samym mieście Kos to kupujesz bilet w budce w porcie w dwie strony za 20e i płyniesz sobie indywidualnie. Jest chyba 3 przewożników. Rejs tam o 9 a powrót o16 Niektórzy wracają póżniej ,ale na bilecie kupionym RT u jednego przewożnika nie popłyniesz innym promem zpowrotem. Bedąc kilka dni w Kardamenie warto popytać się w miejscowych biurach ile kosztuje zorganizowana wycieczka. Za bilety z Kardameny na lotnisko i dalej do miasta Kos zapłacisz ok 3,5e/os w jedną stronę http://www.ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos ... -schedules a w Bodrum aby zwiedzić coś oprócz portowych sklepów też trzeba dojechać i zapłacić. Taka wycieczka będzie za 30 e/os po sezonie, to warto skozystać. Przyjadą zabiorą,odwiozą,a kursy autobusów nie zawsze idzie dopasować.
Góra
 PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#382 PostWysłany: 22 Wrz 2015 07:57 

Rejestracja: 21 Wrz 2015
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że urlop będzie udany-jestem dobrej myśli :D
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Zero uchodźców na calej wyspie oprócz miasta Kos (głównie nabrzeże, okolice komisariatu). Potwierdzone info z 18.09.2015, osobiście byłem we wszystkich miejscowościach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 07 Paź 2015 09:47 

Rejestracja: 21 Wrz 2015
Posty: 3
Witam
Wróciłam z Kos. Potwierdzam informację tabo 89. Uchodźcy są tylko w mieście Kos, w okolicy nabrzeża. W pozostałych częściach wyspy nie ma ich wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 28 Lut 2016 22:30 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 1
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum i bardziej skierowany do osób, które wypoczywały na w okolicach Marmari i Tigaki.
Mam pytanie odnośnie jeżowców i obuwia ochronnego do wody. Czy w okolicach Marmari, gdzie plaże są piaszczyste występują tam jeżowce, a co za tym idzie, trzeba mieć obuwie ochronne?
Idąc plażą z Marmari do Tigaki - ile czasu zajmie przejście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 28 Lut 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nam się w okolicach Marmari/Tigaki nie trafiły jeżowce, ale to, że plaża jest piaszczysta, wcale nie znaczy, że dno też takie jest. Miejscami jest dużo/bardzo dużo kamieni, zdarza się też, że morze wymyje pasek i z dna wystają betonowe bloki umacniające, jakieś rury, itd.
Spacer między Marmari/Tigaki plażą ok. 1-1,5h w jedną stronę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 28 Lut 2016 23:02 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Jeżowce lubią się wygrzewać na skałach. Na piaszczystych plażach nigdy ich nie spotkałem, także na Kos w Tigaki i aż do miasta Kos. Nie widziałem też żeby ktoś wchodził do wody w obuwiu.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 28 Lut 2016 23:17 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
2 lata temu byłem w Tigaki, rok temu była moja rodzinka. Jeżowców ZERO. Buty do wody niepotrzebne na 100%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 28 Lut 2016 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Hmmm, może te kamienie i reszta była związana z tym, że trafiliśmy (we wrześniu) na tydzień z bardzo mocnym wiatrem i falą? Droga nad morzem w stronę Kos była częściowo zamknięta, plaża była podmyta i miejscami b. wąska (bardziej w stronę Marmari), były i kamienie, i różne dziwne rzeczy w wodzie (betonowe bloki, maty gumowe, rury odprowadzające wodę do morza, itd), pełno glonów, jakieś inne śmieci. Generalnie nie zrobiła na mnie ta plaża zbyt dobrego wrażenia ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 06 Mar 2016 18:12 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Jeżowców w tamtych okolicach nie widziałam, ale może to zależy od sezonu. Plaże w tych okolicach były z grubsza piaszczyste, ale zdarzało się też kamieniste dno pomimo piachu na samej plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Jeżeli potrzebujesz transportu, to polecam zamówić na hoppa.com transport dzielony (warto się przy tym wesprzeć kodem zniżkowym, zawsze są jakieś do znalezienia w necie). Sprawdzone na Kos, działało, za dwie osoby zapłaciliśmy 1/2 tego, co liczyliby za taksówkę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 09 Mar 2016 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Płaciłam kartą w euro, więc walutę zmienić można. Hoppa ma też wersję polską, ale czy wtedy rozlicza w złotówkach, to nie wiem.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 09 Mar 2016 19:10 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 35
Też korzystałem z resorthoppa na Kos i wszystko bez problemowo.Polecam. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 14 Mar 2016 17:16 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Też korzystałem z ResortHoppa i polecam.

metia napisał(a):
Płaciłam kartą w euro, więc walutę zmienić można. Hoppa ma też wersję polską, ale czy wtedy rozlicza w złotówkach, to nie wiem.


2 lata temu płaciłem w złotówkach poprzez polskojęzyczną wersję strony płacąc kartą w PLN. Wszystko było jak w podsumowaniu na RH. Tylko teraz chyba nie ma już polskojęzycznej strony, chyba że się mylę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:53 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 10
Witam,

końcem kwietnia wybieram sie na KOS, jako że to moja pierwsza podróż bez biura podróży proszę o pomoc:

- czy rayanair faktycznie podstawia autobusy jadące do miasta Kos, czy lepiej zamówić transfer (jak tak to jaka firma)
- czy buty do pływania na plaży miasta Kos są niezbędne?
- czy jest cos jeszcze ważnego co powinnam zabrać ze sobą (pierwszy raz pakuje sie w bagaż podręczny na tydzień :o )
- co w mieście warto zobaczyć
- jakieś fajne, małe knajpki z dobrymi cenami na codzienne posiłki??

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Paulina77 napisał(a):
Lecę na Kos w kwietniu ( dwie osoby). Czy w tym czasie w niedziele jest tylko jeden autobus KTEL z lotniska do Kos Town (8.30) http://www.ktel-kos.gr/site_en/. Jak wygląda sprawa z podstawianym przez Ryanair transportem, o którym gdzieś tu wcześniej czytałam, jakie są ceny i czy wcześniej trzeba jakoś to zarezerwować? Jeśli ktoś ma aktualne info. to proszę o pomoc


jaki transport w końcu wybrałaś? dowiedziałaś się cos o tym ryanair?? lecisz tak jak my 24.04-01.05?? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 04 Kwi 2016 15:30 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
@kindzia

1. Ryanair nie podstawia autobusów, zakładam że znalazłaś gdzieś informację że autobus "jest podstawiany po przylocie Ryanair" co w praktyce (dla różnych miast) oznacza, że lokalny autobus w przypadku opóźnienia lotu poczeka (nie odjedzie zgodnie z rozkładem). Jest normalnie płatny (bez związku z biletem lotniczym).
2. Buty do pływania nie są niezbędne w żadnym miejscu na wyspie Kos (chociaż w okolicy miasta Kos dno jest kamieniste).
3.To chyba podchwytliwe pytanie "co jeszcze ważnego powinnaś zabrać", nie mówiąc co już przygotowałaś do spakowania, więc pominę je. Tym bardziej, że nie ma jakiś nietypowych rzeczy do zabrania w ten region.
4. Warto ruiny zamku Joannitów, natomiast według mnie nie ma większego uroku drzewo Hipokratesa (Platan).
5. Tu Ci nie podpowiem, bo staraliśmy się przebywać w mieście Kos najkrócej jak to możliwe. Główny atut wyspy to jednak natura, więc szkoda czasu na siedzenie w mieście.

Jeżeli ktoś z Was ma prawo jazdy to warto - przynajmniej na dzień, dwa - wynająć samochód i objechać wyspę, przynajmniej na chwilę odwiedzając kilka spośród naprawdę pięknych piaszczystych plaż. Jeżeli nie macie takiej możliwości to komunikacja publiczna też da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 04 Kwi 2016 19:11 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Marecki napisał(a):
@kindzia
1. Ryanair nie podstawia autobusów, zakładam że znalazłaś gdzieś informację że autobus "jest podstawiany po przylocie Ryanair" co w praktyce (dla różnych miast) oznacza, że lokalny autobus w przypadku opóźnienia lotu poczeka (nie odjedzie zgodnie z rozkładem). Jest normalnie płatny (bez związku z biletem lotniczym).


Raczej obstawiam że na stronie Ryanaira można zarezerwować transfer, pewnie po prostu pośredniczą.
Wątpie żeby autobus lokalny czekał akurat na samolot Ryanaira z Polski, przecież latem tam co chwila coś ląduje.

Cytuj:
2. Buty do pływania nie są niezbędne w żadnym miejscu na wyspie Kos (chociaż w okolicy miasta Kos dno jest kamieniste).

Niezbędne oczywiście nie są, ale kamieniste dno często oznacza jeżowce = lepiej mieć buty.

Cytuj:
5. Tu Ci nie podpowiem, bo staraliśmy się przebywać w mieście Kos najkrócej jak to możliwe. Główny atut wyspy to jednak natura, więc szkoda czasu na siedzenie w mieście.

Też tak uważam, miasto ok, ale na krótko, w obecnej sytuacji to nie wiem czy nawet na krótko warto wpadać do samego miasta.

Cytuj:
Jeżeli ktoś z Was ma prawo jazdy to warto - przynajmniej na dzień, dwa - wynająć samochód i objechać wyspę, przynajmniej na chwilę odwiedzając kilka spośród naprawdę pięknych piaszczystych plaż. Jeżeli nie macie takiej możliwości to komunikacja publiczna też da radę.


Racja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 12 Kwi 2016 19:19 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 10
Paulina77 napisał(a):
Kindzia, widzę że lecimy razem :D . Jeszcze na żaden transport się nie zdecydowałyśmy (będę z koleżanką) wersja a) idziemy na stopa b) dogadamy się z kimś i weźmiemy taxi. To jest środek dnia, do Kos ok 23 km, nie ma strachu, gorzej z powrotem. Ktoś tu napisał wcześniej "Jeżeli ktoś z Was ma prawo jazdy to warto - przynajmniej na dzień, dwa - wynająć samochód i objechać wyspę, przynajmniej na chwilę odwiedzając kilka spośród naprawdę pięknych piaszczystych plaż. Jeżeli nie macie takiej możliwości to komunikacja publiczna też da radę" - nie nie wiem, w sezonie na pewno tak, ale przed autobusów jak na lekarstwo. Jeśli mieszkacie w Kos, to może pogadamy na priw. i coś razem zorganizujemy. Bagażem podręcznym się nie stresuj - to naprawdę dużo miejsca. Jak chcesz to tez ci napisze na priw. jak ja to ogarniam. :D


niestety nie mam odblokowanej funkcji pisania na priv, Paulina ;) spróbuj Ty do mnie.

w jakim hotelu nocujecie? my w costa palace-
dalej zastanawiamy się nad transferem- znalazłam taki po 17funtów w obie str za 2 osoby- bo szkoda by było tracic czas na lotnisku ;)
znalazłąm tez info o autobusie jezdzacym do jakiegoś aquaparku, gdzie oczywiście wstępnie zamierzamy się wybrać.

jeśli chodzi o auto, możemy pogadać, i na jakiś dzień wynająć wspólnie aby zwiedzić wyspe- do dogadania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 12 Kwi 2016 20:11 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
HOPPA strona irlandzka kod SEARCH25 w twoich datach niecałe 13 euro za dwie osoby, coś w dolarach? francuzka tez często dobrze wychodzi -trzeba się trochę pobawic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 13 Kwi 2016 10:02 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 10
Paulina77 napisał(a):
miro13 -dzięki za namiary i za kod, z irlandzkiej strony wychodzi chyba najkorzystniej, chyba skorzystam. Kindzia ja też nie mam odblokowanej tej opcji, napisz na e.peperoni@gazeta.pl, jesteście 400 m od nas :D


paulina jak wejśc na irlandzką stronę i jak zmienic cenę na euro? ja też wolałabym już to zapłacić i mieć z głowy ;) znalazłam tez kod -20% na hasło SUMMER20 podasz mi linka do tej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group