Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2015 16:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22422
Port lotniczy położony w Pereira, w departamencie Risaralda. Idealny dla tych co chcą zwiedzić region kawowy albo pojechać do Salento (wtedy polecam przylecieć/odlecieć z Pereiry w weekend, jako ze podstawiają więcej busów z Pereiry do Salento)

Lotnisko dość małe, ale nie daleko od miasta.

Taxi Za 10000 COP, dojedziemy do dworca autobusowego.

Są też 3 opcje na transport publiczny. Odjeżdżają po lewej strony od wyjścia z Terminala

Megabus Tak jak w Bogocie i w Cali, do niego jest potrzebna karta. Można zawsze grzecznie poprosić pasażerów żeby nam pożyczyli. Bilet kosztuje 1800 COP
Kolor autobusu żółty
Linia: 25

Busetas Lepsza alternatywa dla nie posiadaczy tej karty. Małe busiki koloru pomarańczowego odjeżdżają z tego samego miejsca co Megabus. Bilet kosztuje 1800 COP
Linia 13: Jedzie przez centrum miasta: http://amco.gov.co/ruta-el-estanquillo- ... an-19.html

Linia 26: Jedzie do dworca autobusowego: http://amco.gov.co/ruta-pimpollo-utp-na ... lo-38.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 23 Sie 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Przylecielismy do Pereiry dosc pozno, z bagazami. Probowalismy zamowic ubera, ale sie nie udalo (caly czas przerywalo nam polaczenie/anulowali przejazdy). Do hostelu w samym centrum taksowka kosztowala 13000.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2019 18:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ktoś się orientuje ile taxi kosztuje (chyba że są jakies inne sposoby - tańsze) z lotniska do Solento? Przylot niestety mamy późno, bo ok 19:30
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2019 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Nie korzystałam, ale może warto sprawdzić szacunkowy koszt ubera. Przynajmiej to jakaś baza do ewentualnych negocjacji ;)
Ewentualnie jakiś transfer via host w Salento?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2019 21:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Hostel w Salento chce 150k COP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
To może w takim układzie lepiej zostać na noc w Pereirze? Właśnie sprawdziłam, że też lądowałam tam o 19:30. Spaliśmy gdzieś w centrum, ale można i zabunkrować się w okolicach terminala autobusowego i z rana busem do Salento?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2019 13:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Dzieki @Kasica88 taki był pierwotny plan ale zastanawiałam się czy opłaca/da się tanio dojechać już wieczorem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2019 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Lot o 11:20 VH w weekend dojadę bez zbędnej spiny z Salento tego dnia rano czy lepiej nie ryzykować ? Wyczytałem, że colectivo jedzie 1h plus 0,5 h na dotarcie na lotnisko niby wyjazd ma o 7:50 czyli 9:20 na lotnisku , martwię się tylko że jak to w Ameryce Płd. punktualność nie jest priorytetem.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
@chester0 Tez będziemy jechać na do PEI z Salento i z tego co widzę, to dojazd powinien być całkiem ok. Znalazłem w necie, że autobus wg różnych źródeł jedzie od 50min do 1h50min. Co do autobusów to piszą, że:

Buses from Salento to Pereira Price 6,200 COP Leave weekdays at 6.30am, 7.50am, 10am, 11am, 13.00 14.50pm 17.50 pm and 20.50. Leave weekends and Public Holidays every hour from 06.30 to 20.00
Jeśli chcesz być spokojny (i niewyspany :) ) to możesz pojechać tym o 6:30

Wygląda na to, że na odcinek dworzec autobusowy - lotnisko można wziąć taksówkę:
Taxi from the airport cost 15000 COP for the 15 mind ride (on the meter and in line with what the tourist office told me)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2021 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7358
HON fly4free
@maxima (i inni odwiedzający Salento wprost z lotniska PEI lub AXM): czy ostatecznie udało Ci się zorganizować transport z lotniska wprost do Salento? Jeśli tak, to możesz podać jakieś szczegóły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Cze 2021 11:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@tropikey spałam w Pereirze po przylocie i następnego dnia autobusem pojechalam do Salento, więc nic bezpośredniego nie udało mi się znaleźć - fakt ze przylot był wieczorem, może w ciągu dnia coś jest - są prywatne transfery oferowane przez noclegi w Salento, ale to było dla mnie nieopłacalne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Cze 2021 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
My nie odkryliśmy Ameryki i pojechaliśmy jak pozostali wyżej w konfiguracji taksówka - bus.
Nasz przylot był planowo o 9. Trzeba się jednak liczyć z tym, że różnie tam bywa z pogodą, czekaliśmy 2h na lotnisku w BOG na płycie, bo były zbyt duże chmury nad Pereira. Mieliśmy też spore turbulencje na trasie.

Z lotniska pojechaliśmy taxą na dworzec za 13000COP , dostaliśmy nawet przez okno kartkę z numerem bocznym taksówki, której kopię zachował chłopak na lotnisku.
Krzyknął na odchodne, że to dla naszego bezpieczeństwa i życzył bezpiecznej podróży, życzenia się spełniły :P. Czas jazdy ok. 15-20min.

Następnie z dworca za 7500COP/os pojechaliśmy do Salento. Czas podróży to około 1h. Bus był w połowie pusty.
To był weekend, więc jeździły co godzinę, zatem długo nie musieliśmy czekać. Na dworcu są jakieś knajpki, można zamówić kawkę, coś do jedzenia.
A okienka do zakupu biletów długo nie trzeba szukać, sami Cię tam prowadzą.

Prywatny transfer kosztuje około 160 000COP z tego co słyszałem, ale nawet tego nie rozważaliśmy. Można też sprawdzić Ubera i inne apki co pokazuje.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group