Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2015 23:39 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Trochę pytań mam, wdzięczny będę za podpowiedzi:
Czy Odessie na plażach są natryski?
Polecacie którąś plaże (żeby nie było zbyt tłoczno i może trochę zielono)?
A może na jednodniowe plażowanie lepiej wybrać się poza miasto (może jakiś tani hotel przy plaży)?
Góra
 Profil Relacje PM off
adik78 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Cze 2015 04:36 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Ekspertem w tym temacie nie jestem, ale ja w Odessie nie znalazłem plaży godnej uwagi, to bardziej miasto portowe (statki, nafta, itd.) co niezbyt idzie w parze z kulturą plażowania.
Pięknie położone plaże są na wąskim przesmyku do Białogrodu, natrysków nie spotkałem. Dojazd podmiejskim.
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2015 09:23 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
W okresie letnim wszystkie plaże w Odessie są zatłoczone jak to mieście-kurorcie....jest kilka znanych plaż np;
Золотой берег,Дельфин,Черноморка,Аркадия....Kamera na plaży Delfin http://o1.ua/statics/more-odessa.html
A w okolicach Odessy jest wiele miejscowości z pięknymi i spokojnymi plażami tylko czy warto jechać na jeden dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2015 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tak jak pisali powyżej złap elektriczkę do Białogrodu (Білгород - Дністровський) i wysiądź na którymś przystanku pomiędzy przystankami Studentśka (Студентська) a Sonjaczna (Сонячна). W niektórych miejscach pociąg jedzie praktycznie po plaży :) Jak tutaj - przystanek Morśka (Морська) - http://www.panoramio.com/photo/30062841
Pociągów jest niewiele (około 5 par dziennie), rozkład: http://odz.gov.ua/suburban/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Cze 2015 15:05 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 4
Teoretycznie najczystsza i najładniejsza plaża Arkadia ma wg mnie najbrudniejszą wodę, ale być może zależy to od wiatru. Jakieś 700 m przed nią jest "plaża " ze skałkami,jest tam w czysta woda i .... naturyści.
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Cze 2015 23:32 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Idąc z Parku Szewczenki w stronę Arkadii (lub w odwrotnym kierunku), wzdłuż ścieżki zdrowia, natrafisz na wiele plaż. Niektóre bardziej oblegane, inne mniej, jeszcze inne dosyć "sekretne". Nam podobało się na tej obok kawiarni "Santorini" (ale pewnie ze względu właśnie na kawiarnię i wspomnienia z dzieciństwa :D ). W mieście spokojnie można znaleźć coś dla siebie do plażowania.

"W okolicy" (piszę w cudzysłowie, ponieważ na Ukrainie wszystko co mieści się w granicy 2h jazdy samochodem jest "w okolicy") Odessy jest miejscowość o nazwie Zatoka. Sama mieścinka przypomina połączenie Gubałówki z Władysławowem, ale z charakterystycznym wschodnim i bizantyjskim rozmachem. No ale nie cuda architektury jedziemy tam zwiedzać - jakkolwiek samo miejsce szału nie robi, to plaże i morze (w okolicy Limanu) są tam bardzo fajne. A po drodze jest jeszcze jakaś spora lokalna winnica - można nieźle zaopatrzyć się na drogę.

W wakacje 2013 roku 50ml Nemiroffa w najlepszym przybytku w Zatoce kosztowało w przeliczeniu na PLN (a kurs był wtedy dla nas dużo gorszy) tak około 2,40 PLN... Warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2015 19:39 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Witam,
Wybieram się na początku lipca do Zatoki.
Czy możecie polecić jakieś mniej oblegane plaże?
Wysiadam na przystanku Bugaz i idę jeszcze kawałek na południe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2015 23:10 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 29
Jeszcze wrócę do tego tematu, bo w końcu udałem się do Illiczewska, około 30 km od Odessy.
Dojazd z dworca głównego marszrutką numer 25, koszt- 14UAH za osobę, bagaż- 2 UAH
czas przejazdu:Około 1 godziny.
Sam Illiczewsk to dość mała mieścina turystyczna, dużo knajp, dyskoteki.
Mieszkałem w bardzo ładnym hotelu Sicilia. Polecam (Wifi, aneks kuchenny, łazienka, bardzo czysto). Koszt: 1000 UAH za dwie noce za 2 osoby.
Mimo tragicznej pogody ludzi na plaży było dużo.

Jeśli chodzi o samą Odessę to już mam raczej nieprzyjemne odczucia.
Ludzie są dla siebie bardzo niemili, niechętni do pomocy. Awantury w kasach na dworcu kolejowym to tam normalka.
Natomiast samo miasto jest naprawdę ładne, ma swój klimat, jakiego nie czułem w żadnym innym mieście na Ukrainie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2015 23:25 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
A żebyś widział dantejskie sceny na dworcu w Odessie co wieczór: sortowanie ludzi którzy mogą nocą poczekać w poczekalni oraz na tych co muszą opuścić dworzec. Ci drudzy dostawali... Obcasem w losową część ciała w przypadku próby dyskusji lub oporu. :P


Ostatnio edytowany przez Roku, 07 Lip 2015 23:41, edytowano w sumie 1 raz
post zapisany trzykrotnie
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2016 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
janson123 napisał(a):
Jeszcze wrócę do tego tematu, bo w końcu udałem się do Illiczewska, około 30 km od Odessy.
Dojazd z dworca głównego marszrutką numer 25, koszt- 14UAH za osobę, bagaż- 2 UAH
czas przejazdu:Około 1 godziny.
Sam Illiczewsk to dość mała mieścina turystyczna, dużo knajp, dyskoteki.
Mieszkałem w bardzo ładnym hotelu Sicilia. Polecam (Wifi, aneks kuchenny, łazienka, bardzo czysto). Koszt: 1000 UAH za dwie noce za 2 osoby.
Mimo tragicznej pogody ludzi na plaży było dużo.
Jeśli chodzi o samą Odessę to już mam raczej nieprzyjemne odczucia.
Ludzie są dla siebie bardzo niemili, niechętni do pomocy. Awantury w kasach na dworcu kolejowym to tam normalka.
Natomiast samo miasto jest naprawdę ładne, ma swój klimat, jakiego nie czułem w żadnym innym mieście na Ukrainie.

Jason - ja również zarezerwowana tam pokój na początek sierpnia. Mam pytanie czy plaża w Iliczewsku jest "bezzapachowa" i czy w morzu nie ma robaczkow, wodnych szczypawek. Moje pytanie ma związek z tymi atrakcjami s Rumunii k. Mangalia, gdzie mimo wszystko pewnie kiedyś wrócę, ale były to spore minusy.
Poza tym może macie jekies rekomendacje czy opinie odnośnie Iliczewsk i Odessa. Wyjazd autem na 7 dni 4 os. w tym dzieciaki 4 i 10 lat. Będę wdzięczna za wszelkie aktualne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2016 10:56 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
@esposa Tak - plaże w samym Iliczewsku i okolicach są czyste z ciepły morzem.
Czasami dzieciaki noszą w słoikach złapane galaretowate meduzy.
Fajne są dzikie plaże w okolicach,praktycznie puste ale z bardzo wysokimi i stromymi zjazdami.
W samym mieście - uprzejmi ludzie,wszędzie blisko,czysto,dużo zieleni,bazar,
duży supermarket Tawrija z którego taxi w którekolwiek miejsce w Iliczewsku kosztowało latem 25UAH.....
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
Aksum bardzo dziękuję za bezcenne informacje. Jeszcze ponad pół roku a już nie mogę się doczekać :-). Meduz dzieci jeszcze nie widziały tak więc będzie dodatkową atrakcją ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Mar 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
esposa napisał(a):
janson123 napisał(a):
(...) udałem się do Illiczewska, około 30 km od Odessy(...)
(...) czy plaża w Iliczewsku (...) Iliczewsk....

Aby łatwiej było trafić ;)
Iliczewska już nie ma :D Jest Czarnomorsk.

Polska Komisja Standaryzacji... potwierdziła miesiąc temu zmianę nazwy wprowadzoną przez Ukrainę.
http://ksng.gugik.gov.pl/pliki/zmiany_e ... dzeniu.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Mar 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
Cytuj:
Aby łatwiej było trafić ;)
Iliczewska już nie ma :D Jest Czarnomorsk.


Wiem, wiem ;-).
Nie wiem tylko co to będzie. Zabookowałam pokoje w Iliczewsku, a w Czarnomorsku mogą mi już powiedzieć sorry, ale nie ma takiej rezerwacji ;-).
Zobaczym...Pomnika Ilicza też pewnie już nie będzie... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 31 Mar 2016 09:49 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Tak - pomnik Lenina został usunięty w ubiegłym roku na początku września .... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 17 Maj 2016 19:06 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Myśle o wyjeździe w lipcu do Odessy na wakacje w celu plażowania. Czy waszym zdaniem to dobry kierunek ? Bo ceny przejazdu ,zakwaterowania wydają się bardzo atrakcyjne .
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Maj 2016 06:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
A czemu miałby być zły? Plaże w samej Odessie nie należą do najładniejszych na świecie, ale (ponoć, bo sam się tam nie zapuszczałem) wystarczy pojechać kawałek na południe w kierunku Czarnomorska, żeby znaleźć ładną plażę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Maj 2016 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
kamil2227 napisał(a):
Myśle o wyjeździe w lipcu do Odessy na wakacje w celu plażowania. Czy waszym zdaniem to dobry kierunek ? Bo ceny przejazdu ,zakwaterowania wydają się bardzo atrakcyjne .

@kamil2227 Jeśli będziesz jeszcze pod koniec lipca to do zobaczenia na plaży :-).
Jak wyżej plaże są zdecydowanie ładniejsze (z tego co czytałam) już w Czarnomorsku, ale w Odessie też z pewnością coś znajdziesz. Tyle, że to duże miasto, a plaże w dużych miastach nie grzeszą czystością, dodatkowo gęstość plażowiczów na m2 jest dość znaczna. Jeśli lubisz bliski kontakt i "networking" czemu nie ;-).
Oglądałeś już wybrzeże Odessy na zdjęciach z map google? Może warto?
Tak czy inaczej ja jestem bardzo podekscytowana wyjazdem i już nie mogę się doczekać...
@kamil2227 jeśli jednak wrócisz przed końcówką lipca daj znać proszę jak było, co warto zobaczyć ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Maj 2016 09:15 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja widziałem Lanżeron i Arkadię. Ta druga jest zdecydowanie lepsza, ale minusem (dla mnie) jest ilość knajp i barów przy samej plaży, przez co hałas nie da odpocząć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Maj 2016 09:57 

Tak, wystarczy pojechać tramwajem w kierunku Ilicz... pardon, Czarnomorska i będziesz miał zarówno płatne plaże, na których piasek jest przesiewany przez sitko dwa razy dziennie, jak i publiczne. Byłem na plaży przy 12 stacji Welykoho Fontanu. Za wstęp trzeba zapłacić (jeżeli mnie nie myli pamięć, to 150 UAH za osobę). W cenie masz leżak, parasol, czysty piasek, prysznice, dostęp do drogiej knajpy i - co ważne, jeżeli chcesz odpocząć - względnie spokojne towarzystwo. Na miejskich plażach jest więcej petów niż piasku. Arkadia to kiczowate, głośne i zatłoczone miejsce, które jednak ma swoich amatorów.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group