Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Maj 2016 13:53 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Czyli ogolnie rzecz mówiać polecacie . A jak tam wyglada cenowo taniej niż w Polsce ? Polecicie jakiś konkretny nocleg i miejsca np do jedzenia ? Po polsku się tam dogadam czy rosyjski konieczny (dziewczyna moja trochę umie )
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:06 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Zdecydowanie polecam. Ceny niższe niż w Polsce. Za ok. 100zł zjedliśmy 12 ostryg popijając butelką wina musującego ("szampanem") w Barze Muszla (Bar Mushly koło Schodów Potiomkinowskich). Za 30-40zł można zjeść steka z dodatkami i piciem (restauracja Bistekka przy ul. Deribasowskiej). Piwo w knajpie przy plaży to ok 20-40 UAH (ale są też drogie knajpy, zwłaszcza przy Arkadii).

Rosyjski jest bardzo pomocny, aczkolwiek od biedy po polsku też się można dogadać. Dobrze jest chociaż rozumieć co ludzie mówią po rosyjsku, ew. poprosić żeby mówili po ukraińsku (łatwiej zrozumieć, bardziej podobny do naszego język).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:19 

Po polsku to się raczej nie dogadasz, chyba że spotkasz kogoś kto pracował w PL. Rosyjski jak najbardziej. Ceny jak w dużym mieście u nas (taniej niż w Warszawie). Ja spałem w 'domkach' na plaży (Hotel Strong House, Arkadia). Obsługa mówi po angielsku. Pokoje od strony morza są fajne, chociaż może być trochę głośno. A tak nawiasem mówiąc, zastanów się czy jechać tam z dziewczyną :twisted: Wieczorem jest taki pokaz mody, że ulalala...


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 18 Maj 2016 14:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Kilka godzin temu wylądowałem w Odessie, jestem tu po raz pierwszy i na razie jeszcze prawie nic o mieście nie wiem, poza tym że życie toczy się w sposób absolutnie normalny, co dla mnie jest akurat oczywistością, ale ze względu na nie tak odległy (200 km) kryzys polityczny niektórzy nie byli tego tacy pewni więc te wątpliwości mogę rozwiać już nie tylko w kategorii absolutnego przekonania, ale realnego doświadczenia.

Wkrótce wynurzam się z hotelu na pierwszy rekonesans, a konkretnie na spacer właśnie w kierunku morza ale oczywiście zahaczający wyłącznie o plaże przy centrum miasta.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:28 

Jeżeli nie przerażają Ciebie lekko antysanitarne warunki, to polecam wizytę na targu Privoz, niedaleko dworca Odessa Gł. Tam dostaniesz najlepsze czeburieki, zagryziesz zielonymi kiszonymi pomidorami prosto z beczki i popijesz winem domowej roboty.
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:30 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
vincenz napisał(a):
Zdecydowanie polecam. Ceny niższe niż w Polsce. Za ok. 100zł zjedliśmy 12 ostryg popijając butelką wina musującego ("szampanem") w Barze Muszla (Bar Mushly koło Schodów Potiomkinowskich). Za 30-40zł można zjeść steka z dodatkami i piciem (restauracja Bistekka przy ul. Deribasowskiej). Piwo w knajpie przy plaży to ok 20-40 UAH (ale są też drogie knajpy, zwłaszcza przy Arkadii).

Rosyjski jest bardzo pomocny, aczkolwiek od biedy po polsku też się można dogadać. Dobrze jest chociaż rozumieć co ludzie mówią po rosyjsku, ew. poprosić żeby mówili po ukraińsku (łatwiej zrozumieć, bardziej podobny do naszego język).


Rozumiem, czyli ceny atrakcyjne ale jednak nie aż tak jak myślałem . Dla zwykłych Ukrainców przy ich zarobkach to wychodzi bardzo drogo. Czy to prawda że ceny w Odessie są dużo wyższe niż ogólnie na Ukrainie ?

I czym Pan jechał ? pociągiem ze Lwowa ?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:33 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jechałem nocnym pociągiem z Kijowa. Ceny są moim zdaniem niższe niż w Kijowie, aczkolwiek restauracje które przytoczyłem w poprzednim poście nie należą do najtańszych w mieście. Jest oczywiście też Puzata Chata, w której za obiad dla dwóch osób zapłaci się nie więcej niż 300 UAH z piwkiem ;)


Co do targu przy dworcu Priwoz: polecam świeżo wyciskany sok z granata: tylko 60UAH za litr.

I nie musimy sobie "Panować" na internetowym forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:39 

To ja jeszcze dopowiem, że odradzam podróż z Kijowa (pewnie z innych miast też) autokarem. Jest parę porządnych firm (Gunsel, Avtolux), ale droga jest tragiczna. Niby autostrady a dziury takie, że szkoda jechać. Lepiej chyba pociągiem (ewentualnie samolotem, jak będzie promocja).
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:53 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
vincenz napisał(a):
Jechałem nocnym pociągiem z Kijowa. Ceny są moim zdaniem niższe niż w Kijowie, aczkolwiek restauracje które przytoczyłem w poprzednim poście nie należą do najtańszych w mieście. Jest oczywiście też Puzata Chata, w której za obiad dla dwóch osób zapłaci się nie więcej niż 300 UAH z piwkiem ;)


Co do targu przy dworcu Priwoz: polecam świeżo wyciskany sok z granata: tylko 60UAH za litr.

I nie musimy sobie "Panować" na internetowym forum ;)


Hrywna to jakies 0,15 złotego . 300 UAH to jakies 45 zł . Jeśli chodzi o Polskę to cena ok,chodz nie jest to taniocha (wiadomo w krajach zachodnich to za taką cene to Mcdonald dla 1 osoby kosztuje podobnie) a średnie zarobki na ukranie to gdzieś 600-800 zł wiec wychodzi na to że dla miejscowych musi być bardzo drogo ,a dla polaka ok .Tak szczerze że wyobrażałem sobie że tam jest dużo dużo taniej :D

Ja chcę jechać pociągiem z Lwowa także autobusem na pewno nie będzie jezdzić .
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Maj 2016 15:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Za 300 UAH/2 osoby w Puzatej Chacie to się wyda, jeśli za połowę tej kwoty kupi się piwo. 150 - 200 UAH na parę i człowiek jest tak najedzony, że ledwo się rusza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alboinie lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 18 Maj 2016 15:42 

To forum dzieli się na zwolenników i przeciwników Puzatej Chaty :D Ale fakt jest taki, że da się zjeść tanio w knajpie typu 'multi-food'. Trzeba tylko uważać co się nabiera na talerz. Puzata w Odessie jest w samym centrum. Konkurencja w okolicy ogromna. Ja bym wybrał coś innego, ale to już subiektywna ocena.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Maj 2016 15:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Jadłam w Puzatej Chacie i byłam zadowolona. Przede wszystkim, najważniejsza dla mnie, była mnogość świeżo przygotowanych potraw, i do tego regionalnych. Cenowo też nie można narzekać, bo to naprawdę niewielkie pieniądze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 18 Maj 2016 16:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Anonymous napisał(a):
To ja jeszcze dopowiem, że odradzam podróż z Kijowa (pewnie z innych miast też) autokarem. Jest parę porządnych firm (Gunsel, Avtolux), ale droga jest tragiczna. Niby autostrady a dziury takie, że szkoda jechać. Lepiej chyba pociągiem (ewentualnie samolotem, jak będzie promocja).


Ja od siebie dodam, że w pociągu jest o tyle wygodniej, że można się wygodnie rozłożyć na łóżku (na trasie Kijów-Odessa-Kijów kursują tylko wagony 2 klasy - kupe i 1 klasy. Nie ma plackarty). Niemniej jednak jakość torowiska pozostawia wiele do życzenia i wagonem telepie niemiłosiernie. Ja się nie wyspałem przez to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Maj 2016 18:13 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
No to chyba zdecyduje się na tą Odesse,może ewentualnie nocleg mógłbym wziać gdzieś obok żeby bylo blisko do plaży. Polecicie jakis pokój dla 2 osób ? na bookingu cena wychodziła 20 zł na osobę wiec taniutko .
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Maj 2016 18:45 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
@vincenz Jadę trasę Kijów-Odessa w przyszłym tygodniu. Jak najbardziej kupiłem bilet na plackarte za 107 UAH. Jednak czas przejazdu prawie 13 godzin :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Maj 2016 19:47 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
a można już kupić bilety na środek lipca ? i gdzie to zrobić ? Lwów-Odessa
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Maj 2016 19:59 

koleje-ukrainskie-pomoc-przy-zakupie-biletu,1410,60024
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Maj 2016 20:28 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Tylko że, bilety kupisz max do 45 dni przed planowaną datą wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Maj 2016 20:40 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
za jakies 2-3 tygodnie dopiero będę mógł kupić . Jaki rodzaj wagonu proponujecie wybrać .Podróżować będę z dziewczyną w 2 osoby.
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Maj 2016 08:33 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Oczywiście, że plackarta (Berth / Third-Class Sleeper). Zapach węgla o poranku, herbatka we dwoje bezcenne (tzn bezpłatne). A jak twoja dziewczyna nie wyraża ochoty jechać w wagonie bez przedziałów (nie każdy czuje się komfortowo w takich warunkach) to kup bilet kosztujący 4 razy więcej na przedział dwuosobowy.
Pewnie większość na forum polecałaby plackarte, ale wy wiecie najlepiej w jakich warunkach lubicie podróżować.
PS. Pociąg z wagonami plackartnymi nie jeździ codziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group