Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#61 PostWysłany: 17 Kwi 2015 13:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 4
Loty: 37
Kilometry: 95 071
WojtekC w Ponta Delgada przy głównym deptaku w porcie na przeciw hotelu Marina Atlantico (jakoś tak się nazywał) jest wypożyczalnia rowerów i skuterów jednak na temat ceny za dużo nie pomogę rzżucało się w oczy 2/4 euro ale to raczej za godzinę nie wiem jakie są ceny za cały dzień czy kilka dni.

-- 17 Kwi 2015 13:51 --

Rockriderr na szybko co mogę doradzić, my na oglądanie delfinów wielorybów wybraliśmy się z firmą futurismo (http://www.futurismo.pt/) największa, najbardziej znana, najlepszy sprzęt (katamaran, pontony) i niestety najdroższa wycieczka kosztowała 55 euro/osoba jednak gwarantują że jak nic nie zobaczysz popłyniesz inny dzień i tu pojawia się rada lepiej zarezerwować wycieczkę wcześniej gdyż nie wiadomo jaka pogoda się trafi gdy za mocno wieje wycieczki są anulowane, mają też duże obłożenie gdy w środę przylecieliśmy chcieliśmy zamówić wycieczkę na następny dzień nie było już miejsc, płyneliśmy małym 12 osobym pontonem (mają też duży katamaran) wrażenia z oglądania delfinów niezapomniane gdyż zobaczenie kawałka płetwy wieloryba z kilkudziesięciu metrów zazwyczaj nie robi wrażenia a delfiny płynące przed łodzią swietna sprawa. Na oglądanie lagun najlepiej wybrać się w najlepszą (w miarę bezchmurną słoneczną, a pogoda lubi się zmieniać) pogodę gdyż chmury mogą uniemożliwić widok. Jak dam rade wrzuce kilka fotek ale muszę odpocząć o 5 rano wrócicliśmy do domu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Azory
#62 PostWysłany: 19 Kwi 2015 12:17 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
W sumie ciekawa sprawa z tym skuterem.
Zawsze to jakaś alternatywa do stopowania i autobusu, bo samochód na 2 osoby odpada.

Gdyby ktoś znał jakieś szczegóły odnośnie skuterów/rowerów to chętnie poznam, jeśli nie to sam sprawdzę i napiszę ;)

zib_82 - czekamy na zdjęcia! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#63 PostWysłany: 20 Kwi 2015 20:56 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 4
Loty: 37
Kilometry: 95 071
Obiecałem to zamieszczam link do kilku fotek: https://plus.google.com/photos/101451095192388418264/albums/6139884706249116721?authkey=CLThwcGxnLqpBQ
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#64 PostWysłany: 21 Kwi 2015 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
zib_82 napisał(a):


Bardzo fajne fotki z pięknych miejsc, ale nie zazdroszczę, bo za 3 miesiące sam tam będę ;)
Może być napisał kilka słów o tym, jak było na wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#65 PostWysłany: 24 Kwi 2015 12:11 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
zib_82 napisał(a):


Ładne zdjęcia :) Postaram się również podzielić wrażeniami, jak wrócę. Lecimy w drugiej połowie maja i zamierzamy zobaczyć São Miguel, Terceirę, Pico, São Jorge oraz Faial. Na miejscu dużo tras trekkingowych, na parę dni planujemy wynająć samochód, żeby zobaczyć te miejsca, gdzie nie uda nam się dotrzeć komunikacją publiczną + na pieszo :) Zobaczymy, co uda się zrealizować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#66 PostWysłany: 24 Kwi 2015 23:18 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Mam pytanie: ostatnio przeglądając stronę internetową SATA trafiłem na taką oto informację:

Cytuj:
Under the rules of the air transportation model on routes from Mainland Portugal - Azores and Azores - Madeira, SATA Air Açores is required to provide a routing service, free of charge, for passengers traveling within Azores, to or from Mainland Portugal or Funchal, intending to use any gateway in the Azores.


Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o tym coś więcej? Może korzystaliście z tego?

http://encaminhamentos.sata.pt/en

Załączniki:
sata.PNG
sata.PNG [ 116.77 KiB | Obejrzany 3706 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#67 PostWysłany: 27 Kwi 2015 07:42 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Ja kilka dni po zakupie biletu Sata otrzymałem od nich taką ofertę hotele,auta,wycieczki itp. Jestem zainteresowany jedną wycieczką objazd jeep-em, ciekawy jestem czy ceny agencji Azores proponowane przez Sata są niższe czy takie same jak w lokalnych agencjach na wyspach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#68 PostWysłany: 27 Kwi 2015 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Czyli do darmowych lotów Sata w obrębie Azorów uprawnione są osoby, które tą samą linią lotniczą przyleciały na wyspy, na przykład z kontynentalnej Portugalii? Ja to tak rozumiem, po dość pobieżnym przeczytaniu tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#69 PostWysłany: 04 Maj 2015 17:55 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Również wybieram się na Azory a dokładnie na Sao Miguel. Dopiero zaczęłam drążyć temat. Termin koniec stycznia 2016. Mam kilka pytań do znawców tematu. Na jaką dobrą cenę mogę liczyć z Lizbony na Sao Miguel? Czy ok. 90 euro to nie jest zbyt wysoka kwota? Wydaje mi się dużo, bo za bilet W-wa- Lizbona zapłaciłam 350 zł. Szukając miejsca noclegowego na 7 dni czy lepiej skoncentrować się w Ponta Delgada, czy może wybrać 3 i 4 dni. A jeśli tak to gdzie warto?Chciałabym wybrać tę mniej wietrzną stronę. Styczeń zbyt ciepły nie jest i jak wspomnę Maderę i Sao Vincente czy Ponta Delgada w styczniu to głowy urywało,a w okolicach Funchal było spoko. Jak ceny na wyspie, czy lepiej wybrać apartament by sobie gotować (dla nas to żaden problem, często tak robimy)) czy ceny w barach, knajpkach są również dla przeciętnego turysty? Podajcie przykładowe ceny. Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kris TheBrave lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#70 PostWysłany: 04 Maj 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jakimi liniami chcesz lecieć? Z podręcznym czy rejestrowanym? Mówisz o cenach za bilet OW czy RT?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#71 PostWysłany: 04 Maj 2015 19:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 4
Loty: 37
Kilometry: 95 071
nina104 może uda mi się odpowiedzieć na kilka twoich pytań na podstawie naszego pobytu w kwietniu. My za lot w dwie strony Lisbona - Ponta Delgada płaciliśmy coś około 60 euro od osoby. Jako miejsce noclegu wybraliśmy hotel w Ponta Delgada, powiem szczerze że gdy był wietrzny dzień wiało na całej wyspie wszystko zależy od kierunku wiatru w danym dniu gdzie wieje mocniej, jedyną rozsądną miejscowością do noclegu oprócz Ponta Delgada było jeszcze Riberte Grande gdzie znajduje się plaża itd jednak w styczniu raczej z niej nie skorzystasz. PD jest o tyle wygodna że łatwo dostać się z lotniska i w drugą stronę (było to dla nas istotne gdyż powrotny samolot mieliśmy o 6 rano) oraz jest gdzie się powłóczyć (parki, port, stare miasto, knajpki). Ceny w sklepach przyzwoite więc jeśli chcecie przyoszczędzić bierzcie apartament, w knajpach drożej np jakaś rybka do tego winko to wydatek na dwie osoby od 30-40 euro, kasują za wszytko każdą przystawkę, chleb itd który możesz skosztować w oczekiwaniu na danie główne. Znajdziecie również danie dnia w okolicach 7 euro na osobę jednak raczej w porach popołudniowych później większość tanich barów się zamyka, wieczorem zostaje restauracja albo jakaś tawerna z tapas. Wyspa piękna jednak drugi raz wybrałbym lato. Zbieram się aby przygotować relacje z wyjazdu jednak brakuje na to ciągle czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#72 PostWysłany: 04 Maj 2015 19:44 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
zib_82 dziękuję za informacje, bardzo mi się przydadzą.
Lęcę tanimi liniami i tylko z podręcznym. Cenę biletu do Lizbony podałam RT, a pytam również o przeloty na wyspę w dwie strony. Zaczął latać Ryanair, więc pewnie ceny będą spadać :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#73 PostWysłany: 04 Maj 2015 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Z Warszawy do Ponta Delgada jest sporo połączeń Francą na styczeń-luty 2016 w cenie total 570-600 PLN RT (WMI-STN-PLD-STN-WMI).
Jeśli chodzi o LIS-PLD-LIS to easyJet lata za 300 PLN - terminów 01/02.2016 do wyboru do koloru.

Załączniki:
LIS-PLD_sample.jpg
LIS-PLD_sample.jpg [ 73.75 KiB | Obejrzany 3465 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#74 PostWysłany: 05 Maj 2015 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
danziger napisał(a):
Z Warszawy do Ponta Delgada jest sporo połączeń Francą na styczeń-luty 2016 w cenie total 570-600 PLN RT (WMI-STN-PLD-STN-WMI).
Jeśli chodzi o LIS-PLD-LIS to easyJet lata za 300 PLN - terminów 01/02.2016 do wyboru do koloru.



Warto jeszcze pamiętać, że opłaty manipulacyjnej Easyjet można uniknąć "patentem krakowskim" - wybierając najpierw jakiś lot zaczynający się w Krakowie, potem ten który nas interesuje, a następnie kasując ten pierwszy. Nie wiem czy to jeszcze działa, ale warto sprawdzić, zawsze to 60 zł więcej w kieszeni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#75 PostWysłany: 05 Maj 2015 07:54 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
bez względu na to jaki patent wykorzystasz to opłaty 60zł nie unikniesz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#76 PostWysłany: 05 Maj 2015 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Wintermute napisał(a):
bez względu na to jaki patent wykorzystasz to opłaty 60zł nie unikniesz...


Uuu, faktycznie sprawdziłem na stronie Easyjet i doliczają jak tylko się pierwszy etap wykasuje... Szkoda :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#77 PostWysłany: 05 Maj 2015 20:52 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Chciałabym, żeby wyszło tak tanio jak pokazujesz :) . Konkretny termin o jaki mi chodzi to 25 styczeń- 31 styczeń. Z tym, że 25 dogodną godzinę ma tylko Ryanair (po 18), z powrotem nie ma to znaczenia. I cena jaka mi wychodzi, to 90 euro z kawałkiem. Brałam pod uwagę Ryanair z Lizbony i powrót Easy Jetem do Lizbony. Ale dzięki :) Będę szukać dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#78 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:59 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Mikelek napisał(a):
Czyli do darmowych lotów Sata w obrębie Azorów uprawnione są osoby, które tą samą linią lotniczą przyleciały na wyspy, na przykład z kontynentalnej Portugalii? Ja to tak rozumiem, po dość pobieżnym przeczytaniu tej informacji.


No właśnie to jest ciekawe, że nie - również obejmuje to pasażerów Ryana, EasyJeta i TAPa...

Darmowe loty między wyspowe?

Załączniki:
sata.PNG
sata.PNG [ 32.33 KiB | Obejrzany 3254 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#79 PostWysłany: 12 Maj 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Szkoda że kartę pokładową w Ryanie można wydrukować dopiero na kilka dni przed odlotem, będę mógł sprawdzić, czy to działa, dopiero w lipcu, ale nic mi nie szkodzi dzisiaj napisać do SATA i sprawdzić, czy się rzeczywiście da. Zaraz to zrobię :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#80 PostWysłany: 24 Maj 2015 22:35 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Mikelek napisał(a):
Szkoda że kartę pokładową w Ryanie można wydrukować dopiero na kilka dni przed odlotem, będę mógł sprawdzić, czy to działa, dopiero w lipcu, ale nic mi nie szkodzi dzisiaj napisać do SATA i sprawdzić, czy się rzeczywiście da. Zaraz to zrobię :)

Jakaś odpowiedź?



Co do transportu pomiędzy wyspami, można wziąć też pod uwagę promy (http://www.atlanticoline.pt/p/p/). Dla osób poniżej 30 roku życia do kupienia jest karta Interjovem
Cytuj:
COST
Age Between 13-23: 35.00€
Age Between 24-30: 48.00€

(http://www.cartaointerjovem.com/interyouth-card/), z którą każdy (obojętnie jaki) OW rejs jest za 7,5 EUR (http://www.atlanticoline.pt/p/p/index.p ... =6&lang=en). Dodatkowo z kartą są różne zniżki. Myślę, że opłacalna opcja przy zwiedzaniu kilku wysp. Moża da się to połączyć sensownie z Satą, o ile faktycznie są darmowe loty. Cena bez tej karty dla RT z Sao Miguel na jakąkolwiek inną wyspę to 100 EUR.

Dla Azorów znalazłem jeszcze ciekawą stronę http://www.azoresweb.com/festivals_azores.html (po PT)- link z opisem festiwali i z orientacyjnymi okresami odbywania się.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group