Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#21 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:25 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Możesz też wejść do któregoś antykwariatu ...... http://antikvar-lviv.livejournal.com/1175.html
Góra
 Profil Relacje PM off
zablok18 lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#22 PostWysłany: 28 Mar 2015 16:59 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Jesli bedziecie dluzej niz 2 dni to polecam elektriczka do Truskawca, potem marszrutka do Drohobycza i powrot autobusem do Lwowa.Taki nostalgiczny tour: krajobrazy, resztki przedwojennych klimatow w parku zdrojowym i miasto Bruno Schulza.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
zablok18 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#23 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Może mi ktoś powiedzieć czy zakup biletów do opery na jeden dzień przed jest możliwy? Wybieram się tam w terminie 10-12 kwietnia. Sprzedaż internetowa jest niemożliwa,albo ja nie znam stron,przez to moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#24 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 40
Loty: 12
Kilometry: 42 008
Jest możliwy, na ile wcześniej kasy zamykają to nie wiem, 30 min przed spektaklem ciągle były czynne (kupowałem bilet na zwiedzanie teatru). A później i tak kupiłem bilet na operę 10 min przed rozpoczęciem, ale to już u miłej Pani wpuszczającej na salę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#25 PostWysłany: 02 Kwi 2015 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Mimo wszystko radzę rezerwować bilety z wyprzedzeniem, byliśmy na Carmen i sala pełna. Nawet trafiła się para z biletami na te same miejsca co nasze, okazało się że mają bilety 'na wczoraj' ;) O te dobre miejsca na pewno będzie ciężko w ten sam dzień. A samą operę i Carmen polecam. Przy okazji bardzo polecam wyciszyć się w katedrze Ormiańskiej, zamknąć oczy, poczuć kadzidła i wsłuchać się w śpiew. Klimat fenomenalny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#26 PostWysłany: 02 Kwi 2015 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
adamian napisał(a):
Przy okazji bardzo polecam wyciszyć się w katedrze Ormiańskiej, zamknąć oczy, poczuć kadzidła i wsłuchać się w śpiew. Klimat fenomenalny.

o... to... to :)

ja podobne doznanie polecam w Soborze Swetego Jura... jeszcze dodatkowo trafić na jakąś mszę z fenomenalnym zaśpiewem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#27 PostWysłany: 07 Kwi 2015 20:26 

Warto też zwiedzić, nie wspomnianą w tym wątku Bazylikę Archikatedralną pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najważniejszy obecnie kościół lwowskich Polaków, którzy tam jeszcze przetrwali. Wspaniała architektura. Niezapomniana atmosfera podczas mszy św.( godź 11.30 w niedzielę). Po polsku.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#28 PostWysłany: 07 Kwi 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Popieram. Nie jestem ani chrześcijaninem, ani Polakiem, ale atmosfera była unikalna dla mnie.

Oczywiście, jest też cmentarz Łyczakowski (orląt lwowskich i nie tylko). Mam nadzieję, że każdy Polak wie o co chodzi ;)

Góra Zamkowa jest też ciekawa. Blisko centrum, wspaniałe widoki nad Lwowem, pełno zieleni.
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Mar 2016 14:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#29 PostWysłany: 08 Kwi 2015 22:57 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
Czy orientujecie się jak sytuacja we Lwowie wygląda w Wielkanoc (która na Ukrainie jest w najbliższy weekend)?
Mam na myśli dostępność sklepów, restauracji, marszrutek i innych atrakcji turystycznych?
Chciałbym wybrać się do Lwowa w piątek i zostać do niedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#30 PostWysłany: 09 Kwi 2015 07:46 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 25
w tych linkach masz odpowiedzi na swoje pytania (kilka ostatnich postów) ;)
lwow-dojazd,1410,52408&start=40
lwow,1320,2610&start=60

pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#31 PostWysłany: 09 Kwi 2015 08:19 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
a ja mimo wszystko polecam Kryjówkę, bardziej z ciekawości, no i oczywiście targi targi i raz jeszcze targi. Kupiłam książke polską z 1888 roku w marcu przy bardzo dobrym kursie hrywny za 10 zł ! aa i jeszcze polecam odwiedzić browar lwowski. oczywiscie jest też możliwosc degustacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#32 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:25 

Piszemy w tym wątku o atrakcjach Lwowa. Knajpa to w wątku o jedzeniu. A "kryjówka" na pewno żadną atrakcją nie jest. Zwłaszcza dla Polaków. Omijać z daleka tę norę nacjonalistów.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#33 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:38 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
A może mi ktoś powiedzieć,gdzie warto się wybrać w Lwowie z okazji Wielkanocy. Jakieś ciekawe wydarzenia itp. Bo patrzę na niektóre strony i na dzień dzisiejszy za bardzo nic nie znalazłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#34 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:52 

Na bulwarze Swobody [ deptak przed operą] jest duży jarmark świąteczny. Różne ciekawe pierdółki można tanio kupić. Ale czy to jeszcze będzie w niedzielę to nie wiem.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#35 PostWysłany: 09 Kwi 2015 11:19 

facaldo napisał(a):
a ja mimo wszystko polecam Kryjówkę, bardziej z ciekawości, [...[

Wstydu nie masz.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#36 PostWysłany: 09 Kwi 2015 14:25 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
chcialbym internetowo zarezerowac bilet do opery, ale wyskakuje jakis blad - czy ktos orientuje sie czy juz nie mozna z takiej mozliwosci skorzystac? czy jest jakis inny sposob na rezerwacje, aby nie jechac w ciemno i liczyc czy sie uda kupic czy nie?

Mod - zob. lwow-opera-zakup-biletu,1230,66663


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Kwi 2015 15:49, edytowano w sumie 1 raz
link w spr kupowania biletow :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#37 PostWysłany: 15 Maj 2015 23:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Jak specjaliści sugerowaliby zwiedzanie Lwowa w jeden niepełny dzień? Jesteśmy w mieście o 5 nad ranem. O 17 za to mamy lot, także pozostaje nam czas do mniej więcej 15. Co możemy zobaczyć w te niespełna 9-10 godzin?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#38 PostWysłany: 16 Maj 2015 00:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Rynek z wieżą ratuszową i okoliczne uliczki oraz Aleja Wolności na której na jednym końcu jest pomnik Adama Mickiewicza a na drugim gmach Opery.
Do tego obiekty sakralne w okolicy takie jak Katedra Łacińska, Kościół Bernardynów i Kościół Dominikanów. Potem poszedłbym na Wysoki Zamek (fajny widok na Lwów) i Cmentarz Łyczakowski, większość atrakcji jest dość blisko siebie

Choć Lwów jest dość dobrze zorganizowany komunikacyjnie to z racji małej ilości czasu możecie rozważyć taksówki np. spod okolic Wysokiego Zamku na Cmentarz Łyczakowski.

Jeszcze tak poza Twoim pytaniem bo Wy już chyba na to czasu byście nie mieli to polecam wizytę w "Gaju Szewczenki", to skansen w pobliżu Cmentarza Łyczakowskiego: http://pl.lvivskansen.org
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#39 PostWysłany: 14 Lip 2015 12:29 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie straszę ale warto wiedzieć http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dwoje-m ... wie/e9wwf7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#40 PostWysłany: 15 Lip 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Słuchajcie, a nie napatoczyliscie się czasem na jakieś fajne sauny we Lwowie? Wiem, że nie sezon na ruskie banie. Problem taki, że mogę poobijana i wymęczona dotrzeć do Lwowa i chetnie bym się zrelaksowała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group