Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#21 PostWysłany: 19 Sty 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Tuktuki są droższe od taksówek!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#22 PostWysłany: 19 Sty 2015 21:52 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Czym dalej od Khao San Road tym taniej ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#23 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Faktycznie czasem taniej wychodzi taksówka niż tuktuk i nie wymaga tyle targowania, jednak tuktukiem jest zwykle szybciej, jeśli się jasno zaznaczy że nie ma się ochoty na żadne postoje w sklepach. Nam się udawało, niektórzy nawet zbyt dosłownie traktowali "No stop" i mieliśmy wrażenie że nawet czerwone światło ich nie zatrzyma ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#24 PostWysłany: 19 Sty 2015 23:19 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Akurat z tymi postojami w sklepach to czasem można jasno zaznaczać, a i tak się je odwiedzi - znam to z doświadczenia ;) swego czasu na TTV był odcinek bodajże Miejskie przekręty, który tłumaczył na czym cały biznes ze sklepami polega. Jak ktoś wybiera się do Bangkoku to jest (był?) on do obejrzenia za free na Tvnplayer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#25 PostWysłany: 20 Sty 2015 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Skoro mają profity za każdego klienta, który dokona zakupu, więc im zależy, żeby zawieźć biednego turystę w jak największą liczbę miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#26 PostWysłany: 20 Sty 2015 22:15 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
nas nikt w tuktuku nie przekrecil, zawsze zawozili tam gdzie powinni w cenie w jakiej +/- wg wiedzy internetowo-przewodnikowej powinni, tyle ze nie lapalismy nigdy przy zadnych atrakcjach ani nie bralismy tych ktorzy na nas nawolywali. najlepiej sciagnac z ulicy (machajac dlonia w dol oczywiscie, po tajsku ;) ). a w ogole naj naj lepiej moto-taxi, ceny super! i wrazenia tez :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#27 PostWysłany: 06 Lut 2015 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 851
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
kspr napisał(a):
Faktycznie czasem taniej wychodzi taksówka niż tuktuk i nie wymaga tyle targowania, jednak tuktukiem jest zwykle szybciej, jeśli się jasno zaznaczy że nie ma się ochoty na żadne postoje w sklepach. Nam się udawało, niektórzy nawet zbyt dosłownie traktowali "No stop" i mieliśmy wrażenie że nawet czerwone światło ich nie zatrzyma ;)


Raz miałem takie szczęście w Bangkoku, że trzy razy pod rząd kierowcy tuk-tuka chcieli się 'na chwilę' zatrzymać. Oczywiście od razu do negocjacji, że nigdzie się nie zatrzymujemy i jedziemy do celu. Kierowca zatrzymał tuktuka, wyciągnął mapkę, tłumaczył trasę to my oczywiście dziękowaliśmy i szliśmy do następnego. I oczywiście kierowca tuk-tuka po trzech minutach, że musi się 'na chwilę' zatrzymać i .... I tak 3x pod rząd. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#28 PostWysłany: 16 Lut 2015 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Tuk tuki rzeczywiście są droższe od taksówek, ale taksówki w Bangkoku to jakaś masakra! Po co im taksometry, jeśli i tak nie chcą ich włączyć?
Kierowcy taksówek to lenie i naciągacze... Dwie historie:

- Pojechaliśmy darmowym busem hotelowym na nocny targ. Przed wyjazdem zapytałem ile będzie kosztowała powrotna taxi. Stówę, ok.
Chcemy wracać, idziemy na postój taksówek. Podchodzi do nas kierowca pierwszej taksówki, pyta gdzie chcemy jechać. Podaję mu nazwę hotelu i słyszę 4 stówy!
Zaśmiałem się i obróciłem na pięcie i słyszę: "Miśta, miśta" a ile dasz? Stówę. No to musisz podejść do budki, zarezerwować taksówkę i zapłacić 2 dychy za rezerwację (a taksówek stało tam z kilkadziesiąt) to pojadą wtedy na licznik. No i pojechaliśmy na licznik, wyszła stówa ;)

- Pojechaliśmy do portu rzecznego, taksówką zamówioną w hotelu. Pod hotelem jakoś nie mają problemu z włączeniem taksometra, ochrona spisywała nr rejestracyjny i licencji gościa, mówiła po tajsku, gdzie mają nas zawieźć i jak wsiadaliśmy do taksówki, kierowca grzecznie włączał licznik. Wyszło 75. Ale jak chcieliśmy wrócić to już masakra jakaś! Żaden taksiarz nie chciał jechać za mniej niż 400. Czwarty czy piąty w końcu włączył licznik, ale jak zobaczył gdzie chcemy jechać, stwierdził że nie wie gdzie to jest (pomimo,że pokazywałem mu trasę na mapie), nie chce od nas kasy i mamy wysiadać :) Następny taksiarz powiedział, że to za blisko, on za stówę to nigdzie nie jedzie i w ogóle to weźcie tuk tuka. Trzeci, czy czwarty zgodził się pojechać za 150 (poprzedni każdy chciał 200), machnąłem ręką i pojechaliśmy. Podrzucił nas jeszcze pod market, który był 15 minut z buta od hotelu.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#29 PostWysłany: 16 Lut 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Taksówki w Bangkoku są tanie jak barszcz, tuktuki to inny temat, ja całe szczęście dostałem dobrą radę od lokalsa na start: 20 THB za przejazd w promieniu 5km i ani grosza więcej, tyle samo kosztuje przejazd na motocyklu. Wysiadając wręczasz 20-stkę i po wszystkim.
Ustalając cenę przed przejazdem, bądź pewien, że jesteś na straconej pozycji, po targach "turysty" ustalicie cenę na poziomie 120-170THB za tą samą trasę, które z dumą zapłacisz, w końcu "utargowałeś" , taniej kierowca nie pojedzie ;)

Jeżeli chcesz poznać koszt przejazdu taksówką w Bangkoku lub innych większych miastach Azji, wylicz go podając trasę przejazdu na stronie uber.com, lub użyj aplikacji Myteksi (Grab taxi)- do pobrania w google play. Działa podobnie jak Uber, tyle że płacisz gotówką po kursie, zawsze poniżej licznika, niemal zawsze wstępnie szacowana kwota pokrywała się z kwotą płaconą kierowcy. W taksówkach ubera niemal zawsze jest zimna woda w małych butelkach dla pasażerów, nie tylko blackach. Kupno karty prepaid z internetem 3g i korzystanie z tych aplikacji może zwrócić się już po pierwszym przejeździe, w porównaniu do taksówki z "wytargowaną" ceną.

Ciekawostką są porady na forach/blogach dotyczących tuków, tyle że w Indiach. Postanowiłem przetestować dwie najpopularniejsze. Czyli "poznaj cenę" i "targuj cenę"

Na tej samej trasie, ok 10km:
Test I (najczęściej polecany wariant w internecie):
1.Przed wejściem do tuka, podaję destynację i pytam o cenę: kierowca proponuje 300inr
2.Ja proponuję 100inr
3.Jedziemy za 200

Test II
1.Podaję destynację i jednocześnie proponuję 150inr
2.Kierowca mówi, że mu się nie opłaca, że ma inne zajęcia i w ogóle jest zmęczony i odjeżdża, następnych kilku robi dokładnie to samo, nawet nie negocjując.
3.Po kilkunastu próbach w końcu znajduję ochotnika, który z nieskrywanym niezadowoleniem jedzie za 180inr.


i na dokładkę:
Test III
1.Pewnym krokiem wsiadam do pierwszego lepszego tuktuka.
2.Mówię wyraźnie kierowcy gdzie ma jechać, powtarzam, by nie było niedomówień.
3.Łamię chorągiewkę licznika i ruszamy. Licznik bije standardowo czyli odległość+czasówka gdy stoimy w korku + ew. 35% dopłata za jazdę w nocy.
4.60inr za tą samą trasę.
Od tej pory tylko chorągiewka i licznik, przekręty to rzadkość.

Kierowcy na całym świecie doskonale wiedzą, że część turystów z dorosłych facetów z głową na karku w obcym kraju w jakiś niezrozumiały sposób zamienia się w przedszkolaki, które dają się łupać na każdym rogu, kto wie, czy któryś z nich w tym momencie nie pisze kolejnego poradnika o ustalaniu ceny przed kursem :mrgreen:

Mam nadzieję, że komuś te wypociny pomogą.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#30 PostWysłany: 16 Lut 2015 10:43 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
W Bangkoku i tak jest lepiej niż np. w Chiang Mai.

Tam nie ma komunikacji miejskiej.
Taksówki są ciężkie do znalezienia.
Więc tuki tuki są bardziej bezczelne.

W Bangkoku da się jechać z taksometrem, nawet zdarzało mi się trafić na kierowcę który włączał taksometr sam z siebie, jak coś oczywistego.
Wielu jednak nie chce.

Raz też udało mi się przekonać do taksometru gdyż nie powiedziałem gdzie jadę.
"Pokażę drogę" - i jechałem z nosem we własnym GPS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#31 PostWysłany: 16 Lut 2015 10:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
W tym roku mieliśmy 4 podejścia do Taxi i trzykrotnie wysiadaliśmy bo cierpa nie chciał za nic włączyć taksometru.Już zwątpiliśmy że w ogóle coś znajdziemy :lol: Za czwartym razem się udało :) Tuk Tuk nie musi być wcale droższy,kwestia dogadania choć z nimi jest jeszcze ciężej a początkowa cena jest zaporowa :D
Na Bangkok nie ma co narzekać :D Phuket to tragedia,tam każde przewozy opanowane przez mafie i ceny są zaporowe,stałe.. :evil: Żadne negocjacje nie wchodzą w grę :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#32 PostWysłany: 16 Lut 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Pewnie, że taksówki są tanie jak barszcz (na taksometr). Tyle że z portu do hotelu żaden na 10 nie chciał włączyć licznika. Jak tak idziesz i łapiesz jedną po drugiej i żaden taksiarz nie chce włączyć licznika, to są w stanie obrzydzić cały pobyt :evil:

PS. taksometr na starcie ma 35 baht.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#33 PostWysłany: 16 Lut 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
MaPS napisał(a):
Pewnie, że taksówki są tanie jak barszcz (na taksometr). Tyle że z portu do hotelu żaden na 10 nie chciał włączyć licznika. Jak tak idziesz i łapiesz jedną po drugiej i żaden taksiarz nie chce włączyć licznika, to są w stanie obrzydzić cały pobyt :evil:

PS. taksometr na starcie ma 35 baht.



Tak jak pisałem, łapanie i targowanie to strata czasu, jeździmy z grabtaxi - aplikacja powie Ci ile zapłacić kierowcy- nigdy nie miałem żadnej próby przekrętu lub tekstu o dopłacie, choć w okolicach khaosan trudno odnaleźć kierowcę który po Ciebie przyjechał. Alterneatywnie Uber, ma dodatkowy plus - wszystko rozlicza się samo, jeździsz bez gotówki, o darmowych kredytach nie będę pisał, każdy wie.

Poza tym najlepszy i najtańszy środek transportu - skuter, 20-25zł za dobę+ paliwo, no i uczestniczenie w miejskim rytmie warte każdej złotówki ;)

Załączniki:
uber1.jpg
uber1.jpg [ 80.31 KiB | Obejrzany 2568 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#34 PostWysłany: 16 Lut 2015 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Aha, karty prepaid z netem 3G rozdają teraz na lotnisku za darmo ;) Ja dostałem 2 prepaidy z netem i 1 voice.
A aplikacji nie znałem, dzięki, ale muszę zmienić chyba komórę.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#35 PostWysłany: 14 Lip 2017 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przedstawiam białego kruka, bardzo rzadko spotykany w Bangkoku cennik TUK-TUK-ów :D

Ceny poglądowe, ale przydadzą się przy ustalaniu kwoty przejazdu. Odejmijcie od każdej z nich 20THB jeżeli łapiecie z ulicy - bo tyle kierowca musiał zapłacić za wjazd na teren centrum handlowego.

(odłegłości możemy policzyć na mapach google wpisując jako start "Central WORLD")
Załącznik:
IMG_20170305_202926 (Small).jpg
IMG_20170305_202926 (Small).jpg [ 106.96 KiB | Obejrzany 1717 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#36 PostWysłany: 12 Paź 2017 19:45 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
no w bkk okropnie próbuja. my uciekajalismy przed burzą i jeszcze dodatkowo spieszylismy na lotnisko, i nikt nie chcial nas wziac za rozsadna cene poprosilismy o pomoc ... zołnierza :)
i reakcja: jak to w moim kraju nie chca właczyc taksometru? Ja jestem z BKK i nie pozwole na to !! ;)
to był hit - z latarka zatrzymywał taksówki (niektóre zwiewały jak tylko widzialy taka "blokade") i jak złapał "ofiare" to takie przemówienie wyglosil, ze taksówkarz nie odezwal sie ani slowem i nawet radia sie bal wlaczyc, ale pod sam hotel nas dowiózł, oczywiscie z taksometrem jak sie patrzy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#37 PostWysłany: 12 Paź 2017 20:51 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 5
tez dorzucę ciekawostkę od siebie. Będąc w Bkk chcieliśmy się dostać z placu gdzie jest "The Giant Swing" do portu Tha Tien aby popłynąć do Wat Arun. Z mapy w hoteliku wyglądało że jest to blisko , jakieś 1.2 - 1.5 km, więc mieliśmy zamiar zrobić to spacerkiem. Przy pokonywaniu skrzyżowania " na skrót" , a nie po pasach , i między jadącymi samochodami zgarnął nas policjant. Najpierw udzielił nam reprymendy a później wypytał gdzie się spieszymy. Stwierdził że szkoda nóg w taki gorąc i zatrzymał tuk-tuka. Coś tam ostro nagadał temu tajowi a nam powiedział że ludek nas zawiezie do samej przystani i za transport mamy zapłacić 10 THB !! :o . Na drugi dzień wybieramy się z tego samego miejsca do Wielkiego Pałacu / ten sam kierunek ale chyba trochę bliżej / i nie znalazł się żaden tuk-tukowiec który by wołał mniej niż 150 THB. Zrobiliśmy więc mały 15 min spacerek :D
Jeśli chodzi o taxi, to mimo włączonego licznika zdarzyło nam się raz zapłacić 3 x więcej na tej samej trasie co kilka dni wcześniej / 180 THB zamiast 60THB /. Po prostu licznik kręcił się dziwnie szybko :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#38 PostWysłany: 28 Gru 2017 12:56 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 3
Z moich doświadczeń wynika, że ceny wyglądają mniej więcej tak
taksówka z taksometrem< uber < taksówka przy negocjacji za kurs < tuk tuk.
Przy czym tuk tuka da się stargować czasem i tak, że wyjdzie taniej niż uber ;), (taksą bez taksometru jechałem tylko raz).

Najsensowniej, jeżeli Wam po drodze podróżować komunikacją miejska - oczywiście jeżeli poruszacie się w obrębie tylko starego miasta pociągi odpadają.
Fajną opcją są promy zarówno te rzeczne jak i po kanałach - mikropłatności + brak korków


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Gru 2017 13:38, edytowano w sumie 1 raz
Zdublowany post
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#39 PostWysłany: 21 Paź 2018 11:58 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
@bartoszm
Mógłbyś rozwinąć z tymi mikropłatnościami na promie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#40 PostWysłany: 21 Paź 2018 12:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zapewne ma na myśli bardzo niskie ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group