Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bangkok TUK TUKI
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2014 22:12 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Uwaga, chyba najwięksi naciągacze.
Każdy chce zrobić turystę w banie 3-4 krotnie.

Transfer tani, ale niestety zawsze trzeba ustalić cenę.
Przykładowo z KhaoSan do Wielkiego Pałacu Królewskiego chcą 150-250 batów.
Za 40 pojechał. Oczywiście trzeba zapytać 5-6 jeden po drugim. :)

Wyglądało tak on mi rzucał cenę 200 to się śmiałem, ja rzucałem 40 on się śmiał. Więc mówiłem, sory idę dalej po tym zabiegu cena o połowę. Mówię, że nie bo drogo to cena znów o połowę :P

Targowanie, zawsze tak wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2014 22:35 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
To jest targowanie, a nie naciąganie :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 19 Paź 2017 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Z taksówkami jest podobnie - trzeba się upierać, że chce się jechać na taksometr. I zwykle większość się nie zgadza i podają cenę z kosmosu. Zdarzało mi się pytać np. 10 taksówkarzy czy pojadą na taksometr i dopiero 10 się zgadzał - ale zawsze warto bo oszczędność spora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:24 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
marfot napisał(a):
To jest targowanie, a nie naciąganie :)


Jak zamówimy usługę i ja dostanę cenę 100pln, a ty 200pln za to samo to uważasz że to nie jest naciąganie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:26 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
odri napisał(a):
Z taksówkami jest podobnie - trzeba się upierać, że chce się jechać na taksometr. I zwykle większość się nie zgadza i podają cenę z kosmosu. Zdarzało mi się pytać np. 10 taksówkarzy czy pojadą na taksometr i dopiero 10 się zgadzał - ale zawsze warto bo oszczędność spora


Wiesz co powiem ci, że nie robiem tak i w sumię żałuję.
Dlaczego.. po prostu wydawało mi się, że wtedy gość obwiezie mnie po połowie miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
To sie nazywa wolny rynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:35 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Może.. natomiast ja interpretuję inaczej.

Według mojej opini naciąganie i tyle.
Patrzy na turystę myśli pewnie frajer z Europy to sprzedam mu za 5x drożej, a nie może 10x drożej będzie lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Ktos Ci kaze tyle placic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:49 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Nikt. Nie chce mi się z każdym sprzedawcą stać i pitolić to samo, w sensie targować. Dlatego prosta piłka 1/4 ceny lub mniej albo spadaj.

Słuchaj, piszę moją opinię dla innych na forum, żeby wiedzieli jakich przebitek się spodziewać i jak gadać, żeby był to wyjazd budżetowy.

Podsumowując:
Rozumiem podoba ci się ten klimat, jesteś nim zachwycony - super.
Jednak nie każdy to lubi, więc pozwól że inni sobie przeczytają i uznają czy to wolny rynek czy naciąganie i wybiorą swoją strategię zakupową. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2014 23:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Słuchaj, piszę moją opinię dla innych na forum, żeby wiedzieli jakich przebitek się spodziewać i jak gadać, żeby był to wyjazd budżetowy

A sprawdziles, ile razy juz o tym bylo tu pisane? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#11 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Strona główna » Nowe forum podróżnika » Azja » Tajlandia » Transport

Zakladce Tajlandia -> Transport ani raz :)

Chyba, że informacja, o której piszesz została gdzieś indziej skategoryzowana.
Jak szukałem informacji, często przewijały się podobne informacje w relacjach z podrózy i innych opowieściach.

Natomiast dla mnie czytanie dupereli, że ktoś zwiedził coś tam i zrobił sobie zdjęcie przy czerwonym tulipanie mało mnie interesowało.

Ponawiam prośbę do admina, jak temat jest nie potrzebny niech wywali i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#12 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Niedawno zaczęliśmy reorganizować strukturę forum. W chwili obecnej nadal trwają prace porządkowe. Bardzo wiele tematów wciąż jest w "starym" forum podróżnika viewforum.php?f=21 - czekają na przeniesienie do nowego, o zmienionej strukturze. Co prawda temat naciągania w Azji był dość często poruszany, jednak najczęściej wymieniany jednym tchem z jedzeniem, noclegami czy dojazdem na daną wyspę. Chcemy to zmienić, i tematy jak Twój - o jednej konkretnej rzeczy są mile przez nas widziane. W przyszłości planujemy właśnie w takich tematach posortować całą wiedzę z forum.

Co do targowania/naciągania - wiem że dla wielu z Was jest to fajne, egzotyczne i stanowi element ichniejszego świata.. tyle że nim nie jest. Lokalsi nie muszą się o nic targować w tak prozaicznych codziennych rzeczach, znają właściwą cenę, wsiadają, jadą i wysiadając płacą za taki przejazd 20. Czyli turyści są oszukiwani i tyle ;) Oczywiście nikt nie zmusza Cię do kupowania niczego (i tak robię w większości przypadków), jednak jeśli coś naprawdę potrzebujesz (np dostać się z punktu A do B, a nie jeździ komunikacja publiczna), jest to Twój 50 dzień w podróży i ZNÓW stracisz 15min na użeraniu się z kolejnym naciągaczem.. odbiera to dużo przyjemności z podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#13 PostWysłany: 12 Kwi 2014 00:38 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 34
Washington napisał(a):
Co do targowania/naciągania - wiem że dla wielu z Was jest to fajne, egzotyczne i stanowi element ichniejszego świata.. tyle że nim nie jest. Lokalsi nie muszą się o nic targować w tak prozaicznych codziennych rzeczach, znają właściwą cenę, wsiadają, jadą i wysiadając płacą za taki przejazd 20. Czyli turyści są oszukiwani i tyle ;) Oczywiście nikt nie zmusza Cię do kupowania niczego (i tak robię w większości przypadków), jednak jeśli coś naprawdę potrzebujesz (np dostać się z punktu A do B, a nie jeździ komunikacja publiczna), jest to Twój 50 dzień w podróży i ZNÓW stracisz 15min na użeraniu się z kolejnym naciągaczem.. odbiera to dużo przyjemności z podróży.


Wszystko w temacie :) 200% się zgadzam..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#14 PostWysłany: 12 Kwi 2014 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Popieram, również bardziej traktuję to jak naciąganie, nic lokalnych tradycji w tym nie ma. Po prostu przyjeżdżają tam turyści ze Skandynawii, ze Wielkiej Brytanii dla których takie ceny i tak są tanie i płącą - więc lokalsi to wykorzystują i doją ich na ile się da. A że dla Polaków jest ten sam przelicznik to efekt uboczny
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba201 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#15 PostWysłany: 18 Sty 2015 22:32 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
hmm przepraszam za może śmieszne pytanie, ale... czy cena za tuk-tuka to cena za osobę czy przejazd?

w Łodzi są riksze...płatne za osobę za kurs :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#16 PostWysłany: 18 Sty 2015 22:42 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Cena jest za przejazd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#17 PostWysłany: 19 Sty 2015 18:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Niekoniecznie, zawsze w krajach azjatyckich uzgodnij przed kursem czy cena na pewno jest za przejazd, bo potem potrafią mówić że nie za przejazd a od osoby, i w ogóle to nie THB tylko $ ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#18 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Kilka lat temu. Ustaliliśmy cenę w batach, wszystko ok, jedziemy zadowoleni, że wynegocjowaliśmy tak dobrą cenę...Koleś dojeżdża do jakiegoś miejsca (chcieliśmy na jakiś bazar z tego co pamiętam), mówi że to tu chcieliśmy dojechać, płacimy, dziękujemy... po 5 min okazuje się, że wysadził nas może w 1/3 drogi, a my że okolicy nie znaliśmy to mu zaufaliśmy :lol:

Drugi przypadek podobny ;) . Nasz pierwszy raz w BKK. Kierowca oferuje, że za jakąś tam kasę będzie nas woził po mieście, oczywiście cena niska, gdy wstąpimy do kilku sklepów. Łykamy to, dlaczego nie, pojeździliśmy tak może z max 1h... tuk tuk zaniemógł, kierowca rozłożył ręce - bardzo by nas chciał wozić pół dnia, ale co on może że się mu tuk tuk zepsuł... :lol:

No cóż, każdy frycowe kiedys musi zapłacić, żeby się nauczyć :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#19 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:37 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
jezdzilem kiedys 3h za 40 THB. Zabytek, sklep, zabytek, sklep, zabytek, sklep. Mówię do gościa. Dość sklepów. On, ok. to daj 40 THB. Pa i do widzenia. Ja w sklepach i tak nic nie kupowałem, wątpie też ze mu się opłacało.
Góra
 Profil Relacje PM off
osiek lubi ten post.
osiek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#20 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:47 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 22
My chcieliśmy z Wat Pho pojechać do pałacu króla i kierowca tuk tuka miał dwie trasy: objazdowa z centrami handlowymi 40 batów, bezpośrednia 150 batów :D naciągacze!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group