Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Woy napisał(a):
Ważna informacja dla chcących zobaczyć Machu Picchu po taniości, jadąc własnym autem lub busem na trasie Santa Maria - Santa Teresa - Hidroelectrica. Od 16 maja 2022 trwają szeroko zakrojone prace na całej długości drogi, przez co staje się prawie nieprzejezdna. Jest tylko kilka krótkich okienek czasowych, w których można tę trasę pokonać, w pozostałych nie ma zmiłuj, pracuje ciężki sprzęt i nikogo nie puszczą - sam przyjechałem o 13.20 i musiałem czekać do 15.00. Wg Google Maps trasa Santa Maria - Hidroelectrica zajmuje 1,5h (przejechałem, ten czas jest zupełnie realny) a najdłuższe okienko to tylko 1h :o W drodze powrotnej jechałem jak szalony i udało mi się zmieścić w 1h 10 min, na szczęście na końcówce mnie puścili.

Prace potrwają na pewno bardzo długo (m.in wykuwane są dwa tunele), przez co w praktyce ten sposób dotarcia do Machu Picchu jest gigantycznie utrudniony. Plus jest taki, że jak skończą, droga będzie znacznie szersza i łatwiejsza do pokonania. Kto wie, może położą nawet asfalt.

Załączam szczegółowy harmonogram okresów otwartych i zamkniętych.
Załącznik:
20220616_110908.jpg

viewtopic.php?f=677&p=1537967#p1537967



BUSY:
http://www.perucaracol.com/mapi/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 32 USD
Cena OW: 16 USD

http://www.machupicchubuspackers.com/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 30 USD
Cena OW: 20 USD

POCIĄGI:
http://incarail.com/
https://www.perurail.com

Kombinowane busy + taxi:
07:30 – 13:30 Lokalny bus z Cusco do Santa Maria – 15 SOL

13:45 – 14:45 Taxi z Santa Maria do Santa Teresa – 10 SOL
14:45 – 15:45 Taxi z Santa Teresa do Hydroelektrowni – 5 SOL 

15:45 – 17:45 Z Hydroelektrowni do Aguas Calientes - pieszo wzdłuż torów – 4 free!

Dzięki @pablo79 za przeszukanie neta :)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Kwi 2014 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
No to zakupione :) Dzięki za pomoc. Ostatecznie kupiłem przez oficjalną stronę, bo jednak taniej. Gdyby ktoś potrzebował: za bilet z Huayna Picchu z karty ściągnęło mi 170 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 13 Kwi 2014 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
odri napisał(a):
No to zakupione :) Dzięki za pomoc. Ostatecznie kupiłem przez oficjalną stronę, bo jednak taniej. Gdyby ktoś potrzebował: za bilet z Huayna Picchu z karty ściągnęło mi 170 zł


Rozumiem, że kupiłeś przez http://www.machupicchu.gob.pe/ ?
W ubiegłym roku ta strona nie działała poprawnie, przed dokonaniem płatnosci kompletnie się zawieszała.
Miłego trekkingu na Huayna Picchu :)
Kilka fotek m.in z MP pod tym linkiem: https://plus.google.com/u/0/photos/1059 ... 6539058225
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Kwi 2014 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Tak, dokładnie przez tę stronkę. Z tego co czytałem to rzeczywiście spore są z nią problemy, najlepiej kupować na wersji hiszpańskojęzycznej itd. Ale u mnie jakoś poszło bez większych komplikacji.

Fotki bardzo fajne, już nie mogę się doczekać aż sam to sobie na żywo pooglądam :)

BTW. te zdjęcia z dżungli gdzie dokładnie robiłeś? (o ile to dżungla)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2014 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Tak, w sumie to dżungla.
Zdjęcia zrobione w okolicy Puerto Maldonado, głównie w Lago Sandoval.
Możesz dolecieć tam z Cusco (bardzo krótki lot m.in Star Peru)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
odri lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 26 Kwi 2014 16:32 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 109
czy ktoś ostatnio testował działanie karty ISIC?
na jednym ze zdjęć gdzieś widziałem cennik - z którego wynika że wejście dla posiadacza jest 2 razy tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Kwi 2014 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
michal985 napisał(a):
czy ktoś ostatnio testował działanie karty ISIC?
na jednym ze zdjęć gdzieś widziałem cennik - z którego wynika że wejście dla posiadacza jest 2 razy tańsze.


W 2012 była respektowana
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Kwi 2014 17:56 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 109
XXXHOMBREXXX napisał(a):
michal985 napisał(a):
czy ktoś ostatnio testował działanie karty ISIC?
na jednym ze zdjęć gdzieś widziałem cennik - z którego wynika że wejście dla posiadacza jest 2 razy tańsze.


W 2012 była respektowana


ok, dzięki
są w Peru jakieś inne miejsca poza MP gdzie można ją jakoś wykorzystać aby uzyskać jakąś sensowną zniżkę?
nie wiem czy jest sens wyrabiać kartę tylko na wejście na MP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Kwi 2014 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
michal985 napisał(a):
są w Peru jakieś inne miejsca poza MP gdzie można ją jakoś wykorzystać aby uzyskać jakąś sensowną zniżkę?
BTW. W Moray moja żona na zwykłą legitymację dostała -50%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Sty 2015 11:48 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Czy ktoś rozpracował zakup biletów na oficjalnej stronie? Nawet jeśli uda się jej załadować to albo nie pokazuje kroku nr 3 (jeśli jest przełączona na wersje angielską) albo pokazuje coś w kroku trzecim (w wersji hiszpańskiej), ale nie pozwala zakupić. Wiem, że można kupić na tej drugiej stronie, ale wolę zapłacić 128 soli zamiast 74 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Sty 2015 11:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
na machu pichu najtalniej wziac autobus z cusco na tame, za okolo 80 soli, potem przejsc sie do aqua calientes 2 godziny
przespac sie i rano na gore :)
pociag z cusco byl naprawde mega mega drogi, nawet 200 dolcow RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Sty 2015 13:06 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
tasma napisał(a):
Czy ktoś rozpracował zakup biletów na oficjalnej stronie? Nawet jeśli uda się jej załadować to albo nie pokazuje kroku nr 3 (jeśli jest przełączona na wersje angielską) albo pokazuje coś w kroku trzecim (w wersji hiszpańskiej), ale nie pozwala zakupić. Wiem, że można kupić na tej drugiej stronie, ale wolę zapłacić 128 soli zamiast 74 USD.


Cześć,
tasma - ja kupowałam bilety w listopadzie z oficjalnej strony i poszło wszystko bezproblemowo. Tyle tylko, że płacić można było wyłącznie kartą VISA.
Pod tym linkiem masz dokładną instrukcję zakupu biletów, mi pomogła.
http://latinoamerica.pl/jak-sie-dostac- ... cchu-2013/
Kasia
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 09 Sty 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
michcioj napisał(a):
na machu pichu najtalniej wziac autobus z cusco na tame, za okolo 80 soli, potem przejsc sie do aqua calientes 2 godziny
przespac sie i rano na gore :)
pociag z cusco byl naprawde mega mega drogi, nawet 200 dolcow RT.


Taniej przejechać tą trasę na 2-3 razy busami i colectivos. Można za 40-50 soli.

A po drodze można zobaczyć jeszcze "Salineras de Maras". Trzeba pogadać z kierowcą, żeby wysadził w odpowiednim miejscu, to idzie dojść piechotą w 20 min i nie trzeba brać taksówki (jak twierdzą w inf. turystycznej).
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2015 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Można też kupić wycieczkę w jednej z wielu agencji w Cusco.My za przejazd do Hydroelectrici,3 posilki,nocleg w AC i bilet na MP zplacilismy 100 usd.Jest to z pewnoscią opcja dla osób mających mniej czasu.Spotkaliśmy po drodzę ludzi korzystających z opcji kilku busów i mówili,ze drugi raz by tak nie jechali.Wiadomo,każdy ma inny sposób na podrózowanie:)
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Sty 2015 11:15 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Cena 100$ za taki pakiet wydaje się rozsądna.

My w 2 osoby robiliśmy trasę Cuzco - Santa Maria jakimś lokalnych busem jadącym do Quillabamba (koszt ok. 20 soli/os). Wg rozkładu :) zajmuje to ok 5h,ale nam zajęło trochę dłużej ponieważ po drodze( w okolicach Alfamayo) był remont drogi i ruch wahadłowy. Do Santa Maria dotarliśmy późnym wieczorem i już był lekki problem ze złapaniem collectivo (lokalnych taksówek grupowych) do Santa Teresy. Jeden cwaniaczek chciał nas zawieźć za 10 soli od osoby, ale miał tylko jedno miejsce więc mi zaproponował bagażnik. Ponieważ miałem go dzielić z jakimiś rusztowaniami oraz zdając sobie sprawę,że to 30 km po szutrze nad przepaścią - odmówiliśmy :) Szczególnie, że kierowca był uparty i nie chciał negocjować ceny za bagażnik :) Odpuściliśmy, znaleźliśmy tani nocleg i dalej ruszyliśmy następnego dnia rano. Już bez problemów (tym razem taksówek było dużo) po 10soli/os. jechaliśmy sami z kierowcą dzięki czemu była możliwość zatrzymania się po drodze gdzie chcieliśmy.Warto, bo widoki piękne. Podróż do Santa Teresa w zależności od pogody powinna zająć od 1-2h. Stamtąd trzeba złapać kolejne collectivo (5 soli/os.) do Hidroelectrici gdzie kończą się tory z Cuzco. Dalej już tylko ok. 15 km spacerem wzdłuż torów :). Trasa bardzo przyjemna. Do Aguas Calientes dotarliśmy po ok 3h normalnego marszu.

Jest to opcja zdecydowanie dla tych, którzy mają ze 2 dni w zapasie i nie muszą się spieszyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Sty 2015 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
tasma napisał(a):
Czy ktoś rozpracował zakup biletów na oficjalnej stronie? Nawet jeśli uda się jej załadować to albo nie pokazuje kroku nr 3 (jeśli jest przełączona na wersje angielską) albo pokazuje coś w kroku trzecim (w wersji hiszpańskiej), ale nie pozwala zakupić. Wiem, że można kupić na tej drugiej stronie, ale wolę zapłacić 128 soli zamiast 74 USD.

Kupiłem, i zapłaciłem 1 stycznia 2015r., wg opisu z tej strony:
http://www.visitingmachupicchu.com/gett ... e-tickets/
Pojawiające się dokumenty trzeba wydrukować albo zapisywać, bo nie wysyłają na maila. Są dwa - rezerwacja (od razu wyświetla się w pdf) oraz po zapłacie kartą, należy wyświetlone potwierdzenie płatności również zapisać/wydrukować.
Płaciłem zwykłą kartą płatniczą visa, więc kurs był ze spreadem walutowym. Braliśmy tylko wejście na MP, skasowało po ok. 133 sole - 170zł.
Potwierdzenie płatności wygląda mniej więcej tak:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jancio_wodnik uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 02 Mar 2015 08:01 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 21
My po lądowaniu w Cuzco (lot z La Paz) zostaliśmy namówieni na przejazd z lotniska do Ollantaytamboo taką taksówką nieoznakowaną, przejazd nie był tani bo za 2 osoby wyszło 40 USD, ale nam zależało na czasie, by zdążyć na pociąg do Aguas Callentes. Dla porównania za zwykłego busa płaci się o ile pamiętam 5 soli? W każdym razie jakieś grosze, a za taxi jak widać :)
Z Aguas na MP bus kosztował 12USD w jedną stronę, ale w pogodny dzień to wystarczy, bo z góry idzie się przyjemnie ok 1,5 godz. Tyle że pogoda w Andach zmienia się jak w kalejdoskopie. W każdym razie pod górę z buta to ciężka sprawa dla nie wprawionych turystów, więc lepiej chyba wydać te 12dolców. Bilety do MP kupiliśmy miesiąc przed wylotem przez internet, na wspomnianych przez "macias"zasadach .

jak ktoś ma pytania to proszę pisać na fb
https://www.facebook.com/tomasz.zy

a tu stronka z fotkami:
https://www.facebook.com/Wyprawadoamery ... niowej2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Mar 2015 10:36 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Można rzeczywiście jechać taxi do Ollanta, które powinno kosztować około 90-100 soli.
My pojechaliśmy taksówką w Cuzco na ulicę Pavitos (10 soli). Stamtąd colectivos do Ollantaytambo kosztuje 20 soli/osobę (ale lokalni płacą 10 soli i tyle powinno się udać wytargować). Ewentualnie 5 soli kosztuje colectivos z Cuzco do Urubamba.
W drodze powrotnej można tanio wyrwać taksówkę, która wraca z Ollanta do Cuzco na pusto po odwiezieniu kogoś na pociąg. Nam udało się zapłacić 70 soli do hotelu w Cuzco ( była też opcja 60 soli do Plaza de Armas).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Mar 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Tak jak piszesz, z ulicy Pavitos busami za 10 soli/os. zabierają bez łaski. Tzn jak widzą gringos, to najpierw wołają 15 soli, ale jak się odpowie że za 10 soli się zgodzimy, to ok, od razu się wsiada. My najpierw (na 3h przed busem) przeszliśmy się na tą ulicę rozkminić co i jak, i sami od razu wołali po 10 soli. Gdy przyszliśmy te 3h później, to cwaniaczki zaczęły od 15 soli, ale tak jak napisałem, odmowa, i propozycja 10 soli załatwiła sprawę. Widzieliśmy że wsiadającą na ostatnią chwilę parę Polaków (jedna z dwóch par spotkanych przez 15 dni w Peru), wykasowali w Ollancie po 15 soli, więc pewnie się nie targowali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Wrz 2015 13:46 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 28
Mam pytanie do osób, które kupiły bilety przez Internet - czy rzeczywiście wymagane jest na miejscu okazanie karty, której użyłem przy płatności? Karta nie należy do mnie i wolałbym jej nie zabierać. Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Wrz 2015 13:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Mnie przy wejsciu nikt o zadna karte nie pytal, wystarczyl wydruk biletu elektronicznego.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group