Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2014 11:47 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Cześć,
niedługo będę leciał indywidualnie na Kubę z przesiadką w Panamie. Na różnych stronach czytałem, że aktualnie na wyrobienie wizy w Warszawie czeka się do 7 dni.
W takiej sytuacji zastanawiam się, czy ewentualnie nie spróbować uzyskać wizy przy przesiadce na lotnisku w Panamie. Czy ktoś z Was próbował uzyskać wizę w ten sposób? Ile to kosztowało i czy obyło się bez problemów?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 16 Gru 2014 17:40 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Brałam przez pośrednika (internetowo), dostawa kurierem, na trzeci dzień paszport wraz z kartą turysty miałam w domu. I wystarczył tylko skan paszportu, żadnych potwierdzeń czy to biletów czy noclegów. Wszystko w PL jakby co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2014 17:56 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
szarik napisał(a):
Wszystko w PL jakby co.

A ile Cię to kosztowało?
Możesz zdradzić nazwę tego pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Gru 2014 19:14 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Karta, pośrednictwo i kurier w sumie 185 zł. Może nie tak miało, ale ja nie z Warszawy, dojazd plus dzień wolny na jej załatwienie dużo drożej by mnie wyszło. A zalatwiałam przez wizaserwis.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Gru 2014 19:49 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Zadzwoń do biura podróży - np tui. Zagranica można to kupić/zamówić w biurze. Cena ok 25€ ale jesli nie kupujesz wycieczki u nich to może być ciut drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Gru 2014 20:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
25€ tylko dla klientow biura, ew.jak znasz kogos w biurze podrozy,to moze sprzedac w tej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Na Kubę leciałem w 2008 Air Canada z Toronto. Wizę ogarnąłem wcześniej w Londynie, jak się okazało - niepotrzebnie - za darmo rozdawali w samolocie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
BusinessClass napisał(a):
Na Kubę leciałem w 2008 Air Canada z Toronto. Wizę ogarnąłem wcześniej w Londynie, jak się okazało - niepotrzebnie - za darmo rozdawali w samolocie...
Gdzieś w necie krąży historia o niewpuszczeniu na pokład ludzi bez wiz, bodajże na pokładzie Air France. My lecieliśmy własnie Air France na trasie FCO - CDG - HAV, wizy wymagano od nas już przy check-in w Rzymie, w przeciwieństwie do lotów do innych destynacji, jak np. MEX czy LIM, gdzie o wizie nie było ani słowa do czasu, gdy na pokładzie rozdawali formularze (czyli klasyczny przykład podróży do kraju, gdzie obowiązku wizowego nie ma).
Kuba to Kuba, wprawdzie turysta ma god-mode tam, to jednak warto nie ryzykować. U nas wyrobienie w Warszawie zajęło bodajże 72h około..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Niedługo sam będę testował zdobywanie kubańskiej wizy na lotnisku, dam znać.
Póki co wklejam info znalezione na jednej z zagranicznych stron:
Cytuj:
Unlike departing from the UK or Europe the Cuban Tourist Card is a simple issue when departing from the Western Hemisphere. You will always either be given the Tourist Card as part of your ticket or be afforded the opportunity to purchase the Tourist Card right at the airport when you're departing from Canada, Mexico, (...) Panama and wherever else I'm forgetting.
Bottom line: No worries... everyone on your flight in Panama will be purchasing the TC right at check-in. No one can board the aircraft with it.

oraz:
Cytuj:
I have transited at both Tocumen International Airport in Panama City and at Benito Juárez International Airport in Mexico City and at the boarding gates of both of these airports the airlines made announcements informing passengers that they can buy a Tourist Visa for Cuba at the gate before boarding. I already had my Tourist Visa on these occasions so I am not sure about the price but I would say it costs around $15-20 USD.

Jednym słowem, lecąc na Kubę z lotnisk Ameryki Środkowej nie powinno być problemu, żeby kupić kubańską wizę bezpośrednio przez boardingiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Gru 2014 11:49 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Hehe, z tymi opowiadaniami o braku wizy to fajna sprawa. Na wstępie potwierdzam ze jesli leci sie Air Canada/Sunwing to wize czyli kartę turysty dostanie sie gratis na pokładzie.

Ja natomiast miałem ciekawa przygodę z pewna panią która wypytywała podróżnych o jakies duperele w kolejce do check in. Sytuacja miała miejsce na lotnisku w Brukseli. Lot BXL YUL i dalej YYZ i do HAV.

Hi,
Hi. O polski paszport. No to może po polsku. Po co lecicie do Kanady? Nie lecę do Kanady, lecę do Havany. Gdzie pracujecie - słucham? Gdzie mieszkacie i jak dostaliście sie do Brukseli? - nie rozumiem pytania. Czy macie wize do Kanady???!!! - mamy paszporty biometryczne. Czy macie prawo pobytu w xxx kraju eu z którego przyjechaliście do brukśeli? Tu nie wytrzymałem i powiedziałem ze to moja prywatna sprawa. Dalej... Czy macie wizy do Havany. Tak. Pokazać proszę. O to musi pani poprosić przedstawiciela Air Canada ponieważ wizy dostaje sie na pokładzie lotu do Havany. Tu zapadła cisza, chwileczkę. Zniknęła. Kazała nam wyjsć z kolejki. Ok, czekamy. Wraca. I mówi. Nie mogę was wpuścić na pokład, nie macie wiz do Kanady, nie macie wiz na Kubę, cel waszego lotu jest niejasny. Hehehe, tu sie rozesmialem na całego. Powiedziałem chwileczkę, pokazalem jej wize do USA G4 do której mam dołączony taki fajny paszport z napisem United Nations i cała rodzina wpisana do niego. I mowię, oto moja wiza gdziekolwiek mi sie chce. Baba wezwała policję i powiedziała ze jest pewna ze paszport jest fałszywy. Niestety zabrano nas do pokoiku gdzie paszport został potwierdzony. Plus taki ze nas samochodem do samolotu podwieziono i przeproszono za zamieszanie :)

Kurde ile razy trafie na jakiegoś Polaka w obcych służbach to zawsze jest jakiś cyrk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2015 17:25 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Nie wiem czy google blokuje, ale strony konsulatu znaleźć nie mogę.

Proszę o potwierdzenie i odpowiedzenie na pytania:
- wiza turystyczna to visa de tarjeta del turista
- w celu otrzymania wizy potrzebuje paszport, bilety lotnicze
- czy potrzeba rezerwacji hotelu / casa particular ? jeżeli tak to czy wystarczy na dzień przylotu tylko?
- czy potrzeba ubezpieczenie wyjazdu? jeżeli tak to czy diners club lub mbank mastercard travel world wystarczą?
- jaki jest koszt wizy? widzę w różnych miejscach ceny 17 i 22 euro. płatne w euro czy w pln?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2015 17:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
A proszę bardzo

http://www.cubadiplomatica.cu/polonia/E ... ouristCard

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Sty 2015 17:45 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Wow :-)

Gratulacje i dzięki!

Z tego wynika, że nie potrzeba zakwaterowania i ubezpieczenia. To dobrze, chociaż z rozmów (nawet z tego forum) wynika, że tak do końca nie jest. No nic, skocze we wtorek i zapytam :-)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2015 12:01 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej!
Pisze jeszcze raz, bo własnie zauważyłem ze jutro jest święto i konsulat nieczynny, a następne 1.5 tygodnia jestem na wyjeździe i jeżeli na wizę czeka sie 7 dni to nie jestem w stanie osobiście tego załatwić przed wylotem.

Czy moze osoba prywatna złożyć wniosek o wizę za mnie?
Jeżeli NIE to jako pośrednik najtańszy w Warszawie?

Czy konieczne jest potwierdzenie rezerwacji noclegu na pierwsza noc?
Jeżeli TAK to gdzie robiliście, aby pozniej anulować bo booking.com i tym podobne nie wspierają Kuby :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sty 2015 14:51 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
do wystawienia Karty Turysty wystarczy skan paszportu, nic więcej ode mnie nie chciano. Potwierdzenia noclegu ani ubezpieczenia też nie, ale:
po wylądowaniu w Hawanie odstałam swoje w kolejce do odprawy, nadeszła moja kolej, parę pytań, zdjęcie, po czym pan urzędnik zabrał mój paszport, kazał się cofnąć i czekać. No to czekałam, czekałam, aż w końcu lotnisko opustoszało i przed bramkami nie został nikt oprócz mnie, wszyscy urzędnicy też już się rozchodzili. W końcu udało mi się zwrócić uwagę tego mojego i spytać co dalej. Poczekałam jeszcze trochę i zjawił się kolejny, który mnie zabrał na boczek i rozpoczął szczegółowe przesłuchanie. Gdzie wcześniej jeździłam, który raz na Kubie, gdzie byłam wcześniej, ile pieniędzy mam przy sobie, jaką trasą trasę przewiduję, w tym gdzie nocleg mam zarezerwowany i czy mam ubezpieczenie (wszystkie wydruki musiałam mu pokazać), jak i czym się w Polsce zajmuję wraz z adresem gdzie pracuję, stanowiskiem i nr telefonu (czyżby sprawdzać w PL mnie chcieli? ;)
A wszystko spisywał na obrzępolonej kartce (wraz z adresem noclegu i ubezpieczeniem). Niby nic strasznego, ale chwila niepewności była, wpuszczą czy nie, no i o co im tak w ogóle chodzi. Nie tylko mnie spisywano, był jeszcze jakiś Paweł z PL - wcześniej spisany na tej samej kartce (raczej nie z tego samego lotu, a nawet nie wiem czy dnia).
Tym samym lepiej mieć jakąś rezerwację, czy sprawdzają - nie wiem, tam gdzie ja nocowałam nie sprawdzano (wiem, bo przed powrotem nocleg miałam w tym samym miejscu). Ale kto ich tam wie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2015 15:13 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A ta kartę turysty to w konsulacie w Warszawie zalatwialas bezpośrednio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2015 15:23 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
przez pośrednika, jak już wcześniej pisałam:

Brałam przez pośrednika (internetowo), dostawa kurierem, na trzeci dzień paszport wraz z kartą turysty miałam w domu. I wystarczył tylko skan paszportu, żadnych potwierdzeń czy to biletów czy noclegów. Wszystko w PL jakby co.

Karta, pośrednictwo i kurier w sumie 185 zł. Może nie tak miało, ale ja nie z Warszawy, dojazd plus dzień wolny na jej załatwienie dużo drożej by mnie wyszło. A zalatwiałam przez wizaserwis.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2015 15:12 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 30
Loty: 57
Kilometry: 140 801
Cześć,
dzisiaj właśnie wyrabiałam kartę turystyczną na Kubę.
W ambasadzie wyrobienie trwa 2 tygodnie. Jako że za dwa tygodnie wylatujemy (a zabraliśmy się za to w ostatniej chwili - nasz błąd) więc Pani z ambasasady odesłała nas do biura podrózy Opal Travel gdzie taką kartę dostaliśmy "od ręki".
Koszt 125zł.
Pani w ambasadzie mówiła że róznica jest taka że dane osobowe na karcie z ambasady jest drukowana, zaś z biura podrózy jest wypisywana ręcznie.

Wiem że taką kartę mogą wysłać pocztą czy kurierem. Nie trzeba być osobiście. Potrzebne są tylko dane takie jak imiona, nazwisko, data urodzenia, numer paszportu i narodowość.

Mam nadzieję że informacje się przydadzą.

Pozdrawiam
Gosia
_________________
„Świat to księga, ktoś kto nie podróżuje czyta jedną jej stronę” Św. Augustyn
Góra
 Profil Relacje PM off
bartek. uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2015 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Jestem już po powrocie z Kuby, więc mogę na gorąco potwierdzić - nie ma problemu, żeby uzyskać kubańską "wizę" Tarjeta Turística na lotnisku w Panamie. Koszt 20 USD płatne gotówką, do nabycia od ręki przed boardingiem na lot do Havany (a nawet wcześniej, jak tylko obsługa pojawi się w gate). Dostaje się pusty blankiecik jak poniżej, do samodzielnego wypełnienia i pokazania dopiero celnikom w Hawanie. Czysta formalność.

Swoją drogą, wydaje mi się że można by kupić więcej blankietów niż tylko dla siebie - gdyby ktoś leciał przez Panamę, może zrobić zapas dla innych forumowiczów ;)
Załącznik:
20150101_144821.jpg
20150101_144821.jpg [ 163.86 KiB | Obejrzany 19078 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2015 19:42 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Witam,
Może ktoś doradzić, gdzie najtaniej w PL kupię wizę (kartę turysty) na Kubę ?
Narazie mam to: https://www.aina.pl/wizy/wizanakube.html
Uważam, że dość drogo, skoro sama wiza kosztuje 22 euro.
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group