Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Lut 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Na stronie ambasady jest info:

Ambasada jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00. Sekcja konsularna przyjmuje interesantów:
w sprawach konsularnych - we wtorki i piątki od 10:00 do 13:00;
w sprawach wizowych - w poniedziałki, środy i czwartki od 10:00 do 13:00.

Wizę można odebrać w każdy dzień tygodnia? Czy tylko poniedziałek, środa, czwartek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#62 PostWysłany: 23 Lut 2015 02:43 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
Ja dostałem konkretną datę na odbiór wizy od pani przyjmującej wniosek ;) nie wiem czy tak jest z reguły, ale jak zapytasz to info na pewno zostanie Ci udzielone :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Lut 2015 10:29 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Zmieniliście mi życie tym tematem - gdyby nie on próbowałbym lecieć bez karty turysty z Europy....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 23 Lut 2015 10:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
daleko byś nie doleciał, bo na lotnisku w Madrycie nie wpuszczą Cię bez okazania wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Lut 2015 22:58 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
Nie wiem, czy komuś się przyda, ale podaję, że w Barcelonie można wyrobić tarjeta turistica od ręki na paseo de gracia 34, drugie piętro, biuro onlinetours, koszt 22 euro
Jeśli lecicie przez Barcelonę, może to być tańsza i szybsza opcja na załatwienie tej sprawy
Miałam ze sobą wszystkie dokumenty jakie poprzednio były potrzebne, ale nie sprawdzali niczego
Spisali tylko dane z paszportu
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Lut 2015 23:35 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
hej, czy ktoś może mi wskazać adres pod który należy się udać w Warszawie, żeby uzyskać kartę turysty, czy jest to ulica Rejtana 15 m. 8 ? w necie znalazłam, tez info o ulicy Domaniewskiej...

-- 26 Lut 2015 10:45 --

Po wizycie w ambasadzie Kuby mogę potwierdzić, że mieści się przy ulicy Domaniewskiej 34 a :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Lut 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Właśnie siedzę w ambasadzie i chyba chcą mi juz dać przedsmak Kuby. 50 minut temu pani dała mi papiery do wypełnienia, powiedziała, że za chwilę wróci i zniknęła. Ja wiem, że nie wyglądam na kogoś, komu się spieszy, ale właśnie jestem w pracy i ustawił sobie spotkanie w kalendarzu tylko na godzine... Czekam dalej. Może ktoś sobie o mnie przypomni.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Lut 2015 15:40 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Ja dzisiaj byłem w opal travel i mimo że dzwoniłem że dwa dni wcześniej to Pani powiedziała że wizy się jej skończyły ale na szczęście po udało mi się wynegocjować 2 spod lady które były dla kogoś tam obłożone.W sumie wszystko zajęło może 15 minut więc wyjdź z tej ambasady i załatw sobie w opal w końcu czas to pieniądz
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Lut 2015 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Załatwianie karty w dwa tygodnie przez ambasadę to jakaś pomyłka, skoro w Opal Travel robią to w 5 minut i bez łaski, a też są w Warszawie. No chyba że w Opal-u wyprzedali wszystkie druczki, to zmienia postać rzeczy. Warto zadzwonić i się upewnić.

Tu podałam namiary do pani Olgi z Opal, która się tym zajmuje: https://orbitka.wordpress.com/2015/02/2 ... warszawie/

My lecimy już za niecały tydzień. Mamy już nawet plan podróży: https://orbitka.wordpress.com/moje-podr ... a-2015-03/

Czy ktoś leci też w tym terminie? My lecimy 5.03 - 14.03.2015. Jeśli tak, to napiszcie do mnie na https://www.facebook.com/orbitka.photo.
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Mar 2015 18:33 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
shakal napisał(a):
Wystarczy zrobić rezerwacje hotelu przez niemieckie biuro podróży a wizy sami przesyłają do domu razem informacjami o Kubie.
Np.
Weg.de


Niestety Weg.de nie chce sprzedawać kart turystycznych Polakom . Wymieniono mi w emailu 8 państw w UE i tylko te mają prawo za 15 euro u nich kupić .
Meiers.de chce 22 euro a 5vorflug.de odsyła na lotniska i do ambasady . Pozostanie chyba tylko Opal Travel (125 zł osobiście , 140 zł pocztą )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:19 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Dertour filia w Polsce ma po 22 euro jeżeli kupisz u nich jakikolwiek nocleg, wysyła w tej cenie pocztą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Mar 2015 17:09 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
ktoś z Was załatwiał to może w Krakowie na miejscu od ręki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Mar 2015 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Dostałem kilka pytań na PW, wiec odpowiem tutaj.

Załatwiając kartę turysty w ambasadzie można złożyć papiery w czyimś imieniu. Nie wiem, czy istnieje jakiś limit liczby osób, dla których to można zrobić. Ja aplikowałem w imieniu swoim i partnerki i nie było z tym żadnego problemu. Na dokumentach, które się podpisuje jest co prawda jakaś klauzula, że w przypadku, gdy nie robi się tego osobiście jest opłata w wysokości 25 EUR, ale nie wiem jak należy ją rozumieć i czy ma w ogóle zastosowanie. Może nieosobiście to znaczy, że osoba, która jest w ambasadzie nie aplikuje w swoim imieniu, a tylko w imieniu kogoś innego. Nie wiem.

Koszt karty turysty w ambasadzie to 22 EUR, o czym już tutaj pisano. Najlepiej przynieść odliczoną należność, bo przy składaniu dokumentów nie wydają reszty. Mam nadzieję, że oddadzą mi przy odbiorze :)

Na dokumentach, które się podpisuje jest napisana lista załączników, które trzeba mieć ze sobą. Są to paszport lub jego kopia, kopia biletu lotniczego i potwierdzenie rezerwacji noclegu na Kubie. Nie miałem ze sobą tego ostatniego, ale powiedziałem, że rezerewację mam na mailu, a nie przyniosłem wydruku, bo na stronie internetowej nic o tym nie piszą. Spytali tylko gdzie będę mieszkał, powiedziałem, że mam zaklepaną casa particular, której adres podałem w formularzu. Nie było problemu.

W moim przypadku nikt też nie chciał ode mnie paszportów. Miałem je ze sobą, ale nikt ich nie sprawdzał. Zostawiłem tylko ich kopie.

I tak jak wcześniej ktoś już pisał, na kartę turysty czeka się dwa tygodnie. Ja powinienem był swoją odebrać wczoraj, ale nie mogłem, więc mam nadzieję, że wtorek będzie jeszcze na mnie czekać :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 14 Mar 2015 09:19 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
korpus napisał(a):
Koszt karty turysty w ambasadzie to 22 EUR, o czym już tutaj pisano. Najlepiej przynieść odliczoną należność, bo przy składaniu dokumentów nie wydają reszty. Mam nadzieję, że oddadzą mi przy odbiorze :)


Przy odbiorze wydają resztę, u mnie to było 1 euro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Mar 2015 00:02 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Rozumiem, że ambasada Kuby jest na Domaniewskiej a nie Rejtana?
A jak z terminami i godzinami otwarcia?
Na stronie piszą
Open to the public:
Tuesday and Thursday
From:9:00 am. to 2:00 pm.
Deliveries consular services
From:2:00 pm to 4:00 pm
Closed on Cuban and Poland Holiday
To jakieś dziwnie krótkie te godziny...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Mar 2015 09:17 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
otwarta w godzinach jak podane
jak Ci nie pasuje, to skorzystaj z usług Opal Travel
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Mar 2015 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 25
Dla zainteresowanych: aktualna cena wizy z przesyłką w Opal Travel wynosi teraz 140 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Mar 2015 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Własnie wracam z Ambasady Kuby w Warszawie. Spędziłem tam 5 minut i już w czwartek do odebrania, więc po co wy płacicie za te pośrednictwo to ja nie wiem :)
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Mar 2015 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2827
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Ja byłem w poprzedni poniedziałek. Ambasada Kuby jest na ul. Domaniewskiej 34A, w dużym szklanym wieżowcu. Pieszo od dworca Polskiego Busa na Wilanowskiej to ok 1 km. Po wejściu okazuje się dokument tożsamości, do ambasady wjeżdża się windą, jest na 3 piętrze. W ambasadzie miła Pani, mimo że był poniedziałek i powiedziała że w poniedziałki nie przyjmują w sprawach wizowych to jeśli mam komplet dokumentów (czyli potwierdzenie lotów i hotelu + paszport) to przyjmie wniosek. Uzupełnienie stosownego druku to kwestia 2 minut. Paszport Pani z ambasady skserowała.

Rezerwacja hotelu robiona specjalnie pod wizę (godzinę przed wizytą w ambasadzie), z możliwością darmowego anulowania, z której zamierzam skorzystać. Pierwszy raz chyba polecę w ciemno, zakwaterowania poszukam na miejscu.

Opłata wnoszona w €. Dałem 40€, reszta będzie przy odebraniu. Powiedziałem, że po odbiór zgłoszę się dopiero za miesiąc, ponieważ nie po drodze mi do Warszawy, mam ponad 250 km, a w połowie kwietnia będę na żużlu na Narodowym ;) Dostałem informację, że 17/19 kwietnia, nomen omen wtedy kiedy akurat będę odbierał wizę, w Warszawie będą Targi Turystyczne i Pani mnie zaprasza, Kuba też będzie miała swoje stoisko. Dodatkowo dała mi jeszcze jakąś książeczkę z kolorowymi zdjęciami z Kuby, plus ofertą hoteli.

Wizyta bardzo miła, jeśli komuś się specjalnie nie spieszy to polecam wyrobienie wizy właśnie w ambasadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Mar 2015 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 25
maciej.moch napisał(a):
Własnie wracam z Ambasady Kuby w Warszawie. Spędziłem tam 5 minut i już w czwartek do odebrania, więc po co wy płacicie za te pośrednictwo to ja nie wiem :)

Nie wszyscy mieszkają w Warszawie i poświęcenie dnia pracy + podróż może kosztować sporo więcej od pośrednictwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group