Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Paź 2014 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Od pół godziny;) a wylot był chyba kilka godzin temu.
Zresztą nieważne, chciałam tylko podejrzeć na flightradar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 31 Paź 2014 17:50 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
To podglądaj, jest teraz nad Rosją w okolicach Kostroma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Paź 2014 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
zajrzę wieczorem. pewnie nadal będzie nad Rosją ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Lis 2014 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
ciri napisał(a):
Świetnie się czyta Twoje relacje - dzięki za poświęcony czas.

Dzięki, a przeszedłem na tryb live żeby tego czasu nie zabierać rodzinie gdy już wrócę, zawsze się znajdzie kilka minut do skreślenia paru słów podczas podróży.
sranda napisał(a):
tom971 - jeśli to nie tajemnica, to podaj proszę koszty biletów na wszystkich przelotach.
Nie ukrywam, że bardzo mi się Twój 'szybki' sposób podróżowania po świecie podoba i chętnie w przyszłym roku coś takiego sam sobie zorganizuję, jeśli tylko obowiązki służbowo/rodzinne mi na to pozwolą.

Niektóre taryfy są niepubliczne, te nie ujrzą światła dziennego, ale reszta w podsumowaniu :)
Trzymam kciuki za Twojego składaka.
zorro36 napisał(a):
Miło się czyta :)

:)
Mlody napisał(a):
Tak, pianę na Rynku wypijemy;) pozdro Tomek.

8-)
juliaka napisał(a):
zapowiada się świetna relacja. będę śledzić :D
czy dziś już lecisz do KIX? w rozpisce jest 01.11, chyba że podałeś daty lądowania?

Jestem już na miejscu, wszedłem właśnie do mieszkania w Kobe.

-- 01 Lis 2014 06:12 --

Dzień 2 cd. (FRA-KIX)

Ostatnie minuty przed lotem spędzam jeszcze na przechadzce do toalety; zamieniam koszulę i spodnie na tshirt i dresy.

Image

Po drodze mijam wędzarnie spod znaku wielbłąda. Ale zacap – nawet na zewnątrz. Przeglądając zdjęcia zauważam, że w międzyczasie tłustym paluchem upaćkałem centralną część filtra UV – wytarte w połowie lotu i widoczne na poniższych

Image

W środku samolotu miłe zaskoczenie, przyjemny system rozrywki reagujący doskonale na dotyk, bez dziabania w ekran jak w starszych A346. Dostępny Hotspot.

Image

Miejsce 43K – okno. Z tyłu na ogonie gdzie rozkład jest już 2-3-2. Siedzę sam – dużo miejsca na rzeczyi nogi ułożone po skosie.

Image

Z precyzją szwajcarskiego zegarka 13:45 zaczęło się wypychanie. Sąsiedzi:

Image

Kolejka do startu, przede mną:

Image

I za mną

Image

Image

Menu na wszystkie loty LH do Japonii do końca roku przewiduje wybór pomiędzy kurczakiem curry a wieprzowymi eskalopkami Katsu-ni Don w sosie cebulowym z ryżem i czerwonym imbirem. „Our Japanese dishes are prepared by expert Japanese chefs according to traditional recipes” We will see..

Image

Image

Ale póki co snack z musującym winem , na ekranie A. Jolie w „Maleficent” na podstawię Śpiącej Królewny Disneya. Film zaklasyfikowany jako Action, zaczyna się jak fantasy. Angelina to skrzydlaty elf skrzywdzony (amputacja skrzydeł) przez księcia, który zostaje królem. Ten nie wie że z kobietami się nie zadziera.. Angelina ogólnie rzecz biorąc jest zła za tą amputacje i się zaczyna action.. Fajna scena pocałunku śpiącej królewny gdzie sensu nabiera pojęcie „true love” poparte całą dotychczasową fabułą. Dobra dosyć – warto oglądnąć.

Image

Po ‘Maleficient’ czas na ‘Chef’ z drugoplanową rolą Scarlet Johanson, miłe , wpisujące się w ostatnią manię gotowania z pasją. To wkładam do kategorii ‘można oglądnąć – tylko po co’.
Po ‘Chef’ zabijania nudy ciąg dalszy; ‘Blended’ z Barrymoore i Sanderem – ‘można, ale po co’

Nad Polską

Image

Przyszedł obiad: eskalopki uczciwe , czuło się że się gryzie mięso.. na przystawkę makaron z wasabi i szczypiorem – do tego sos sojowo-rybny. Sałatka i Brownie. Bułka a’la chałka. Ciastko smaczne. Metalowe sztućce. Od razu widać że produkt dla Japończyków musi być lepszy; kto produkował/dostarczał coś do Japonii wie o czym mówię. Rzucam się na obiad zanim jeszcze przyszło wino z softem. Jeszcze nie skończyłem a steward już szedł z dolewką białego i czerwonego. Za chwilę runda z herbatą, kawą , zieloną herbatą i herbatą Oolong. Rundy skończyły się gdy stewardesa przechodzi segment i wszyscy odmawiają – widać że chcą dopieścić.

Image

Czas mija na spisywaniu tych kilku słów, czyszczeniu obiektywu, gimnastyki w kuchni, nawadnianiu się, przesłuchaniu Dire Straits, INXS, REM, Madonny, Franz’a.. i na koniec druczki. Co pół godziny steward przechodzi z wodą i sokami.
Robi się widno , przyjeżdża ciepłe śniadanie, omleto-jajeczica, ziemniaki, szpinak i pomidory.

Image

Pierwsze widoki Japonii

Image

Po 10,5 h ląduję na Kansai. Lotnisko- wyspa.

Image

Przy wyjściu jeszcze szybki ogląd na biznes

Image

Image

Jestem w Japonii

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 01 Lis 2014 11:10 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Super się czyta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 01 Lis 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Fajnie, że przerzuciłeś się na relację LIVE: teraz żaden szczegół nie umknie :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 02 Lis 2014 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Psssst.. otwarta puszka Highball’a (japońska whiskey z wodą sodową) więc można zasiadać do spisania dnia

Dzień 3 ( transfer do Kobe)


Witaj Japonio
Image

Imigracyjny bez pytań. Natomiast bardziej dociekliwy był celnik. Od razu poprosił o otwarcie torby.Widziali zalepiony taśmą karton pyta co w środku. –Bread, cheese, sausage, beer. Uśmiechnięty celnik mówi że pokaże mi parę zdjęć a ja mu powiem czy coś z tego mam ze sobą. Ok. Pokazuje kokainę – no nie mam, trawę – no nie mam, noże , tasaki.. no nie mam.. zdałem. Dziwne że nie przyczepia się kiełbasy – ponoć zakaz wwożenia. Pewnie nie zrozumiał. Piwa miałem o 1 butelkę wiecej niż limit ( cale 3 butelki po 0,67l !) ale tu też nie wnika ile. Przegląda paszport, puszcza z uśmiecham, na koniec wymacując utwardzone plecy plecaka.

Terminal przylotów
Image

Trzeba się zrelokować do Kobe, dużo stanowisk shuttle busów , do Kobe Sannamiya odjeżdża ze stanowiska nr 6
Image

Kwitki z kasy, można płacić kartą
Image

Bagaże metkuje obsługa stanowiska
Image

Wjeżdżamy na most łączący lotnisko z Osaką
Image

Image

Trzeba objechać duży kawał zatoki, po drodze widoki mocno industrialne, składy stali węgla, instalacje petrochemiczne, przystanie:
Image

Czerwony most od środka
Image

Co jakies pare km pole golfowe, Tzn. pole do ćwiczenia uderzeń
Image

Dźwig portowy i żółte koparki
Image

Wysiadam w centrum – Kobe Sannomiya
Image

Odbiera mnie znajomy, przejeżdżamy kawałek autobusem, w sumie 20 minut marszu można by zrobić ale torba ciąży i jestem zmęczony.
Prysznic (i ogólnie całe mieszkanie to temat na napisanie oddzielnego posta) i zasypiam na jakieś 2 h , wstaję jest już 16 czasu lokalnego, wychodzę na balkon, wita mnie taki widok:
Image

Image

Image

Image

Image

W kubku herbata Oolang. Trzeba się ogarnąć i na miasto. Dziś Haloween.

-- 02 Lis 2014 11:24 --

Dzień 3 (przez Kobe, sushi)

Tu wstawka z dnia 4tego (teraz) ; za dnia 25-26 C, robi się chłodniej tak 19 C więc da się pisać mniej więcej w takich okolicznościach przyrody: 8-)
Image

Wracamy do dnia 3. Wychodzimy z mieszkania
Image

Image

Jest sobota, idziema na impreze, a obok, szkoła.. dzieci mają wf, zajęcia w weekend to norma
Image

Mini świątynia na osiedlu, tu brama - tori
Image

Wejście do jakiegoś mieszkania
Image

Image

Image

Karuzela do obracania samochodów – w parter bloku mieszkalnego
Image

Mijamy po drodze hotel, ceny od godziny
Image

Mijamy knajpy, ta z muzyką na żywo, zapchana na Maksa
Image

Knajpa gdzie specjalnością są potrawy z wołowych języków
Image

Wchodzimy do sushi baru GIEN-TA-RO (męskie imię), tani, ale z dobrą renomą wśród lokalsów
Image

Zasiadamy na stołkach barowych. Oto moje stanowisko. Pałeczki, ściereczka ceramiczny kubek, w zielonym pojemniku suszona zielona herbata, kranik z wrzątkiem do jej rozrabiania, menu, długopisy.
Image

Wybór ryb tak ogromny że momentami posiłkujemy się Internetem w celu zgadnięcia gatunku
Image

Moje angielskie menu, 2 kolumny: dla kawałków z wasabi i bez
Image

Wjeżdża sushi; tu surowe nóżki kałamarnicy i krewetki
Image

Tu 4 rodzaje nigiri z tuńczyka (kilka rodzajów tuńczyka w kawałku w zależności z której części ryby), maślanej, morskiego węgorza i innych. Moim zdaniem najlepszy tuńczyk z kawałka ryby zwanego BIN-CHOW

Image

Ośmiorniczki, i ryby smażone na słodko
Image

Hand ‘Rolled’ tuna sushi
Image

I mój osobisty hit tego wieczora surowa makrela :) , + krewetki
Image

I jego sekret – zioło pod rybą liść SHIZO , po rozgryzieniu idzie w kierunku bazylii
Image

Smażone ryżowo-sezamowe pulpeciki + krewetki
Image

Po podaniu każdego zamówionego zestawu kilku sushi master podaje kolejna kartkę i zamawiamy dalej. Pod koieniec idziemy już w ekstrema jak wnętrzności kraba.
Poniżej ćwiartowany tuńczyk (chopped) i wnętrzności kraba
Image

I na koniec ikra łososia i tuńczyk tym razem zmielony (minced) na przyjemną pastę.. orgia. 8-) 8-) 8-)
Image

Za kolację ‘pod korek’ dajemy w sumie Y3200 , niedużo zważywszy na fakt że otrzymujemy 48 kawałków pysznego sushi, Y129 za jeden rodzaj ( czyli 2 kawałki).
Na zakończenie pokazuję Piotrowi zdjęcie z wtorku. 2 dni przed wyjazdem byłem na krakowskim rynku na sushi w „77” ul.Św. Anny. Pokazuje fotę drewnianego talerza z 30 kawałkami. Na ten widok kawałków standardowych, w naleśniku, w temperze i kwiatka ułożonego z czerwonego imbiru stwierdza „Hm,egzotyczne” :lol:

Czas na party. 8-)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 09 Lis 2014 11:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 02 Lis 2014 17:23 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 13
fajnie sie czyta. Ladne to sushi
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 02 Lis 2014 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 3 (ulice, witryny sklepowe, Chinatown, pub, pub.. karaoke)

Wytaczamy się z sushi. Pada. W momencie wszyscy idą do sklepów na rogu i kupują jednorazowe białe lub przeźroczyste parasole. Takie dwa sprawiamy sobie i my.
Image

Automat z papierosami, żeby w Japonii można było z takich korzystać to trzeba się zarejestrować w rządowej instytucji i otrzymać kartę. Wiedzą gdzie i co kupujesz, totalna inwigilacja jednostki. Zaleta z punktu widzenia dystrybucji towaru i zarządzania stanami magazynowi
Image

Nowości na japońskim rynku
Image

Salon gier hazardowych. Hazard w Japonii jest zakazany. To co robią ludzie w środku to gra piłeczkami zakupionymi na wejściu. Na automacie mogą stracić te piłeczki lub je zyskać. Jeśli zyskają to przy wyjściu te piłeczki wg. Cennika pałeczkowego mogą wymienić na misia Przytulankę. Po wyjściu z salonu podchodzi do gracza miły pan proponując odkupienie misia z gotówkę. Czy zabawa piłeczkami i misiami jest hazardem ?
Image

Zadaszona ulica – centrum zakupowe
Image

Najbardziej ekskluzywny dom towarowy w Kobe
Image

Wchodzimy do Chinatown
Image

Image

Image

Image

Image

Kobe beef – lokalna specjalność, droga.. specjalne krowy, specjalna pasza, specjalny ubój, ponoć specjalny smak. Całkowity zakaz eksportu poza Japonię.
Image
Y32.000 za kg… (iPad w JP to jakie Y34.000)
Image

Wchodzimy do 'iznt' - pierwszej knajpy wieczoru
Rozkłada się kapela
Image

Za oknem na wzgórzu napis KOBE z żarówek, co chwilę zmienia się na łódź.
Image

Ściągają ludzie, smart fony przyklejone do rąk.
Image

Image

W toalecie nad pisuarem dowiaduję się co to za koncert
Image

Do Piotrka podchodzi dziewczyna, Japonka, coś tak nieśmiało. Balowali tu wczoraj , malowali twarze. Nie była pewna czy to on więc cofnęła się zapytała przez telefon jego osobistej dziewczyny czy tu siedzi, okazało się że tak i dlatego podeszła. Z koleżanką. Siedzą przez chwilę. Standardowa V-ka do zdjęcia.

Image

Kienci lokalu:
Image

Image

Image

Ciekawe zjawisko podpierdzielania stołka barowego przy opuszczeniu na chwilę np. do palarni. Podpierdzielaniem zajmują się i obcokrajowcy i Japończycy. Stoi na stoliku wpół wypity drink i haps nie ma stołka. Nikt się nie wkurza na to , po prostu szuka ofiary gdzie indziej. No może poza dwoma dziewczynami mówiącymi po rosyjsku co zrypały Filipińczyka.

Zmieniamy pub.


Ostatnio edytowany przez tom971 15 Gru 2014 23:47, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
tom971 napisał(a):


Zmieniamy pub.


Czemu ?! Fajne dziewczyny ! :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 3/4

Kolejna winda
Image

Image

Znowu dużo obcokrajowców
Image

Niektóre znajome twarze z poprzedniej knajpy
Image

Zmiana lokalu; na ulicy pojawiają się panie. Panie do przyjemności. Ale nie w sensie erotycznym. Im się płaci za to że idziecie razem do pokoju i ona przez godzinę śmieje się z twoich dowcipów, posłucha tego co masz do powiedzenia, będzie miło i przyjemnie. Tak żeby rozładować stres. Fotki z partyzanta, a więc słabej jakości.
Image

Image

Image

Image

Image

Następna knajpa
Image

Image

Zabita – człowiek na człowieku, a więc w drogę
Image

Następny strzał, w medzyczasie spotykamy 2 Polaków, pracują przez internet jak to określili
Image

Ok, i tu balujemy do rana
Image

W toalecie ołtarz Boba i nieznanego mi bliżej brodatego
Image

Karaoke
Image

3:00 wychodzimy.. a trzeba jeszcze dojść do domu, po drodze ślady żerowania dzików, ryją po śmietnikach i trawniki.
Image

Na mieszkaniu jeszcze kanapeczka z boczkiem i majonezem.. w sumie tak nas wzięło..
Image

Ja mogę spać do oporu, znajomy idzie na uczelnię od 9:00 pilnować podczas egzaminów wstępnych. W niedzielę. Ot Japoński style.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
tom971 napisał(a):
Kobe beef – lokalna specjalność, droga.. specjalne krowy, specjalna pasza, specjalny ubój, ponoć specjalny smak. Całkowity zakaz eksportu poza Japonię.

Fajne zdjęcia i super opis.
Tylko jedna uwaga: od lutego 2012 jest pozwolenie na export wołowiny do 4 krajów. :) Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje!

EDIT: 5, nie 4 8-)


Ostatnio edytowany przez billabong, 02 Lis 2014 19:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 02 Lis 2014 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
billabong napisał(a):
tom971 napisał(a):
Kobe beef – lokalna specjalność, droga.. specjalne krowy, specjalna pasza, specjalny ubój, ponoć specjalny smak. Całkowity zakaz eksportu poza Japonię.

Fajne zdjęcia i super opis.
Tylko jedna uwaga: od lutego 2012 jest pozwolenie na export wołowiny do 4 krajów. :) Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje!

Dziękuję, dzięki za newsa zaraz przekaże mojemu informatorowi; wiesz może konkretnie co to za kraje ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 02 Lis 2014 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
tom971 napisał(a):
Dziękuję, dzięki za newsa zaraz przekaże mojemu informatorowi; wiesz może konkretnie co to za kraje ?

Macao, Hong Kong, Singapur, Tajlandia i USA. Co oczywiście oznacza 5 krajów - jak widać o tej porze gubię się w prostej matematyce... ;)

EDIT (kolejny): okazuje się, że wiele się zmieniło od pierwszego exportu i teraz na liście jest więcej krajów. Tu są dokładne informacje: http://www.kobe-niku.jp/english/contents/faq/#a10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lis 2014 20:23 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
super relacja...po co latac samemu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 03 Lis 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 4 (cmentarny treking, tepanyaki , ramen)

Śpię sobie do 15:00 :D Po jet lagu ani śladu 8-)
Wychodzę z mieszkania i kieruje się na północ, po drodze ostrzeżenia o dzikach . Głodne ryją w śmieciach, atakują ludzi.
Image

Wkraczam na cmentarz na wzgórzu
Image

Groby skierowane w stronę zatoki
Image

Ostatnie schody
Image

Furtka w las
Image

Image

Idę kawałek do góry, miał być wodospad , ale poszedłem do góry nie tą ścieżka..
Image

Zaczyna słońce zachodzić, wracam. Ubezpieczenie nie obejmuje akcji w górach człapiąc w mokasynach.
Image

Odbijam w stronę centrum
Image

Maszyny samoobsługowe pomiędzy blokowiskami. Tylko woda, kawa, colo podobne i energetyki
Image

Cennik fryzjera (Y1.000 to jakieś 30 zł)
Image

W sumie to taki salon fryzjerski, masaże głowy itd.
Image

Pod miniCoop’em stojak z gazetami o wolnych stanowiskach..
Image

Można na zdjęciu poznać brygadę monterską lub obsługę sklepu , z którymi się będzie pracować
Image

Szkoła, jest niedziela. Wychodzi grupa dziewczyn, zdążyłem złapać jedną. Jest basen.
Image

Pod budynkiem jeszcze więcej uczniów
Image

Panorama
Image

Moje zakupy; herbata 2l, zupka sojowa z mini-mulami, whiskey z wodą sodową (~Y400 czyli 12zł)
Image

Kolega skończył pracę ~20.00, więc umawiamy się w centrum na kolację.

-- 03 Lis 2014 11:46 --

Dzień 4 cd
Na pierwszy ogień idzie Tepanyaki (tepan – patelnia, yaki – smażyć) restauracja Okonomiyaki (okonomi – tak jak lubisz, yaki – smażyć)
Image

W restauracji tłok – musimy wpisać się na listę
Image

Nasz stolik
Image

Patrzę do sąsiadek czego się spodziewać
Image

Na przystawkę kalamarnice ika. Zaczął się sezon połowu ostryg stąd a nasze okonomiyaki dziś zawiera kati (ostrygi) w wersji z buta ( wieprzowina).
Image

Image

Mniej więcej w połowie smażenia z pierwszej strony kelner nakłada na nasz kapuściany placek Kat-suo (dosłownie ‘tańcząca ryba’ po angielsku gatunek to Bonito) bardzo cienko pokrojone płatki suszonej ryby. Od ciepła płatki delikatnie się unoszą – falują od ciepła płyty :)
Image

Na koniec maźnięcie sosem - w smaku genialne
Image

-- 03 Lis 2014 12:18 --

Po kapuścianym placku czas na makaron – ramen
Witamy do restauracji z makaronem.
Image

Najpierw wybiera się bazę zupy. Występuje w wersja miso, shio, sho-yu – podstawowy, solony sojowy-zacierany oraz nie pokazana w angielskim menu wersja ostra.
Image

W oczekiwaniu na potrawę rozkładam na części pierwsze przyprawy, od lewej: miażdżony czosnek, sos sojowy, olej sezamowy z chili, sezam, pieprz, pałeczki.Image

Przychodzą. Po lewej moja miso z jajkiem i wieprzowiną, po prawej chili z jajkiem i ostrą kapustą (podobne do mat kimchi) w środku pierożki mięsno-kapuściane

Image

Hmmm..
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 03 Lis 2014 14:17 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Rewelacyjna kulinarno-rozrywkowa część relacji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Lis 2014 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 5 (port, Kitano, patenty w japońskim mieszkaniu, komiksy, tipy)

Wpadamy do sklepu monopolowego gdzie spirytus za niewygórowane ¥1.600 (~48zł) oklejają jako imported polish vodka
Image

A whiskey sprzedają w 4 i 5 litrowych PETach
Image

Wkraczam do portu, w części memoriału trzęsienia ziemi z 1995 - Hanshin Awaji
Szczegóły, http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Hanshin_earthquake - 6,5 tys ofiar
Image

Filmy wideo w gablotach pokazują jak to wyglądało
Image

Bliżej muzeum morskiego
Image

Image

Wieża portu w Kobe
Image

Wracamy przez Kitano – ‘dzielnicę obcokrajowców’
Image

Dom ślubny, obsługa już sprząta po gościach. Impreza weselna trwa w Japonii 3-5 h, i taka impreza potrafi kosztować $ 20.000 do $50.000 w zależności od tego jak rodzice chcą się pokazać. Mowę – toast za zdrowie młodej pary nierzadko wygłasza przełożony pana młodego.
Image

Image

Łapie jeszcze przez siatkę ogrodzenia Shinkansena
Image

Image

Wypad do sklepu spożywczego; piwo z sokiem pomidorowym
Image

Piwo o pojemności 0,135 litra
Image

Lody o smaku czerwonej fasoli
Image

Trzymadełka dostępne przy kasach – żeby siatka nie wbijała się w rękę
Image

A tu gotowe moje wczorajsze zakupy – mini mule ;) . W kubku znajduje się saszetka z zacierką sojową i saszetka z zamkniętymi mulami. We wrzątku mule się otwierają :P a pasta rozpuszcza. Cena ¥100 ~3zł
Image

I garść patentów z japońskiego mieszkania. Temperaturę wody ustawia się zanim się wejdzie do łazienki, w środku tylko odkręcasz kurek. Damski głos powie Ci że temperatura już jest nastawiona ;)
Image

Toaleta, woda która i tak zasili spłuczkę i pójdzie w kanał może być wykorzystana do umycia rąk.. :idea:
Image

Mieszkania małe, więc pralka ląduje na balkonie
Image

A tu w bonusie komiksy - rysowane w Krakowie, moderowane w Kobe
Image
:arrow: Link do komiksów: http://smorsuk.pl
Mnie śmieszą , czasem zastanawiają ;)

Żegnaj Kobe, wstaję o 4 rano , także na pożegnanie tipy stąd, trzeba zarobić na niebieskie żebro-łapki :lol: . Najtańsze w Kobe steki z wołowiny z certyfikatem znajdziecie w tej knajpie , w porze lunchu od ¥1500 (za kawałek 125g) . Kolejka ustawia się jeszcze przed 11:30, później czeka się znacznie dłużej. To ulica biegnąca wzdłuż stacji kolei Sannomiya, z charakterystycznymi arkadami - zaczyna się McD i KFC, a to jest parę metrów dalej.
Image

Tip2 – darmowy Internet w centrum, w domu towarowym Daimaru, wystarczy na parterze w informacji pokazać paszport
http://www.feel-kobe.jp/_en/shopping/spot/?sid=212
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:49 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Rewelka. Styl pisania mi bardzo odpowiada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Lis 2014 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 3
Loty: 6
Kilometry: 9 474
Przyjemnie się czyta
Trzymam kciuki i czekam na więcej
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group