Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2014 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Cześć :)

Mniej niż doba do rozpoczęcia podróży zatem zaczynam relację z kolejnego tripa.
Widocznie połknąłem bakcyla naszej sekcji rozrywkowej :lol:
Tym razem pokuszę się o wykonanie relacji 'na żywo' 8-)

Plan:
30.10 KRK-FRA /LH, oryginalnie miał być lot ok 18:30, ale będzie 10:40, mgły..
1.11 FRA-KIX /LH na A340
4.11 ITM-HND /NH na B787
6.11 NRT-YVR /AC na B767
7.11 YVR-YYZ /AC na B773, mecz NBA, Marcin Gortat w barwach Washington Wizards wystąpi przeciw Toronto Raptors
8.11 YYZ-FRA /LH na A340
9.11 FRA-KRK /LH

Czyli zapowiadają mi się dwa debiuty: w ANA oraz na B787.

Mapka:
Załącznik:
map.jpg
map.jpg [ 100.51 KiB | Obejrzany 21637 razy ]


Przygody od samego początku bo taką oto sytuacje mamy na moim wieczornym locie do Frankfurtu od 4 dni.. stąd zmiana na lot południowy, z podmiankami wczoraj i dziś na A321. Mleka nad Krakowem nie było dziś praktycznie godzinach 10-17..
Załącznik:
mgla.jpg
mgla.jpg [ 38.61 KiB | Obejrzany 21637 razy ]


W okresach przestoju pomiędzy kolejnymi odcinkami zapraszam do zajrzenia do mojej poprzedniej relacji:
http://www.fly4free.pl/forum/dookola-swiata-w-10-dni-pl-de-kr-ph-my-au-ca-de-pl,219,46449

Komentujcie / lajkujcie - każdy autor relacji zapewni Was, że to nieźle motywujedo dalszego pisania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
34 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#2 PostWysłany: 29 Paź 2014 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Tomek, wariacie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2014 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
Nieźle, drugie RTW w tym roku 8-) Nadal nie masz amerykańskiej wizy? ;) Trzymam kciuki!
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2014 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Powodzenia stary! widzimy się w drugiej połowie listopada, jak każdy z nas wróci z podróży;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2014 23:18 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Trzymam kciuki i czekam na kolejne wpisy!
Ja zainspirowany m.in. Twoją relacją robię RTW w lutym 15:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Pawel_T napisał(a):
Tomek, wariacie :D

Nothing but fun of this :)
kevin napisał(a):
Nieźle, drugie RTW w tym roku 8-) Nadal nie masz amerykańskiej wizy? ;) Trzymam kciuki!

No nie złożyło się, muszą znieść opłaty konsularne.. program waiver i te sprawy. Dzięki - będą potrzebne
seba napisał(a):
Powodzenia stary! widzimy się w drugiej połowie listopada, jak każdy z nas wróci z podróży;)

Zgadza się; piana na Rynku 8-)
michal.pppp napisał(a):
Trzymam kciuki i czekam na kolejne wpisy!
Ja zainspirowany m.in. Twoją relacją robię RTW w lutym 15:)

Dzięki i gratulacje!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Paź 2014 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 1 (KRK-FRA)
Na lotnisko z domu wyjeżdżam późno, 9:35 czyli 1h05m przed odlotem, przed terminalem budowlany rozgardiasz. Widać że Hilton za parę dni mógłby się otworzyć, budowa terminala też idzie ostro. Schodzi ze znalezieniem miejsca na parkingu wielopoziomowym – dopiero na poziomie 2,5 jest jedno miejsce.
Image

Image

Wbiegam do terminala check in niby closed , ale kilku ludzi odbiera jeszcze karty pokładowe. Wykładam pani sprawę że w sumie to o 18:50 powinienem się wpakować na lot do Frankfurtu ale chciałbym teraz. Wystawia kartę pokładową bez siedzonka – wsadza na listę oczekujących.

Patrzę na numer wydanej karty :198 - czyli Airbus 321 wypchany pod dach.. Człapie do gate’a ogon już stoi, ciasno, rozbudowa potrzebna. Przy oknie focę płyte postojową. Budują się wierze do rękawów 8-) To będzie wypas jak na Kraków.
Image


Wołają po nazwisku jakieś 4 osoby, czyli nie byłem sam. Odbieram kartę – tym razem z przydzielonym siedzeniem 32 C. Korytarz, ok myślę i czekam aż ogonek zmaleje do kilku osób. Wchodzę jako ostatni do 3ciego autobusu.
Image

Image

Zasiadam, pod oknem ojciec z infantem ok 1 rok, na środku jego drugi syn. Na pokładzie kilka infantów, LF w okolicach 100%. Kołujemy na płycie łapie ogon meksykańskiej, prywatnej maszyny (na dole kadru czupryna infanta).

Image

Image

Standardowy zestaw; mozarella or salami? Salami. Of corz. Z Syrah. Ale zanim Frau podała popatrzyła na zegarek. 11:30 , ok, można podać…

Image

Siadamy gładko, odbieram bagaż. Nadałem 1 sztukę – z piwami (część jako drewno do lasu-Niemiec, część poleci dalej) bochnami, kabanosami i serem żółtym. To znaczy staram się odebrać , wszyscy już wyszli, patrze na kwitek, pani w Krakowie nadała mi bagaż do Osaki.. na dziś. Hm. Nic trzeba to wywołać, oczywiście zajmie to 30-40 minut, w innym terminalu i ponownie trzeba wejść na strefę do której teoretycznie nie ma powrotu. Dostaje instrukcje gdzie iść i na który telefon dzwonić.
Image
Po drodze wyjeżdżam poziom wyżej do stanowiska AirCanada zalistować się na lot NRT-YVR, ciekawe czy dziś zmianę ma ta sama Polka co w marcu. Podchodzę, tak ta sama Pani. Dzień dobry, klik klik, wpisuje mnie na 6 listopada, sprawdza czy są wolne miejsca, są.. dokładnie 86..
Na nowym terminalu czekam chwile i pytam co się dzieje z torba.. torba stoi pod samolotem do Osaki. I ta platforma z bagażami osób cofniętymi z lotu pozostanie tam do momentu aż lot nie zostanie zamknięty i samolot nie odjedzie.. jakieś 1h :cry: Pan radzi że jeśli nie chciałbym odbierać torby to ona może siedzieć dobę w systemie i jutro nie będę jej musiał nadawać – tylko wsiądę do samolotu i że chętnie na tą dobę da mi podstawowe środki czystości 8-) Mówię że idę na kawę , obiad i wrócę za 1h :lol: Rzecz jasna człapie na fotele pod posterunek policji. Spędziłem tu kiedyś nockę. Łapie net, spisuje parę zdań. Wracam na dół.

Torba wyjechała na karuzele – mam! Teraz mogę zadzwonić po limo 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Paź 2014 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
No no, czekam na Japonię w wersji ultra-fast :D
No i oczywiście podsumowanie kosztów :D

Szaleniec :P
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Paź 2014 16:05 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Super, pierwszą świetnie się czytało, ta może być tylko lepsza.
Trzymam oczywiście kciuki!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Paź 2014 16:23 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
tom971 napisał(a):
No nie złożyło się, muszą znieść opłaty konsularne.. program waiver i te sprawy.


Dwa loty z terytorium Kanady to 96 USD w podatkach. Dwa loty z terytorium USA to 12 USD w podatkach. Różnice najlepiej widać w lotach za mile, ale w cenach biletów 'revenue' też są uwzględnione.
Wiza jest na 10 lat. Błędy taryfowe z/do/przez USA są praktycznie zawsze honorowane, ze względu na tamtejsze przepisy. Może warto pomyśleć o wizie, jeśli rzeczywiście nie masz jej z przyczyn finansowych?

Dobrego tripu życzę. Moje drugie RTW też się powoli zbliża :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 31 Paź 2014 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
pieerx napisał(a):
Super, pierwszą świetnie się czytało, ta może być tylko lepsza.
Trzymam oczywiście kciuki!

Widać różnicę w dynamice rozwoju akcji z mojego punktu widzenia, na żywo atrakcje się rozciągają , spisywane po fakcie kompresują. Dzięki
blasto napisał(a):
Dwa loty z terytorium Kanady to 96 USD w podatkach. Dwa loty z terytorium USA to 12 USD w podatkach. Różnice najlepiej widać w lotach za mile, ale w cenach biletów 'revenue' też są uwzględnione.
Wiza jest na 10 lat. Błędy taryfowe z/do/przez USA są praktycznie zawsze honorowane, ze względu na tamtejsze przepisy. Może warto pomyśleć o wizie, jeśli rzeczywiście nie masz jej z przyczyn finansowych?
Dobrego tripu życzę. Moje drugie RTW też się powoli zbliża :)

Finanse nie odgrywają takiej roli, opłaty fakt niezaprzeczalny w zestawieniu tych dwóch krajów zwrot oplaty jest widoczny oraz fakt że uczestnicy waiver każdorazowo wnoszą opłaty. Natomiast 'parę' lat temu bodajże na 1. roku byłem po wizę turystyczną w Krakowie i nie dano mi wiary że chcę tam pojechać na 3-4 tygodnie ,kupić auto przejechać wschodnie wybrzeże, sprzedać auto iwrocic.. bardziej tu bym upatrywał swojego omijania USA.
Dziękuję i również życzę mocnych wrażeń :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 31 Paź 2014 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 1 cd. ( Trebur – Niemcy) i szczypta Bangladeszu..
Podjeżdża limo jak z Blacklane = odbierają mnie znajomi 8-) Ja fanatyk aut japońskich pomału się przekonuje do Citroena.. ale nie niżej niż C6. My nie jechaliśmy - my płynęliśmy.
Udajemy się do miasteczka Trebur – jakieś 15 minut jazdy od lotniska.

Image

Nieopodal w Ruesselsheim jest fabryka Opla
Image

Podjeżdżamy pod dom. Oryginalnie była to serowarnia – teraz przerobiona na mieszkania.
Image

Miasteczko Trebur ma 13 tysięcy mieszkańców, dookoła tereny rolnicze – co chwilę przez centrum przejedzie beczkowóz z gnojówką. Cisza i spokój. No może poza odgłosami startujących samolotów. Poniżej w chmurach na niebie 747 cargo Korean. Miasteczko znajduje się parę kilometrów na południowy zachód od skraju pasa , start co kilka minut..

Image

Image

Centrum
Z racji bliskości fabryki Opla wielu mieszkańców tam pracuję. Pracownicy mają zniżki na nowe Ople dzięki czemu ok 80% samochodów w miasteczku to Ople. W Polsce na żywo model Adam widziałem może dwa razy, tu Adamów naliczyłem z dziesięć

Image

Po spacerze idziemy do marketu, wychodzi klient z lamą (?)

Image

Po naszych zakupach stoją pod sklepem, w ręce klauna metalowy kubek.

Image

Pamiętacie promocję z początku roku, Bangladesz w biznesie z Niemiec za 300 Euro ?

Image

Znajomi właśnie wrócili z tego 3 tygodniowego tripa, Bangladesz poszerzyli o Tajlandię, Malezję i Singapur. Upgrade w samolocie do First był też ich udziałem, w obie strony.. praktyka Bimana znana też z innych relacji.
Także wieczór upływa pod znakiem slajdowiska z Azji SE.

Image

Mały wyjątek z 1200 zdjęć; karty pokładowe u Regenta. Leci Mr. Michal i Mrs. Ewelina z DAC do BKK..

Image

Jakbyście chcieli zobaczyć więcej zdjęć z ich wyprawy to zapraszają na bloga: http://karaluchydopoduchy.wordpress.com/

Na ekranie Bangladesz; na talerzach i w kieliszkach ;) tour przez Niemcy, Francję i Hiszpanię..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 31 Paź 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 2 (Trebur, FRA)

Pożegnanie z Trebur, tu cisza i spokój

Image

Wspominany wcześniej Opel Adam

Image

Gmina jest przeciwna rozbudowie lotniska – przeciw wycince lasu pod kolejne pasy startowe Fraportu i budowie trzeciego terminala... Z moich obserwacji społeczności lokalnej wynika że połowa mieszkańców pracuje w Oplu, a druga połowa na pewno na lotnisku.

Image

Image

Wczoraj żywa lama (?) dziś plastikowa krowa

Image

Dojeżdżamy – jedna z dróg kołowania przebiega wiaduktem nad autostradą

Image

Za zakrętem autostrada prowadzi w osi pasa

Image

Image

Hotel i biura przed terminalem

Image

McLaren w drodze do security, jakaś nagroda w konkursie sklepów na lotnisku

Image

Widok na Pier A

Image

Idę pod swoją bramke Z23, obsługa loguje się dopiero do stanowisk – mówią że lot nie jest pełny. A za oknem podstawiają A340 – na regu D-AIGL – samolot jest dorosły – 18 lat i 6 miesięcy

Image

Za oknem niemały ruch

Image

Image

Pod bramką powoli gęstnieje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 31 Paź 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Świetnie się czyta Twoje relacje - dzięki za poświęcony czas. To zupełnie nie moja bajka jeśli chodzi o sposób podróżowania, ale fajnie, że są na tym świecie ludzie z niebanalnymi pomysłami :)
Czekam na dalszy ciąg, znowu będzie murowany kandydat do relacji miesiąca :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 31 Paź 2014 15:23 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
tom971 - jeśli to nie tajemnica, to podaj proszę koszty biletów na wszystkich przelotach.
Nie ukrywam, że bardzo mi się Twój 'szybki' sposób podróżowania po świecie podoba i chętnie w przyszłym roku coś takiego sam sobie zorganizuję, jeśli tylko obowiązki służbowo/rodzinne mi na to pozwolą.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 31 Paź 2014 15:33 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Coś mi się wydaje, że koszty będą, ale nie w tym dziale :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 31 Paź 2014 15:40 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Miło się czyta :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 31 Paź 2014 15:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Tak, pianę na Rynku wypijemy;) pozdro Tomek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 31 Paź 2014 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
zapowiada się świetna relacja. będę śledzić :D
czy dziś już lecisz do KIX? w rozpisce jest 01.11, chyba że podałeś daty lądowania?
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 31 Paź 2014 17:24 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
W KIX już jest 1.11.2014 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group