Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madryt
#61 PostWysłany: 21 Maj 2014 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Dorzucę coś od siebie...

Do Muzeum Reina Sofia jest codziennie wstęp bezpłatny pomiędzy godziną 19.00 a 20.45, mają tam świetną kolekcję sztuki XX włącznie ze słynną Guernicą Pablo Picassa
Góra
 Profil Relacje PM off
Buyaka lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 28 Lip 2014 21:40 

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 13
Na sjestę Park Retiro - oprócz Pałacu Kryształowego jest tam cudnej urody rosarium
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Lip 2014 21:52 

zawsze można skorzystać z relacji, trochę "wiekowa", ale dane aktualne:
http://www.fly4free.pl/madryt-na-dlugi- ... raktyczny/
Góra
 PM off
sztuka007 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 28 Lip 2014 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
noyle napisał(a):
Poniżej Plaza Mayor jest taka hala, w której są małe stoiska z różnym jedzeniem.....

to się generalnie mercado nazywa czyli po naszemu rynek :)
żarcie pyszne ale, bądź co bądź, ceny nie zachęcają do objadania się...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Lip 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Dzięki za odświerzenie tematu,będę w Madrycie w dniach 08.08-12.08 i na pewno skorzystam z podpowiedzi :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Sie 2014 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ja mam pytanie, będę w Madrycie 3 dni na przełomie października/listopada, planowałem na jeden dzień wyskoczyć do Walencji, ale dojazd drogi. Czy jest jakieś inne ciekawe miejsce blisko Madrytu, które warto by było odwiedzić? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 18 Sie 2014 22:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Estadio Santiago Bernabeu (a i Estadio Vincente Calderon też wg mnie warto)
Kamienice przy Gran Via
Palacio Real koniecznie wnętrza
Purta de Europa jeśli czasu starczy, a współczesna architektura jest w cenie, bo kawałek trzeba przejechać.
Teleferico warto zrobić przy okazji, potraktować jak środek transportu (bo tym właśnie jest)

No i polecam madrycki bar, w każdej postaci rano i wieczorem, na śniadanie i na drina. Jest ich tyle, że na pewno znajdziesz idealny dla siebie...
Jak lubisz dorsza - to koniecznie http://www.casalabra.es/en/contact, choć z architekturą ma niewiele wspólnego. Dla mnie to było odkrycie wyjazdu....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Sie 2014 17:22 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Legion1 napisał(a):
Ja mam pytanie, będę w Madrycie 3 dni na przełomie października/listopada, planowałem na jeden dzień wyskoczyć do Walencji, ale dojazd drogi. Czy jest jakieś inne ciekawe miejsce blisko Madrytu, które warto by było odwiedzić? ;)


Toledo (godzina do półtorej autobusem), Segowia (niecała godzina)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 09 Wrz 2014 14:33 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 5
Toledo

-- 09 Wrz 2014 14:35 --

Mercado oczywiście :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 09 Wrz 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Wirecki1 napisał(a):
Estadio Santiago Bernabeu (a i Estadio Vincente Calderon też wg mnie warto)
Kamienice przy Gran Via
Palacio Real koniecznie wnętrza
Purta de Europa jeśli czasu starczy, a współczesna architektura jest w cenie, bo kawałek trzeba przejechać.
Teleferico warto zrobić przy okazji, potraktować jak środek transportu (bo tym właśnie jest)

No i polecam madrycki bar, w każdej postaci rano i wieczorem, na śniadanie i na drina. Jest ich tyle, że na pewno znajdziesz idealny dla siebie...
Jak lubisz dorsza - to koniecznie http://www.casalabra.es/en/contact, choć z architekturą ma niewiele wspólnego. Dla mnie to było odkrycie wyjazdu....


Postaram się skorzystać z tego dorsza - lecę w listopadzie (21-24) ;)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 09 Wrz 2014 16:39 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Kasia111 napisał(a):
Legion1 napisał(a):
Ja mam pytanie, będę w Madrycie 3 dni na przełomie października/listopada, planowałem na jeden dzień wyskoczyć do Walencji, ale dojazd drogi. Czy jest jakieś inne ciekawe miejsce blisko Madrytu, które warto by było odwiedzić? ;)


Toledo (godzina do półtorej autobusem), Segowia (niecała godzina)


Toledo obowiązkowe - dawno, dawno temu wygrało w moim prywatnym rankingu na najpiękniejsze miejsce w Hiszpanii.
Teraz po latach sprawdzę jeszcze raz.

W połowie drogi do Segovii jest El Escorial, a w pobliżu Dolina Poległych. Mając samochód na te trzy miejsca trzeba poświęcić cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 09 Wrz 2014 22:20 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
PRADO! Muzeum Bornemisza!
Góra
 Profil Relacje PM off
Grześ lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 09 Wrz 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Zdecydowaliśmy się na 1 dzień w Barcelonie jednak więc zostają 2 pełne dni w Madrycie więc nie wiem czy będzie sens poświęcać połowę dnia na Toledo ;) ale dzięki za wszelkie sugestie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Wrz 2014 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 25
Loty: 23
Kilometry: 26 356
Ja bym dodał Templo de Debod - egipską świątynię na skarpie nad rzeką Manzanares niedaleko Pałacu Królewskiego. Ze świątyni rozciąga się widok na Casa de Campo, największy park miejski Madrytu + super zachody słońca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Wrz 2014 16:40 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Czy są atrakcje w Madrycie dostępne w wybrane dni lub dla wybranych osób (my studenci z UE) za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Wrz 2014 16:48 

W tej wcześniej wymienionej relacji masz jasno napisane jak można zwiedzać za darmo
http://www.fly4free.pl/madryt-na-dlugi- ... raktyczny/

Jeśli liczyłeś na podobne zniżki dla młodych ludzi na wzór np. Paryża, to niestety nie ma aż tak dobrze (jest Madrid Card, ale kosztuje słono)
Góra
 PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Wrz 2014 17:00 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Jak to jest z tym Teleferico? Wg. tej strony http://www.teleferico.com/en/rates-prices płacę 5,8 za bilet w dwie strony. Warto się wybrać na taką wycieczkę? Ile to wszystko zajmuje czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Madryt - must see
#78 PostWysłany: 30 Wrz 2014 18:19 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Temat 2,5 dnia w Madrycie jest już sporo nieaktualny, dlatego zapytam tutaj.

Czy może ktoś potwierdzić, że Pałac królewski w Madrycie jest otwarty do darmowego zwiedzania w miesiącach od października do do marca dla obywatelów UE od 16 do 18?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madryt - must see
#79 PostWysłany: 30 Wrz 2014 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jarzab93 napisał(a):
Temat 2,5 dnia w Madrycie jest już sporo nieaktualny, dlatego zapytam tutaj.

Czy może ktoś potwierdzić, że Pałac królewski w Madrycie jest otwarty do darmowego zwiedzania w miesiącach od października do do marca dla obywatelów UE od 16 do 18?

a szukałeś na stronie pałacu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Jarzab93 lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Lis 2014 15:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Witam, jakiej pogody można się spodziewać na początku lutego w Madrycie? wiem że nikt tu nie jest wróżką i pogoda może być nieobliczalna, ale może ktoś był w takim okresie? Ja byłem na przełomie marzec/kwiecień i było po 32 stopnie więc może nie powinno być tak źle? Chodzi mi głównie o opady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group