Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Czy spotkałeś się już z overbookingiem podczas swoich lotów?
Tak
Nie
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wizzair i overbooking
#1 PostWysłany: 10 Sie 2014 09:00 

Rejestracja: 10 Sie 2014
Posty: 3
Czy często zdarzają się sytuacje z overbookingiem w liniach Wizzair?
Leciałem 05.08.2014 z London Luton do Gdańska i był problem ze zbyt dużą ilością biletów względem miejsc. 3 osoby zostały bez miejsca siedzącego. Spowodowało to 1 godzinę opóźnienia.
Pilot musiał szukać osób, które same opuszczą samolot, wyjmą bagaż rejestrowany. Oczywiście trzeba było sprawdzić czy pasażerowie, którzy opuścili samolot, mieli swój bagaż.

Link do filmu z tego lotu:



Podobno jest to normalna polityka firm lotniczych np. http://www.independenttraveler.com/trav ... verbooking
Niektórzy nawet wyszukują takich lotów, aby dostać gratyfikacje np. 900 $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 10 Sie 2014 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
W ogóle się nie zdarzają - tanie linie typu Wizzair czy Ryanair nie stosują tego narzędzia i sprzedają wyłącznie tyle biletów, ile foteli jest na pokładzie samolotu.
Sytuacja opisanego przez Ciebie lotu musiała mieć jakieś inne podłoże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Jestem ciekaw co dostali w ramach odszkodowania Ci co wysiedli z samolotu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
kemot napisał(a):
W ogóle się nie zdarzają - tanie linie typu Wizzair czy Ryanair nie stosują tego narzędzia i sprzedają wyłącznie tyle biletów, ile foteli jest na pokładzie samolotu.
Sytuacja opisanego przez Ciebie lotu musiała mieć jakieś inne podłoże.


nie pamiętam gdzie ale czytałem że stosują jednak czasami delikatny overbooking..rzędu 2-3%
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:19 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 138
Bzdury gadacie. Oczywiście ze overbooking jest praktykowany, w lcc szczególnie. Mało tego, WSZYSTKIE linie to robią, tylko w większym lub mniejszym stopniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:26 

kuba201 napisał(a):
Bzdury gadacie. Oczywiście ze overbooking jest praktykowany, w lcc szczególnie. Mało tego, WSZYSTKIE linie to robią, tylko w większym lub mniejszym stopniu.

Jeżeli już to 'bzdury piszecie'. Skoro faktycznie jest tak jak piszesz to mają sporo szczęścia, bo sporo latalem lotami linii lotniczych lcc z wykupionymi wszystkimi miejscami i nikogo na lotnisku bez możliwości wejścia na pokład nie zostawili.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 10 Sie 2014 10:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:28 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 138
Tego nie wiesz, bo nie musiałeś całej sytuacji widzieć. Naprawdę nie słyszeliście o overbookingu? Lekko zszokowany jestem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:31 

W liniach tradycyjnych tak, w lcc nie. Jak dla mnie jakiś błąd systemu rezerwacyjnego, ale się nie znam. Tyle z mojej strony.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
kuba201 napisał(a):
Tego nie wiesz, bo nie musiałeś całej sytuacji widzieć. Naprawdę nie słyszeliście o overbookingu? Lekko zszokowany jestem...


Nie słyszeć o overbookingu? Oczywiście że termin ten jest znany każdemu, kto odwiedza to forum.
Ale jako społeczność przelecieliśmy dziesiątki tysięcy lotów.
Wiele osób marzy o odszkodowaniu za overbooking/
Są na forum wątki dotyczące overbookingu, bo to się zdarza przeżyć.
Ale pokaż mi wątek w udziałem Ryanair czy Wizzair.
Być może ich systemy dopuszczają jakiś tam niewielki margines ryzyka, ale na pewno nie stosują tego narzędzia zbyt intensywnie.
Bo wypłynęłoby to tutaj bardzo szybko..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:38 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 138
To, co ich systemy dopuszczają nie wypłynie nigdy, bo to pilnie strzeżona tajemnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:39 

Osobiście nigdy się z overbookingiem nie spotkałam ale gdzieś (niestety za nic nie mogę sobie przypomnieć gdzie) czytałam, ze Ryanair jest jedyną europejską linią nie praktykującą overbookingu. Nie wiem ile w tym prawdy i czy nic się w tej kwestii nie zmieniło ale overbooking w Wizzair wydaje mi się jak najbardziej prawdopodobny.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2014
Posty: 1
Rynair jest jedyną linią która twierdzi że nie robi overbookingu. A tu na ten temat (uwaga w języku obcym) i wygląda na wypadek przy pracy

http://www.dailymail.co.uk/travel/artic ... light.html

Hania
_________________
Wasza HANIA ?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
W Wizzie system ma trochę więcej do analizy, ze względu na dublowanie się pasażerów "klubowych", czasem zamawiających po 2-3 razy bilety dla rodziny/znajomych i samym sobą razy kilka.
Na pewno skala zjawiska idzie w tysiące i linia nie pozwala sobie na zignorowanie tego.
Ale uważam podobnie jak kolega Gorny77, że to raczej jakiś błąd systemu, chociaż oczywiście jest to wróżenie z fusów, ot taka niedzielna pogawędka bez żadnych konkretów, bo tych nie mamy.
No chyba, że @Kuba201 to "człowiek z Wizza", który chce nas trochę oświecić, w co jednak bardzo wątpię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sie 2014 11:24 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
Jestem ciekaw co dostali w ramach odszkodowania Ci co wysiedli z samolotu...


Miałem overbooking w Wizz w ubiegłym roku (Poznań - Sandefjord), podczas nadawania bagaży pytali, czy jestem chętny do zgłoszenia się na ochotnika do zostania w Poznaniu. Oczywiście się zgodziłem. Na stanowisku Wizza pobrałem zaświadczeniem że był overbooking. Potem normalnie reklamacja przez internet. Kazali przesłać skan zaświadczenia i numer konta. Przesłali dość szybo odpowiednik 250 Euro w złotówkach.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sie 2014 11:26 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
HanColina napisał(a):
Rynair jest jedyną linią która twierdzi że nie robi overbookingu. A tu na ten temat (uwaga w języku obcym) i wygląda na wypadek przy pracy
http://www.dailymail.co.uk/travel/artic ... light.html


Nie nazwałabym tego nawet wypadkiem przy pracy, bo wyjaśnienie jakie podaje artykuł, jasno wskazuje, że to nie wina FR, tylko pasażerów - rodziców, którzy zaniżyli wiek dziecka. Wygląda na to, że obsługa zachowała się prawidłowo.
Cytuj:
Staff realised that one family was travelling with a child over two years old, rather than an infant as they had stated.


-- 10 Sie 2014 10:28 --

Gleba3 napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Jestem ciekaw co dostali w ramach odszkodowania Ci co wysiedli z samolotu...


Miałem overbooking w Wizz w ubiegłym roku (Poznań - Sandefjord), podczas nadawania bagaży pytali, czy jestem chętny do zgłoszenia się na ochotnika do zostania w Poznaniu. Oczywiście się zgodziłem. Na stanowisku Wizza pobrałem zaświadczeniem że był overbooking. Potem normalnie reklamacja przez internet. Kazali przesłać skan zaświadczenia i numer konta. Przesłali dość szybo odpowiednik 250 Euro w złotówkach.


Czy w takim przypadku dostajesz bilet na kolejny lot gratis czy oczekują, że pokryjesz go sobie z tego odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:10 

Rejestracja: 10 Sie 2014
Posty: 3
Pilot tłumaczył się, że to był błąd systemowy, ale to niewiarygodne. Liczyli na to, że ktoś nie dotrze, w odpowiednim czasie (40 minut przed odlotem) do bramki.
Możliwe, że by im się to udało, jakby lot nie był opóźniony o ponad 2 godziny.
Czyli jest to normalna polityka linii lotniczych. Warto mieć to na uwadze wybierając się na wycieczki oraz przesiadek na inne loty.
Ciekawe czy te 250 euro można było zmienić na przykład na 500? Koszt odszkodowań za opóźnienia jest znacznie większy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
java_man napisał(a):
Ciekawe czy te 250 euro można było zmienić na przykład na 500? Koszt odszkodowań za opóźnienia jest znacznie większy.

Odszkodowanie jest uwarunkowane długoscia lotu i jest podzielone naprzedziały 250 , 400 i chyba 600 euro. Wszystko jest na forum
pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez kkku, 10 Sie 2014 14:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Odszkodowanie tak. Ale linia może sobie znaleźć innego pasażera który weźmie 100zł rekompensaty i podpisze że zrzeka się tego zryczałtowanego. Więc nie ma co się targować w takich przypadkach.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
java_man napisał(a):
Pilot tłumaczył się, że to był błąd systemowy, ale to niewiarygodne. Liczyli na to, że ktoś nie dotrze, w odpowiednim czasie (40 minut przed odlotem) do bramki.
Możliwe, że by im się to udało, jakby lot nie był opóźniony o ponad 2 godziny.
Czyli jest to normalna polityka linii lotniczych. Warto mieć to na uwadze wybierając się na wycieczki oraz przesiadek na inne loty.
Ciekawe czy te 250 euro można było zmienić na przykład na 500? Koszt odszkodowań za opóźnienia jest znacznie większy.


Bez przesady z tym braniem tego pod uwagę. Przecież nikt Cię siłą z samolotu nie wyprowadzi. Jak masz bilet i jesteś zdeterminowany to polecisz. A im więcej zdeterminowanych tym więcej może dostać ktoś kto się zdecyduje. Mój ojciec na powrotnym z Pekinu miał propozycję, ale odrzucił i chyba sporo odrzucało po potem zaczęli podbijać ofertę. W efekcie się zgodził. 500euro + bona na 50euro na wolnocłówce + nocleg w Hiltonie + bony na taksówkę w tą i z powrotem.

W W6 i FR jeśli występuje to jest to bardzo niszowe zjawisko. Tyle osób lata LCC tutaj, od tyle lat, a taki temat pojawia się pierwszy raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:37 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
moze drugi :)
tu motyw ryanaira brak-miejsca-w-samolocie,15,21476
ale i tak "bez tarota nie razbieriosz"
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group