Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#161 PostWysłany: 08 Cze 2014 15:52 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
@up: a skąd jedziesz? dojedziesz pociągiem do Svedala a potem pieszo do drogi E65 na przystanek Flygbus i dojedziesz tanio na lotnisko pod terminal.

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#162 PostWysłany: 13 Cze 2014 11:55 

Rejestracja: 13 Cze 2014
Posty: 1
Cześć!
Ile trzeba liczyć czasu na podróż z biletem "Rrround the Sund" z Kopenhagi do lotniska Malme? Tak około 19 - 19.30 musiałbym sie na lotnisku znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#163 PostWysłany: 13 Cze 2014 14:43 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
rejsenplanen.dk sprawdź, przełącz na English i Ci policzy.nie wiem czy strajk części kolejarzy trwa jeszcze w Szwecji. jak tak to pociąg do CPH airport i potem busy są do Malmo i potem albo pociąg do Svedali i łapie się autobus do MMX airport lub bus z Malmo na lotnisko.

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#164 PostWysłany: 15 Cze 2014 18:33 

Rejestracja: 21 Sty 2011
Posty: 38
Hej,

Da się kupić "Around the Sund" gdzieś w okolicy lotniska MMX ? Plan jest taki, żeby przylecieć na MMX a póżniej przez 2 dni zwiedzać okolice zatoki.
Na ich stronie znalazłem, że bilet do nabycia tylko w "customer centers", których jest tylko 5 w całej szwecji ( 2 w malmo ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#165 PostWysłany: 15 Cze 2014 18:49 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Najbliższe miejsce to chyba wymieniana tu na forum Svedala -Coop Konsum ul Storgaten 17. Opis jak się tam dostać też jest w tym temacie (Flygbussarna, bilet w automacie na lotnisku, przystanek przy autostradzie E65 i kilka km na piechotę).
Poza tym zapewne jest dużo więcej punktów, gdzie sprzedają bilet "Around the Sund". Osobiście kupowałem w sklepie u araba przed wejściem na dworzec kolejowy w Landskronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#166 PostWysłany: 15 Cze 2014 22:46 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
gieroy napisał(a):
Najbliższe miejsce to chyba wymieniana tu na forum Svedala -Coop Konsum ul Storgaten 17. Opis jak się tam dostać też jest w tym temacie (Flygbussarna, bilet w automacie na lotnisku, przystanek przy autostradzie E65 i kilka km na piechotę).
Poza tym zapewne jest dużo więcej punktów, gdzie sprzedają bilet "Around the Sund". Osobiście kupowałem w sklepie u araba przed wejściem na dworzec kolejowy w Landskronie.


Witam,

tak już pisałem byłem 2tyg temu na miejscu. Sklep na Storgaten 17 jest zlikwidowany i bilet trzeba kupić w markecie ICA za torami 3 minuty od stacji.
Załączam link do Google Maps. Więcej informacji napiszę wkrótce. Jak ktoś chce szybciej więcej info to proszę o info tutaj lub na priv, odpiszę jak najszybciej :)

https://goo.gl/maps/tExBu - tunelem idzie się pod torami i zaraz jest market - na załączonej mapce widać to dobrze.

Pociąg jest podmiejski, 2 klasa, wygląda lepiej niż u nas IC 1 kl :) Do Malmo, na miejscu przechowalnia bagażu za 30 SEK, toaleta za 10 SEK, spacer po Malmo (polecam plaże, marinę i okolicę) i powrót na pociąg do Helsingborgu, prom, zwiedzanie zamku Hamleta i pociąg do Kopenhagi i na miejscu przesiadki (rejsenplanen.dk świetnie podpowiada, po drodze przesiadłem się w kolejkę S-tag i od stacji już miałem 5 minut do miejsca zamieszkania.


Pozdrawiam!

-- 15 Cze 2014 22:56 --

Sam spacer po Svedali jest super, mało osób, pogoda była świetna (piątek rano). W autobusie jest wifi więc można mapkę zcache'ować aby była dostępna offline (GPS wtedy też działa).
Bilety po 249 SEK w markecie ICA jak pisałem przed chwilą. Przed kupnem (zaraz za wejściem trochę po lewej) wziąć numerek z zawieszonego pęku biletów (nie ma bietomatu), numery się wyświetlają wysoko nad miejscem zakupu). Przy okazji można zrobić zakupy żywnościowe i zjeść w pociągu. Ja kupowałem bilet 06.06, pani wpisała na bilecie 07.06 i jest ważny 2 dni od czyli do 9.06 (w sam raz). Panowie na promie zaznaczyli na bilecie obecność na promie (przedziurkowane).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#167 PostWysłany: 22 Cze 2014 17:31 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
witam,

w prywatnej wiadomości poproszono mnie o ceny:

w marketach fakta i lidl tanio, 45 dkk za parę rzeczy do jedzenia na śniadanie, kawa od 20 kilku (zależy jak duża i rodzaj), przechowanie bagażu na dworcu w Malmo: 30 sek, toaleta 10 sek w Malmo, ale w CPH: 5 dkk. gotówki w ogóle nie używałem. wstęp do tivoli(polecam!): pakiet kupiony na stronie tivoli.dk- 399 dkk, w cenie wejście, Multi ride, easy food. spokojnie się robi rzeczy za 800 dkk :) mowa o 1 osobie. pzdr:)

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#168 PostWysłany: 27 Cze 2014 10:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
We wrześniu wybieram się do Kopenhagi, Malmo i na zamek Hamleta. Mamy na to 48h. Lądujemy w pt. ok. 13 i podobnie w niedzielę wyjeżdzamy. Zależy mi na dobrym zaplanowaniu wyjazdu, ale i również na możłiwym obniżeniu kosztów tegoż (wiadomo - Skandynawia).

Mam zatem pytanie do osób które przebyły już tę trasę Around the Sund, jak najbardziej optymalnie zorganizować ten wypad, mając w pamięci fakt, że bilet dookoła Sundu ważny jest 2 dni a nie 48h.

Czy zatem po wylądowaniu lepiej kupić bilet i udać się na nim już w pt. do Kopenhagi, zaś w sobotę po południu opuścić Kopenhagę, udać się do zamku i później wieczorem w sb przejechać do Malmo, zaś w niedzielę połazić trochę (8-11) po Malmo i udać się na lotnisko (musimy tam być o 12).

Czy raczej po przylocie pojechać normalną komunikacją do Malmo a dopiero w w sobotę rano do Kopenhagi na bilecie Around the Sund, po czym opuścić w niedzielę rano Kopenhagę i zahaczając o zamek, przemieścić się do Malmo, skąd bez zwiedzania udać się na lotnisko?

Ile czasu zajmuje trasa Kopenhaga - zamek w Helsingborgu a później do Malmo?

Optymalne dla mnie byłoby znalezienie dwóch noclegów w Kopenhadze w jednym miejscu, ale chyba to bez sensu ze względów logistycznych.

A może spać 2x w Malmo i w sobotę rano pojechać do Kopenhagi a po południu do Helsingforsu i wrócić do Malmo na noc sobotnio niedzielną?

Czy ktoś "bywały" w tamtych rejonach zechciałby "przychylić się" i pomóc w zaplanowaniu tego wypadu od piątku 12 do niedzieli 12 (wtedy musimy już być na lotnisku Malmo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#169 PostWysłany: 27 Cze 2014 10:53 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
czytałeś moją wypowiedź niedawno? ja zrobiłem MMX, Svedala, Malmo, prom, zamek, pociąg i kolejka do Kopenhagi,2 noclegi i rano neptunbus na lotnisko w Malmo,bo strajkowali kolejarze (część). gdyby nie to to pociąg do Kopenhagi, potem pociąg do Svedali i autobus z drogi E65 na lotnisko MMX. czasy przejazdów na rejsenplannen.dk. strona szwedzka gdzieś tu w wątku była. jakby co to pytaj na priva, jestem online.

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#170 PostWysłany: 19 Lip 2014 01:46 

Rejestracja: 19 Lip 2014
Posty: 1
Witam.
W przyszły czwartek potrzebuję się dostać z Ystad (dwie osoby i dziecko) do Malmo i w sobotę odwrotnie. Proszę o informację czym najlepiej i najtaniej się dostać bo znalazłem jakiś chyba lokalny bus z Ystad do Sojbo nr 301 z przesiadka, i z Sojbo do Malmo nr 8, ale nie wiem czy można kupić bilet u kierowcy, czy na cały odcinek do malmo czy też na każdy z osobna) i jaki koszt oraz czy nie wyjdzie taniej pociągiem.
Po drugie ma ktoś dokładne namiary przystanków Senbus w Malmo i Kopenchadze nie chciał bym z dzieckiem krążyć i się spóźnić na bus-a.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#171 PostWysłany: 10 Wrz 2014 16:12 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 54
Hej!
W przyszłym tygodniu będę jechał z Kopenhagi pociągiem przez Malmo do Svedali i potem autobusem na lotnisko.
Chciałbym przy tym zrobić przerwę ok. 3-4 h na zwiedzenie Malmo. Czy w związku z tym mogę kupić jeden bilet na pociąg z Kopenhagi do Svedali, wysiąść w Malmo i potem jechać dalej dowolnym pociągiem na trasie Malmo-Svedala? Czy takiej opcji nie ma i żeby mieć przerwę w Malmo musze kupić osobny bilet na trasie Kopenhaga - Malmo i osobny Malmo - Svedala?
Dodam, że oczywiście chodzi o kasę : bilet Kopenhaga - Svedala za 139 SEK a Kopenhaga - Malmo i Malmo - Svedala za 107 SEK + 50 SEK (ceny ze strony przewoźnika).
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#172 PostWysłany: 11 Wrz 2014 11:54 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
A dlaczego nie kupisz biletu around the Sound o którym mowa w wątku ? kupowalne w ica w Svedali i pociągi w cenie i prom i busy i metro w CPH.

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#173 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:34 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 54
szymonunion napisał(a):
A dlaczego nie kupisz biletu around the Sound o którym mowa w wątku ? kupowalne w ica w Svedali i pociągi w cenie i prom i busy i metro w CPH.

wysłane z SGS3@4.4.2


Bo niestety będę miał tylko kilka godzin w Kopenhadze w nocy (od 20 do ok. 5 rano) i rano musze się dostać do MMX na lot do Warszawy. Myślałem wcześniej o tym bilecie ale mi się nie kalkuluje. Ale dzięki za pomysł ;)

Co do mojego pytania - dostałem odpowiedź z sj.se i napisali, że można się przesiadać i nie jechać najbliższym pociągiem tylko następnym ale warunek jest taki, że musi to się odbyć w ciągu tego samego dnia. Czyli np. przyjazd do Malmo z Kopenhagi o 8.00 i wyjazd dalej o 12.00 jest możliwy ale nie da się już przyjechać np. o 23.00 i wyjechać o 01.00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#174 PostWysłany: 02 Paź 2014 17:27 

Rejestracja: 02 Paź 2014
Posty: 2
Hej,

oferuję trzy miejsca 11 października z Malmo, Stormgatan, do Kopenhagi - okolice Center Blvd; wyjazd ok. 11.

12 października Kopenhaga, Center Blvd, na lotnisko w Malmo, wyjazd około 9:45.
Góra
 Profil Relacje PM off
sirVir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#175 PostWysłany: 03 Paź 2014 11:07 

Rejestracja: 03 Paź 2014
Posty: 4
witam.
Wpierw dziękuje wam za ciekawe informacje w tym temacie.
Jest to mój pierwszy post,wiec zacznę od siebie. Mam na imię Remigiusz i końcem października lecę do Malmo na 3,5 dnia (wracam z Oslo via Kopenhaga).
Plan jest taki (poprawiajcie mnie, proszę,jeśli popełniłem gdzieś błąd).
Ląduje w Malmo, kupuje bilet na flyssbusa do stacji Svendala,tam w sklepie kupuję biletu around the Sound(gotówką czy kartą mogę zapłacić?,kto wpisuje datę na bilecie?pani sprzedawczyni czy ja? ).
Dojeżdżam pociągiem do miasta,melduje się w hostelu,i zwiedzam wieczorem miasto.
Rano wstaje, wymelduje się i dokańczam zwiedzanie miasta, i tu mam parę pytań dotyczących tego biletu:
-wszystkie pociągi, autobusy,metra,promy mam w cenie tego biletu?
Czy jak będę jechał pociągiem ze stacji A do stacji D,mogę po drodze wysiać w mieście B ,zwiedzić miasto i wsiądź do np.następnego pociągu co pojedzie(mówimy o tym samym dniu)cały czas w cenie tegoż biletu?
Czy dojadę na tym bilecie do Ystad?
Czy ten bilet ma jakieś granice? tzn.czy obowiązuje w danym regionie,czy może w całej Szwecji jest ważny?
Piszecie że na tym bilecie kursowaliście również w Danii,i czy tam też jest ważny jak w Szwecji (wszystkie pociągi,metra autobusy?)
Czy na tym bilecie dojadę z centrum Kopenhagi do jego lotniska metrem,czy muszę już kupić ichniejszy bilet strefowy?
Pisze bo w niedziel planuje objazdówka Malmo,Helsingborg (po drodze chce zwiedzić zamek w Landskorona oraz w Sofiero,dalej promem do Helsingor i pociągiem do Kopenhagi(może po drodze odwiedzę jakiś zamek).
Generalnie to własnie interesują mnie w dużej mierze zamki,a jest ich trochę (dlatego pytałem o Ystad,bo po drodze mam parę zamków do zwiedzania).

Brakuje mi tylko pomysłu na nocleg nr dwa i trzy,nie wiem czy zatrzymać się w Malmo czy może zanocować w Ystad (to cały czas zależy od tego biletu)

Czwarta noc to Kopenhaga.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Remigiusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#176 PostWysłany: 08 Paź 2014 10:35 

Rejestracja: 24 Kwi 2013
Posty: 5
Hej @go87, chętnie bym się zabrał z Kopenhagi na lotnisko 12-tego. Ale nie mogę wysłać Ci PW ani nie zostawiłeś żadnej możliwośici kontaktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#177 PostWysłany: 08 Paź 2014 10:52 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Remigiusz napisał(a):
Ląduje w Malmo, kupuje bilet na flyssbusa do stacji Svendala,tam w sklepie kupuję biletu around the Sound(gotówką czy kartą mogę zapłacić?,kto wpisuje datę na bilecie?pani sprzedawczyni czy ja? ).

Poszukaj sobie opisów, ale wydaje mi się, ze jedynym ograniczeniem tego biletu jest konieczność jazdy w jednym kierunku. Działa w Szwecji i Danii, ale jak zaczniesz w Danii to musisz jechać na północ, a w Szwecji wracać na południe (lub odwrotnie). Nie wolno wracać - zgodnie z nazwą biletu. :) Na południu mostem, na północy promem.
http://www.skanetrafiken.se/templates/I ... anguage=EN
Jest też w internecie gdzieś mapka jakie są granice obowiązywania biletu, ale nie pamiętam gdzie. W całej Szwecji nie obowiązuje i w Ystad raczej też nie. Wydaje mi się, że jest ważny tylko na pociągi najbliższe cieśniny. Na pewno można wysiadać po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Remigiusz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#178 PostWysłany: 08 Paź 2014 12:14 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 155
Zbanowany
w pobliżu tak i na około. prom i potem CPH i most i do Svedali i bus i MMX. opłaca się :)

wysłane z SGS3@4.4.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#179 PostWysłany: 08 Paź 2014 13:05 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Napisze jeszcze to, na co sam sie dalem oszukac (szukajac jeszcze tanszego podrozowania):
uwazajcie na autobusy poza aglomeracja w Szwecji, czesc z nich jest "na telefon", a to oznacza, ze jak nie zadzwonicie wczesniej, to go nie bedzie. Chcialem w ten sposob dostac sie taniej na lotnisko Malme, bo sumujac kolejke + autobus + piechota mialo byc taniej, a skonczylo sie na tym, ze musialem wrocic do malme i wziac normalny transport...

w skrocie: nie polecam
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malme-Kopenhaga
#180 PostWysłany: 08 Paź 2014 18:30 

Rejestracja: 02 Paź 2014
Posty: 2
Miejsc na trasie Kopenhaga-Malmo airport juz nie ma.
Pozostały trzy miejsca Malmo-Kopenhaga.

Kontakt: malgosia6@vp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group