Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kreta
#1 PostWysłany: 26 Sie 2012 00:14 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Rethimno
W okolicy portu był przepyszny pita gyros
Mniej więcej na tej ulicy http://maps.google.pl/maps?q=35.370868, ... 1&t=h&z=18
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Kreta
#2 PostWysłany: 11 Mar 2013 14:31 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 42
polecacie jakieś knajpki w Chanii? czy są jakieś markety typu Tesco lub Lidl?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#3 PostWysłany: 22 Kwi 2013 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2010
Posty: 24
Na krecie najwięcej widziałem sklepów Lidla, Spar od wieksze lokalne markety
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#4 PostWysłany: 12 Maj 2013 15:00 

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 2
Są hipermarkety, ale pod miastem. W samym mieście wiele supermarketów Inka.
Polecam restauracje Ele w Chani, o tą:
http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant ... Crete.html

Ceny przystępne (salatka grecka 5 euro, danie mięsne 8-15 euro), oprócz tego menu promocyjne dla 2 osób. Chleb za 1 euro, a po posiłku gratis (naprawdę gratis) deser i raki*ja. Poza tym jest tam bardzo ładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#5 PostWysłany: 25 Maj 2013 16:37 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
kaviorwiki napisał(a):
karin861 napisał(a):
niejagoda napisał(a):
a po posiłku gratis (naprawdę gratis) deser i rakija.

Nie 'rakija' tylko 'raki', rakiję serwują w Chorwacji.

Nie tylko w Chorwacji,ale w każdym kraju bałkańskim-jest to trunek bałkański :D
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#6 PostWysłany: 05 Kwi 2014 15:54 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1
A ja gorąco polecam tą oto knajpkę w Chanii : http://www.tripadvisor.com/ShowUserRevi ... Crete.html

Trafiłam tam przypadkowo niestety dopiero ostatniego dnia pobytu, a jedzenie było przepyszne i atmosfera cudowna!
Restauracja jest nieco "ukryta" w labiryntach starówki ale naprawdę warto ją odnaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2014 17:32 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Naprawdę greckie jedzenie z miejscowymi ,to w wiosce Panostalos obok Chanii. Jest tam kilka tavern, gdzie przesiadują miejscowi.Apostolis to jedna z wielu knajp pod turystów w porcie weneckim. Taverna "Ela" niezła. Jest nawet menu po polsku i zestawy na 2 osoby po 15 -18 euro z karafką wina ,deserem oraz małą karafką raki na pożegnanie, w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#8 PostWysłany: 03 Cze 2014 23:02 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Ile trzeba średnio zapłacić za obiad (kolację) w tawernach np. okolice Platanias, Kissamos, Kalamaki, Elafonisi, Falasarna?
Jaka jest różnica w cenach i smaku potraw między tawernami dla turystów i dla miejscowych?
Zależy nam na smacznym lokalnym jedzeniu w przystępnej cenie. Pewnie jak wszystkim turystom :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#9 PostWysłany: 04 Cze 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
karin861 napisał(a):
niejagoda napisał(a):
a po posiłku gratis (naprawdę gratis) deser i rakija.

Nie 'rakija' tylko 'raki', rakiję serwują w Chorwacji.

Nie tylko w Chorwacji,ale w każdym kraju bałkańskim-jest to trunek bałkański :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#10 PostWysłany: 09 Cze 2014 11:22 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 6
Aktualne ceny w tawernach:
Fallasarna:
Suvlaki czy Pork Chop - 8 euro - w zestawie z frytkami
Sałatki ok. 5 euro

W drodze z Elafonisi do Kissamos po przekroczeniu wąwozu - sympatyczna Tawerna po lewej stronie, gdzie zdecydowaliśmy się na Lamb Chopa - 8 euro - smak bezcenny.
Sałatki 4 - 5 euro - najlepsze jedzenie na Krecie jakie jedliśmy.

Niektóre tawerny doliczają za wodę i pieczywo - niektóre nie.

No i co ważne pół porcji nie oznacza wszędzie połowę ceny - ważne gdy jedzie się z dzieckiem, aby ustalić to przy zamówieniu, a nie przy płaceniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#11 PostWysłany: 15 Cze 2014 11:04 

Kto chce dobrze i tanio zjeść w centrum Chanii, powinien odwiedzić zabytkową, krytą halę targową.

https://goo.gl/maps/oPlTw

Znajdują się tam 2-3 lokale w których można zjeść za 4-6 euro porządny smaczny obiad, w towarzystwie miejscowych.
Szczególnie polecam bar prowadzony przez tęgiego, 40- parolatka z brodą oraz jego ojca. Kuchnia otwarta, na widoku. Można obserwować przygotowanie swojego posiłku od podstaw, ze świeżych produktów. Kręci się tam na rożnie cały baran {rano].
Po południu można już tylko oglądać, to co z niego zostało :lol:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#12 PostWysłany: 12 Lip 2014 01:17 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
Najnowsze ceny z supermarketu przy samej plazy w miejscowości Gouves (17 km od Heraklionu):
chleb -1,-
ser żólty-20dkg-2,4
puszka sardynek-1,5
makaron-1,2
sos w słoiku-2,5
cola1,5l-1,7
słodka bułka -1
piwo puszka0,5l-1
mineralna 6butelek1,5l-1,8
wino od 2,5
wszelkie wedliny -niezjadliwe
arbuz 2 euro za sztukę-prosto z pick-upa
ceny w euro-koniec czerwca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#13 PostWysłany: 12 Lip 2014 02:16 

Dziekujemy za ceny ,w kazdym markecie na Krecie ceny podobne,byłem dwa tygodnie temu. Sos ,puszka ,makaron i bułka sobie nie równa. Ale zastanawia mnie te niezjadliwe wędliny? Co komu w smak, no nie? Sląskiej i Krakowskiej tam nie ma ,ale za to jest dziesiątki innych wędlin z kiełbaskami,parówkami itp. Oczywiscie w markecie greckim mało uświadczysz wędlin. Od tego są specjalne sklepy mięsne,to tak nawiasem. Kupując w greckim markecie to tak jak w każdym polskim Lidlu czy Carfurze . Tam trzeba być, najeść się gyrosa z baraniny z ulicy ,kupić na bazarze warzywa, owoce i od ulicznego sprzedawcy,od dziadka za płotem,od babki która fetę zlała wieczorem a oliwki jak śliwki, które z beczki wyciągła z piewincy. Napić się raki lub krasi i poczuć że jest się na Krecie. Niestety w Gouves i pobliskim Hesronissos tego nie będzie, Gdyby ktoś chciał poczućten klimat to proponuję nawet skuterem wypad do wiosek Kasteli,Arkalochori czy Emporis to nie daleko.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#14 PostWysłany: 12 Lip 2014 07:43 

@Andrzej Wielkie dzięki. !!! Napisałeś jasno i wprost o co chodzi. I to nie tylko w Grecji, ale właściwie w każdym innym kraju. Ciągle czytam na forum o cenach w marketach.
To po to się jedzie za granicę, żeby pokosztować tego samego co jest w polskim Lidlu ? ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#15 PostWysłany: 12 Lip 2014 09:43 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
Oczywiście, zgadzam się z przedmówcami-też staram sie jeść to co lokalsi,(doceniam walor wyjatkowosci)
chodziło mi bardziej o ogólną info dla zaczynajacych podróże a nie dla takich "wyjadaczy" jak jacakatowice...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#16 PostWysłany: 14 Lip 2014 20:44 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
ali napisał(a):
Oczywiście, zgadzam się z przedmówcami-też staram sie jeść to co lokalsi,(doceniam walor wyjatkowosci)
chodziło mi bardziej o ogólną info dla zaczynajacych podróże a nie dla takich "wyjadaczy" jak jacakatowice...


Z jedzeniem to jest wszędzie różnie i zależy co kto lubi. Oczywiście uważam, że trzeba jeść lokalne przysmaki bo to jest jedna z głównych atrakcji zagranicznych wyjazdów.
Wróciłem z Krety tydzień temu i "ichnie" jedzenie mnie nie powaliło. Oliwki, feta, pomidory, arbuzy, melony itp. właściwie wszędzie tak samo dobre. Czy to targowisko czy lokalne sklepiki - nie lidle itp. Tawerny to już wyższa szkoła jazdy. Trafić coś dobrego to trzeba uciekać na "prowincję". W miastach typu Chania, Rethymnon - wszystko pod turystę. Ceny niby ok. 10-20 euro ale uważam, że to pieniądze wyrzucone w błoto, zero dobrych wrażeń smakowych. Najlepsze co nas spotkało w Chanii to kebaby po 2,30 przy głównej ulicy.Były wyśmienite. Prawie jak u Mustafy w Berlinie tylko bez 2 godzinnego stania w kolejce :)
W Kissamos trafiliśmy dobre kalmary. W drodze na Elafonisi - ośmiornice. W Stavros nad dziką plażą pulpety i faszerowana papryka - gorsze niż u nas w barze mlecznym. Suvlaki - całkowita porażka, dwa szaszłyki z kawałków piersi kurczaka - moja babcia griluje lepsze.
Trzeba by było przez cały pobyt poruszać się po wyspie z jakimś lokalesem to może byłoby codziennie dobre jedzonko... a tak to chybił trafił. Po tygodniu totolotka zaczęliśmy kupować produkty w lokalnych sklepach, owoce, warzywa, sery, chałwa, piwo, wino itp. Przygotowywaliśmy kolacje sami i to były prawdziwe wieczorne uczty przy basenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2014 12:29 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 19
Mam pytanko.

Kiedy na krecie jest sezon na cytrusy?
Lece 6 października i niewiem czy zabrać wyciskarkę do pomarańczy ;)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#18 PostWysłany: 30 Wrz 2014 13:05 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
punias007 napisał(a):
Mam pytanko.

Kiedy na krecie jest sezon na cytrusy?
Lece 6 października i niewiem czy zabrać wyciskarkę do pomarańczy ;)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.


no to zabieraj tę wyciskarkę ze sobą (chociaż pewnie można kupić za grosze na miejscu).
pomarańczy w lokalnych sklepach owocowo-warzywnych jest teraz w brud. wyglądają niepozornie, ale wyciśnięty z nich sok jest słodziuchny.
tak słodki, że ostatnio przytargałem z Krety kilogram tych owoców w bagażu podręcznym ;-).
cena też przystępna - ok. 0,60 EUR za kg. wersja dla leniwych - w niektórych sklepach mają wyciskarki. wyciskają sok na bieżąco, rozlewają do butelek i sprzedają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#19 PostWysłany: 30 Wrz 2014 13:12 

Pomarańczy teraz nie brakuje.
Ale prawdziwe zbiory, dopiero ,gdzieś za miesiąc, aż do marca prawie.
Na początku kwietnia, na targu w Chanii, przy zakupie siatki 5 kg, była cena 0,15 euro za kilogram.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#20 PostWysłany: 30 Wrz 2014 13:19 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
Zdzislaw422 napisał(a):
Ceny niby ok. 10-20 euro ale uważam, że to pieniądze wyrzucone w błoto, zero dobrych wrażeń smakowych.


Gdzieś ty się stołował, że płaciłeś za jedzenie tak duże pieniądze? Kolacja dla 4 osób poprzedzona jakąś przystawką + ciacho i raki w ramach podziękowania to wydatek rzędu 30-35 EUR. Oczywiście mam tu na myśli jedzenie w lokalnych tawernach, które serwują tradycyjną kreteńską kuchnię, a nie w restauracjach np. w pasie od Chanii po Meleme, gdzie dominuje kicz, dzicz i nie powiem co jeszcze.
Wg. mnie kuchnia grecka jest jedną z najlepszych i najzdrowszych kuchni europejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group