Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2014 17:40 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Bardzo prosze o opinie o liniach Etihad, szczegolnie ewentualne spoznienia, odwolania, zmiany godzin. Wszelkie uwagi beda bardzo cenne. Dziekuje.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 29 Lip 2016 20:14, edytowano w sumie 1 raz
-caps, +IATA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: ETIHAD
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2014 18:22 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Leciałam 4 razy, każdy lot z międzylądowaniem, czyli lotów w sumie 8, spóźnień żadnych, komfort, obsługa - bardzo w porządku! Lot do Bangkoku w czasie protestów w styczniu - dostalam kilka maili wcześniej, że żadne loty Etihad nie są odwołane ani opóźnione (a np. China i South China Airlines, nad kt też się zastanawiałam, odwołały loty) jeśli coś się zmieni, poinformują. Ja ogólnie polecam, bo stosunek ceny do jakości świetny. Tylko w Abu Dhabi na lotnisku wymarzliśmy okropnie, ale to ogólnie dyskutowany fakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ETIHAD
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2014 18:35 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 19
Witam, też leciałem parę razy tymi liniami, ogólnie średnia linia. Na moich lotach catering bardzo słaby. Dużo lepiej leciało mi się Lufthansą czy Qantasem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ETIHAD
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2014 19:13 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Linia jak każda inna. Ma przewieźć pasażera z punktu A do punktu B i to czyni. Dla mnie OK. Natomiast lotnisko w Abu Dhabi to porażka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ETIHAD
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2014 20:26 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
dziabag13 napisał(a):
Witam, też leciałem parę razy tymi liniami, ogólnie średnia linia. Na moich lotach catering bardzo słaby. Dużo lepiej leciało mi się Lufthansą czy Qantasem.


ale porównaj ceny... coś za coś ;) dla mnie niewątpliwym plusem była możliwość zakupu biletów multicity/open jaw w przedziale czasowym dłuższym niż jeden miesiąc, Lufa zazwyczaj ma często najniższych/promocyjnych cen dla opcji przylot/powrót w granicach 1 miesiąca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Etihad - wybór miejsc
#6 PostWysłany: 06 Paź 2014 23:46 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 41
Witam! Takie pytanie do osób podróżujących już z linią Etihad...
...jak wygląda u nich sprawa z wyborem miejsc w samolocie? Dopiero przy robieniu odprawy na 24h przed odlotem można wybrać fotele czy zaraz po dokonaniu rezerwacji?
Kupiłem loty na marzec i przy próbie wyboru miejsc wyskakuje mi takie info:

Changes cannot be made to this booking online. For assistance, contact the Etihad Airways call centre on 02 599 0000 from within the UAE or +971 2 599 0000 from elsewhere

Z góry dziekuję za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2014 09:36 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Moje wybrane miejsca nijak się miały do tego, co przydzielono przy check-in na lotnisku, pomimo tego, że się upomniałam, miejsca zostały przydzielone na nowo. Na różnych lotniskach, przy 4 lotach. Jeśli przy odprawie byliśmy wcześnie, była jeszcze możliwość manewru window/isle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ETIHAD
#8 PostWysłany: 02 Gru 2014 15:22 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 11
1) Czy możliwy jest wcześniejszy check-in online?

2) Jak to wygląda w przypadku lotu obsługiwanego częściowo przez Air Serbia?
Kupiłem bilety za pośrednictwem flightixx z WAW do BKK, z przesiadką w Belgradzie i Abu Dhabi. Nigdy nie leciałem z przesiadką. Jak rozumiem odprawiam się tylko w Warszawie, bagaże nadaję bezpośrednio do BKK i tam je odbieram? Czy muszę je odebrać w Abu Dhabi, bo tam mam parę godzin na przesiadkę i dopiero stamtąd nadać do BKK?

3) Flightixx przesłał mi numer mojej rezerwacji i jakiś numer, lecę w styczniu i już dwukrotnie przesyłali mi informację o zmianach lotu (zmieniały się tylko numery lotów) z zapytaniem czy linie mnie o tym poinformowały. W jaki sposób mogę sprawdzić szczegóły lotu na stronach linii lotniczych? I czy oddzielnie na stronach Air Serbia i Etihad, czy całość sprawdzę na Etihad?

Sorry za lamerskie pytania, będę wdzięczny za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ETIHAD
#9 PostWysłany: 02 Gru 2014 16:54 

1. Tak, Etihad oferuje check-in online (przy czym nie wiem jak on działa w przypadku lotu operowanego przez Air Serbia)
2. Tak, bagaż nadajesz do BKK.
3. Rezerwację możesz sprawdzić na http://www.etihad.com/en-us/before-you- ... y-booking/ wprowadzając kod rezerwacji i nazwisko.
Góra
 PM off
11i11 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 31 Paź 2016 09:52 

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 59
Loty: 54
Kilometry: 187 473
Pierwszy raz lecę na tak długiej trasie z przesiadkami (a drugi w ogóle) w związku z tym mam kilka wątpliwości.

Dostałem "bilet" elektroniczny na pocztę z numerem rezerwacji. Rozumiem, że wystarczy na lotnisku jak będę miał telefon z tym mailem?

Lot realizowany jest częściowo przez AirBerlin. Problem w tym, że zarówno na stronie AB jak i Etihadu nie mam możliwości zarządzania swoją rezerwacją. Bilet kupowałem przez serwis mytrip.com. Zakładam, że w związku z tym będę miał też problem z odprawą online, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Paź 2016 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Wystarczy sam paszport. Ale e-ticket i numer rezerwacji również warto mieć.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w ogole nie musisz sie odprawiac online przeciez. Wystarczy sam paszport.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Gru 2016 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
LHR - AUH nowy A380, catering sredni, obsluga mila. Paszport wystarczyl do oprawy na lotnisku, bilety kupione przez posrednika miesca mozna bylo wybrac tylko przez tel do centrali Etihad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Gru 2016 16:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Jak dzisiaj podano Etihad bedzie sie wycofywal z inwestycji w Europie, do sprzedania ida udzialy w Airberlin nawet ze starta chyba tez AirSerbia i AlItalia.
Zwalnia tez chyba 3000 pracownikow u siebie z powodu stagnacji rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2017 14:26 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Abu Dhabi > Kathmandu > Abu Dhabi w A320 etihadu:

Najwygodniejszy lot wąskim kadłubem w eko jaki mi się zdarzył :D Sporo miejsca, wygodne fotele, każdy z szybkim, bogatym ife. Jedzenie, alkohole ok. Co chwilę możliwe dolewki.
Tyle tylko, że filmy mocno ocenzurowane, nie było słychać wielu słów, a wiele scen było mocno pozasłanianych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
leciałem właśnie Abu Dhabi -> Madryt

-zdanie walizki, mimo zrionego check-inu online, bardzo powolne, chyba z 20 czy 25 minut w kolejce stałem. Kiepściutko
-boarding na samolot - kiepściutki. Jak zwykle chciałem wejść na samym końcu, ale boarding był przez autobus, nie rękaw. Okazało się, że był to ostatni autobus i z kwadrans co najmniej czekałem w nim zanim zamknęli gate.
-samolot - Airbus 330-200. Nic ciekawego, acz tragedii też nie było. Nocny lot, load factor jakieś 97% strzelę. -system rozrywki bez szału, acz dużo lepszy niż w Qatar. Wybór filmów nie porywa, ekran [wielkość i jakość] w porządku SPOOORY PLUS: jest kilka kanałów TV na żywo! BBC, CNN, jakiś sportowy [właśnie tak się zorientowałem, że w ogóle taka opcja jest: idę sobie do WC, a tu widzę że koleś jeden ogląda mecz NBA. Więc zacząłem szperać - od kiedy mam tablet, o ile system rozrywki nie jest porywający to mało z tegoż systemu korzystam i szybko znalazłem te kanały]. Na long haule świetna moim zdaniem opcja.
-przy każdym siedzeniu gniazdko AC + USB. Wg. mnie to powinno być wyposażenie obowiązkowe każdego samolotu na locie dłuższym niż 3 godziny, ale wszyscy wiemy jak jest.
-można kupić internet na pokładzie, ale nie kupiłem, ceny nie pamiętam
-żarcie: jak na 8h lot to jakoś szczególnie dużo go nie było [torebka z kanapką + snackami], a przed wylądowaniem śniadanie, ale było w porządku. Alkoholi nie piłem, przeziębiony byłem.

Ogólnie bez szału ale całkiem ok, a problem lotniska w Abu Dhabi już wkrótce powinien zostać rozwiązany [w lipcu 2017 ma otwarty zostać nowy terminal]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kruk_kruczek lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Paź 2017 12:07 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 8
Mam pytanie odnośnie przesiadki - czy lecąc lotem łączony (air serbia+etihad) z przesiadka w Belgradzie i Abu Dhabi, 45 min na przesiadke w Belgradzie to wystarczająco? Jest możliwość nie zdążyć i utknac na lotnisku, jeśli mam bilet na cały przelot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Paź 2017 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Jest nawet duża szansa, że nie zdążysz, ale na jednym bilecie nie musisz się przejmować. Zostaniesz przebookowany na kolejny.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
kruk_kruczek lubi ten post.
kruk_kruczek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Paź 2017 12:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Lotnisk w Belgradzie jest malutkie, więc równie duża jest szansa, że zdążysz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kruk_kruczek lubi ten post.
kruk_kruczek uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Sie 2018 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Zastanawiam się żeby zrobić no-show przy przesiadce w Abu Dhabi podczas lotu do Pakistanu (w jedną stronę, tylko z podręcznym). Po prostu zamiast lecieć dalej wyjdę sobie z lotniska. Czy mogą mnie obciążyć za to jakimiś opłatami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group