Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Mar 2014 19:45 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Jestem już na drugiej stronie. Kontynuuje.
Dzień 7

Wstajemy dość wcześnie. W śniadaniu zjedzonym na tarasie domku, w którym nocowaliśmy towarzystwa dotrzymują nam alpaki hodowane przez gospodarzy.

Image

Ruszamy na wschód drogą numer dwa i dwadzieści pięć do Thames. Miasto o tej nazwie leży przy wjeździe na półwysep Coromandel.
Początkowo poruszamy się jego zachodnią stroną. Przez pierwsze kilkanaście kilometrów droga prowadzi wzdłuż wybrzeża.

Image

Image

Image?

Image

Image

Image

W okolicy miasta Coromandel droga przenosi się wyżej. Zatrzymujemy się w punkcie widokowym.

Image

Image

Image

Image

Image

Wracamy nad ocean, od zachodniej strony półwyspu. Wybrzeże jest troche inne.

Image

Image

Jeszcze zdjęcie z plaży w Whitianga gdzie zatrzymujemy się na kawę

Image

i docieramy do plaży w Hahei.

Image

Naszym celem był Cathedral Cove. Zaparkowanie samochodu na parkingu przy szlaku nie było możliwe (była niedziela). Z plaży mieliśmy 90 minut marszu, na szczeście pojawiło się water taxi, które dowiozło nas tam w 10 minut.
Zdjęcia z rejsu:

Image

Image

Image

Image

A tutaj sama zatoka z głównym punktem programu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Podpływa nasze taxi. Wracamy.

Image

Image

Kolejną atrakcją jest Hot Water Beach. To taka plaża, gdzie spod piasku wypływają wody geotermalne o temperaturze do 74 stopni celsjusza.

Image

Image

Wystarczy łopatka i można się cieszyć włąsnym basenem z gorącą wodą.

Image

Image

Po gorącej kąpieli można się ochłodzić w oceanie

Image

Jeszcze ostatnie zdjęcie oceanu i

Image

kierujemy się w kierunku Rotorua na nocleg.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma 17 Lut 2018 16:48, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:58 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Dzień 8

Rano budzi nas zapach siarki.Rotorua to miasto, które jest nowozelandzką stolicą zjawisk geotermalnych. Co kilka metrów z dziur w ziemi wydobywa się dym lub bulgocze błoto. Nad miastem unosi jakby smog, tyle że wielkomiejsko smog nie śmierdzi.
Jeśli na Ziemi byłoby piekło to z cała pewnością w Rotorua byłoby wejście.
Zaczynamy od parku Kairau w centrum.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nawet na prywatnych posesjach znajdują się takie rury

Image

Jej brak często kończy sie zapadnięciem terenu.
Decydujemy się na krótki spacer nad brzegiem jeziora Rotorua

Image

Image

i po parku miejskim któego strzegą groźnie wyglądające rzeźby

Image

Image

Image

Image

Image

Nowozelandczycy grają w grę którą nazywają "bowling", ale ze znanymi nam kręglami ma to niewiele wspólnego.

Image

W parku obok dziur w ziemi rosną kwiaty i wcale im to nie przeszkadza

Image

Image

Image

Kolejne miejsce, które odwiedzamy to wioska Te Puia. Znajduje się ona za miastem w kierunku południowym.
Czerwonych głów jest więcej niż Rotorua

Image

Image

Image

Decydujemy sie na samodzielne zwiedzanie. Rezygnujemy też z pokazu tańca maoryskiego.
Najpierw udajemy się do kiwi house, gdzie w zupełnej ciemości zobaczyć można symbol Nowej Zelandii ptaka Kiwi.
Na szczęście mój 5D MKIII to taki mały noktowizor. Zdjęcia robione przy ISO 51200 przy czasach około 1/15 s.

Image

Image

Image

Po kiwi pora na błotka i gejzery

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Po wyjściu z Te Puia postanowiliśmy zrobić zakupy w sklepie z pamiątkami. Okazało się że nasze karty kredytowe nie działają. Była niedziela 14.00 w NZ czyli druga w nocy z soboty na niedziele w Polsce. Okazało się że MBank miał przerwę techniczną i nie autoryzował kart płatniczych aż do 8.30 rano (czyli 8.30 wieczorem w Nowej Zelandii). Wymusiło to na nas zmiane planów na nie wymagające pieniędzy, i tak wyruszyliśmy w kierunku Tongariro NP.
Tongariro widoczny jest już od Jeziora Taupo z odległości około 50km. Nie da się go przegapić.

Image

Jeden z kraterów jest czynny

Image

Widok z góry na jezioro

Image

U podstawy stożków znajduje się małe jezioro Rotoaira

Image

Image

Okrążamy wulkan od zachodu kierując się do stacji narciarskiej Raepehu

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Gdzieś tutaj się jeździ na nartach

Image

Zjeżdzamy niżej do wioski Whakapapa skąd udajemy się na krótki 3 godzinny spacer. Krótki bo przejście szlaku wokół parku zajmuje cztery dni. Szkoda że mamy tak mało czasu...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Taranaki Falls

Image

Image

Image

i powrót innym szlakiem

Image

Image

Image

Image

Image

Image

W drodze powrotnej nad jeziorem Taupo zastał nas zachód słońca

Image

Image

i zaszło...

Image

Nocujemy w Taupo
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma 17 Lut 2018 16:48, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
solinka lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 25 Mar 2014 19:40 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Dzień 9

Rozpoczynamy nasz ostatni pełny dzień w Nowej Zelandii. Pierwsze kroki kierujemy na punkt widokowy nieopodal Taupo. Tam byliśmy wczoraj

Image

Image

Kolejnym obowiązkowym punktem wizyty w Taupo jest Huka Falls. Wodospad ten nie ma wielkiego spadku, ale nadrabia to ilością wody jaka przez siebie przerzuca. Towarzyszy temu ogromny huk.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Po drugiej stronie drogi znajdują się Księżycowe Kratery - Craters od the Moon.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Park ten był przystawką do Wai-O-Tapu. Naszym zdecydowaniem najciekawszego parku termalnego w okolicy.

Image

Image

Image

Image

Niestety gospodarza nie bylo ...

Image

Image

Image

W Wai-O-Tapu zobaczyć można jeziora w każdym kolo

Image

Image

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma 17 Lut 2018 16:47, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
solinka lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Mar 2014 16:03 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
W 10 dniu już nie wydarzyło się nic ciekawego. Dojazd na lotnisko i odlot do Singapuru.

Przez 10 dni przejechaliśmy samochodem prawie 4000 km po nowozelandzkich drogach. Był to mój absolutnie pierwszy raz z ruchem lewostronnym. Jednak nie taki diabeł straszny. Drogi w Nowej Zelandii nie są bardzo zatłoczone (poza okolicami Auckland i może Christchurch). Jeździ się szybko, ale bezpiecznie. Nie ma też drogowego chamstwa jak u nas. Z całą pewnością mogę polecić ten sposób przemieszczania. Dla chcących zwiedzić obie wyspy polecam opcję multi island hire w Avisie. Odpada problem transportowania samochodu promem.
O kosztach zwiedzania było już wielokrotnie pisane na tym forum. Generalnie nie jest tanio.
Mieliśmy sporo śmiesznych sytuacji z językiem. Można powiedzieć że posługujemy się angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym, tyle że nasz angielski i ich angielski to nie to samo.
W Nowej Zelandii nie wypowiada się angielskiej głoski "e". A więc dziesięć wypowiada się "tin", dwadzieścia siedem - "tłinti siwin". To jeszcze byłem w stanie dźwignąć, ale kiedy na statku podczas rejsu Pan z załogi powiedział do turystki żeby nie stała pomiędzy dwoma pokładami bo stanie się jej coś złego (pokład to deck) myślałem że nie wytrzymam. Oni nie widzą żadnego problemu i dla nich to my mówimy dziwnie.
Ludzie są bardzo wyluzowani, nigdzie się nie spieszą. Czasami to trochę drażni. Do tego kochają ubierać się w podkoszulki, krótkie spodenki i klapeczki, nawet kiedy jest +5 stopni i pada deszcz. Może tak się hartują i są przez to zdrowsi.
Koniec

Jeśli koś będzie miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma, 17 Lut 2018 16:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 12 Lut 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@tasma Jest szansa na reup fotek?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:20 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mashacra
Poszukam ich. Jak znajdę, wrzucę ponownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 15 Lut 2018 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@tasma
jak w lutym z wodą w oceanie? tylko dla morsów czy da sie wykąpać, zastanawiam sie czy pakować piankę bo wylot w poniedziałek
ogólnie jak z pogodą ? jakie temperatury?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Lut 2018 20:45 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@lovenz
Zależy gdzie będziesz. Wchodziliśmy do wody w dwóch miejscach.
W Abel Tasma NP gdzie trafiliśmy z pogodą. Było bardzo słonecznie, około 25 stopni, a woda około 20. Coś jak Bałtyk w środku lata.
Drugie miejsca to Hot Water Beach na płw. Coromandel. Tam temperatura wody była wyższa, do tego wystarczyło sobie wykopać dołek w piasu żeby zaczął wylewać się wrzątek.
Hawaje to to nie są, ale nie trzeba być morsem.
Temperatury od bliskich zera (po tej górnej stronie) w okolicach Dunedin aż do dwudziestu kilku na wyspie północnej i w Abel Tasman.
Acha piździ jak w Rzeszowie .

Zdjęć niestety nie znalazłem. Mam tylko RAWy. W weekend zapuszcze jakiegoś automate w PS żeby mi pozmniejszał i wkleje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 15 Lut 2018 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Co do fotek to może jakaś prezentację i na yt wrzuć więc nie zginą a są rewelacyjne.
My lecimy bezpośredni o do Queenstown i będziemy objeżdżać wyspe a potem przeprawa cieśniną i objazd drugiej. Wylot z Auckland po 3tygodniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:16 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mashacra i @lovenz
Macie fotki. Od razu mówie, że robiłem tylko resize z jpg'ów wyplutych przez aparat, więc szału nie ma. Poprzednio obróbka zajęła mi 5 dni.
Muszę się sprężyć ma mam jeszcze do napisania relację z północnej części wyspy północnej NZ, Tahiti i południowo wschodniej Australii z poprzedniego roku, ale ciągle doskwiera brak czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 18 Lut 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Tylko 4kkm? Ja w 10 dni zrobiłem 3100 tylko na Wyspie Południowej i nawet nie dałem rady dojechać do Abel Tasman. Szkoda, że tak się spieszyliście i ominęliście sporo ciekawych miejsc widokowych, szczególnie w okolicach Queenstown i Wanaka.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Lis 2018 14:06 

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 6
super relacja i zdjęcia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group